Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

Thomick

Pokud bych měl bejt filozof, byl bych existencialista. Pokud bych měl bejt nenapravitelnej cynik se sklony k dětinskosti, byl bych Ray. Pokud bych měl bejt Oscar, byl bych v únoru 2009 natruc putoval do náruče nenominovanýho Colina Farrella. A pokud bych si měl vybrat místo vlastního úmrtí, určitě bych neukázal na ZASRANÝ BRUGGY! --- Životní výkon Colina Farrella, Clémence Poésy jako francouzská dvojnice Claire Danes, nejlíp zahraný umírání ever, nejlíp nasnímaná honička mezi sloupy (taky ever), telefonáty jak z Phone Boot (věřim, že to byl odkaz na jinej Farrellův životní výkon ... i když počkat, neměl by bejt jen jeden takovej?!), totálně a neodolatelně absurdní koncovka. Ale totálně! A neodolatelně! ()

SOLOM.

Mám rád cestování stejně jako Brendan Gleeson, ale Bruggy mě nějak zvlášť neokouzlili, takže jsem spíše držel s Colinem Farrellem. S britskými komediemi mám vždy lehký problém, protože jejich suchý černý humor místy neskutečně vrže a je dost fádní. Některé hlášky se tvůrcům skutečně povedly, ale tempo příběhu v určitých pasážích neskutečně uspávalo. Netradiční gangsterka však určitě stojí za pozornost, protože vše bylo natočeno dosti odlehčeným způsobem hrajícím na city a přátelství se tu cení nejvíc. Takže každopádně byste si neměli nechat ujít tento film.60% ()

Ilicka

Martina McDonagha uznávám jako autora divadelních her (zatím Pán Polštářů, Poručík z Inishmoru), o jeho režisérských schopnostech jsem dosud neměla ani páru. Pohlednice zbrocená krví z předvánočních Brugg nese všechny znaky jeho stylu, ať už černočerný humor, násilí, situace dovedené ad absurdum, nebo jadrný slovník hrdinů. Colin Farrell a Brendan Gleeson se ukrývají v pohádkových Bruggách, každý si pobyt užívá po svém, památky, ženy, drogy, nekorektní filozofování s rasistickým trpaslíkem. Závěrečná sekvence je perfektní, konečně dojde na střelbu, spojení hudby a nejasných obrazů. A nesmí chybět závěrečká ironická tečka. Výborná gangsterka. *** Bruges... Where are these fucking Bruges? PS:http://www.imdb.com/title/tt0780536/parentalguide PS2: (po čtvrtém zhlédnutí): Dokonalá komedie, vymazlená kamera. ()

Sofia

Bez Collina Farrella a bez Brugg by to stálo za starou belu, ale tyto dva elementy pomohly k neuvěřitelně vtipnému a povedenému filmu, který bych si dovedla představit i na divadelních prknech. ()

Karamanlis

Ďalšia britská gangsterka, ktorá sa pokúša zaujať štýlovými cool dialógmi, "vysokofrekvenčným fuckovaním", čiernym humorom a Colinom Farrellom, tváriacim sa ako zbitý bernardín. Film má vysoké hodnotenia, ja som sa však najmä počas jeho prvej polovice dosť nudil a nostalgicky spomínal na časy, keď takéto britské gangsterské čierne komédie ešte točil Guy Ritchie... V druhej polovici sa príbeh rozbehne a graduje najmä s príchodom svojského šéfa Harryho, ktorého výborne stvárnil Ralph Fiennes. ()

claudel

Originální směsice žánrů, místy jsem se dost smál, jindy mi bylo značně úzko. Předem jsem nevěděl, o co v tomhle snímku půjde, a proto jsem dlouho nevěděl, co nám to režisér naservíroval za zvláštní film. Ten nápad se zdá téměř geniální - dva nájemní zabijáci si po nezdařené akci berou dovolenou a míří do pohádkově krásných Brugg. A potkávají zde postavičky jako vystřižené z Nerudových Arabesek nebo Felliniho filmů. Mně takový styl sedí, a i když dlouhodobě jsem C.Farrela nemusel, opět potvrdil, že hrát umí. Nejvíc se mi však líbil jeho starší kolega Brendan Gleeson. ()

