Star Wars: Klonové války

• USA Star Wars: The Clone Wars (viac)
USA, (2008–2020), 48 h 58 min (Minutáž: 22–23 min)

Tvorcovia:

George Lucas

Anthony Daniels, Tom Kane, Matthew Wood, Ian Abercrombie, Corey Burton, James Arnold Taylor, Ashley Eckstein, Tom Kenny, Ron Perlman, Olivia d'Abo (viac)

Námětem tohoto seriálu jsou stejně jak u jeho jmenovce události mezi druhou a třetí epizodou, tzv. Klonové války. Dějovou linii se ovšem snaží přenést na vedlejší postavy a rozvijí zde příběhy, které nám mají pomoci v pochopení všech událostí a třetí epizoda na něj přímo navazuje. Setkáme se zde tudíž s Yodu, Obi-Wan Kenobim a dalších rytířů Jedi vedoucí armádu republiky proti nové Separatistické armádě droidů. Rozdíl mezi animovanou sérií je 3-D animace tohoto kousku a také to, že se má jednat o seriál s cenzurou PG-13 a tudíž jeho vysílací doba, která musí být po deváté hodině večerní, napovídá starší cílovou skupinu diváků. I stopáž jednotlivých dílů je delší. (Redswif)

T2

Star Wars: The Clone Wars: kompletná 1.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $6,035,098 //počet predaných kusov 201,237║ Star Wars: The Clone Wars: kompletná 2.sezóna ▐ Tržby za predaj DVD v USA $4,492,667 //počet predaných kusov 154,973 ()

B!shop

Narozdil od ostatnich se mi libil kinofilm/pilot, tudiz kdyz reknu, ze se mi podobne libil i serial, myslim to jako pochvalu. Animace je prakticky totozna s filmem, mozna lehoulince odflaklejsi nektere hodne vedlejsi veci v pozadi, coz znamena, ze animace moc hezka neni, hlavne co se postav tyce. Co se tyce jednotlivejch dilu, je to stejne jako prakticky s kazdym serialem, lepsi i horsi dily, pricemz ty spatny jsou tak dva a jinak se to nastesti pohybuje od nadprumeru az po perfektni. Nicmene mame tu 22 20 minutovejch dilu (1. serie) a i u tak malyho poctu dilu se zapletky casto opakujou, nekde se bojuje, pribehne Jedi, situaci poresi. Nektery dily na sebe navazujou, nektery ne, coz obcas zamrzi, kdyz nekterej dil konci ve stylu "honem tam at vyhrajem" a najednou prask, dalsi dil nas uvede nekam uplne jinam, to vzdycky vtipnym komentatorskym zpusobem tam a tam se deje to a to a ted se rozhodne a prakticky od zacatku do konce vetsiny dilu se jen bojuje. Uvital bych vic prostoru pro souboje Jediu, sice Jediu se tu predstavi dost i mene znamejch, ale do poradny bitky, obzvlast se Sithama se dostanou jen malokdy, vetsinou to je tak o strileni klonu s droidama a Jediove je kryjou. Nicmene i presto, ze me animace moc nebere a zapletky se opakujou, je to svizne natoceny, s paradni hudbou a jelikoz se furt nekde strili a bojuje, je to solidni jizda za lepsi 4*. ()

xxmartinxx

První dojem: Překvapivě se to dá snést a je možné si ho i užít. Příjemná délka 20 minut zvládne pobavit, ale díky krátkosti si ani neuvědomíte prázdnost a zbytečnost každého dílu. Na mě to působí. Animace je sice už docela zastaralá (nebo tak vypadá), ale má svůj styl. Hrdinové hláškují a pořád se někdo mlátí světelnými meči. Co víc chtít od Star Wars?_____ Po deseti dílech: Takže stalo se to, čeho sem se "bál". Seriál nijak zvlášť nepostupuje a zároveň sice během těch příjemných dvaceti minutek pobaví, ale bohužel čím dál tím méně_____ Po dalších několika letmo zhlédnutých epizodách jde hodnocení radikálně dolů. Seriál přestávám sledovat a nechám mu 60%. A to z milosti. Je to hloupé, zbytečné a teď už i nezábavné. Smůla. ()

M.a.t.t.

