Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

Latec

Nuda. Ale fakt solídna nuda. 140 minút. Množstvo dobrých faktorov (herci, boje, náznaky akejsi "sherwoodskej" poetiky alebo čoho) a ešte viac zlých (slabé, nerozpísané postavy, miestami uši trhajúci scenár, smiešne dejové kvačky, smiešne to a tamto nedomyslené). Trochu rozporuplne (v zlom zmysle slova) pôsobí dokonca aj hl. postava Robin Hood, hlavne zo začiatku. Prišiel som na to, že (dosť subjektívne) neznášam zobrazovanie historických a pod. bojov v takýchto rýchlych strihoch - mám vtedy chuť kričať "OMG", ked vidím, ako to ničia. Ked už takto, tak nech to majú lepšie premyslené...no, niekomu sa to tak možno (určite?) páči, ale fakt je, že v momente spomínania si na bojové scény filmu si vybavujem divnú kašičku s niekoľkými zapamätateľnými momentkami. XY minút bojov a nedovareného, nedopečeného filmu. 140 minút, nestojí to za to. ()

kpt.Marťas

Ano, je to Gladiátorovi podobné, ale vůbec to nevadí. Hlavně autoři se chytře vyhýbají možnému srovnávání se staršími verzemi tím, že vykládají příběh toho, jak se Robin zbojníkem teprve stane. Trailer, který poutá na klasického Hooda, mocně mate. Každopádně především v první polovině se mi dostalo skvělého epického středověkého filmu. Druhá polovina sem tam klopýtá, chtělo by to tak o půl hodiny delší stopáž s větším prostorem pro politiku a Robinovi budoucí zbojníky, takhle jsem si pomalu všimnul jenom bratra Tucka. Co je však nejdůležitější, ve filmu fungují emoce, herci je dokáží prodat. Crowe a Blanchet jsou skvělí, tahle verze jim sedla, právě díky tomu, že ani jeden z nich nemládně. To samé platí o von Sydowovi. A pusu na plešku by zasloužil šikula Mark Strong. Sice bych ho rád už zase viděl v nějaké méně jednoznačné záporné roli, ale jeho bad guy byl jednoduše superbad. Suma sumárum sem tam doplněné supr krutými a syrovými smyčci příjemné překvapení a silný filmový zážitek. ()

Monini

Celé mi to přišlo jako jeden velký úvod k "normálnímu" Robinovi. Celý film jsem jaksi čekala na něco, co se nedostavilo. Mé hodnocení se proto pohybuje mezi 2 a 3 hvězdičkami. Jen nějak nevím, k čemu se přiklonit! ()

fikee

Aneb jak pejsek, kočička a Ridley Scott vařili dort. Co naplat, že tam máme Marka Stronga, Cate Blanchett a Russella Crowa, když zhruba v polovině filmu scénarista odpískal šichtu a nechal to dopsat uklízečku. Co naplat, že tu máme působivou scénu připlutí do Londýna, když ve finále Scott začne kombinovat Jacksonovy průlety nad zelenou krajinou se Spielbergovým vyloděním v Normandii. S vědomím toho, že existují filmy jako Lví srdce, Gladiátor, Království nebeské, Patriot (ano, všechny tyhle filmy jsou podstatně lepší podívanou než Robin) dávám s velkým sebezapřením dvě hvězdičky a troufám si tvrdit, že Robin se může směle zařadit mezi spálené šance typu Bathory. A ne, nejsem intelektuál, Carpenterova The Thing má u mě za plnej počet bodů, prostě jen nesnáším nesourodé scénaristické blitky bez hlavy a paty. ()

Jartian

tak nudnýho divnýho a ještě všelijakýho Hooda jsem neviděl. Aneb jak pojmenovat film, aby se dobře prodával. Čekal jsem od Scotta trochu jný kafčo. No možná příště, uvidíme.. ()

kakapo007

Bohužel zklamání plné klišovitých hollywoodských rozhňácalostí, ale scéna s francouzskou invazí u doverských skal potěšila ve své podobnosti s vyloďovací scénou ze Spielbergova Zachraňte vojína Ryana. ()

KleaCarter

Příběh legendárního zbojníka podaný zase v úplně jiném světle, než na jaké jsme zvyklí z nejslavnějšího zpracování s Kevinem Costnerem. Velmi povedené, občas jsem se i zasmála vtipnému scénáři...při příjezdu lady Marion do závěrečné bitvy se mi ale poněkud zatmělo před očima...konečné potěšení z happy endu mi díky bohu filmaři zhatili. ()

sidthekid

První půlka bezchybná, druhá nudí. Děj byl úplně jiný než jsem očekábal, ale zaujal mě. Záverečná bitva byla směšná. Přesto za dobré herecké výkony a hudnu dávám 4*. ()

Vig

Ne že bych milovala Robina, ale trochu jsem se filmu bránila. Možná za to může Crow :) Film mne trochu překvapil - ale jako celek. Scottova výborná práce na pozadí krásných kostýmů a výborné výpravy. Hudba trochu pokulhala a bitevní scény mne trochu zavádějí do Středozemě - nicméně vše se dá zapomenout... Mark Strong, William Hurt a Max von Sydow vám to svými výkony lehce umožní. Co se týče Crowa - jeho toporný výraz a bezemoční projev mne nebaví a Cate Blanchett napak svou přirozenou noblesou a šarmem opět kvete :) ()

