Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

HennessyVSOP

Jak může mít tento film stejné hodnocení jako Trója tak to opravdu nechápu. Jednoznačným plusem jsou herci, Crowe, Blanchett i Sydow hrají perfektně, kostýmy i exteriéry jsou vynikající, přesně vystihují dobu. Scénář není hloupý. Minusy jsou pouze průměrná hudba, král John, a zkratkovitý děj (podobně jako u Království nebeské). Úvodní bitva, dobývání francouzského hradu, je dobrá a originální a i celkový dojem z filmu byl dobrý. Příběhová linie se netýká skoro vůbec původního filmu s Costnerem, ale to je jen dobře, alespoň se nestane, že by člověk ještě před úvodem věděl o co půjde. Nejedná o film, u kterého vám bude padat brada, ale 69% je silně podhodnocené. Pro mě 80%, pět hvězd dávám kvůli tomu podhodnocení. ()

laurence

Zajímalo by mě, jaké hodnocení bych dal, nebýt ovlivněn csfd.cz. Moc nechápu, proč to všichni tak odsuzují a kritizují. Gladiátor to není, ale to se přece dalo čekat. Podívaná je to dobrá, leč někdy příliš patetická. Nízké hodnocení dávám ze dvou důvodů. Zaprvé se mi nelíbilo, jak okatě film ukazuje, že toto je jen první díl z mnoha. A za druhé, žena dorazivší na bitevní pole s armádou dětí, to bylo přehnané opravdu moc. ()

Zeddi

A tohle má být co? To si mám jako počkat na dvojku až se z Robina stane skutečný zbojník? Jedině Ridley Scott a obvzláště vydařené kulisy nesnížili v mých očích tento snímek v totální fiasko. Děj je dost plochý a chybý mu náboj. Je to zkrátka celé ploché a dost bez energie. Myšlenka podat Robina Hooda tak trochu jinka zkrátka nevyšla. ()

frankiiee

Robon Hood trošku inak, ten kto čakal klasický príbeh o tom ako sa Robon dostane k bande zo Sherwoodskeho lesa a postupne sa z neho stáva ich vodca zostal určite prekvapený, ale nie nemilo. Príbeh je o boji o anglickú korunu a o snahu francúzov zaútočiť na anglicko. V neposlednom rade tu môžme sledovať takisto príbeh lásky medzi Robinom a vdovou po padlom krížiackom rytierovi. Tento film mal všetko čo u historických filmoch hľadám. ()

ArMinO

Krásne rozprávanie o zrodení legendy a tiež jeden z monha názorov ako vznikla. No musím povedať, že tento príbeh o zrodení Robina Hooda je asi ten najlepší aký si môžete pozrieť. Russell Crowe je v tomto filme svetový. Musím podotknúť, že doba trvania tohoto filmu síce má cez dve hodiny, ale ubehne to ako voda a už aj vidíte záverečné titulky. Veľkolepý film. 88% ()

cici24

Nemůžu než napsat, že se to povedlo. Měl jsem z toho lehce strach, jelikož se to celkem sepsulo, ale výsledek byl velmi povedený a vtipný. Musím se opět poklonit hereckému umění Blanchett a Strongovi. Jejich umění dává filmu takový náboj, že ani Crowe jim nestačí....Líbilo se mi i úplně jiné pojetí než jaké známe...fakt dobrý... ()

superzurda

Moc nevím proč to mělo Robin Hood. Moc společného to s ním nemělo. Film se sám jakoby hledal, od návratu domů přes jakýsi asi i nechtěný pokus o Revizora. Nakonec se našel. Ridley by si měl uvědomit, že patnáct let po Statečném srdci bylo natočeno mnoho historických velkofilmů a že pohled na dvě armády ať už na vodě nebo na souši nikoho nedojme ani neposadí. Zbytečný film. ()

pikto

Obsadenie s príbehom fajn...ale ked som videl bojujúce deti na bitevnom poli plnom pozuby ozbrojených a vycvičených rytierov(tipnite si kto koho dával dole.:))tak mi to prišlo prinajmenšiom smiešne...ale inak..OK 70% Ale Russell zostane vždy len Maximus..:) ()

djcremo

V niektorých prípadoch mi to sem tam pripomínalo určitými vecami Gladiátora. Ale tomu sa asi niekedy nevyhneme. Čo ma ale prekvapilo najviac bolo to, že Ridley Scott nešiel do osvedčenej klasiky o Robinovi Hoodovi, ale ukázal nám príbeh toho, čo tomu predchádzalo a ako sa to stalo. A keby som to mal porovnať, tak tento film mi pripadal oveľa autentickejší ako ostatné filmy o Robinovi Hoodovi. Musím uznať, že Russellovi táto úloha opäť sadla a aj Kate Blanchett je tu úžasná. Výprava a kostýmy super a boje pripadali vierohodné. ()