Už kinopilot naznačil, že Star Wars majú stále čo ponúknuť, aj keď na to nešiel práve najideálnejším spôsobom. S príchodom samotného seriálu je však všetko inak. Slušivý ale oproti inej kinokonkurencii predsa len priemerný vizuál sa v televízi vyníma ďaleko lepšie, 20-minútová minutáž prakticky eliminuje hluché miesta a nie zriedkavo objavujúce sa zaujímavé námety len zvýrazňujú fakt, že samotné klonové vojny ostali vo filmovej verzi poriadne nevyužité. Táto varianta im však sluší ďaleko viac a hoci je mytológia predsa len mierne upravená mladšiemu divákovi a drodi hláškujú až príliš samoúčelne, výrazné výčitky nemám. Možno len Jar-Jara by mohlo byť menej a Ahsoky o niečo viac. Kvalitný dojem tiež podtrháva výborná Kinnearova hudba, ktorá sa pritom nesnaží za každú cenu kopírovať Williamsove kompozície. A to je len dobre. ()

Sarkastic

Moje seriálové guilty pleasure. Pilotním filmem nepoznamenaný, tudíž předem neznechucený, zkusil jsem pár dílů bez většího očekávání nějaké super zábavy, prostě jenom něco na odreagování. Chyba lávky! Klonové války mě neskutečným způsobem chytly, sjížděl jsem jednu epizodu za druhou a fakt, že průměrně díl trval cca 20 minut to ještě zvýraznil. Zhltnul jsem všech 6 sérií, a přestože byli tvůrci limitováni faktem, že některé filmové hrdiny jaksi zabít nemohou, dokázali „předalekou galaxii“ vcelku nenásilně rozšířit o spoustu nových planet a postav. Dále už však Klonové války natahovat nešlo a musí se nechat, že dojezd byl slušný, hodně atmosférický, navíc v závěrečných dílech dostala moje nejoblíbenější postava (Yoda) hodně prostoru, takže o to větší spokojenost. Jako divák zbožňující fenomén SW jsem si tento seriál obrovsky užil a hodnotím ho (čistě neobjektivně) 5*, i když chápu, že animace mohla být propracovanější a hlášky droidů či některé dějové a charakterové (kupříkladu Anakin byl jiný než jak ho známe z hraných filmů) přehmaty zkazily skalním fandům celkový dojem z tohoto počinu. ()

Hellboy

V podstatě platí to samé, co jsem psal již k pilotnímu dílu Clone Wars - i zde se jedná o historky z války, tedy to, na co v hraných filmech nebyl čas, ale co chtěl asi každý příznivec Hvězdných válek vidět. Každý příběh má 20 minut a ve většina případů na sebe díly nijak výrazněji nenavazují. K tomuto konceptu dokonale sedne úvodní komentář, který napůl působí jako shrnutí minulého dílu a napůl jako nějaké televizní zpravodajství o průběhu skutečné války, které diváka uvede do aktuální epizody. ___ Co se týče zápletek, tak je skoro až komické, jak se genrál Grievous vždy pokusí o nějaký skvělý plán, ať už je to vývoj tajné zbraně, zničení výrobny klonů nebo obsazení strategicky umístěné základny, a pokaždé zdůrazňuje, jak je klíčové, aby se o jeho postupu nedozvěděli jediové, kteří se o tom ale vždycky dozví:) Pro příznivce Star Wars je tenhle seriál docela jasná volba. V některých dílech sice vystupuje ten megaotravný Jar Jar, ale jinak je mi nanejvýš sympatické, jakým způsobem seriál "navazuje" na následující původní trilogii, což se týká především použitých postav (kapela Figrin D'an and the Modal Nodes, Ortolani), droidů (lékařský droid 2-1B, zabijáci IG-88, čtyřnohý předchůdce GNK droida), nebo techniky obecně (předchůdci Y-wingů, Destroyerů...) ()

