Náš čas na Zemi sa chýli ku koncu. Tím výskumníkov sa odhodlá na najodvážnejšiu misiu v histórii ľudstva: vycestuje z našej galaxie a ich cieľom bude zistiť, či má ľudstvo budúcnosť medzi hviezdami. Oceňovaný režisér Christopher Nolan (trilógia Temný rytier, Počiatok) prichádza s ďalším prelomovým filmom. Vo filme Interstellar si okrem iných zahrali držiteľ Oscara Matthew McConaughey (Klub poslednej nádeje), držiteľka Oscara Anne Hathaway (Bedári, Diabol nosí pradu). Scenár k filmu v réžii Christophera Nolana napísali Jonathan Nolan a Christopher Nolan. (Continental film)

TAMEHEMP

To co Nalanovi moc nejde, emoce postav, se tu nahrazuje různým plynutím času pro člověka, což paradoxně vyvolává v prokreslovanym rodičovství až moc emocí. K tomu ještě zní Zimmerova hudba a tentokrát úplně jiná... Až jsem zjistil jaká jsem slečinka, málem jsem se z takovýho melodrama rozbrečel. Ani mi nevadily ty Nolanovy skoro v každym filmu opakující se vzorce. Flasbacky, prostřihy budoucnosti, míchání dvou dějových linií zároveň, tendence k velkoleposti. Sice už bych mu to chtěl vyčítat, ale zase s tou Zimmerovou hudbou to šlape perfektně. Nadšení ještě doplňují poznatky a domněnky současný fyziky. Do určitý míry znázorněná reálnost dodává filmu hutnější atmosféru. Třešničkou na dortu je zobrazení 4 rozměrů. Ať už to sice působí jakkoli komicky, každýho touha je něco takovýho si vizualizovat. Nebýt happy-endickýho konce, ale trochu chmurnějšího, tak jsem spokojenější. Ale i tak opouštění a slevování z určitích předem daných výroků, který si tu otec vůči dceři stanovil, vygraduje na konci přijatelně. Určitě to ale nemá aspoň v závěru nic společnýho s Vesmírnou odyseou. Zajímavější bylo ale sledovat samotný proces kdy se rozdíl časů v obou světech dramaticky změní, a tyto výroky už najednou z minuty na minutu doslova přestanou platit. Silný, hodně silný momenty. Pro mě jeden z nejlepších Nolanových filmů. ()

dormouse

Film mne nadchl, i když není z těch, které zvládnu vidět víckrát. Připadal mi myšlenkově velmi košatý a filosofický, podobně jako 2001 SO. první asi čtvrtina byla na můj vkus velmi americká, ale jak se Cooper dostane do vesmíru, je to už v tomto směru mnohem snesitelnější. Samozřejmě si netroufnu hodnotit fyzikální teorie a nakolik je to všechno založeno na odborných konzultacích, ale pro laika jako jsem já, to logiku nepostrádalo. Film není tak zběsilý jako Inception, ve skutečnosti nechápu, jak se mohl zaplatit, puberťáci vedle mne se očividně nudili. Ale donutí člověka přemýšlet trochu jiným směrem. A obsahoval-podle mne- v kinematografii nový prvek, dojetí vzbuzující scénu, při níž člověk pláče nad časem. ()

Milodar

Je to pěkná podívaná a naštěstí nejenom to. Příběh je zajímavý a poněkud spletitý, přiznám se, že některé souvislosti i celé scény jsem nepochopil. Tak třeba příště. ()

J*A*M*A*L

Po těch všech Nolanových filmech byl Interstellar určitě mým nejočekávanějším filmem roku. Čekal jsem další průkop filmografie a taky tomu tak nejspíš i je, ale zároveň jsem čekal skvělý filmový zážitek, který zrovna úplně nedorazil a to mě hrozně mrzí, protože Interstellar je krásný film, ale nijak zvlášť mě neokouzlil. Jediné co mě fakt dostalo úplně a v čem byl Interstellar snad nejlepší vůbec byla ta hudba. Lepší hudební zážitek by si snad člověk ani z muzikálu nepřinesl, takže jestli si chcete zpříjemnit večer nad skvělou hudbou, tak prosím. Snad se povede alespoň závěrečná část Hobita. ()