d-corso

Hoďme už konečně za hlavu různe p.fiction. Tenhle film útočí naprosto něčím jiným. Ano, uznávám, je tu spousta těch kůl vtípků (a ne špatných), ale co se takhle jednou opojit něčím jiným. Čím? architektura, Evropa, buranismus, vlaky...vymyslí ještě někdo něco dalšího? ()

Necrotongue

Z toho, co jsem viděl, jsou Bruggy ideální destinací pro romantická dostaveníčka, historické exkurzy, či pro řešení záležitostí cti mezi nájemnými zabijáky. Tvůrci plně využili prostředí k vybudování té pravé atmosféry; přišli s příběhem, který mě zaujal, i s postavami, které jsem si nemusel oblíbit, a dali dohromady film, do něhož se přes vážné téma vešel i nejeden humor, díky čemuž jsem se mohl dobře bavit. Morální poučení bylo přítomno, i když nebylo tak okaté jako v některých amerických počinech, a dalo by se vyjádřit například těmito rčeními: "Kdo s čím zachází, tím také schází" a "Tak dlouho se chodí se zbraní na lidi, až se noha utrhne". Ponechávám své původní hodnocení. ()

SLOTH

tak moc jsme si pral abych nezemrel - tahle veta dovrsila super film s bajecnou atmosverou horkymi hlaskami a bajecnou hudbou ....jste jak stado slonu:) ()

JASON_X

Hodně originální vánoční gangsterka, ale to určitě nepíšu nic originálního. Nejvíc se mi z celého filmu líbila jeho hudba a jeho exteriéry, Bruggy jsou kouzelné. Příběh samotný je sice příliš vyumělkovaný, ale ta směs humoru, nadsázky i vážnosti je namíchána docela vkusně a pohledně. A někoho možná přiměje i k nějakému tomu zamyšlení. Překvapivě mi nevadil Sagvan... totiž Collin Farrell, líbil se mi i Fiennes a Gleeson, moc se mi líbil nihilistický a rasistický liliput, líbila se mi i Thekla Reuten, nelíbila se mi ovšem ani trochu Clémence Poésy. Mimochodem na chování těchhle dvou ženských postav asi nejlépe vynikne ta příběhová umělost a nereálnost. Nebo ten střemhlavý pád z věže na dlažbu, navíc po perforaci krční tepny, a ještě dotyčnému zbyde élan vital na několik posledních slov, vlastně vět. Nebo čtyří dum-dumky v Sagvanovi (nebo skrz něj) a on pořád ne a ne zhebnout. No ale film si na žádnou realističnost nehraje, takže by byla hloupost mu to vyčítat. Jako lehce absurdní a vizuálně líbivá černá groteska je In Bruges určitě nadprůměr. ()

MáŠa

No, tak vono nakonec to slovo komedie u žánru filmu je i celkem na místě, protože jak moc zajímavě to na začátku vypadalo, že se to bude vyvíjet, tak na konci to působilo trošku komicky. Sice je možná problém jen v mé české povaze, která něco takového není zvyklá, ale najednou nějaký šéf gangterů, který má na všechno lidi, začne lítat se zbraní po městě a je mu jedno, jestli ho někdo chytí, jestli ho někdo uvidí, jestli ho někdo zastřelí, "jen" kvůli tomu, že jeden z jeho pěšáků zastřelil omylem dítě, tak to na mě působí trošku divně, a vono by se ještě pár věcí našlo, ale nejsem tady od toho, abych prozrazoval děj. Co se pak týče realizace, tak tam je to odvedeno celkem řemeslně, jen o flashbacku jsem chvíli musel přemýšlet, aby mi došlo, že je to vůbec flashback. ()