Arachneuss

Star Wars: Clone Wars má dvě vlastnosti, jenž mu brání získat pět hvězd. První jsou otravní a většinou nevtipní droidi Separatistů, jímž tvůrci dali vlastní myšlení a udělali z nich bandu idiotů, což naprosto vybočuje z mytologie nové trilogie. Druhou vlastností je špatné vybalancování dílů, takže se může stát (opravdu výjmečně), že jedna epizoda je naprosto jedinečná a pětihvězdová, bohužel ihned ta další je trapná, nudná a naprosto nezáživná. Proč ale udělit seriálu 4 hvězdy? Zaprvé je to za většinou povedené epizody, jenž se odehrávají v "duchu" Hvězdných válek a pokud ne, tak se člověk nemusí zoufat, poněvadž i takový díl, kde skupinka klonů brání základnu, při čemž poznávají opravdové hrůzy války (smrt přátel, vojenské taktiky atd. skvělá alegorie na klasické válečné filmy), je více než fantastický. Dále za nijak nepříjemnou grafickou stránku. Nesmím také zapomenout na naprosto rozdílný hudební doprovod, jenž bych od seriálu z galaxie "Far far away..." neočekával. Mixování techna, rocku, orchestru či komorní hudby mi opravdu přišlo vhod. V poslední řadě oceňuji hlavní postavy. Takový Anakin je mi ještě více sympatický, to samé mohu tvrdit o jeho padawance Ahsoce, z níž se stala plnohodnotná postava a nezastává již roli "křoví pro Skywalkera". Na jedničku jsou také postavy klonových vojaků, kteří získali více prostoru a tudíž mohou tvůrci ukázat, že každý z nich je inviduální osoba. Suma sumárum mohu seriál prohlásit za opravdu solidní přírustek Star Wars univerza, jenž bohužel má své slabší chvilky a roj much v podání droidů. První řada: 60% Druhá řada: 80% Třetí řada: 90% Čtvrtá řada: 80% Pátá řada: 100% ()

D.Moore

První řada seriálu je taková, hm, nevyrovnaná. Jsou v ní na jednu stranu díly výborné (hlavně tedy trojitá epizoda o planetě Ryloth), ovšem na stranu druhou i jiné, sice ne úplně pitomé, ale v určitých ohledech pokažené (většinou za to může Jar Jar Binks, "humor" bitevních droidů nebo pokusy o vážnější dialogy). Zajímavé také je, že pokud se Klonové války věnují jiným než notoricky známým postavám, jsou mnohem lepší (a vůbec nejlepší během bitevních scén). Všímavý divák navíc může poznat, že řada epizod vychází z nějakého žánru - jednou z válečného nebo námořnického / ponorkového filmu, jindy z westernu, v poslední epizodě, pokud to tedy nebyla čirá náhoda, dokonce ze Smrtonosné pasti.____Druhá řada je ovšem úplně jiná káva - hodnotit ji samotnou, dal bych snad maximální možný počet. Epizody mají velký švih, žánrově jsou pestřejší, ubylo "droidího humoru"... Vynikající díly se jednou nesou v duchu akční detektivky, jindy bez váhání zkříží Vetřelce a zombie filmy a vykřešou milionovou atmosféru, jedna z epizod je věnována památce Akiry Kurosawy a jde vlastně o sci-fi verzi Sedmi samurajů, dvojdíl s příšerou Zillo zase úspěšně pomrkává na monstrfilmy... Zkrátka samé překvapení. ()

