Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (trilógia Temný rytier, Počiatok) prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje), držiteľka Oscara Anne Hathaway (Bedári, Diabol nosí pradu). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan. (Continental film)

zekon

Velké překvapení. Hodně emotivní a hodně skutečné co se týče vyhynutí lidstva. Po zprznění Batmana, nesmyslnému hnoji Počátek konečně dokázala Nolan udělat dívatelný skvělý film. Sice je tam opět Nolanovský zmatený kus, brnkání z budoucnosti, ale výjimčně se to dá zkousnout. Ne že by tu nebyli nelogické ujetiny, ale opět lze přehlédnout. Konečně neakční sci-fi bez střílení s jakýmsi poselstvím a velmi dívatelné. Délka je asi to jediné co trošku vadí. ()

A4finity

Dlouho očekávaná záležitost pro mě byla z větší části zklamáním, leč tomu finální hodnocení napovídat nemusí. Dost možná se do celkového dojmu z filmu započítal i fakt, že jsem snímek shlédl až po několikatýdenním vychvalování, tudíž byla laťka dost vysoko. Nicméně první 1/4 filmu jsem měl nutkání ukončit ten epochální nesmysl a jít si radši zaběhat. Dočkal jsem se ovšem solidní gradace, která - díky bohu, vydržela až do finálních minut, díky čemuž zasloužené 4 hvězdy Nolanům z čistým svědomím připínám. ()

ellysium

Mno,film jsem zhlédl dvakrát po sobě s odstupem dvou týdnů,ale pořád nemůžu tomuhle sci-fi počinu přijít na chuť a to filmy s touhle tématikou vysloveně miluju.Začalo to skvěle ,první polovina filmu výborná,ale už při komentáři : Kdo vlastně jste? - My jsme Nasa... jsem zpozorněl.Po stránce vizuální film nemá chybu,ale fůra nelogických přeskoků ve filmu,hlavně v druhé půli ,mi z celkem jasné záležitosti,udělala pěknej guláš. Hřebík do oné pověstné rakve zatloukl rejža sám scénou,při níž vrátivší se tatík byl mladší,než jeho desetiletá dcera,tedy vlastně babka na smrtelné posteli,ale on celej ten závěr vyústil v nelogickej chaos.Za sebe dávám tři hvězdy,ale jen za vizuální provedení.Ostatní stojí za houby. ()

Hadrian

Po skončení tohohle filmu jsem měl značně schyzofrení pocity..Nejdřív je to typický americký film, kde se skupina složená z hlavního borce, holky, robota, černocha a toho co umře jako první vydá zachránit svět s tím, že neví jestli se vrátí živí, ale tentokrát né proto, že by je to tam mělo zabít, ale protože jim bude 150 dřív než vůbec někam doletí. Celý ten film se podle mě dal tak o hodinu zkrátit a nic by se nestalo...a další věc...tady na tomhle filmu si můžu přesně ukázat, proč mám radši seriály než filmy. Protože za ty dvě hodiny jsem si k těm postavám vypěstoval asi stejný vztah jako k té nebohé kukuřici, co se tam pražila na popcorn asi půlku filmu...chudák kukuřice...Jediný, kdo se tam choval celkem logicky byl Matt Damon, který se rozhodl, že chcípnout pro lidskou rasu je kravina...víc jak 3 hvězdičky fakt ne ()

nevergiveup

Musím říct, že mě tenhle film docela zklamal. Vzhledem k tomu, že Nolana uznávám a jeho filmy mě doposavad pokaždé odzbrojily, čekal jsem mnohem víc. Kor když přihlídnu k tomu hvězdnému obsazení. Ne, že by tenhle film snad nebyl zajímavý a relativně zábavný, ale od Nolana jsem prostě čekal více. Je na můj vkus až moc abstraktní a vzhledem k tomu, co se vlastně ve filmu děje, mi přijde 169 minut vážně přehnaná stopáž. Co se týče kladů tak jednoznačně musím zmínit efekty a celkově záběry na planety apod., ty byly neskutečné. A samozřejmě jako vždy neskutečný Hans Zimmer. Čtyři hvězdy dávám jen kvůli Zimmerovi a kvůli tomu, že kdybych dal 3 bylo by to pravděpodobně díky mým přehnaným očekáváním, a tak se pokusím zachovat objektivitu. 75% ()