mm13

Občas to škrípne v dialógoch (černoška na hojdačke), chvíľami prehrávajú všetci okrem Brendana Gleesona, ktorý je najväčšou hviezdou filmu a jeho postava najsilnejšou v celom príbehu... ale suma sumárum je to príjemná oddychovka, kedy sa v jednom momente bavíte aj mrznete a hlavne neviete čo na vás vlastne ešte čaká... žiaden presah, žiadna kulťárna, ale inak vcelku originálna "dvojhubka" (predbežný odhad ;-) ... a pocit, že meno McDonagh by stačilo vidieť pod kolonkou scenárista (režiséra - a spoluscenáristu - nech si každý doplní podľa svojho gusta, ja by som to rád videl v rukách režisérky). ()

duklak2

Tak tenhle film bych označil za překvapení podzimu, protože takovou dávku směsy krimi, drama a trochu komedie jsem dlouho od žádného filmu nedostal. Bruggy jsem chtěl už hodně dlouho vidět. Díky tomuto snímku se mi to konečně podařilo a tleskám. Vypadá to tam nádherně. Mosty, římsy a dokonce i kanály. Gotika v tomto městě přímo čiší a já jsem si ji plnými doušky vychutnal. Atmosféra ve snímku je gradující a hudba tomu dává ten správný efekt. Herecké výkony jsou výborné. Colin Farrell nezklamal a já se asi zaměřím na jeho filmografii. Musím výjimečně pochválit český dabing, protože ten se opravdu povedl. Trochu mě mrzí, že se ve filmu uráželi liliputáni, gayové a černoši. Bruggy jsou nejen mým oblíbeným fotbalovým klubem, ale od dnešního dne je považuji za jedno z nejkrásnějších měst na celé planetě. In Bruges je podle mě nejoriginálnější film roku 2008. Dávám solidní 4 hvězdičky a doufám, že se v budoucnu vydám do Belgie na déle než hodinu a půl:-). ()

Fevas

Obvykle po filmu vím, mezi kolika hvězdičkami se budu rozhodovat. Pět nebo čtyři? Čtyři nebo tři? Tři nebo dva? Ale přijde mi, že hodnocení tohoto filmu je... tak nějak náročné. Nemůžu říct, že jsem se nudila, naopak jsem chvilkami jen zaujatě koukala na obrazovku a ignorovala všechny zvuky kolem mě. Ale ono až tak záživné nebylo. Možná to bylo jen atmosférou, že mi to neřvalo dostatečně, nebo tím, že jsem si Ralpha pořád spojovala s lordem Voldemortem - při scéně na věži jsem vážně jen čekala, kdy vytáhne hůlku, upadne mu nos a zakřičí "Avada Kedavra!" Na druhou stranu ten příběh je velice dobře zpracovaný, herecké výkony skvělé, možná ze začátku trochu nesedla kamera, ale i to se po nějaké té půlhodince změnilo. Zúžíme tedy výběr na 4-5*. Kenův pád z věže byla pro mě nejspíš nejsilnější scéna, ale tak nějak se mě dotkl i ten konec s liliputem. Jen mi tam chybělo, že navzdory mé empatii, necítila jsem slzy na krajíčku. U tak silné scény bych měla mít na krajíčku, jinak nejspíš bude něco blbě. Ale stejně mě nějak tvůrci donutili, abych si celý film znovu a znovu promítala v hlavě. Kruciš. Vždyť na tohle neplatí ani ty moje procenta, protože zde nejde dát dané číslo za tohle a tohle. Zůstaňme prozatím u čtyřech, snad se na to v budoucnosti podívám znovu, nebo se ráno probudím s tím, že 4* je proti tomu filmu hrozná zrada. Ale v tuhle chvíli prostě 4. ()