vander19

Inštalatér - 115. najlepší film a 185. najoblúbenejší film. S nadšením som sa pustil do tohoto blockbusteru. Výkvet hercov na čele s úžasným McConaughey + Damon, Affleck, Chastain a tak ďalej. Aj obsah filmu ma docela zaujal, aj keď ja scifi moc nemusím. Damon nás už minulý rok oboznámil so situáciou, keď musel v Elysiu opustiť matičku Zem. Hollywood donás hustí tie katastrofické scenáre v poslednej dobe až príliš často. Asi zato, keď ku tomu príde tak budeme ready ako pionier. Čo ma zo začiatku prekvapilo bolo také to klasické zobrazenie svete v roku 2022. Žiadne lietajúce hybridy a podobné vtákoviny. Obyčajná krajina, obyčajný prach, vidláci sadia kukuricu a občas preletí dron. Docela dnešná realita. Toto sa mi na Nolanovy hneď pozdávalo. Ale potom čo nastáva je absolútne mimo logiky. Bývalí pilot Matt "texasboy" Conaughey zrazu bez akéhokoľvek tréningu sadá do rakety a miery si to ku Saturnu. Zvyšok posádky hlavne Hathaway ma pekne srala. Trápne kecy vedátorov o hovne a výmysel s červiou dierou. Coool. Možno, že študent fyziky sa poteší, ale mňa to nepresvedčilo ani nebavilo. Film je zbytočne naťahovaný. Cez deti hlavného hrdinu sa tvári silne emocionálny a toto ja nerád konzumujem. No, má aj svoje zaujímavé časti, ale inak je to priemer. Prvý krát mi ešte aj Damon liezol na nervy. Veľmi som rozmýšlal, čo je na tomto také úžasné. To, že režisér sa s koncom pohral detinským a imbecilným spôsobom? Hudba je tu síce kvalitná a krásne sa pri nej drieme, ale hlavnú zásluhu na tom má nedokonalý a nudný, šeredne nudný príbeh. Jediné a veľké plus u mňa Jessica Chastain. ()

chaometic

jo natočil to Nolan, světe div se musí to být dobrý film. Ale ejhle samý kecání o záchraně světa a vesmír. To jak film skončí nebylo těžký odhadnout, klasická záletka to samé ovšem nechci psát spoiler. Jestli se nechcete nechat oklamat hodnocením, doporučuji počkat si na verzi DVD. ()

Marrty3

Zhlédnuto v kině. Nevím jak moc tento snímek vyzdvihnout. Jsou tomu jíž dva dny co jsem ho viděl a stále jsem plný blaha. Interstelar mě dostal na plné čáře. Nejsem moc fanouškem science fiction, ale jakmile se jedná o vesmír, je to šálek mé kávy. Něco tak famózního jsem dlouho neviděl. Lidskost, napětí, slzy, efekty, monumentální hudba, okamžik překvapení, originalita a finální mindfuck. To vše tu je. Po celých 169 minut jsem bedlivě sledoval a užíval si každou scénu. Na závěr roku film u něhož jsem skoro plakal štěstím. Nolan je jinde. BRAINSEX !! ()

Prochy38

Já se tu nehodlám rozepisovat. Všechno jasné a zřejmé už tu všichni několikrát napsali. Měl jsem tu čest v kině vidět jeden z největších filmů historie. Hned několik vynikajících herců, jedna dokonalá režie, silný velmi silný soundtrack a záběry takové, že se člověku i srdce zastavilo. Víc psát nebudu. Nolan dokázal něco, co se dnes ještě nikomu nepovedlo. ()

tterez

Mimořádně silný film. Takové surové sci-fi na uvěřitelné bázi. Konec bych nenazvala šťastným, spíš emotivně nadějným. WAU! ()

Hanes88

Tohle se nedá hodnotit jinak než 5ti hvězdami! Naprostá bomba, čekal jsem, že mě to moc nechytne, ale opak byl pravdou. Velice silný skoro tříhodinový film, ale opravdu stojí za to koukat až do konce! Opravdu veliké nadšení! Herecké výkony, efekty a nevíc musím vyzdvihnout příběh! Nádhera! 100%. ()

lucijelucije

Jsem nadšená ze dvou věcí, a to je námět a M. McConaughey. Ten totiž za poslední dva roky pekelně hýbe filmovou kinematografií. Víte co, tenhle Interstellar má bezmála 170 minut, možná si sem tam chcete protáhnout nožky, ale každá minuta se mi zdá zaplněná a neztracená. Scénář a režií nemá ani cenu zmiňovat, protože Nolani prostě nezklamávají =). Vizuální stranka už od žánrů vyžaduje kvalitu a také se ji dostalo. Příběh má strukturu a spád, a ten konec vás dostane. Možná někoho kladně, a někoho záporně, ale už jenom to, že s vámi pěkně zahýbe, svědčí o tom, že Inerstellar musíte vidět. ()

