První případ otřesného týrání dítěte, který prorazil hradbou mlčení veřejnosti, komentoval žalobce Leroy New slovy: "Tohle je ten nejodpornější zločin v historii státu Indiana." V působivém snímku Tommyho O'Havera si Catherine Keener zahrála zdánlivě obyčejnou ženu v domácnosti Gertrudu Baniszewskou, která ve sklepě svého domu vězní a mučí dospívající dívku v podání Ellen Page. Jejich postavy budou rezonovat v myslích diváků ještě dlouho poté, co zhasnou světla v sále. Jednu z rolí ve filmu také tvárnil Bradley Whitford. (oficiálny text distribútora)

Morloth

Je zajímavé, jak lidé reagují na filmy, které pracují s přepjatými emocemi. Tyto snímky nemusí přinášet přílišné filmařské kvality, ani nemusí vycházet z dobře napsaného a logicky fungujícího scénáře. Chyby se jim odpouští pro jejich emoční výtrysk. Takové snímky často balancují na hranici kýče a povětšinou ji přešlápnou. Toto je i případ An American Crime. Aniž bych chtěl jakkoli snižovat utrpení dívky, která se pravděpodobně stala objetí nesmyslného a nepochopitelného zločinu (Pravděpodobně říkám proto, že jsem si fakta neověřoval.), musím říci filmu jasné ne. Téma samo o sobě je nosné (I kdyby na pravdě vystavěno nebylo. Podobných zrůdností se přeci děje habaděj a jako exemplum by snímek fungoval dobře.) Řada situací skutečně zprostředkovává něco nepopsatelného, co nejsem s to jako člověk pochopit. Ovšem tyto vydařené momenty jsou vsazeny do dobře promyšlené šablony, jejíž primárním cílem není dokumentovat a podávat informace, ale prostě a jednoduše citově vydírat. Proto je do kontrastu postavena dětská čistota a obludnost stupňujícího se utrpení, které se ke konci stává jedinou obsahově nosnou součástí filmu. Proto je snímek doprovázen hudbou, která je jak vystřižená z dětského hororového pokojíčku, tedy jde o kýč, hrůzu a nepochopitelný melancholický smutek. Proto jsou všichni pasivní a nepřirozeně letargičtí. Vše jen proto, aby zrůdnost fungovala jako atrakce. Stejně tak neuvěřitelná oduševnělost všech vystupujících u soudu, včetně hlavní obviněné a dětí, je jen prostředkem jak zdůraznit peklo, které je na nebohé Sylvii pácháno. Jenže Sylvie v tomto příběhu není člověk, ale jen loutka, která se nechává příběhem vláčet tak, aby vše dospělo ke „zdárnému konci“. I její jediné vzepření se je vlastně jen snovou vizí. Sylvie není živoucí člověk, je metaforou pokory, bolesti, utrpění a sebeobětování. Bohužel metaforou užitou čistě pragmaticky. To dokazuje nejen snový výstup, který divákovi říká: „Inu, takto by to mělo při nejhorším skončit, proč tomu tak není?“ ale i závěrečná scéna z vězení a následné opakování kolotočového refrénu,. A tak co naplat, že většina herců zahrála na výbornou, co naplat, že dobová výpovědní hodnota není schematičností zcela zastřena. An American Crime je pro mne jen dalším řemeslným dílem, které se mohlo v rukou umělce proměnit v silný film (zřejmě by nesměl být natočen v Hollywoodu). A jen poznámka: Shadwellova závěrečná část komentáře je jedna z největších ptákovin, jíž se mi podařilo na CSFD za poslední dobu nalézt. Připomíná mi to komentáře k filmu The Fourth Kind s Millou Jovovich, kde hodnocení pro změnu odráželo to, zda divák věří či nevěří v UFO. ()

Chen

Herecké výkony jsou skvělé, ale bohužel jsem nenáviděl hlavní záporačku, tak jak asi bylo zamýšleno. Byla podána spíše jako někdo, koho by měl člověk litovat, zlomená strhaná ženská. Nezasáhlo mě to tak, jak bych zpočátku předpokládal. ()

Hennes

Ellen Page opět přesvědčivá. Catherine Keener jako psychopatická žena se mi také líbila, bylo to od ní přirozené a nepřehnané. Co se týká celého příběhu, tak největší katastrofou jsou rodiče obou dcer, kteří dokázali i po smrti jedné, opětovně dceru svěřit někomu cizímu. Jinak ukázka hrozné lidské lhostejnosti a brutality, bohužel už u dětí. ()