luka4615

Přímočaře napsaná gangsterská záležitost, která v sobě zvláštním způsobem snoubí jak vážnou, tak i tu komediální notu. Snímek In Bruges se rovněž může pochlubit údernými černohumornými dialogy a hereckými výkony, jež výtečně kontrastují s úchvatnými exteriéry malebného městečka. Všechny tyto atributy dohromady vytváří etanol velmi specifické gangsterské odysey, kterou byste si určitě neměli nechat ujít. Tohle se zkrátka moc, moc povedlo. Výborná práce! „Maybe that's what hell is, the entire rest of eternity spent in fucking Bruges.“ ()

Morholt

Už dlouho se mi nestalo, že bych v jednu chvíli mlátil hlavou smíchy do klávesnice, aby smích vzápětí vystřídal nával melancholie. Lehce ritchiovsky pojatý snímek, který má sice mnohem volnější tempo, což ale vůbec není na škodu, protože člověk se pak může soustředit na výkony obou dublinských rodáků Gleesona a Farella, kteří excelují.. Skvěle je doplňují Clémence Poésy a Ralph Fiennes, který se tam víceméně jen mihnul, ale postavu Harryho si střihnul s bravurou sobě vlastní. To vše bylo doplněno skvělou hudbou a nádherou středověkých Brugg. A odnesl jsem si z toho jednu důležitou poučku - nikdy nebudu prodávat trpaslíkům koňská anestetika.:D A vim, kam pojedu na dovolenou! 95% ()

Sawy

Jak je možné,že film,který se nechal inspirovat filmy Tarantina,mě baví víc,než kterákoliv regulérní tarantinovka?Nevím,co bych měl Bruggám vytknout.Skvělý černý humor,ani minuta filmu nenudí,všechno se odehrává v čarokrásných Bruggách.K tomu je to pro režiséra Martina McDonagha debut.O to úctyhodnější to je.Herci jsou úžasní,Brendan Gleeson i Colin Farrell,když se k nim pak ve finále přidal Ralph Fiennes v nejsprostší roli své kariéry,bylo pět hvězdiček zpečetěných.Celé to akčnější finále mě fakt bavilo a výtky vůči němu nechápu,právě v té gradaci děje je možná největší síla filmu.A Clémence Poésy je překrásná. 95 % ()

Lucasion

"What exactly am I trying to say? You's a bunch of fuc*in' elephants." Po dvou velmi dobrých doporučení jsem tohle prostě musel vidět. A jak se mi výlet do Brugg líbil? No první otázka byla, kde jsou sakra Bruggy? Sice nevím jak se tento komediální/krimi/thriller žánr vlastně nazývá odborně (možná gangsterka), ale přesně tenhle typ filmů mi sedí. Farrell v životní roli se svým irským přízvukem je geniální hlavní postava. Příběh je skoro o ničem, ale to jakým způsobem je to natočené, tak je to prostě bomba. Vtipné a šťavnaté. I když to nemá dvě hodiny, tak místy mi to přišlo zdlouhavé. Na druhou stranu, něco bylo tak zatracené originální a vtipné (Ten irský přízvuk!), že se to krásně vyvážilo. Režisér evidentně celou dobu věděl, co dělá a co natáčí, protože In Bruges je skvělá žánrovka. Proto, taky není důležitý příběh, ale kouzlo, které se skrývá za tím. A to krásná romantická zápletka se zajímavým (A vyhroceným) koncem. Nesmím zapomenout, že soundtrack je velmi povedený. Závěrečná pointa je díky tomu super. Sice jsem z filmu nebyl tak příliš nadšený jako moji dva přátelé, ale film se mi líbil. Docela si říkám, kdy se na něj asi podívám znovu. (82 %) ()

Katullka

Teď kdo je hloupější? Já nebo všichni ostatní. Musím to tedy vést k absolutně nepochopení tohohle. Ať jsme všichni šťastní. ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008