Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (trilógia Temný rytier, Počiatok) prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje), držiteľka Oscara Anne Hathaway (Bedári, Diabol nosí pradu). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan. (Continental film)

Primus tesla

Místy mi to vážně připomnělo Kubricka (hlavně posledních dvacet minut). MatthewMcConaughey to uhrál skvěle. Celé mi to přišlo spíš jako existenciální drama s prvky sci fi a pohádkovým koncem. ()

Lostinside

Áno áno vidíte dobre, jedna hviezda. Chcel som pôvodne dať iné hodnotenie, ale k Nolanovcom proste slovo odpad nepatrí- zatiaľ. Márne tápam čo na tejto prevarenej scifitelenovele vyzdvihnúť. Dej je tak absurdný a nezaujímavý, že i samotná stopáž dokazuje, že film bol natočený ako vata, ktorá má pomôcť novodobým astronautom lepšie prejsť do kryospánku. Absolútne ma minulo takzvané posolstvo o konci sveta, či jednotlivé vyplakané scény. Vo filme nefunguje nič- atmosféra nulová, pointa prekombinovaná a herecké výkony tak prepadávali do dramatických póz "daj sem oscara" až to vážne bolelo. Bohužiaľ jedno z najnudnejších sci-fi, aké som kedy videl. ()

commit

Už jen chybělo, aby někde vyskočil Alza ufoun, pozemšťane a Metjůhovi vysál mozek brčkem. Nolan má očividně rád sci-fi, třeba nám příště zfilmuje Aštara Šerana. ()

Sweepy

Moje prvni hodnocení s komentářem tak snad to nebude tak hrozné. Když jsem šel do kina na tento film, tak jsem se neskutečně těšil. A Nolanovic mě opět nezklamali. Tolik vizuální a hudební extáze se musí vidět jedině v kině. Výkony podávané od Matthewa v tomto filmu, byly excelentní a bylo potěším se na něj dívat. Zvláště ve smutných pasážích, kde jsem měl i já slzy na krajíčku - to je co říct, když mě rozbrečel jenom jeden film - Anne taky úžasná. Takové herecké výkony asi ještě dlouho v kině neuvidím. Promyšlenost tohoto filmu je famózní. A hudba? Hudba od Zimmera k tomuto filmu naprosto seděla a doufám, že aspoň za ní dostane tento film Oscara... Tolik emocí při odcházení z kinosálu jsem opravdu dlouho neměl a asi ještě dlouho mít nebudu. ()

kaller

Pakliže přistoupíte na zdejší pravidla hry, potažmo samotného vesmíru, čeká vás dojímavá story, umocněná skvělou hudební kompozicí. ()

raru

Keď som si to po zhliadnutí filmu zrovnal v hlave,nemôžem hodnotiť inak.Nolan natočil svoju Vesmírnu odyseu a vôbec nevadí,že si zobral to najlepšie z doterarajších top sci fi,pretože to pretavil do niečoho neopísateľne krásneho,pôsobivého,emocionálneho a vizuálne podmanivého. ()

Martin96

Sympaticky (Nolanovsky) promyšlený film obalený překrásnou hudbou a triky s přemírou pseudofilozofických řečí, které neubližují natolik, abych snížil na 4 hvězdičky. :-) ()

pepca72

V rámci sci-fi se jedná o nadprůměrný film. Dlouhá stopáž je výhodou, neboť ve filmu se pořád něco děje, děj je napínavý, má spád i emoce, a baví až do konce. Matthew jede jako stroj, a táhne film o další level výše. Damon potěšil, ale velký prostor neměl. Co se týče příběhu, tedy jeho rádo by odborného obsahu, chlapi kurňa, vžyť je to jen Hollywoodskej film, z továrny na sny, tak nechápu tady ty erudované, filosofické, fyzikální rozbory děje, dimenzí a červích děr. Jste fakt všichni směšní. Nolan se musí za břicho popadat. Tady jde hlavně o zábavu, zaplať pán bůh a to film splnil na 100 %. ()

BÍLÝBIM

Před pár lety jsem si tohoto projektu všiml ve filmografii Stevena Spielberga a nemohl jsem se dočkat, kdy film bude konečně hotov . Film předčil jakékoliv mé představy a očekávání ! Nevnímal jsem při sledování podobnosti s jinými sci-fi, protože si myslím, že je to nesmysl. Vesmírnou odyseu jsem viděl několikrát a dodnes z ní cítím neskutečný potenciál , ale tady je vše přiblíženo ještě dokonaleji. Vědecké myšlenky, které jsou použity nejsou Kubrika ani Nolana , jsou jen výborně zakomponovány do příběhu. V tomto žánru jde o vrchol ztvárnění ! Co se asi tak děje za horizontem událostí ? Co se stane, když vletíte do černé díry ? atd . Od dob Kubricka se zas tolik nového v kvantové fyzice neobjevilo a myslím si, že Nolan vypiloval svůj počin do dokonalosti . Jsem rád, že tam nelítali všemožné koráby a neběhaly skřeti a trpaslíci. Robot, který zachraňuje a nevraždí je také velice příjemným zjištěním a navíc je dokonale navržen ! Kubrick mě zahloubal , Nolan mě dal naději ! :-) ()