Aljak

Ľudská krutosť nepozná hraníc - A prečo to robia? Nevedia! Zaujímavý film podfarbený trýzňou osudu, keď pravda je spochybnená a nahradená klamstvom. Krutá realita, ktorá otvorila oči miliónom Američanov... Ellen Page ako vždy nesklamala, svoju rolu zvládla úplne skvelo - akoby to sama naozaj prežila... ()

Marqta

Je to síla, ale znovu už bych se na to asi nepodívala. A ještě když člověk vidí, že je film natočený podle skutečné události...z toho je mi vážně na zvracení. Jinak herci, kostýmy i celá realizace se vážně povedli. Jen tenhle film není pro slabší povahy...Celkový dojem a pocit po shlédnutí filmu bych přirovnala k Requiem za sen - i když je děj a vůbec všechno naprosto odlišné a nijak spolu nesouvisí. (Ten pocit konečnosti a zoufalství se u mě dostavil po obou filmech.) Dávám tři hvězdičky- určitě silnější a vlastně ani netuším, proč nemůžu dát čtyři. ()

Petoss1

Skutočný príbeh o jednej veľkej rodine, ktorej šéfuje trafená matka. Prvá polovica ma nijako neoslovila, no záver ma poriadne dostal. Ellen Page by som tipoval 16, ale na svoj vek hraje prekvapivo dobre, tak ako jej kolegyňa v úlohe matky Catherine Keener. Je to vlastne súboj ich dvoch. Veľmi zaujímavé. 80% ()

Sinn

Neskutečně skutečný příběh o zlu v lidech. Jak může být někdo schopný chovat se takhle k lidský bytosti? Nepochopím. Mučení jako zábava po škole a nikomu to nepřijde divné. Pár lidí tu kritizuje, že násilné scény zůstaly skryté, ale já jsem jen ráda, myslím, že si to dokážu docela živě představit i bez vizualizace. Ellen Page je skvělá herečka, věřila jsem jí každé slovo. A Catherine Keener v žádném filmu dlouho vidět nechci, svini jednu. ()

Abes

Doživotní vězení?! Zašít prdel a nechat pochcípat, do jednoho. Málokterý snímek mě dokázal podobným způsobem rozzuřit. ()

Nach

Skvělé herecké výkony dominují v tomto psychicky drsném snímku, jenž je založen na skutečné události z šedesátých let, dvacátého století. Po všech kritických stránkách se jedná o úspěch, neboť film vyvolává přesně takové emoce jaké má a z lhostejnosti a chování okolí k týranému děvčeti se vám bude dělat zle. 80% ()

4daPeace

Verdikt: NEJSILNĚJŠÍ FILMOVÝ ZÁŽITEK od shlédnutí Vykoupení z věznice Shawshank. Efekty, kostýmy, hudba, vtipy, slavní herci/herečky, reklamní masáž - nic z toho tady nehledejte. Všechny tyto filmové ingredience se snaží získat přízeň diváka a dostat tak z jeho kapsy co nejvíce peněz. Některým filmům se to povede více, jiným méně, tak či tak, producentské společnosti mixem zmíněných ingrediencí vydělávají miliardy $. Pro mě je však u filmů nejdůležitější věc jiná. Příběh. A toho se mi v tomto díle dostává až do té míry, kdy jsem v jeden moment zároveň znechucen, uchvácen, ohromen, ostuzen, zvědav, doufajíc, plakajíc. To vše bez digitálních efektů, roztodivných kostýmů, působivých melodií, chytrých vtípků, celebrit a reklamy. Wow! Dechberoucí příběh, který zpočátku připomíná Copppolinu Smrt Pannen - dům plný děvčat, rodinné tajemství, jen ti zachránci se stále ne a ne objevit... Nepochopím, že se tento film v USA nedostal do kin, ale vysílal se pouze v TV a následně vyšel na DVD, jakékoliv zasloužené ambice režiséra, scénáristy, slečny Page či paní Keener na rozličná ocenění tak vzaly za své. Avšak doufám, že i tak budou tito lidé vědět, že natočili mimořádný film. Díky. ()