Spooner

Zas tak velkej průser jako byl hodně nepovedenej pilot se naštěstí ze seriálového dítka nevyklubalo. Ovšem skákat do stropu z toho taky nehodlám, protože si pořád myslím, že bychom se bez téhle kapitoly Hvězdných válek klidně obešli. Seriál totiž není ničím jiným než řadou lepších či horších epizodek z bojiště, které ale univerzum nijak zvláště nedoplňují. Některý díly sice příjemně utečou a hezky to v nich bouchá, potom se ale tvůrci vytasí s nějakou slabší epizodkou (díl s Jar Jar Binksem je jedním z největších humusů ve Star Wars dějinách). Ale přežít se to dá, člověk se u toho většinou dobře odreaguje, i když občas i docela namíchne. Určitě ale zatím hodlám sledovat i nadále.60% ()

Davies182

Viděl jsem pár dílů napřeskáčku. Kamarád to vystihnul velice přesně, když tvrdil: Na tenhle seriál mě baví se koukat, protože to jsou Star Wars. Je to akční, docela zábavné, ale nikdy bych se na to nepodíval podruhé. U mě pak platí to samé, až na skutečnost, že mi nepřišel tak zábavný. Nejvíce mne zarazilo, že totálně debilní "robotí kecy", které mi tak vadily už v úvodním filmu, se dokázaly protlačit i do seriálové podoby. To mám pak při sledování pocit, že se koukám na infantilní věc pro pětileté haranty. Star Wars na seriál rozhodně má a byl to dobrý nápad, ale tyhle serepetičky se do něj vážně nehodí. Další věc je, když všechny (čti VŠECHNY) dialogy a konverzační scény v kompletní šestici filmů mají hlavu a patu, jsou napínavé a nenudí. To v tomto případě je každá věta vypuštěná z libovolných úst skutečnou katastrofou a docela i utrpením... Již nebudu moc hanit (techno a breakbeatová hudba místo orchestru, WTF?) a shrnu všech pět dílů, co jsem měl možnost vidět, jedinou větou: bomba akce a pozlátko nedělá kvalitu, když příběh a vše ostatní je hrozná nuda. Tři z milosti. ()

kinej

Asi nikdo nečekal po špatném pilotu, tak dobrý seriál. Některé epizody jsou skvělé, plné akce a napětí, a jsou přesně to, co od Star Wars seriálu očekávám. Jelikož se jedná o televizní seriál, lze i přihmouřit oči nad grafikou. Uvážíme-li i seriál, pak ani pilot není tak zlý. ()

Fiftis

Toto proste musí vidieť každý fanúšik druhej trilógie. Aj keď je to počítačovo animovaný seriál, nieje to vôbec pre deti. Skutočne sa tu aj vraždí, narozdiel od Rebelov, kde sa len omračujú Stormtrooperi. Veľmi sa mi na seriáli páči, že skoro každé 3 alebo 4 epizódy tvoria jeden príbeh a tak sa jedná akoby o jeden dlhý celistvý film. Toto však nieje žiadne voľné pokračovanie Star Wars, na scenári a produkcií sa podieľa samotný otec Star Wars George Lucas. Takže čo sa nezmestilo to druhej trilógie dopĺňa práve tento seriál. Skoro v každej časti sa bojuje proti impériu, hlavnými postavami sú Anakin a Obi-Wan, často sa dočkáme známych tvárí ako Yoda, Windu, Dooku, dokonca je tu viac priestoru pre skvelého Generála Grievusa. A tiež spoznávame viac Jediov, hlavne tých hlavných majstrov z rady Jediov. Taktiež je tu obrovský priestor pre Anakinovu padawanku Ashoku, ktorá sa vôbec do filmovej trilógie nezmestila. A je to podľa mnohých najlepšia postava celých Star Wars. V neposlednom rade sa tu stretávame so zaujímavými klonmi Jango Fetta a mnohých z nich si zamilujete. Niektorí sa objavili aj v Rebeloch. Rozhodne toto musí vidieť každý fanúšik, pokiaľ sa chce radiť medzi znalcov Hviezdnych vojen. Neviem sa dočkať 7.série. ()

