Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

DansteR

"If you thought it was hard getting wages from him when he was alive, try getting wages from a dead king."...Nová dlouho očekávaná adaptace je pro mě bohužel malým zklamáním. Po "králi zbojníku" jsem asi čekal ještě něco lepšího. Hvězdný režisér, hvězdné obsazení, moderní zpracování a triky. Děj se ovšm nevěnuje zbojníkům a tomu co o Robinu Hoodovi všichni víme nýmrž děj směřuje trochu jinam, spiknutí v Angli, do toho francouzi, no trochu bordel je v tom. Jinak je to samozřejmě koukatelné a je to i slušná zábava. I když to nejsou určitě čisté 4* tak je dát musím, 3 by byly zase málo. ()

Jack_F.

Mě se to moc líbilo. S původním Robinem s Kostnerem to nemá nic společného a to jsem rád, protože kvůli tomu, že by natočili něco podobného jsem se tomu dlouho vyhýbal. Na plný počet to nemá za děcka a poníky...a za to, že je Robin čistokrevný komouš :D (i když v této verzi ten pravý, dobrý....ale zase z legendy nedělejme úplnou pohádku). ()

Rejčka

Film mě začal bavit až ve chvíli, kdy Robin přináší královskou korunu princi Janovi (Bezzemkovi), kterého velmi dobře a vtipně zahrál Oscar Isaac. Do té doby je Robin poněkud nenápadný. V recenzích oslavovaná Cate Blanchett je tak vychrtlá, že se na ni téměř nedá dívat. Přesto má Marion sil dost a se vším si poradí lépe než kdejaký muž na jejím panství. Tato skutečnost nabude opravdové trapnosti na konci, kdy se Marion ve zbrani vrhá do bitvy a seká hlava nehlava, že vojáci mají co dělat. McFadyena jsem vůbec nepoznala a jako šerif je zcela nevýrazný. Kdyby tam nebyl, nikdo si nevšimne. Robin Hood je neslaný nemastný, jen pár okamžiků připomene doby minulé. A tak oceňuji jen scény Eleonory Akvitánské se synem Janem, nástupcem Richarda. ()

Sublit

Je mi ľúto, že v snahe o lepšie predaje nazvú film podľa postavy všetkým známej. Film sám osebe je dobrý a nemám mu čo vytknúť akurát to čo už tu bolo viac krát spomínané a to že otočili celú legendu o Robinovi Hoodovi tak isto ako to bolo napr. aj pri filme Král Artuš. Ale inak filmu nemám čo vytknúť Russell je proste super nech hrá čokoľvek. ()

kelet

Veľké prekvapenie pre mňa. Vynikajúci príbeh o zrodení legendy. Príbeh vycibrený skvelým dejom, ktorý obsahuje všetky možné emócie. Akcia je premyslená do detailu a dej graduje až k epickému finále. Trošku netradičné spracovanie Robina Hooda, no nemôžem povedať nič iné, ako jedno z vôbec najlepších o tomto hrdinovi. Obsadenie filmu dokonale dotvára dej. Pre mňa obrovským prekvapením je Russell Crowe. A v neposlednej rade takmer dokonalosť filmu dotvára neskutočne krásne prostredie v ktorom sa dej odohoráva, fascinujúca príroda. Mohol by som to nazvať tiež takým svojským druhom podobným tomu pri zrodení temného rytiera, len v starých časoch. Hodnotenie: 90% ()

Trinculo

Nebyl jsem schopný ten film vydržet a dát ho dohromady jako jeden celek. Určitě je to úžasné dílo, a určitě Scott zpracoval spoustu historického materiálu, když ho dával dohromady, ale tak nějak se mi nedařilo udržet pozornost. Scott je vůbec zvláštní režisér, občas mám pocit, že je schopný natočit cokoliv, hlavně, že je to epos. ()

