Ant-Man

• Česko Ant-Man (viac)

Najnovší prírastok medzi filmovými spracovaniami komixov spoločnosti Marvel, prináša na strieborné plátno príbeh Ant-Mana. Podvodník Scott Lang (Paul Rudd), vybavený pozoruhodnou schopnosťou zmenšovania svojich fyzických rozmerov a súčasne znásobovaním svojej sily, sa musí ujať úlohy hrdinu a pomôcť svojmu mentorovi, doktorovi Hankovi Pymovi (Michael Douglas) ochrániť tajomstvo skrývajúce sa v jeho úžasnom obleku Ant-Mana, pred úplne novými nástrahami, ktoré ho ohrozujú. Pym a Lang stojaci tvárou v tvár zdanlivo neprekonateľným prekážkam sú nútení naplánovať a uskutočniť rafinovanú lúpež, ktorá zachráni svet. (Saturn)

Qeo

Po fiasku s novými Avengers, se Marvel vrací zpět k tomu původnímu co nás baví, čemu se smějeme, kvůli čemu je vlastně celý Universe je tak unikátní. Málo známí herci předvádějí obdivuhodné výkony a i když děj není nic složitého, je to přesně ten styl vyprávění, který komiksovým zpracováním sedí. Ačkoliv super schopnost Ant-mana není nijak zvlášť bombastická, její pojetí, změna perspektivy, průhledy, vytáčky, zvětšování, zmenšovaní, boje, bojůvky, skily atd. jsou přímo famózní. Partička Avengerů se tak rozšiřuje o právoplatného člena, škoda jen, že už jich začíná být moc a celý děj se tak bude tříštit více a více. no uvidíme. Každopádně další Marvelovská pecka, kterou stojí za to vidět. ()

SidneyP

Pokud takovou vysokou laťku budou udržovat všechny filmy od Marvela (a už teď si troufám říct, že určitě budou), nebudu mít proti tomu žádné výhrady. Sednu si jako vždy do kina, budu žrát popcorn a čekat, až tahle vzrušující podívaná začne... stejně jako v případě tohoto dílka. Paul Rudd se skvěle hodí na tuto roli a doufám, že ho uvidíme i v dalších filmech. Stejně jako Evangeline, která se stala takovou mou malou slabostí už od dob Ztracených. Skvělá komedie, která vám ale bohužel neuvěřitelně rychle uteče, a vy jen křičíte "Víc, sakra, víc!". 80%. ()

Hapretor

Ze světa Marvelu, zfilmovaného, konečně něco, co zabavilo, upřímně pobavilo. Může za to Paul Rudd, ve své roli velmi sympatický, skvělé triky, kde se nešetřilo s nápady, sem tam dobrý vtip, a děj, který svižně odsýpá. Oproti tak protěžovaným a u mě naprosto debilním Avengers, skvost roku 2015 mezi "filmovými komiksy". ()

John8

Moc by mě zajímalo jak by snímek vyšel zcela pod Wrightovou taktovkou, ale i tak tu máme svěží jízdu která se může beze strachu zařadit mezi své kolegy. Vtipný lupičský filmek který by v první Marvel vlně zářil, ale nyní spadá do lepšího průměru. ()

P.J.2

A máme tu další příval marvelovské vlny, který dopadl stejně dobře jako doposud, vlastně ve výsledku taková komorní komedie, žádný přemrštěný blockbuster ale jednoduchý příběh o někom z koho se jen tak náhodou superhrdina stane doplněný o dokonalého Michaela Peňu. ()

Rockerman

Jednoduchá zápletka, úžasné triky, ba i humor občas a od počátku jistota, že toto zhmotnění komiksu nemůže dopadnout špatně. Na nenáročnou zábavu to úplně stačí. U mě dobrý! ()

Radek.SCH

Až příliš moc amerického táty vězí v latexovém oblečku. Ale na plné čáře poráží takovou blamáž, jakou byli druzí Avengeři. ()

