Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

pp

Poslední čtvrthodinu jsem jenom nevěřícně kroutil hlavou, co je to za pitomost. Kdyby film skončil ještě před závěrečným vyloděním v Normandii - ehmm vlastně v Dungeness - dal bych plný počet za dobře natočený dobrodružný film odehrávající se ve středověké Anglii. Bohužel závěr Scott těžce překombinoval - proč ta družina plážových superbojovníků pod vedením jurodivé amazonky Locksley? A proč tam musel za každou cenu našroubovat Robina Hooda? U závěrečného obrazu idylického života v lesní komuně už se mi chtělo jen zvracet. ()

Grizzlac

3 je maximum, ke kterému se spíš přemlouvám a to díky skvělému závěru. Posledních 25 minut však už nemůže spravit neosobní 2 hodiny před tím. Postavy nefungují tak jak mají a vůbec nic jsem k nim necítil, vztah Marion a Robina se sice utvářel, ale to jen proto, že se utvořit musel, jinak by spolu ti dva snad nikdy ani nepromluvili. Nedá se nic dělat, Robin Hood je pro mě největším zklamáním, kterého jsem se od Ridleyho Scotta dočkal a to mohu s klidem říct, že jsem se u něj ještě zklamání nedočkal :) ()

Skowajs

Opravdu hodně výpravný počátek Robina Hooda, který je navíc zabavný a celkem slušne vštípený do historických událostí. ()

chosan

Je to bezpochyby dobrý film ale neměl se jmenovat Robin Hood ale spíše nějak jinak protože do Robina Hooda to má hodně ale hodně moc daleko už jenom pro tu zápletku že Anglii napadne Francie to se k Robinu Hoodovi nehodí kdyby se to jmenovalo jinak tak by to u mě místo 75% mělo 90% takto 75% ale jak říkám film je dobře natočený ale není to Robin Hood jak ho známe! ()

KiJi

A zase jeden ctný, upřímný, hodný dobrák z lidu. Robin Hood. Když Američané točí historický film, je to obvykle průser. Když Američané chtějí z něčeho udělat historii, je to obvykle katastrofa. A to je tento případ. Jen si vzpomeňte, jak tvůrci avizovali, že tento Hood bude zloděj, svině a zabiják. A on je zase jeden z mnoha, nenápadný, který všechno umí, zná a nakonec on povede všechny v boji. Za co? No přece za svobodu (že to ti Amíci mají rádi). Ale to bych Crowi a Scottovi odpustil. Ale neodpustím jedno: už jsem vážně alergický na emancipované středověké ženy, které navíc vezmou zbroj a oddíl dětí a hrr na nepřítele. Nebo když kameník vytvoří Magnu chartu libertatum a všichni šlechtici mu to podepíšou. Nechápu, jak to, že někdo jako Scott dokáže svůj film zabít takovými pitomostmi. Pane Scotte, styďte se. Film má jinak pěkné exteriéry, kostýmy, kulisy, i bitvy jdou (ale oproti Království nebeské dost nedramatické až statické). I příběh chvílemi (opravdu chvílemi, protože je z toho cítit slátanina) má docela dobrou myšlenku. Ale postavy jednají hrozně schematicky a tomu, co se na plátně odehrává, brzo přestanete věřit. Proto jen dvě. ()

Paokara

Tak jak BATMAN musí i Robin nějak vzniknout..vše jednou nějak začíná,takže pominu název tohoto filmu,který je jedinou vážnější vadou na kráse,jinak vcelku povedená spolupráce na kterou jsme zvyklý a kterou od těchto es očekáváme.já spokojenej na 95 procent.. ()