Shakers

Keďže som fanúšikom sveta Star Wars a klonové vojny ma zaujali už vo filmoch, tak rozhodne nepohrdnem týmto seriálom. Animácia nie je nádherná, ale je fajn, bitky sa fakt vydarili a príbehom to celkom dobre ladí. Navyše niektoré postavy a zvraty fakt majú čo ponúknuť, hlavne posledné série sa výborne rozbehli a poteší kopec známych postav, ktoré nedostali vo filmoch moc veľký priestor. Kedže nie každá časť presne nadväzuje, odporúčam to pozrieť v chronologickom poradí aj s animovaným filmom. 1.séria - 75%. Prvá séria vôbec nerobí Clone Wars, tým dobrým seriálom akým ho každý pozná a akým sa stal neskôr. To robia až posledné (4-7 séria). Rozbeh je viac zameraný na detských divákov (milá, ale niekedy otravná Ashoka), preto je tu aj viac takých epizód (Jar Jar ich tu ma asi 5), no nechýbajú aj skvele epizódy (Lair of General Grievous, či trojdielny príbeh Malevolence) a militaristický je to veľmi pekne natočené, akcie majú šťavu a nápady. Veľmi odporúčam pozrieť si to v chronologickom poradí, pretože zopár dielov s druhej či tretej sérii predchádzajú prvej, tak ako aj film. 2. séria - 80%. Druhá séria mi príde o chlp lepšia ako ta prvá, hlavne niektoré príbehy (ktoré sa odohrávajú aj cez niekoľko dielov) sú výborné (akčná séria na Geonosis, príbeh s nevyspytateľným nájomným lovcom Cad Baneom alebo príbeh o Boba Fettovi). 3. séria - 85%. Trošku to trvalo, kým sa tretia séria rozbehla, pretože v prvej polke dosť priestoru dostane Padme Amidala a útoky na senát, čo mňa osobne až toľko nebavilo, no nakoniec je tretia séria o chlp lepšia ako ta predošlá. To práve orechové (ktoré by som aj rád videl na plátne) vytiahne táto séria až v polke a trojdielne príbehy (Nighstsisters, Overlords, The Citadel) sú klenotom tohto seriálu. Navyše veľmi milé prekvapenie priniesol Filoni v podobe Dartha Maula a mladého Tarkina. 4. séria - 90%. Štvrtá séria je konečne to pravé orechové (v podstate sa to začalo už v polke tretej, ale až štvrtá je od začiatku perfektná). Season 4 ponuka niekoľko 3 až 4-dielných príbehov a je ich tu viac ako tých jedno dielnych, čo ma samozrejme teší, pretože dvadsať minútová epizóda nerozohrá taký príbeh ako ta 3 alebo 4 dielna. Každý jeden príbeh ma čo ponúknuť a predovšetkým sa trošku potemnelo. Potešil ma aj príbeh kapitána Rexa a jeho klonov na Umbare, ktorá zároveň kladie otázku, ktorej sa filmy nevenujú - či sú klony ľudia alebo iba "klony" a akú majú hodnotu. Znova nechýba perfektná akcia a brilantný záporáci Savage a Maul, či Cad Bane. V menších úlohách sa tu objaví duo nájomných lovcov s Impérium vracia úder - Bossk a Boba alebo Admiral Ackbar s Návrat Jediho. 5. séria - 95%. Zatiaľ čo v tretej sérii priniesol Filoni len milé prekvapenie v podobe camea Maula a v ten štvrtej ho "len" znovu zrodil, tu v piatej prichádza ikonický červeno-čierny sith s parohmi konečne v plnej sile a predovšetkým s dlhším timingom. Jeho séria je tu skutočne fantastická a prekvapivo aj drsná. A ostatné diely ? Tie by sa tiež nestratili na plátne, obzvlášť finále série, ktorému nechýba dávka emócii pri odchode jednej s kľúčových postav, ktorú väčšina divákov v prvých sériach nenávidela. 6. séria - 95%. Spolu s piatou sériom ponuka šiesta nie len najlepšiu sériu, ale aj najlepšie finále. Dva diely s Jar Jarom sú celkom zbytočne (aj keď tento krát toľko Jar Jar nenudí), príbeh o Clovisovi ponúkne pár zaujímavých situácia a prvé (úvodné) a posledné (záverečné) 4-dielne príbehy o klonoch s čipom a Yodom, ktorý po ceste narazí na Darth Banea, či Sidiusa a sprevádza ho hlas Qui-Gon Jinna (opäť v podaní Liama Neesona) sú úplne fantastické. 7. séria - 95% Tak sme sa po 6 rokoch konečne dočkali 7 série! S nedokončenej série ôsmych dielov, ktoré pred rokmi vyšli na nete sme sa dočkali aspoň prvých štyroch. Siedma séria ponúkne síce iba 12 dielov (3 príbehy a každý s nich ma 4 diely), čo je trošku škoda, pretože som mal pocit, že sa to všetko rýchlo skončilo, ale keď beriem ohľad na všetkých 133 dielov, tak to rýchlo neskončilo. Ako celok je to super, ako séria je to krátke. Každopádne úvodný príbeh s novou jednotkou klonov, ktorý si hovoria Bad Batch bol fajn. Prostredný príbeh a návrat Ahsoky potešil, ale jej príbeh toľko nestrhne. No a záver, ktorý sa prelína s Epizódou III je asi to najlepšie, čo Clone Wars ponúkajú - dobré postavy, strhujúca akcia a výborný príbeh. Filoni to pekne ukončil a zároveň dobre nadviazal na Star Wars: Rebels, v ktorom pokračuje príbeh niektorých postáv s Clone Wars, ale aj lov na zvyšok Jediov a rebelov. () (menej) (viac)