Shimargh

Tohle že bylo ono? Film ze kterého byl každej druhej odvařenej? Osobně jsem již dlouho neviděl nic tak hloupého a uměle hrajícího na city jako tenhle paskvil...*** za vizual a hudbu. ()

Perverz

Tak to je ono, jo? Ten očekávaný film, to, kvůli čemu Nolan obracel filmový rok 2014 na ruby. Oceňuji vše, že nepoužil zelené plátno, že si s tím pohrál, prostě všechno co pro film Nolan udělal, a po trikové stránce nemůžu použít negativní slova. Ten film mě ale nestrhnul, nepůsobil grandiozním dojmem, nic co jsem očekával. Na rovinu, číst ten příběh na papíře může být fajn, ale film mě sral. Vždyť to je srajda na entou. Nuda, nuda, čekání, kdy že něco přijde, nic! A jakoby se Nolan snažil diváky rozbrečet, to hraní na city, ty vole, moje nervy.. On to Chris myslel dobře, a vidím prvky, které měly dobrý náběh na naprosto grandiozni sci-fi, ale spatlal to, a to ten film není překombinovaný, jen prostě scéna za scénou které jsou nudné, měl občas zařadit do děje klapku, která diváka posadí do sedačky. Poslední třetina konečně přichází s nějakým uzavřením filmu, jenomže to už diváci spí. Jestli chcete černou díru, najděte si raději nějakou černošku, a strčte ji ten svůj malý spocený penis do prdele. ()

jasiska

Parádny film. Trochu filozofie o ľudskom rode, trochu vážnej fyziky, úžasný McConaughey. Trochu ma škrie tá osudová nevyhnutnosť, ktorá zďaleka nebola taká prekvapivá, ako asi autori chceli a navyše sa mi zdá, že trochu tlačili na pílu. Kebyže hodnotím len prvú polovicu filmu, tak jednoznačných 5 hviezdičiek. Druhá polovica, hoci zdanlivo megaepická, sa mi zdala akási skratkovitá a naivná. Ale celkovo výborný dojem z filmu. ()

slunicko87

Blízká setkání třetího druhu, Vesmírná odysea, Gravitace a mnoho dalších. Interstellar mi připomíná dort, který vařil pejsek s kočičkou. Je zde od všeho něco (možná i proto si zde každý něco najde). Pár zajímavých momentů či myšlenek zde nepopiratelně je, bohužel jsou umně schovány v nelogické a nesouvislé avšak rychle promíchané epicko-bombastické směsi. ()

Schuldiner

Ach bože, já snad začnu natáčet filmy... Dovolíš mi to prosím? Nejzajímavější na filmu je jednoznačně myšlenka, která dává na vybranou - jestli zachránit celý svět na úkor ztráty blízkých. Za sebe JEDNOZNAČNĚ NE!!! Důležitost bližního svého je nadevše! Můj názor! ()

Ještěřák

Obávám se, že pouze čas, ve filmu toliko zohýbaný, smršťovaný a zase natahovaný, bude nejspravedlivějším soudcem jeho hodnoty. Já se podezřele často nebavil. ()

Tristaver

Vzhledem k tomu, že Inception se za sci-fi považovat nedá, byl jsem zvědavý na Interstellar. Nolan opět dokázal, že zvládne snad jakýkoliv žánr. A to nejen z pozice režiséra, obdivuji i jeho scenáristické nápady. Jeho opus magnum se sice vyloženě nekoná (ono to jde taky těžko, když už má Nolan za sebou batmanovskou trilogii a Inception), ale je to neskutečně silný film se skvělými herci. Občas je to sice hodně komplikované (až je to na škodu), ale funguje to skvěle i tak. Ještě asi 20 minut po opuštění kina jsme s kamarádkou nepromluvili, jak jsme stále vstřebáváli pocity. ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 47 510 360 $ (3561 kin) // Tržby v ČR za první víkend: 7 867 850 Kč (107 kin)// Diváci v ČR za první víkend: 55 889 diváků // Náklady na výrobu: 165 mil. $ // Ocenění: Oscar - vizuální efekty; nominace: výprava, hudba, mix zvuku, střih zvuku // Zlaté glóby - nominace: hudba // BAFTA - nominace: kamera, hudba, výprava, vizuální efekty ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (viac)