Kocúr v čižmách

• Česko Kocour v botách (viac)

Verte tomu alebo nie, no legendárny šermiar Kocúr v čižmách nebol vždy verným spoločníkom zeleného zlobra Shreka. Dávno predtým, než vôbec došlo k ich osudovému stretnutiu v lesoch kráľovstva „Za siedmimi horami, za siedmimi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial“, totiž sebavedomý Kocúr s neodolateľným prízvukom prežil množstvo zaujímavých dobrodružstiev! V tých časoch bol jeho nerozlučným druhom Hupky Dupky – čo sa však dramaticky zmenilo v deň, keď hrdého Kocúra bezcharakterne zradil a zapredal! Od toho hrozného dňa uplynulo už veľa rokov... A zrazu - možno osud, možno zhoda okolností, možno hlúpa náhoda – sa životné cesty Kocúra a jeho niekdajšieho najlepšieho kamaráta opäť pretnú! Práve v čase, keď Hupky s atraktívnou Cicou Labkou chystá rovnako brilantný, ako diabolský plán – chcú totiž ukradnúť hus, ktorá kladie zlaté vajcia! To sa však ľahšie povie, ako urobí, o čom sa nedobrovoľne zjednotené trio veľmi rýchlo presvedčí na vlastnej koži. (TV Markíza)

Belatris

Scénáristická tragédie, k nevydržení. Aby se vyplnila stopáž, vkládalo se tolik vycpávek, že jsem už ve třetině filmu řvala nahlas "pohněte se už, nebo začnu rychle přetáčet". Kdybych na to šla do kina, určitě by mě vyvedli. Vtípky se většinou daly snést, ale nenabídlo to absolutně nic dalšího, velice slabý odvar Shreka (krom třetího dílu, který byl katastrofální). Film trpí všemi problémy nepovedených spin-offů - nedostatečná nosnost a hutnost námětu. ()

Angelino

Na piatkový večer neurazí. Vo mne zostáva otázka, či to je rozprávka pre dospelých, alebo skôr pre deti. Infantilný jazyk často veľmi kontrastuje s dvojzmyselnými poznámkami, ktoré z inak skôr detského príbehu dosť trčia. Pozerateľné, no dosť nesúrodé. ()

Harapes

Kocour ze Shreka má vlastní příběh a bohužel se zase utápí v bezpříběhovitosti a trapných klišé.I když v pohádce je málo postav,tak nedokážou tvůrci vymyslet lepší příběh,něž v posledních dílech Shreka.Tak trochu zklamání,čekal jsem víc. ()

t.mon

Jsem člověk, který si do kina zaskočí maximálně jednou za měsíc, takže tohle je můj první prosincový film(půjdu ještě na Mission: Impossible: Ghost Protocol a Alvin a Chipmunkové 3). Na to, že je to Dreamworks, je to od nich asi nejhorší film, co jsem kdy viděl. Byl jsem na 3D, vyhmátli to, 3D efekty jsou asi jediné, co mohu pochválit. Nic moc, no. ()

Hanes88

Za mě určitě ANO. Vtipné, navíc zajímavý děj...líbilo se mi to :-). Chybičky se samozřejmě najdou, proto jsem taky tomu ztrhnul 1*, ale podle mě si to určitě zaslouží být v červeném hodnocení. Za mě tedy 80%. ()

Prochy38

Osobně rád své hodnocení vytrčím z řady. Ten to animák se mi líbil natolik, že jsem s 5* váhal jen chviličku. A to jsem film viděl s dabingem. Věřím, že se dostanu brzo i k originální verzi a užiji si tuto akční komedii ještě víc. Příběh je jednoduchý, za to ale dobře udělaný. Je to vtipné, akční a místy i sexy :). S. Hayek jsem v té kočce fakt viděl! Hudba mě nadchla a celkový duch této spíše chuťovky než celovečeráku mě fakt dostal. A ta husa? :D. Jediné, co mi lehce vadilo, bylo to vejce. Muselo to být fakt vejce? Ale čert to vem. U mě nadšení. ()