Javo26

Zvažoval jsem, jestli dám 3* a nebo 4*, film byl udělán docela dobře, ale v jedné části mi to spíše přišlo jako nějaká pohádka a bylo tam i dalších pár věcí, ale byl to pro změnu 1. film o Robinu Hoodovi, co jsem viděl a navíc to točil R. Scott, takže 4* . ()

severus

Tak zase dorazili do Sherwoodu filmaři. Vymetli pavouky ze zástrček už předinstalovaných na dubech, vyhnali z Nottinghamu jeleny a nasadili tam včely. Hold vkus diváka se mění. Pan režisér vyhlásil zákaz mytí a praní po dobu nátáčení a mohlo se začít. Tématem dne byl syn středověkého rozumbrady, který tesal kameny a sem tam do nich i moudro pro další generace. Syn o otce pro jeho prostodlátnost brzy přišel a na novou verzi legendy je zaděláno. Po boku Lvího Srdce se vrací domů coby lučištník jen s nevymáchanou hubou a čtyřícítkou na krku. Po cestě si změní jméno na šlechtické a nadělá pár již notoricky známých přátel. Šarlatový Will, Malý John apod. S vypůjčeným mečem od mrtvého bývalého své budoucí, luzným zjevem a kvalitami po otci, přesvědčí celou pokrokovou Anglii, že syn kameníka cti netratí a vyrazí na pláž zarazit Francouzům jejich vlastní verzi pláže Omaha. S tlupou lučištníků na útesech a jízdou na pláži to rozhodně zvládli lépe než Teutoni o osmset let později na protějším břehu. A tak se stal mezi mužstvem natolik populární, že nasral nového krále a nic jiného než zbojničina mu nezůstalo. Ale alespoň jsem se nenudil. Jen čekám s čím přijdou příště. ()

Marward

Dlouho jsem na tento film slyšel jen samé špatné recenze a aniž bych se koukl, tak jsem to začal také říkat... Nakonec jsem ho shlédnul a byl jsem opravdu překvapen. Velice dobře udělaný historický film, který si nehraje na žádná klišé. Příjemný pocit z dobře se vyvíjejícho děje mě provázel až do konce filmu. Co říct závěrem? Příště než si udělám názor, tak se na film nejdříve podívám nebo se zdržím komentářů :) ()

dubacek

Samozřejmě, že většina očekávala podobný nářez v podobě Gladiátora (od toho se asi odvíjí to hodnocení), ale podle mě skvělé ztvárnění sherwoodského zbojníka. Neopírá se o původní znění legendy, což nenutí přemýšlet zda ano či ne. Navíc výkon Russella se hodně blížil Maximovi. Prostě dvojice Scott, Crowe předvedli, že i na starší výtvory se dá navázat. ()

Antonymi

Ne, že bych tu verzi s Costnerem měla nějak zvlášť v lásce, ale přeci jen mu dám přednost před tímhle. Tady se všichni berou vážně až do morku kostí, postavy nejsou prapracované a tam, kde se o propracování scénáristé pokusili, dopadli prachbídně - ta srdceryvná historka o Robinově otci je až příliš dojemná a americká na to, aby ji člověk spolkl. Ve výsledku je to tak solidní film na sobotní odpoledne, když venku prší a vy nemáte co dělat, ale žádné epické oživení legendy se nekoná... ()

schindler

Ridley Scott si natočil tak trochu po svém. Kdo by čekal nějaké zbojnické šarvátky v hlubokých lesích, okrádání bohatých a dávání chudým a nebo v každé třetí scéně nějakou vychytanou scénou z lukem, může být zklamán. Zde jde o něco mnohem epičtějšího jako je Anglie vs. Francie. Ale co, Crowe je charizmatický jak v Gladiátorovi, nenalíčená Blanchett tomu dala špetku ženskosti, padouch je zákeřný, výprava je bezchybná, nechybí velkolepá závěrečná bitva a více než dvouhodinová stopáž je snesitelná. A po shlédnutí asi posledních dvou scén bych se nezlobil ani za pokračování. ()

Pixu

Z tohoto filmu mám celkem rozporuplné pocity. Nemá to vůbec špatnej motiv, děj je dobrej... Než přijde nějaká akce, pak všechno zabije kamera, která si evidentně neví místy zrovna moc rady. A taky ke konci může zamrzet, že film vlastně funguje jen jako předkrm k legendě. Takže za mě jen silný 3 hvězdičky, pokud přijde slušný pokračování jsem ochotnej dát čtyři, ale bez něj tomu prostě něco chybí. ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)