Autor drsných detektivních příběhů Dennis Lehane se proslavil především svým románem "Tajemná řeka", který byl Clintem Eastwoodem velmi úspěšně zfilmován. Ale dávno předtím, než napsal první slova této knihy, vytvořil populární sérii o neobvyklém týmu bostonských soukromých detektivů, Patrickovi Kenziem a Angie Gennaro, pracujícími převážně pro obyčejné lidi. Z této dvojice, která se přátelila již od dětství, se postupem času stali nejen pracovní, ale i životní partneři, což jejich případům dodávalo další emoční rovinu. Celá série měla obrovský úspěch, ale právě čtvrtý díl, "Gone, Baby, Gone", zaujal kritiky výrazněji svým nekompromisním a přesným popisem zločinů na dětech. Jinými slovy byla tato kniha působivá tak, jak byla napínavá... Příběh filmu začíná v bostonské čtvrti Dorchester, jejíž chudé dělnické ulice jsou poseté zbytky rozbitých rodin a zmařených snů. Tady se beze stopy ztratí čtyřletá Amanda McCready. Policie není schopna nalézt žádné stopy, takže se Amandin zoufalý strýc s tetou obrátí na soukromé detektivy Patricka Kenzieho (Casey Affleck) a Angie Genarro (Michelle Monaghan) s prosbou o převzetí vyšetřování. Ačkoliv se jim do toho příliš nechce, znají místní poměry a také pravdu o Amandině matce Helene (Amy Ryan), která je závislá na drogách. Když se o její případ začnou zajímat více, odhalují temné dorchesterské podsvětí, plné drogových dealerů, podvodníků a pedofilů. Zjištění, co se s Amandou stalo ale nejsou o nic blíže, než byli. Sledováni médii se spojí s vytrvalým detektivem Remym Bressantem (Ed Harris) a s policejním kapitánem Jackem Doylem (Morgan Freeman) - ale když už se zdá, že se případ chýlí k vyřešení, je odhalena smutná pravda o Amandině osudu. Zatímco se všichni snaží na celou záležitost zapomenout, Patrick, pronásledovaný výčitkami, není schopen nad celou věcí mávnout rukou. Když se znovu probírá stopami, které získali, zjišťuje, že se zaplétá do houstnoucí pavučiny lží a nepochopitelného násilí, proniká k šokujícímu tajemství, které bránilo odhalení pravdy, a je nucen čelit morálnímu dilematu, na jehož základě bude muset on i diváci přehodnotit, co je správné a co špatné. (oficiálny text distribútora)

Kailo

Bennův první film a už mě dokázal takhle pohltit.Skvěle kombinoval dávku akce a citu.Atmosféra v ulicích byla znázorněna dobře, žádný zkreslení k horšímu nebo k lepšímu. 81 ()

Othello

Leccos bych odpustil, ale to, že se film přes tři tuny moralizačních a rádoby "think about that" keců nedostane prakticky k žádnému výsledku, těžko. Nejsem názoru, že film musí mít výpovědní hodnotu, ale pokud se tak celou dobu doprdele tváří, mohl by alespoň naplnit očekávání. Hvězdička za zcénu v pedofilově hájemství. ()

Ivoshek

Jestli něco, je to originální. Hlavní postava detektiva je úplně jiná, než v těhle filmech bývá, postavy kolem zápletky - matka, její příbuzní, policajti - jsou netypické, několik zvratů a pointa (přinejmenším v morální rovině) jsou neotřelé. Škoda, že od hodně věcné roviny z první půlky se na chvíli film dostane do roviny jednoduché polo-akční krimi, a tvůrci si tu a tam pomohli hodně pochybnou berličkou (náhlá potřeba svěřit se se starou záležitostí, přepadení v baru, bez obtíží prošlá střelba do týla). Celková myšlenka filmu a jeho schopnost udržet moji pozornost po celou dobu si ale zaslouží alespoň 4 kousky. ()