Albydeeere

Délka filmu 169 min., distributor Paramount Pictures, rozpočet 165 mil. USD, při otevírajícím víkendu v USA výdělek 50 mil. USD. Film pojednává o zkáze lidstva resp. neobyvatelnosti Zemně. NASA najde vedle planety Saturn černou díru, která vede do jiné galaxie, kde se nachází tři pravděpodobně vhodné planety. Již v minulosti na tyto planety vyslali lidi, aby jej prozkoumali. Takže už je jasné, co je obsahem filmu. Dále se zde snaží změnit teorii relativity apod. Ve filmu jsou skvělé zvukové efekty, zvuk, hudba a vizuální efekty. Není divu, že film byl nominován na Oscara. Po shlédnutí filmu, jsem se sám zamyslel, zda se blíží konec života na Zemi a zda je možné, že někde v nekonečném vesmíru existuje planeta, která lze osídlit. ()

Xinn

Možná jsem ze starý školy, ale... tohle mě fakt nijak neoslovilo :-( Přitom bylo zaděláno na superfilm - jiná galaxie, jiné planety, budeme zkoumat, hledat, nalézat... a místo toho 3 hodiny nudy, kde se nic nezkoumalo, nehledalo, nenalézalo (snad kromě skutečnosti, že zatímco jsme na planetě, tak někde jinde mezitím uplyne x let). Dvě hvězdičky za vizuál, jinak pro mě jednoznačné sci-fi zklamání roku, bohužel. Jak už jsem někde napsal - zlatej Prométheus, tam se i přes debilní scénář aspoň něco dělo... Edit: A nebo má pravdu Cival se svým: "Nolan je prostě jinde" :-) Ale v tom případě jsem já (pokud jde o představy o sci-fi filmu) taky někde úplně jinde :-))) ()

Tess92

Klidně přiznám, že mě sci-fi a cestování časem moc nebere (protože tam prostě pokaždý něco nesedí), ale stejně těm filmům dávám šanci. Přišlo mi to nudné, nesmyslné, strašně intelektuálně navýši, přestože nakonec je to všechno děsná náhoda a za všechno může láska (což mě napadlo po polovině a doufala jsem, že se pletu). Ráda bych taky věděla, jaká zásadní tajemství objevili, že nemohli postavit kolonii u Saturnu o sto let dřív a na celou misi se vykašlat (i když, to by asi nemohli natočit ten film, co).... Dala bych tomu odpad, ale vzhledem k tomu, že ještě horší Predestination jsem dala jednu hvězdu (což nechápu, jak se stalo), tak tady taky jedna... ()

vikin

Redefinice žánru. Výborná hudba, režie a herecký ansábl v čele s Matthewem. Až vyjde na blu ray budu muset koupit novou telku - minimálně s úhlopříčkou 6 metrů :-) ()

Agnostik

Trošku chaotické,ale originální sci-fi o skupině Astronautů vyslaných do hlubokých temných dálek vesmíru k hledání nového domova pro lidstvo.Pochopit časoprostorový příběh,vám dá opravdu zažhavit mozek.. :-) ()

BaseDallas

Gravitácia môže ísť popri tomto skvostne vysústruženom sci-fi do prdele. Pre mňa jeden z najleších sci-fi filmov, aké kedy boli vôbec urobené. ()

Jeez

Tento film jsem musel vidět, už jen proto, že je to Nolan. Čekal jsem dlouho, až se mi film usadí a konečně jsem našel pohled. Není to jednoduchý film na pojmutí, musí se zpracovat. To se dá říct i o předchozích filmech od Nolana, ale ty předchozí jsou jasnější. Tohle je více i o filosofii na pozadí. Jsou tady jisté dějové nedodělky, nebo věci, co moc nehrají, ale dobrá, pro rámec příběhu se nad tím dá mávnout rukou. Celek jako takový sedí, příběh je postaven tak, jak bychom vnímali další dimenzi, nebo kam se dá ve vesmíru posunout. Když si člověk uvědomí možnosti jiného vysvětlení vidění světa, tak tento film přesně ukazuje, jak to může vypadat. Oceňuju film po stránce obrazu, myšlenky, filosofie a hvězdu navíc má i díky mé oblíbené Jessice. Když jsem odcházel z kina, tak jsem byl opravdu plný pocitů, které se musely urovnat, ale o to raději se teď při dalším shlédnutí do těchto rozpoložení vracím. Pro mě vynikající snímek. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (viac)