Lopic

Wow tak takhle mě už dlouho nic nedostalo. Obvykle o filmech po skončení nějak moc nepřemejšlim, ale tohle mi zůstalo v hlavě a ještě dlouho zůstane. Snad už ani nemusím říkat, že Ellen Page byla úžasná. Tady ji velmi úspěšně sekundovala Catherine Keener. Nevím jestli to tak bude pro všechny, ale já sem tu její postavu nenáviděl od začátku do konce, i když ze začatku se režisér snaží vzbudit v divácích soucit s jejím osudem. Dej mohl bejt moyna vzgradovanej trochu lip, aby me to uplne emocionalne dostalo, ale chvile nadeje a konec byli genialni. Je to proste vynikajici film, ale mam pocit ze bych ho nechtel v nejblizsi dobe znova, protoze sem byl po skonceni dost v depresi, umocneny tim ze je film inspirovan skutecnou udalosti, kdy se Silvii staly moyna jeste horsi veci o kterych radsi nechci nic vedet. ()

ad

Neskutečný nejen divácký teror...a zároveň důkaz, že "maminka NEMÁ vždycky pravdu" a rozhodně NE vždycky "to myslí dobře"... jediná relativně příjemná věc na tomhle filmu jsou herecké výkony Ellen Page a Catherine Keener, které jako by se předháněly, která z nich zahraje lépe... ale i tak... Hodně bolestný zážitek ()

vykur!

Reverend Bill used to say, "For every situation God always has a plan." I guess I'm still trying to figure out what that plan was. ()

Fleinka

Dlouho jsem přemýšlela, co bych o tomto snímku mohla napsat, když už tady bylo všechno napsáno v předešlých komentářích. ¨ Nechce se mi věřit, že film byl natočen na motivy skutečné události. Role ženy, která je milující matkou a zároveň tyrankou dívky, která v jejích očích může za všechny problémy v jejich rodině. Nepochopila jsem, jak mohli rodiče zanechat své dcery ženě, kterou viděli poprvé v životě, že dívenky se stále vracely a nepokusily se utéct a nad čím jsem nejvíce žasla byla lhostejnost mladší sestry. I přesto, že herecké výkony byly výborné, tak vím, že se na tento snímek asi už jen tak nepodívám, jelikož mi utkvěl v paměti na dost dlouho... ()

laik_60

Jeden z najdramatickejších a najtragickejších „rodinných“ filmov americkej produkcie, aký som videl. Film by si určite (minimálne za herecký výkon Keenerovej) zaslúžil najvyššie ocenenie. Ale nemôžem, nechcem ho postaviť medzi ostatné 5 bodové filmy, kde sa teším z deja, som nadšený hudbou, príbehom či hercami. Tu prevláda bolesť a rozhorčenie nad ľudskou tragédiou, bolesťou, zlobou a nesmiernou ľahostajnosťou. Ak sa dostanete k tomu filmu, radšej ho nepozerajte, a keď tak sami, nech nemajú všetci okolo nafigu náladu. ()

dubinak

Tento film je, ač si vybral asi tu divácky nejvděčnější tématiku, na pomezí třech a čtyř hvězdiček, protože jsem opravdu čekala, že půjde emočně víc do hloubky, příběhově taky a bude se opravdu intenzivně snažit zničit psychiku publika. To se nestalo. Sice je to vážně opravdu hodně bestiální podívaná, ale tak nějak to vyšumí a výraznější újmu si já osobně neodnáším. Ellen Page byla překvapivě sympatická a výborná, Catherine Keener to samé. Avšak jejich postavy už tak vybroušené nebyly. Vážně se zůstalo spíš jen tak na hladině toho případu a rychle se to odbylo. ()

C0r0ner

Dost působivý film o paní Sklepmistrové a o tom, že ti, co vypadají nejneškodněji, jsou většinou největší svině. Obrovským plusem je samozřejmě to, že celý příběh se opravdu stal. Catherine Keener se na hlavní roli perfektně hodila a její projev je velmi mrazivý. 95% ()

Flynn

Film, který si myslím zanechá stopu a je zapamatovatelný. Neuvěřitelné sebeobětování Stephanie pro svou sestru a zákeřnost všech zůčastněných, kteří se podíleli na trýznění mě místy mrazila. Samozřejmě jsou i silnější filmové zážitky, ale myslím, že díky inspiraci dle skutečné události, si tento film pěstuje takový nějaký jiný punc, který si člověk zapamatuje. ()