Ironhead

Doted jsem netusil , ze kdy budu s laskou vzpominat na Robina v podani Kevina Costnera. Marion + Robin na konich v blistivem brneni na plazi v cele anglicke armady proti invazi frantiku (Normandie naruby :_). Presto si myslim, ze to nemela byt komedie. No i mistr tesar se utne. V tomhle pripade pomerne dost. Skoro mi to pripada, ze pan Ridley toto dilko natocil jako ulitbu pro sveho dvornihioo herce, bohuzel notne zestarleho a nejen v obliceji jiz znacne oduleho R. Crowea. Blboucky a tezko uveritelny scenar, jak ze sestakove pohadky, kde je supercharakterni hlavni "vesela parta v zelenych punsochacich" doslova neohrozitelna, nezranitelna a ve vsem dokonale nejlepsi. Dve hvezdicky davam ciste za tehcnicke zpracovani, pac team kolem R. Scotta jsou proste profesionalove se vsim vsudy a umi. Ale zbytek s vyjimkou vzdy kvalitniho M. Stronga, se hodi spis do TV na nedelni odpoledne... bohuzel :_( btw... teprve ted v tom kontrastu vidim, jak kvalitni film je Ridleyovo "Kingdom of Heaven" ()

EddieIron

Ukrutné!!! Robin Hood jako něco mezi Janem Žižkou a Klementem Gottwaldem!!! Nejlepší na tomhle filmu jsou závěrečné titulky, v nich je taky nejvíc krve. Ale jinak? Proč, Ridley??? ()

Scaevola

Velmi povedený historický film s obsazenstvem, jež se příjemně vymyká současné snaze obsadit všude teenagery. Jediný zápor, který mne napadá, je nastavení zápletky kolem politiky a dvorských intrik jen proto, aby se na konci mohla odehrát velká bitva. Zaměřit se na místní úroveň a zabývat se kriminální stránkou mýtu "Robina Hooda" by bylo to pravé nové pojetí legendy. ()

endrix

Váhal jsem mezi slabými 4* a silnými 3*. Nakonec jsem zvolil druhou možnost. A je to přesné. Protože až na konec (respektive poslední třetinu) to na 4* bylo. Až do doby, než Robin objeví své kořeny a začne řečnit o svobodě. Nic proti vznešeným myšlenkám, ale tady to působilo nepatřičně. Stejně nepatřičně, jako působivé vylodění spojenců v Normandii... pardon, pořád se mi to plete, samozřejmě Francouzů v Anglii. Je to dobrý historický film, který místy zbytečně ujíždí z kolejí, kterých se měl držet. A dobře je za 3. ()

PeteBuck

Svojské poňatie Robina Hooda, vidíme tu vlastne jeho začiatky, ak sa to dá povedať. Asi by sa to mohlo volať Robin Hood begins. Nie je to najhoršie, ale Gladiátor sa Scottovi podaril viac. Ale bolo na čo pozerať. Mark Strong bol veľmi slušný záporák. ()

LeePriest

Určitě nejde o nijak špatný film, hlavní herecká dvojice (Crowe, Blanchett) však má za sebou určitě kvalitnější tituly, stejně jako pan režisér Ridley Scott. ()

zigy

Určitě slušně nákladné, ale trochu moc komplikovaný scénář, který by někdy potřeboval dovysvětlit....pravý Robin je jen jeden, a to někde jinde....my víme, kde, je jím Michael Praed. Tohle je jen solidní středověké dobrodružství bohužel v hollywoodském stylu parazitující na nálepce Robin Hood. ()

Merenre

Nedosahuje to kvalit gladiátora, ale tisícinásobně to předčí zoufalství v podobě království nebeského. Obsazení je výborné, atmosféra syrová, podtržená skvěle padnoucí hudbou, vizuál zmáknutý. Příběh je ze slabšího soudku, to zas jo. Myslím si, že filmu uškodil hlavně název. Spojení s Robinem Hoodem bylo zbytečné a kdyby se Russell jmenoval třeba Vendelín , málokdo by vůbec našel nějaké spojitosti a možná by hodnocení bylo lepší. ()

PatrikP4

Je to nabitý: Russell Crowe, Scott Grimes, Kevin Durand - všechny tři mám v některých rolí celkem rád... Jenže pro mě to nebylo lepší než starej dobrej Hood s Costnerem... I když jsem oba filmy ocenil 4*... ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)