Sofia

Caseyho Afflecka normálně nemůžu vystát, ale tady mě příjemně překvapil. Drsný a smutný příběh, ze kterého mě chvílemi mrazilo a na konci jsem si položila zásadní otázku – jak bych jednala já?? Líbil se mi výběr herců – taková přehlídka různých individuí se jen tak nevidí (leda snad na nějakém tom americkém předměstí) a moje angličtina je obohacená o pár nových peprných výrazů :-) ()

claudel

Dennis Lehane patří mezi oblíbené a vděčné spisovatele, jejichž literární počiny si filmaři vybírají jako svoji látku pro adaptaci. Lehanovy promyšlené romány plné poutavých zápletek a třeskutých zvratů představují ornou půdu pro převedení na filmová plátna. Gone, Baby, Gone vše výše uvedené potvrzuje, netradiční krimi zasazené do problematické čtvrti v Bostonu. Spolupráce bratří Afflecků sklízí ovoce, Casey Affleck v silně obsazeném snímku na sebe strhává pozornost a vyšlapává si cestičku k Oscaru již touto rolí. Michelle Monaghan mi naopak připadala značně nevýrazná a ve stínu všech ostatních protagonistů. Až na závěrečné Patrickovo chování se mi ve filmu líbilo vše, jsem spokojený. ()

Dharter

Ben Affleck prostě jenom nějak existoval, ale nyní jakožto režiséra ho víceméně uznávám. Nedostatky filmu sepsal Shadwell. ❌ ()

becki_tu

Ben Affleck se přesunul z před kamery za ní a dopadlo to líp, než bych čekal. Ze začátku má děj sice pomalejší rozjezd, což není nijak na škodu, ale postupem času nabírá tempo, ze kterého nepolevuje, a kterému dopomáhá s každým dalším filmovým okénkem stále tajemnější atmosféra. A když už čekáte smířlivý konec, dostanete do hlavy na přemýšlení takové dilema, které vám naprosto obrátí celkový pohled na věc. Je pravda, že dost nadějných filmů pokazí právě tuctový konec. Naštestí tomu tady tak není. Rozhodli by jste se stejně?... Bravo, Bene! Everyone Wants the Truth... Until They Find It. ()

Bauer

Poslední dobou všude čtu, jak se z průměrného herce Bena Afflecka stal uznávaný režisér a to jen a jen díky tomu to filmu. Ano, souhlasím, že se svého postu coby režisér zhostil velice dobře a dokázal natočit opravdu skvělé drama s prvky thrilleru. Otázkou však je, zda-li pak něco podobného dokáže natočit znovu a jestli se nejedná o pohou náhodu? Tohle mi musí Affleck coby režisér ještě dokázat alespoň 2 dalšími filmy, abych i já (jako kritici) ho mohl uznat za výborného režiséra. Film má jednoduchý avšak chytrý scénář. Rozuzlení zápletky bylo šokující a nepředvídatelné, což je samozřejmně jedině dobře. Bohužel se našlo pár hluchých míst, ale to nevidím zase až jako takový problém. Parádní herecké výkony v čele s talentovaným a mladým hercem jménem Casey Affleck, který mně stále překvapuje, jak excelentně umí hrát. Dále skvělé výkony podali Ed Harris a Morgran Freeman, ale u těch je to jasné, že vždy hrají výborně. A do toho všeho krásná hudba. Nejspíš jeden z nejlepších filmů roku 2007! ()

mm13

Je taký dosť všelijaký tento film. Vykonštruovaný až hrôza, plný tých najjednoduchších scenáristických rozhodnutí a charakterových objasnení. Pritom ale dokáže predstierať filmárčinu hnanú jasným zámerom, divák je v napätí, tuší niečo za videným, tuší, že nevie všetko a baví ho to. Smola ale je, že ak aj záverečné morálne zauzlenie mieri veľmi presne a reže rovno do živého, nemá to žiadúci efekt, pretože divák sa znechutený nestíha čudovať, koľkých dejových zvratov a obratov o celých 180 sa stal práve svedkom. ... Bublina spľasla a mne neprestane byť smutno za filmom, ktorý som raz pozeral, no dopozeral niečo úplne iné. ()

MáŠa

Nějaký zásadní film to pro mě není, ale jinak celem zajímavé. Taková trošku oscarově pojmutá detektivka, kde nejde o nějaké pif paf a násilí, a místo toho větší roli hrají mezi lidské vtazhy. ()

MeanWhile

Skvělé krimi drama, ve kterém se ukázal Casey Affleck jako super herec, a když to dá ještě se svym bratrem Benem dohromady, tak z toho vznikne bombový filmový dílo. Ben Affleck umí režírovat, ukázal to v tomto snímku, a i v pozdějším The Town (které se mi osobně líbilo více). Ale i přesto tohle neztrácí svůj Afflecký šmrnc a ode mě je tam pětka naprosto zasloužená. Ani chvilku jsem nezapochyboval. Za režii, scénář, hlavní roli...to je to nejdůležitější, takže já mám jasno. ()

luka4615

Fenomenální vstup Bena Afflecka na režisérskou stoličku. Vtahující, temné a patřičně vygradované. Vážně potřebujete vědět více? „Is the kid better off without his father? Yeah. But okay, I mean, could be out there right now pumping with a gun in his waistband. It's a war, man. Are we winning? No.“ ()

prome

Skvělá režie, skvělý příbeh, skvělá hubda a celkově režijní debut Bena proběhl na výbornou. Bena mám rád jako herce, scénaristu a teď už i režiséra. Jen tak dál !!! ()