SONYAGENT

Vůbec se nedivím, že diváci šílí a film takto podhodnocují. Robin Hood je přece hrdina, který jde z akce do akce, z bitvy do bitvy, na ramenou má luk a šípy a jeho družinu tvoří stateční bojovníci.. Jenže v tomhle snímku měl Robin místo luku kladivo, místo bitev a vílek obdělával pole a lhal sám sobě a jeho družinou bylo pár ožralých žoldáků spících v bordelu. Co se nám ten Scott asi snaží naznačit ?? Aha - PRAVDU.. Takhle to doopravdy bylo, nebo alespoň takto by to mělo být.. Jenže nás to nezajímá. My chceme hrdinu, kteří boří mýty nebo zabíjí draky, nebo na nich lítá, to je jedno.. ale film se měl jmenovat jinak.. ne ROBIN HOOD. Je to pěkně natočený drama, ale ne akční.. Okolo akčního snímku to ani neprošlo pane režisére.. JInak dobrá práce, chtělo by to DRUHÝ DÍL !!!! ()

Alne

Tak konečně jsem se dokopal po mnoha obavách z ne příliš kladných recenzích film shlédnout. A co jsem zjistil? Film není špatný, samozřejmě má chyby a trochu tomu něco chybělo, ale ve výsledku se to jeví jako solidní historický film a co se samotné legendy týče, tak po skvělém seriálu Robin of Sherwood tohle považuji za další dobré zpracování. Co na tom, že to je jinak než jsme byli zvyklí. Doufám, že DC má hodnocení ještě zvedne.;-) ()

skunkos

Tak nějak jsem čekal něco víc, něco víc než nabídl Centurion, ale jaksi jsem se nedočkal. Kvalitní kulisy, skvělé kostýmy, pěkné scenérie - to v dnešní době nabídnou všechny lepší historické filmy - i Robin Hood tohle ukázal, avšak jaksi k tomu nepřidal moc věcí navíc. Cítím v tom filmu naivitu, strohost, snad i nudu. Kde byl nějaký rozvětvenější příběh? NIKDE. Tohle je zkrátka historický film, kterých jsou desítky - je pěkný, ale nenabídne nic originálního. Pokud chcete vidět Russella Crowa, tak si pusťte Čistou Duši či Gladiátora a pokud snad toužíte po Cate Blanchett, tak sáhněte po filmu Notes on A Scandal. Joo a ještě dodám, že ta stopáž je až zbytečně dlouhá - kdyby měl film o půl hodiný méně a přitom by obsahoval o špetku lyriky více, tak bychom tu měli pětihvězdičkový kousek s hodnocením 75 až 85%, ale takhle, bohužel. ()

snupko13

Myslím, že tu platí pravidlo: Rozpačitý trailer, o to lepší film. Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie, keďže som si od chúlostivej témy Robina Hooda veľa nesľuboval. Celkovo táto téma patrí medzi nie veľmi podarené sfilmovania, keď si uvedomíme, že doposiaľ sa to ako tak podarilo len Costnerovmu Hoodovi, tak toto je veleúspech. Cate Blanchet mi prišla ako najlepšia a najpôsobivejšia Marion, Crowe bol v pohode a Strong bol "strong" v tom, čo mu ide najlepšie. Čo sa týka stredovekej atmosféry, som mal pocit, že snáď ešte niekde existuje taký zapadnutý kút v anglicku, s nedotknutou prírodou, s krásnymi hradmi, opevneniami, atď :) Vytkol by som snáď už tu spomínané, trochu hudbunie celkom podarený strih, takisto dúfam, že to napraví Directors Cut, kedy nemali už už sa rozvíjajúce postavy a vzťahy čas sa rozvinúť, napr. obavaný notthinghamský šerif z iných Hoodov tu vyzeral ako naprostý hlupák a prešiel takmer bez povšimnutia filmom. Ďalej blbý nápad zakomponovať do záverečnej bitky Marion s jej haratami, to bol fakt trapas. A mne tam ešte chýbala nejaká mystickosť, ktorá legendu Robina Hooda sprevádza dodnes. Inak veľmi fajn, alebo ako bol Robin Hood pri všetkom dôležitom, pardón Robin Longstride :) ()

mello21

...no to vylodeni v Normadii "D-day"(pardon v Anglii) sakra ,jako jako vojin Ryan,jen o par let skor a bez nemcou! :)) Mark Strong se narodil pro roli padouchu... ()

MC_ALI

Když pominu historický souvislosti, který ve filmu dostávaj hodně na frak, stejně jako těžko za celou délku filmu nenajdu důvod, podle čeho ve filmu to pojmenovali robin hood, tak se jedná o dobrej film s kvalitnim hereckym obsazením a na závěr i s celkem překvapivým koncem, kde samotná legenda o robinu hoodovi teprve začíná. ()

RoyBatty444

Musím sa priznať, že ku koncu to bol ciťák. Celkovo ma myšlienka natočiť Robin Hood begins zaujala napriek tomu že tu ide o legendu a tá by si mala vystačiť so svojim legendovaním. Čo mám rád a vzbudzuje vo mne predstavu slobody, nebojácnosti a hrdinskosti, ale aj elegancie ranného Anglicka. Tento pocit sa pri zhliadnutí tohto R.H. nedostavil. Scott urobil historický film a to som neočakával a ani nechcel. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)