Hane

Pěkná vesmírná podívaná! Máme tři "vesmírné" Velké filmy: Gravitace, 2001: Vesmírná Odysea a Interstellar. Nějakou paralelu mezi těmito filmy rozhodně cítím. A když to zhodnotím podle jakési logičnosti a pocitů který film jak na mě zapůsobil, tak Interstellar je bohužel nejslabším. A štve mě to, protože herci byli naprosto dokonalí ale nějak to celé dohromady "nelepilo". Co do dramatu, tak Gravitace je napínavější! A Vesmírná Odysea... to je už kapitola sama o sobě a nevěřím, že ji někdo překoná, především ve smyslu záběrů vesmíru, ale i příběhu. A to byl rok 1968! A dnes po 46 letech příjdou s takovou přetechnizovanou "patlaninou", která ve výsledku neukázala nic převratného. Interstellar je super film, pěkná podívaná, to bez debat, ale že bych ho hltal a sednul si na zadek z té krásy vesmíru, tak bohužel. A mrzí mě, že tady na ČSFD je Interstellar 80. nejoblíbenější film oproti 172. Vesmírné odysee, která si prošla téměř půl stoletím. Tyhle filmy jsou zvláštní disciplína a musí se posuzovat víc zevrubně. Si myslím teda. ()

Jurcekk

V telke s českým dabingom je to zdlhavý nudný béčkový televízny film ktorý režiroval edwoodov klon. Druha hviezda za hathawayovej ofču:-) No príšerné volačo . Zlatý prometheus... ()

BeeKay

Nolan si zasluzi respekt. Vytvorit ten spravny substrat, ktory kombinuje taku sirku filmovej hmoty s tou spravnou hlbkou, do ktorej kazdy moze siahnut tak hlboko ako sa mu da, to chce respekt. Hold toto je obdobie krala Nolana. Nech nam vladne dlho a v pokoji! (komentar pridany po druhom vzhliadnuti) ()

sRainer

Vyčítat filmu, že je ufňukaný je stejné jako divit se cukru, že je sladký. Proč máme rádi příběhy? Protože rádi prožíváme dobrodružství, a to svými smysly, ale co je prožitek bez emocí. Mám rád když mě film rozesměje, nažene hrůzu, nebo rozpláče. A tohle se Interstelleru povedlo. Nestydím se za to, spíše lituji diváky, kteří u sledování filmu zůstávají chladní a jsou zaměření jen na hledání chyb, které zde budou sypat, aby si pohonili ego. Interstellar je velká, dech beroucí podívaná s emočním nábojem jako prase. U filmu jsem si uvědomil jak jsou lidé výjimečná rasa schopná vnímat a hledat a nikdy se nevzdat pokud jde o lásku k životu. Nolanuv vypravěčský styl je úchvatný a Zimmerova hudba nadpozemská. Jeden z nejlepších soundtracků co jsem za posledních pár let slyšel. ()

keepsmile

Přijde mi to jako kdyby to točili 3 různí režiséři. Do odletu hrozně klišovitá seznamka, "jsme ve vesmíru" wooooow 5hvězd na druhou - maximální odlet. 3.část kdy jsem si už asi 5x říkal že tohle by byl dobrej konec a pořád to jelo dál až do WTF titulků - opravdu? Nejlepší film na světě pokud uděláme CUT 20minut od konce a na začátku. Děkuji :) ()

luco323

Všetci si nad tým len honia svoje malé falúsky aký je to výnimočný film. Bolo to síce jedno z tých lepších sci-fi posledných rokov ale toť vše. V niektorých častiach až nepríjemne nudný( je treba minimálne 500mg kofeínu v krvi ) , nepríjemne vedecký(mal by obsahovať varovanie, Pozor nevhodné pre osoby s IQ šimpanza a nižším) a nepríjemne dlhý (ako slza slovenského dôchodcu pri pomyslení na jeho dôchodok). ()

Max Cady jr.