Sawy

No jo,tak nám podprůměrný herec Beník Afflecků naservíroval brilantní kriminálku,která tady už pár let chyběla.Atmosféra špinavých bostonských ulic plných zlodějů a kriminality je těžko popsatelná,ale strašně silná.Tenhle žánr mě baví.A baví mě i Casey Affleck v hlavní roli,který snad ještě překonal svůj parádní výkon ze Zabití Jesseho Jamese.Ed Harris je taktéž výborný,Morgan Freeman už moc ne,zdá se mi,že pořád dokola hraje ten stejnej typ role.Výborná Amy Ryan trochu zastiňuje sice pěknou,ale naprosto nevýraznou Michelle Monaghan,kterou si asi nikdy neoblíbím.A to jsem ji viděl v pěkné řádce dobrých filmů.První polovina filmu je takřka dokonalá,potom jde kvalita dolů,začíná to být nějak divně komplikované a nepřehledné.Ale závěr je pořádně silný,vyrazil mi dech a po skončení filmu jsem měl rozhodně o čem přemýšlet.Chtěl bych jít na tu pátou hvězdičku,ale kvůli slabší druhé půlce a hlavně kvůli faktu,že podobná Tajemná řeka se mi líbila víc,zůstanu na čtyřech a budu se moc těšit na další Benův film.Teda,kdo by to byl řek...85 % ()

Morholt

Bena Afflecka jako herce zrovna dvakrát nemusím, ale jako režisér mě dostal. Podařilo se mu natočit brilantní morální drama o případu fingovaného únosu malé holčičky, jehož rozkrývání přinese nejedno překvapení. Na konci si asi každý položí otázku, co bych udělal já a většinou budeme s jednáním hlavního hrdiny hrubě nesouhlasit. Jenže později vám to začne šrotovat v hlavě a po čase budete mít přinejmenším dilema co je a není správné. Affleck tímto filmem položil otázku a de facto nechal na každém, ať si odpoví. A ten parchant určitě věděl, že to spousta lidí nedokáže. 90% ()

Richie666

Proboha co se mi to tady ti Affleckové snaží vnutit? Plno kýčovitých a klišovitých keců, stupidní až trapné dialogy jak ze supermarketu v neděli ve tři odpoledne a celkově naprosto ubohé filmové prostředí. Těžce nadmutá a duchovně zcela primitivní záležitost. Že tam šlo o nějaké dítě skoro nevím. Mám pocit jako kdybych seděl v žumpě, jedl zkvašený jogurt pomocí utrženého nehtu z prstu tři dny hnijící mrtvoly šimpanzí samice a kolem mě chodil Ben Affleck se žvýkačkou v puse a mával americkou vlajkou. Jsem znechucen. ()

Handle

Ben Affleck má jako režisér vážně velký potenciál, ovšem nebýt závěrečné pointy, nic jiného bych si z filmu neodnesl. Vzhledem k námětu jsem čekal rozhodně větší emoce a napětí. 3,5*. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

Jak to vypadá s novým Batmanem?

Jak to vypadá s novým Batmanem?

03.01.2017

Studio Warner Bros. nesmírně touží po netopýří sólovce od Bena Afflecka. Představitel Batmana a režisér Gone, Baby, Gone, Města nebo oscarového Arga se uvolil, že ji natočí, soustavně ale tvrdí, že… (viac)

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

Ben Affleck zremakeuje Svědka obžaloby

20.08.2016

Kdyby se vybíraly nejlepší filmy z padesátých let, jen těžko by mezi nimi chyběl Svědek obžaloby. Soudní drama Billyho Wildera vychází z povídky (a následné divadelní hry) od Agathy Christie, získalo… (viac)

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

Kdy dorazí další režijní počin Bena Afflecka?

26.03.2016

V tuhle chvíli je Ben Affleck především Batman, nezapomínejme ale na to, že se jedná o velmi schopného režiséra. Gone, Baby, Gone bylo vítaným bleskem z čistého nebe, drsná kriminálka Město… (viac)