Raziel_cz

Nejlepší marvelovský film. A to z jednoho prostého důvodu: Ant-Man prostě není taková superstar. Vlastně si umím představit, že vedle Avengerů bude působit jako chudý příbuzný. O to víc se však mohli scenáristé utrhnout a místo sériovky napsat čistou komedii, ve které nejmenší superhrdina zmlátí Falcona a prohodí zdí domu mašinku Tomáše. Přesto mě mrzí, že nakonec nerežíroval Edgar Wright, protože těžko hledat někoho lepšího ve vizuálním humoru. Peyton Reed je frajer, ale maximum potenciálu z Ant-Mana rozhodně nevytřískal. Scény s lokomotivou a modelem Cross Technologies jsou boží, bohužel ale taky utopené ve zbytečném CGI. Přitom se podobné humory nabízejí samy; snad tedy v sequelu. Jinak ale spokojenost. Obsazení je luxusní a řehtal jsem se po celou stopáž. Především tedy, kdykoliv byl na scéně Michael Peña. Každý hrdina potřebuje kamaráda, jako je Luis. ()

hEROic

Celý je to celkem úleťárna, mravenčí oddíly jsou pro mě trochu mimo, ale když jsem se adaptoval, byl to fajn filmek. Potěšila kupa dokazů na Avengers. Každopádně to drží nad vodou hlavně to, že je to celé odlehčené a film se snaží být především vtipný. 70% ()

KNTRFKT

Michael Peňa sype z rukávu jednu hlášku za druhou a jeho vyprávění je naprosto boží. A když zrovna druhý Majkl nesvádí sexy barové zpěvačky ve věku těsně před kremací v Las Vegas, umí vcelku mile zahrát daddyho svý prapodivně ostříhaný dcerce. Paulu Ruddovi jsem vůbec nevěřil, což mě dlouho od shlédnutí Ant-Mana odrazovalo, ale nakonec jsem rád, že jsem se k tou dokopal. "ŠÉF MI DAL ROZKAZ, ŽE MAM ZAJISTIT OBLAST, TAK JI ZAJIŠŤUJU. JÁ JSEM TVUJ ŠÉF. AHA." ()

Wallis3

Neříkám, že to bylo špatný ale ani to nebylo nijak světoborný. Bylo to pěkně udělanýna úkor nějakých silnějších pocitů. Avšak, byl to první film tohoto hrdiny, tak si počkáme na další, kde se to třeba víc rozejde. ()

BOURQUE

Ďalší puzzle kúsok vo veľkom univerzume Marvel. Ant-Man pokračuje v tradičných Marvelovských kúskoch (robustná PC animácia (paradoxne, bez toho tento film by nebol dobrý), rýchle dynamické scény a hlučné zničenie budov), ale zase tú „extra veľkú novinku“ nemá (každopádne však cením, že boli tam spomenutý určité informácie, spojené s ostatnými dielmi). Postavy (hlavne tie vedľajšie) sú bezchybné, hlavne P. Rudd potvrdil, že nepatrí len do škatuli menom „komédia“. Takže v podstate spokojnosť, a musím priznať, že je to o kúsok lepší, ako ďalšie pokračovanie „hlavného príbehu“ (Avengers: Age of Ultron). PS1: „Nič nás nemôže zastaviť! Cúvaj! Cúvaj pomaličky! Cúvaj!“ PS2: „Ako ten pes vyzerá?“ Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

GOREGASM

Prozatím nejvtipnější Marvelovka. Mravenčí hrdina k tomu samozřejmě hlasitě vybízel, přičemž je velmi cítit, že režisér Peyton Reed doposud točil především komediálně konverzační věci a tahle řekněme špičkovací rovina mu jde velmi dobře, zároveň ale dokázal ukočírovat i trikovou a akční stránku svého superhrdiny. I Ant Man samozřejmě nabídne pár hluchých míst (This is how you punch), ale v součtu jde o v dobrém slova smyslu nenáročnou komiksovou zábavu, u které krom zmíněného potěší, že Paul Rudd svou roli zvládá, že Michaela Douglase herectví stále baví a že hrátky s dimenzemi (lidskou a mravenčí) velmi věrně splňují definici slova hravé. Horší už je to s účesem Evangeline Lilly :-). 80% ()