DJ_bart

Zdání klame - to že jde o animovaný seriál ještě neznamená, že jde o omalovánku pro děcka. Právě naopak, seriál 'Clone Wars' animovanou formou adaptuje příběhy které patří do oficiálního kánonu, a celkem nápaditě popisuje události, jež se odehrály mezi epizodou II a III - tedy Klonové války. Uznávám, že jako malej jsem byl touhle show fascinovanej. Dnes už sice nedokážu docenit její kvality, ale přeci jen byly 'Clone Wars' onehdá ještě v plenkách, takže tomu nelze moc co vyčítat. Přesto některý tvůrčí rozhodnutí jsou víc než bizarní (pavoučí prdel Darth Maula) a stále se nedokážu zbavit pocitu, že 'Clone Wars' měly na víc – že mrhají svůj jedinečnej potenciál zaplnit příběhovou díru mezi epizodami II a III, poněvadž mi fakt hlava nebere, proč tvůrci nekladou důraz na příběh anebo celkovou mytologii, a namísto toho řeší infantilní akční píčoviny. V mnoha ohledech však 'Clone Wars' překonávají SW celovečeráky - zejména finální příběhový akt je alespoň pro mě (a to zcela neironicky) absolutní vrchol Hvězdných válek a to nejlepší, co Hvězdoválečné univerzum vyjma Skywalker ságy kdy nabídlo - tudíž jde o absolutní povinnost pro každého fanboye či fandívku. Za tenhle spektákl by se prostě nestyděl ani George Lucas. [#MAYTHE4THBEWITHYOU] ()

Cappuccino

The Clone Wars majú slabšie aj silnejšie časti, ale z celkového hľadiska som zo seriálu ako Star Wars fanúšik veľmi nadšený. Pohodová 20-minútovka, ktorá vám rozpovie viaceré z filmov doposiaľ neznáme dobrodružstvá. Pre skalných jednoznačná povinnosť! ()