Do finále film je pecka,místama jsem myslel že dostanu únavovej syndrom ale zvědavost odolala.Nebudu tady psát o tom jakej je Nolan blabla a scenář bléblé a ten to zahrál jak dvojka máslo od toho tu jsou jiní příběháři.Takže za mě 4* pro ty co v tom měli prsty.ľll be back. ()

scintilla

Tak konečně... ale trochu zklamání. Zhruba prvních 45 minut jsem se trochu děsil, co přijde dál. Myšlenka globální katastrofy byla podivně nedotažená, navíc má člověk zase ten pocit, že když se začne hroutit svět, tak se to musí nutně stát v Americe, ba dokonce že Spojené Státy jsou jedinou zemí na světě, nebo dokonce svět sám... Mému zděšení dal poslední kapku robot TARS, který vypadá jako chodící popelnice - asi reminiscence starých sci-fi z 50.let... Ale pak se to začne vyvíjet docela dobře. Nakonec musím nechat, že Interstellar je skutečně něčím výjimečný a originální. Asi dosud nejlépe ztvárněná černá díra na filmovém plátně, věrné pojetí vesmírného "zvuku" a celkově taková Vesmírná odysea, u které pochopíte, co se to vlastně děje - což o té Kubrikově úlně říct nejde... (akorát ten Saturn mi přišel nějakej malej :-) ) Nakonec jsem si i toho robota oblíbil. Bohužel mám ale pocit, že mé očekávání to nenaplnilo a Interstellar prostě prošel jedním okem dovnitř a druhým ven aniž bych jím byl víc poznamenán... Pro mě kvalitnější nadprůměr, toť vše. ()

Nobunaga

Tak nevím, po nadšených kritikách a ohlasech jsem si myslel, že mě film posadí víc na zadek. Jako Nolan umí, o tom žádná, výtvarná stránka taky povedená, ale podobných filmů jsme tu (nejen) v poslední dekádě měli neurekom a při sledování Interstellaru se mi tu vybavil ten film, tu zas onen... A látka jako taková nebyla špatná, ale takové hodnocení od Nolana je prostě trochu málo. IMHO kdyby Nolan natočil Symptom Pandorum, byla by to větší pecka než Interstellar, jenže nenatočil a tak jsou ty dva filmy tam, kde jsou ;-) V hodnocení osciluji mezi *** a **** ()

Allein4

Od samého počátku je pozorným divákům zcela jasné, jak to musí nakonec vyvrcholit. Bratři Nolanovští tak nedokázali skrýt asi to nejlepší na celém filmu. Jenže to "nejlepší" pro některé diváky. My ostatní jsme viděli strhující sci-fi v postapokalyptickém světě. Viděli jsme skvělé efekty a prvotřídního Matthewa, který svou obvyklou nudností a nevýraznými rysy do role zapadl jako čtverec do čtvercového otvoru v rámci dětských inteligenčních her. Stačilo však tím čvercem jen trochu pootočit, a už mohl být problém na světě. Christopher si však hlavního hrdinu uměl dobře nastavit, a tak zkrátka nemám výtek. 99 % ()

framil

Deprese....deprese...deprese.Špičkově natočený dlouhý předlouhý film.Po jeho zhlédnutí se jdu oběsit,protože není žádná naděje.Víckrát nepotřebuji vidět.A pokud bych náhodou měl to nutkání si film zopakovat,tak rozhodně ne s dabingem !! ()

Dumaru

Film Interstellar som si pozrel na základe kladného hodnotenia. Ako správny fanúšik sci-fi som sa tešil ako malé dieťa, ale po pozrení filmu mi zostali zmiešané pocity. Hlavní hrdinovia McConnaughey a Hathawayka mi vôbec nejdu dokopy ako duo, na chvíľu sa blyskne Damon, ktorému o čo šlo som doteraz nepochopil. Neoslovili ma vizuálne efekty a čo ma najviac zarazilo bol dej, úprimne povedané čudujem sa že má tento film tak vysoké hodnotenie, u mňa za dve hviezdičky,,, ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (viac)