Luk Skywalker

Tak nebylo to špatné, ale že by to lepší než nadprůměr se říci nedá. Máme tu alternativního Ant-Mana a bude alternativní Wasp, pro znalce komiksů dobré, u neznalců je to jedno si myslím. Marvel dál propojuje a rozšiřuje universum, dokonce jsou dvě potitulkové scény. Nenudil jsem se, ale ke konci se lehce natahovalo, hlavně souboj, takže až 15 minut se ušetřit dalo. ()

Octane

O komiksové postavě Ant-man jsem toho před začátkem filmu moc nevěděl, takže jsem neměl ani nijak zvlášť přehnaný očekávání. Myslím si, že zde tvůrci využili Ant-manův potenciál naprosto skvěle. Ne třeba jako u Kapitána Ameriky, tam to podle mě chtělo ještě něco málo přidat. Každopádně mě Ant-man potěšil. Jak výběrem herců, tak celkovým zpracováním. Film je vtipnej, hravej, zábavnej, akční se spoustou efektů, který si zamilujete a pěkně odsejpá. Fakt musím přiznat, že jsem se u tohodle filmu ohromně bavil. Jak je pro Marvel znáno, tak se setkáváme i s jinýma Avengerema, což musim taky ocenit. Scéna kde Falcon dostane na prdel od pidimužíka neměla chybu. Co mě ale nejvíc bavilo? Ten pohled z mravenčí perspektivy. Ant-man se fakt povedl! Pokud bych měl ještě vyzdvihnout nějakou scénu, tak to musí být ten poslední fight. Přepínání z perspektivy Ant-mana do normálního pohledu lidí byla fantastická podívaná. V jednu chvíli akce jako prase a v druhou chvíli pohled na padají kostičku. Mě tenhle film nezklamal, užil jsem si ho a určitě jsem ho neviděl naposledy. ()

Toka

Marvel zvolil trošku jinačí přístup a nutno dodat, že funguje. Komediální rovina je skvělá, příběh.. no, nic novýho pod sluncem, skvělej Paul Rudd. Jenom se v tom marveláckým universu začínám trochu ztrácet... ()

Heroine odpad!

Když šel Ant-Man do kin, byla jsem rozhodnutá na něj nejít, a nikdy se na něj nepodívat. Mělo u toho zůstat, ale nuda a zvědavost se ozvaly. Nelíbilo se mi na tom nic. Klišé, stokrát viděné akční scény, naprosto trapné schopnosti hlavního hrdiny, a hlavně šlo zase o to, jak člověk vyhrál nad přírodními zákony. Paul Rudd je nevýrazný a nesympatický, Douglase nemám ráda, ale nejhorší je Evangelína, kyselá mrcha s vyzáblým trupem a svalnatým ramenem, která se v každé scéně předvádí jako slepice před kohoutem, a zoufale se snaží být drsná frajerka. Bleah. Nakonec je záporák nejvýraznější postava i herec, a to je celé špatně. A mimochodem, proč by částice velikosti atomu a méně, neměly podléhat prostoru a času? ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Společnost Hasbro a studio Paramount najali režiséra a scenáristu Joshe Cooleyho (V hlavě, Toy Story 4) aby natočil animovaný prequel robotí série Transformers. Film by měl mít gigantické měřítko,… (viac)

Captain Marvel si našla režisérské duo

Captain Marvel si našla režisérské duo

20.04.2017

Přestože existují sólové filmy Supergirl, Catwoman nebo Elektry, půlka internetu na ně dávno zapomněla a pravidelně se řeší, kdy už se dočkáme superhrdinského celovečeráku s ženskou hlavní hrdinkou.… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz