Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

Pateyl

No.... Muselo to být určitě výpravné a nákladné. Jen mě mrzí, že nejkrvavější část filmu byly titulky:D A Cate Blanchet v týhle roli??? Bože! 2 a půl hvězdy ()

mseet

Něco bylo trochu jinak, něco bylo hodně jinak. Osobně mám radši starší "klasická" zpracování, zejména tedy to s Costnerem, které má neopakovatelné kouzlo. Scottovo zpracování ve mně naopak nevyvolává téměř žádné emoce. Záleží na úhlu pohledu - nového Robina Hooda lze považovat za poctivě natočený historický velkofilm, který slouží jako nový výklad legendy nebo jako její úvod. Jako takový si film zaslouží uznání. Nikdy ale neobstojí jako nová verze, remake té známé legendy o Hoodovi. O to ale zřejmě Scottovi ani nešlo. 70% ()

othoson

Přesně takový film mi tu dlouho chyběl. Ridley historii (samozřejmě historii podle hollywoodu:)) umí. Tradičně skvělý je Russel Crowe, Cate Blanchett mu výtečně sekunduje, ale největší příjemné překvapení je Mark Strong. Ale i další role byly vybrány alespoň dle mého správně. Hudba se také dobře poslouchala. Já vím, není to dokonalý film, ale pro mě jo ;) ()

morwen

Ridley Scott se opět vrací do minuilosti aby oživil legendu Robina Longstrida teda Robina Hooda.Vracíme se tedy ještě do chvíle než se z něj stal ten Robin Hood jakého známe tedy zbojník. Film se povedl splnil všechny mé očekávání až na absenci větších bitev které jsem mohl vidět například v Království nebeském.I přesto pěkně udělaný příběh i hudební doprovod Ridley Scott nezklamal. ()

MFJD

Tento film nemal vôbec vzniknúť a vôbec sa nemal niesť takou istou cestou ako lepší Gladiator. Toto bola fatálna chyba Pane Scotte. Doteraz nechápem. ()

Leffi

Hezky udělanej film. Myslel jsem si, že uvidím něco, co jsem viděl už tolikrát předtím a docela mne překvapilo, že si tvůrci troufli udělat to zase po svém. Pro někoho by to mohl být zápor, ale co se mne týče, tak to byl jedině klad, protože se člověk při sledování nenudil. ()

MrLinhy

Čekal jsme špičkový film jako byl Gladiátor, ale tohle bylo jedno z největších filmových zklamání pro mě. Začátek vypadal zajímavě a nadějně, ale pak to byla nuda a ani ten konec ve mě nevybudil žádné emoce. Film tak trochu zachránil Russel Crowe. 2,5 * ()

Holusacek

Nevím co chtěl tímto filmem Scott dokázat,ale mou oblibu film nemá.Až na některé akční scénky pochmurná nuda ke které nemuselo dojít.Doba při které Robin Hood (který se ve filmu jmenuje úplně jinak) stráví ve vesnici je jen slabější scénka za druhou.Od Scotta a Crowa velmi slabé dílo a to 16ti minutové prodloužení mě nepotěšilo,nýbrž ubíjelo.=40% ()

aannemer

Legenda o Robinu Hoodovi ze zcela jiného pohledu, jak jsme ji doposud neviděli. A je to jen dobře, protože jinak by to už byla otrava. ()

Benjo

Chyby jak z hlediska legendy tak historie...ale fakt mě to bavilo...a konec se nabízí k natočení pokračování, které (na rozdíl od tohoto) by mělo právo jmenovat se Robin HOOD Na Robina Hooda s Costnerem, Freemanem a Rickmanem to nemá ani náhodou, ale účel to splnilo a je to dobrej film:-) ()

Misha.d

Souhlasím s uživatelem golfista. Ale stejně musím přiznat, že u mě stejně měl, má a vždy bude mít prvenství RH s Kevinem Costnerem.. Podle mého nejlépe a nejpříjemněji zpracovaná verze.. ()

fritol34

Po několikátém promítnutí filmu ve všech formátech včetně kina, bluray a shlédnutí všech vystřižených scén jsem dospěl k závěru že 68% absolutně neodpovídá kvalitě tohoto filmu. Příběh je sice smyšlený, ale už samotná kniha od Dumase je jen fantazie, sice pěkná ale je to fikce, stejně jako si vymýšlel o Richeliovi ve třech mušketýrech a v mnoha jiných jeho dílech. Tím pádem mi nevadí že příběh je tak odlišný od verze s Kevinem Costnerem i když jí mám hodně rád. Hudba, bitvy, výprava, Russell Crowe, Cate Blanchett, starý Locksley a Malý John, nesmím zapomenout na mnicha a Marka Stronga ale i oba krále. Prostě je to paráda a ohromně se mi líbí jakého tady udělali ze šerifa chudáka, takový měl být už v první verzi Robina Hooda. Shrnutí: obsazení plný počet, hudba to si pište, střih, režie a já nevim co ještě taky super, bitvy paráda a já nevim co by ste ještě chtěli, snad Morgan Freeman kdyby se tam objevil tak byste dali alespoň 75% :) ()

SphAnel

Film by si zasloužil určitě lepší hodnocení! Nerozumím tomu proč hodnotíte film podle názvu, u lidí to také děláte? Pokud člověk zapomene na Robina Hooda a na film se dívá nezaujatým pohledem, tak si myslím, že na 80% to rozhodě má. ()

milhouse86

Costnerovho Hooda pozná snáď každý a zaujímalo ma, čo nové môže v tejto roli ponúknuť Russel Crowe. To, že film navyše režíruje Scott, s ktorým sa jeho spolupráca už viac krát vydarila, môj záujem ešte zvyšovalo. Porovnať týchto Hoodov sa nakoniec ani nedá, pretože tu Scott prináša legendu o Robinovi Hoodovi úplne inak. Prekonal ho vo svojej realistickosti, pretože tu mám naozaj pocit, že sledujem historický film a nie zidealizovanú legendu. Keďže ale k legende o Robinovi Hoodovi je to len taký prequel, mohli autori zvoliť trochu iný názov. To, že mnoho vecí prináša inak ako väčšina filmov o Hoodovi hodnotím skôr pozitívne. Väčšinou to nie sú to historické fakty, ale len domnienky a je na divákovi, nech si spraví svoj názor. Mnohé však, najmä v druhej polovici, vyznievajú hlúpo a naivne. Crowe film opäť raz vynikajúco tiahne a najmä prvá hodina stojí naozaj zato. Trošku mi vadí dĺžka, ale chápem, že takýto film sa do dvoch hodín proste zostrihať nedá. Scottov Robin Hood nie je film o zbojníckej legende, ale vojnový film z obdobia smrti Richarda Levie Srdce, v ktorom hrá Robin len vedľajšiu rolu. ()

Pjotrik

Chvilku dobré, chvilku směšné, chvilku dobré, chvilku naivní....tak nějak. Russel Crowe je pro mě pan Herec, ale tady měl opravdu podivně napsanou roli. Když už si člověk docela zvykne na drsnější a akčnější háv současných amerických filmů, tak přijde tenhle hybrid, který mě moc nenadchnul. Marion bych bohužel jednu lištil. Během každé bitvy všude pobíhá jako by se nechumelilo a celkem má štěstí, bo ji nikdo tu hlavinku neusekne....v závěrečné bitvě též ne...tam si zase vybere za terč rovnou toho největšího frajera - dost hloupé. Král Richard a šerif z Nottinghamu u mě jasně vyhráli soutěž o největší "uncool" postavy. RÍša teda víc (šerif se moc neukáže, má teplou vizáž a teplý dabing). Pokud tak pokojně vedl království, tak si možná v dešti francouzských šípů mohl vzít aspoň helmu, pláštěnku, v lepším případě se někam schovat...ju a ještě jsem si vybavil český dabing pana vypravěče - si děláte srandu!!! Ten komediální akcent říznutý s Disneyovskou pohádkou...navíc kdo viděl film George z džungle, tak se ihned na úvod filmu dostal do úplně jiného lesa. Celý film je prostě tak nějak v lese. 65% ()

Sever

Trochu víc jiné zpracování a proto to musí člověk brát jinak. Dát tomu Robin Hood: Prequel, tak ani neceknu. Tím si to trochu pošlapalo vizáž. Záběry suprové a příbeh taky dobrý, jen se odprostit od toho Hooda. Proto ty 4, na celych pět něco chybí. ()

DansteR

"If you thought it was hard getting wages from him when he was alive, try getting wages from a dead king."...Nová dlouho očekávaná adaptace je pro mě bohužel malým zklamáním. Po "králi zbojníku" jsem asi čekal ještě něco lepšího. Hvězdný režisér, hvězdné obsazení, moderní zpracování a triky. Děj se ovšm nevěnuje zbojníkům a tomu co o Robinu Hoodovi všichni víme nýmrž děj směřuje trochu jinam, spiknutí v Angli, do toho francouzi, no trochu bordel je v tom. Jinak je to samozřejmě koukatelné a je to i slušná zábava. I když to nejsou určitě čisté 4* tak je dát musím, 3 by byly zase málo. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)