Xavi6

Nemůžu říct, že by to bylo špatný, ale poslední dva Shreky to rozhodně překonalo. Zaskočil mě poměrně nudný začátek, který mě moc nebavil, ale konec dobrý, všechno dobré. Nechyběly pořádné akční scény, správný humor a i ten mravní konec nebyl úplně špatný. Jde sice vidět, že se tvůrci polepšili, ale furt to není ta dokonalá jednička od Shreka. Samozřejmě nesmím opomenout skvělou hudbu, která tomu dávala parádní Španělský nádech. ()

Mauric

Nevěřil jsem, že kocour svůj spin-off zvládne (obzvláště s tím otravným vejcem v patách). A hle, chlupatý Zorro s vysokými podpatky tancuje salsu vskutku umě! Osvědčený mix velkého dobrodružství s pohádkou obsahuje vše potřebné k úspěchu - zajímavý příběh, akci, napětí, spád a hlavně charismatického hlavního hrdinu s modrookou mícou jeho srdce, jejichž soutěž v tanci je prvotřídní. A zajímavých nápadů je tu plno (titulky mě dostaly). Miluji kočky! ()

colapso

Vtipné,zábavné a rozhodně lepší,než poslední dva díly Shreka,hvězdička navíc je za vajíčko co se maskuje za zlaté vejce,tohle je geniální scéna. ()

Darik

Kocour bez oslíka a zlobra? Mno, sice proč ne, ale takhle by to asi nešlo. Není to kdovíjak špatný film, animace je povedená, hudební doprovod vynikající a nutno říci, že i pár skvělých hlášek by se tu našlo. Jenže začátek byl celkem nuda než se to rozjelo a celkem je tu dost hluchých míst či částí příběhu, které mě doslova donutily kouknout na hodinky. Pro děti to bude v něčem kouzelné, pro dospělé spíš nuda. 50% ()

angloumene

Ze začátku mi přišlo, že je celý film jedna velká parodie na westernové popř. o něco víc jižní takové ty zorovské filmy. V polovině sem ten pocit měla také a ke konci už jsem si spíš říkala, že to vlastně asi celou dobu mysleli vážně. Ten přítel ve tvaru vajíčka mi nepřišel příliš vhodně animovaný a celkově toho bylo víc... No co říct, na zabití času to stačí, ale že by to byla nějaká velká zábava, to nevím... ()

ondrula

Kocourek ze Shreka se dočkal vlastního animáku a vypořádal se s ním se ctí. Krásná animace, výborní záporáci, atraktivní prostředí Španělska a skvělá hudba, všechno je pecka. Přesto si po pár dnech ani moc nevzpomínám, o čem byl příběh a taky mě srala postava toho pana Vajíčko, takže na plnej knedlík to nebude. ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 34 077 439 $ (3952 kin) Ocenění: Oscar 2011 - nominace: animovaný film Zlaté glóby - nominace: animovaný film ()

kikka20

Kocour v botách. Když tohle člověk řekne, hned si každý vybaví kočičku se smutným pohledem ze Shreka. Tohle ty špatné díly zeleného zlobra dostatečně nahradilo. Celý film měl něco do sebe, co se týče děje - ten, podle mě, byl skvělý. I když musím přiznat, že tahat tohohle roztomilého kocourka za nos se mi teda nelíbilo, ale o čem by to jinak bylo, že..? 4* si to zaslouží právem! :) ()

Zombi

Příjemnej animák distancující se od posledních Shreků jak obsahově, tak kvalitativně. Čekal jsem slabotu, ale byl jsem příjemně překvapen. Je to vtipné, akční, romantické, hezky animované a má to i docela zajímavý příběh. Na rozdíl od některé konkurence má i vkusně zakomponované taneční scény, zde ve španělském rytmu, které jsou dynamické i zábavné. Slušné 4 hvězdy. ()

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (viac)

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

15.03.2022

Krátce před zveřejněním prvního traileru oznámili tvůrci pokračování animáku Kocour v botách kompletní hlasové obsazení nového filmu. Snímek Puss in Boots: The Last Wish tak představí kromě… (viac)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (viac)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (viac)