HAL

Komentář průběžně dopisuji a s tím mením i hodnocení: Po prvních dvou dílech... není to tak strašně tragické jako film, minimálně tu aspoň není to žvatlající hovno a při dvacetiminutové délce se ani nejde začít nudit tak jako u filmu. Ale za Star Wars to stejně nikdy považovat nehodlám, je to jen znásilňování vesmíru. I tu Epizodu 1 jsem tak nějak pobral, když už nic tak posledních čtvrthodina v ní stojí za to, ale... udělat z Anakina loosera který svým mentorováním mladé otravné učnice doslova popírá to co se děje ve filmech, plastově igráčkoidní vojáky v blik-bác pseudobitvách, ohyzdnou animaci horší než v kdekteré počítačové hře, DEBILNÍ hláškující roboty proti kterým i Jar Jar byl cool... tohle jako celoživotní fanda Star Wars Lucasovi neodpustím nikdy. 4/10 /// EDIT po vidění celého seriálu - WOW, člověk míní, Star Wars mění - odpustil jsem. A plně bez uzardění přiznám že mě to většinu času dosti bavilo (s tím že Jar Jara a debilní roboty jsem přeskakoval). A nejlepší je kupodivu právě to, co na mě při prvních zmínkách působilo nejdementněji, tedy oživení Darth Maula. Tak atmosférický animák pro děti, to se jen tak nevidí - už nejen ta párminutová bitka v Phantom Menace, ale i Clone Wars z něj tak dělají zaslouženě kultovní postavu. 7/10 /// EDIT po skončení sedmé řady - WOW! Seriál vyrostl ještě víc, a už vyloženě lituji že jeho finále nešlo jako celovečerní film do kin. Lepší než celá prequelová trilogie. I těch robotů, na které jsem na začátku tvrdě nadával, mi při jejich konci bylo fakt líto. 9/10 ()

Kothy

Zajímavý nápad udělat seriál Star Wars. A možná by to i fungovalo, kdyby všechny díly nebyly na jedno brdo. Samá akce... ()

AllShallFall

Seriál se povedl více než jeho úvodní film. Velmi, ale velmi rozvinutý děj mezi II a III episodou. Dokonce i poslední série zasahuje do episody III a sahá až k rozkazu 66 a k samotnému Darthu Vaderovi. Musim říct, ze rozuzlení celého toho všeho bylo dost napínavé a mysteriózní a cítil jsem přesně to samé, co u episody III, když temná strana Síly se dostala k moci. Takový ten smutek a úzkost. Tvůrce seriálu Dave Filoni je již korunovaný nástupce George Lucase. Vše co dá dohromady má velký smysl a v ději to dělá obří zajímavost. Líbí se mi ta prolínavost s episodami. Za mě nejen tento seriál, ale vůbec, práce Dave Filoniho dělá velkou čest jménu Star Wars! ()

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

Seriálová Ahsoka verbuje záporáka

13.02.2022

Zatímco proslulý námezdní lovec Boba Fett svou seriálovou pouť již čerstvě završil, dle mnohých kritiků a fanoušků snad i nadobro, hrané Star Wars univerzum se na streamovací službě Disney+ teprve… (viac)

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

Hayden Christensen se vrátí v hrané Ahsoce

24.10.2021

Studio Disney se naplno začalo soustředit na produkci nových hraných Star Wars seriálů, jež zatím alespoň u fanoušků sbírají daleko lepší ohlasy jak ty filmové. Po Mandalorianovi tak už letos o… (viac)

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

Lucasfilm oznámil nový Star Wars seriál

14.07.2020

Streamovací služba Disney+ si objednala nový animovaný seriál od společnosti Lucasfilm. Novinka The Bad Batch bude vycházet z animovaných Klonových válek a bude vyprávět o titulní skupině klonových… (viac)

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

Mandalorian nabírá hvězdnou posilu

20.03.2020

Ve druhé sérii seriálu The Mandalorian od Disney+ si podle čerstvých informací zahraje taky herečka Rosario Dawson (Zombieland: Rána jistoty, Trans). Herečka by měla ztvárnit postavu Ahsoky Tano,… (viac)