Runchair

Ridley Scott a Russell Crowe opět spolu a opět odvedli kus dobré práce. Netradiční zpracování legendy o udatném zbojníkovi, oděná do moderního hávu a špetky (s přimhouřeným očkem) realističnosti. Konečně film, kde "udatní" křižáci připomínají partu zbídačených žoldáků (kterými opravdu byli) ve špinavých hadrech, se zkaženými zuby a v obouchané zbroji. Na příště trochu méně patosu a holywoodského zpracování. Nicméně, pro mě příjemná podívaná. ()

FiFoo

V poslednim titulku je celkem jasne napsano, ze film je story o tom, co predchazelo one slavne legende o anglickem zbojnikovi. To je pro me v poho, stejne tak, jako to, ze onen pridomek Hood, ktery ma Robin nosit "v budoucnu" je zminen jen naokraj na zaver filmu (zrejme proto ten mnohokrat zminovany rozpor mezi dejem a nazvem filmu). Ve filmu (DVD verze) mi desive chybelo tempo, napeti, pochopitelne motivace pro ciny postav (napr. proc vubec Little John aspol. neustale nasleduji Robina v momente, kdy uz jsou na anglicke pude??), naproti tomu prebyvalo klise, patetickych momentu, plytce vykreslene postavy, neprehlednych useku bojovych scen. Jako kazdy film, dalo by se rozvadet dal a dal, ale myslim, ze to neni prilis treba. Kdyby toto zpracovani Robina Hooda nevzniklo, o nic moc bychom neprisli. Tezko uverit, kdo je autorem... ()

schwejk

Ridley mě celkem potěšil, ale úplně jinak, než jsem doufal. Čekal jsem epický film o Robinu Hoodovi, lesy plné pastí, přepady okolo silnice, okrádání šlechty a církve. Co jsem dostal? Naprosto perfektního Marka Stronga, který dokazuje, že patří mezi nejlepší herce padouchů současnosti. Ridley je vizuální maniak - stavby, kostýmy, krajina - geniální výprava a skvělé CGI. A příběh - něco úplně jiného, než jsme všichni čekali. A to bude hlavním kamenem úrazu - ne všichni jsou na tento pohled připravení - většina diváků má zafixovaného jako Robina Hooda Kevina Costnera, který krade, loupí, buduje lesní vesnici a pomáhá mu Morgan Freeman. Koho netíží právě tahle představa, má zaděláno na velmi zajímavý filmový zážitek ()

Riker

Kdybych nevěděl, že se film jmenuje Robin Hood, tak bych hlavního hrdinu s klasickou legendou těžko spojil, ale vůbec mi to nevadilo a vítám svěží změnu. Výprava je sakra dobrá a já osobně jsem to rejžovi sežral (skoro) i s navijákem. :-) ()

FilmFaktor

Réžia Ridley Scott, scenár Brian Helgeland, hlavná úloha Rusell Crowe... ale ono ten začiatok slávnej legendy akosi stále nefunguje tak, ako by mal... Tažkopádny Robin Hood Begins za 3! ()

ZAUME

Originální podání zbojníka Robina Hooda. Dle mého názoru je obsah realističtější než klasická anglická povídka o lupiči, který bohatým bral a chudým dával.. jak to ale ve skutečnosti bylo se nikdy nedozvíme. Díky Russella Crowea a vynikající práce režie, si to můžeme alespoň z části představit. ()

Neuroxerus

Moc se mi to líbilo Russella Crowea mám prostě rád. Ten příběh byl taky fajn, byl pojatej vtipnou formou a v podstatě bych řekl, že film byl o tom, jak se Robin Hood zrodil. 5* ()

Dexter666

Aj keď pri takomto type filme neviem opomenúť narábanie s historickými faktami (a ich ohýbanie podľa vôle tvorcov), musím povedať, že mi to neprekážalo. Helgeland odviedol kus dobrej práce a pozdvihol 100-krát rozprávaný príbeh do inej roviny. A keďže u mňa je originalita vysoko cenená, nemám dôvod (popri poctivej Scottovej robote) nedať filmu 4*. Sklamanie pre tých, ktorý sa nevedia pozrieť za roh Costnerovskému Hoodovi, ktorý sa tam vytŕča. Ja môžem len odporučiť. ()

bonovox

Nový pohľad na život Robina Hooda je skvelou oddychovkou, ktorá neurazí, ale zároveň ani neoslní. Herci sú fajn, hlavne Mark Strong a aj napriek niektorým slabším chvíľkam dávam tentokrát milosrdnejšie 4 hviezdy. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)