Parta mladých filmařů natáčí nízkorozpočtový hororový film. Je již pozdě večer, a tak štáb i herci začínají být unavení. Zaručeně je však probudí zpráva z rádia o tom, že mrtví nezůstávají mrtvými. Někteří skeptičtí herci však těmto nesmyslům nevěří, a tak se unavení vydávají domů. Štáb pro dnešek ukončí natáčení a vydá se také zpět do civilizace. Filmaři zjistí, že je situace vážná až tehdy, když je na silnici překvapí šerif. Ten však není mrtvý ani živý. Tímto Deník mrtvých začíná... (jamesjimbo)

Nail

Pro mě docela velké zklamání, zombíci se tam vyskytují méně než v jiných Romerových filmech a taky mi moc nesedělo to amatérské natočení. Nějaký náboj to však mělo, ale popravdě mě to moc neoslovilo... ()

Dimo

Úplně jinačí, než jiné zombie filmy, které jsem viděl. Pravda, tohle je taky první, co jsem od údajného mistra žánru G.A. Romera viděl. A má to své silné kouzlo. Minimum klišé a prvoplánových lekaček, naopak občasný vtip a zatím nejlíp vysvětlený důvod herců, proč vlastně točí. Vlastně všechno je dobré. Dobří herci, dobrá decentní hudba, i milovníci gorez áběrů si přijdou na své. Takže ano, nečekaná spokojenost. A upřímné doporučení (milovníkům žánru). ()

Kingjiri

Jeden z hlavních problémů snímku podle mě je, že se snaží tvářit realisticky, což ve výsledku způsobuje absenci víc kravavejch a zajímavejch "akčních" scén. Zvolenej způsob natáčení, teda že jeden z herců je zároveň kameraman, je občas fajn, ale v tomhle případě bych řek, že se minul účinkem. Určitá snaha o jistý "poselství" (proslovy hlavní hrdinky), vyšla taky uplně naprázdno a působila spíš směšně. Uplně největší průšvih ale byl, že jsem se skoro celou dobu dost nudil a skoro vůbec nebál (vyšly jen dvě lekačky). Jediný, co mě mohlo potěšit, bylo velký množství cameo rolí, ale to bych musel ty herce poznat a nedozvědět se o nich až z titulků, dvě slabší hvězdy. ()

Mandalorian odpad!

Trochu se mi ulevilo, když jsem slyšel větu: "Film skončil..." A časový údaj v přehrávači ukazoval, že to tak konečně bude. Přemýšlím a rovnám si názory. Chystám koment, který napíšu sem. Upozozňuji všechny čtenáře na to, že v něm jsou SPOILERY ! ! ! Takže sečteno, podtrženo: 1. Točení na ruční kameru. Něco jako Rec. 2. Blbá bloncka. V kolika filmech to bejvá ? 3. Starej alkáč, kterej kecá o vojně. Jak klišé 4. Téma - lidskost. Ale na to nejlíp vypráví Casshern. 5. Krutý americký keci a černej gang. Jasně - jinak by to nebylo správně trapný. A dál bych také mohl na tuny vyprávět o tý blbosti a demenci, kterou tam postavy předváděj. Prostě brak, brak a brak. Odpadová záležitost, která vyžírá spoustu jiných filmů. Blbeček George A. Romero by mohl aspoň poskytnout seznam všech "vypůjčených" filmů. ()

hribisko

Juchůů...pátá hódina ódbila...a krvavý dědek je tu! A jestli prý jde s dobou? Ónene, není třeba, mu stačí jenom prášek na ředění krve a mírný třes v rukou muže v letech. ()

Taškář

Romero je profesionál a proto se stalo, že i v tak přihlouplém stylu, jakým bezesporu found footage je, natočil něco, o čem se Edovi Sánchezovi může jen zdát ... ()

Vabr

Přiznám se. Romerovu klasiku Noc oživlých mrtvol jsem ještě neviděl, ale šetřím si to na později. Deník mrtvých je tedy první film, který jsem z jeho režie viděl a teda… pěkná nuda s málo zombíky a otravnou vypravěčkou, která jen nudně recykluje to, co jsme právě viděli. Začátek láká na hodně dobře natočené FF s kvalitní kamerou a úvodem do zombie apokalypsy, ale to se hned zvrtne, jakmile se banda človíčků vydá na tour se svým karavanem. Zombíků je extrémně málo, krve taky, děj nikde a atmosféra nulová. K postavám nemáte žádné vztahy, protože vás film od nich drží, jako by byly za plotem. Lokace jsou vážně divný a špatný. Vyhodnocení: S kámoškou jsme si dělali srandu, že ,,Tý jo, to je teda hodně napínavej a krvavej horor s hromadou zombíků 😮‘‘ ()

bakeero

Na to, že film má být jakýsi dokument ve stylu Blair Witch se mi kamera jeví moc uhlazená a střih příliš "profesionální". Ale když se přenesete přes tyto drobnosti a opravdu hovadské chování hlavních hrdinů (ne, jinak to nelze nazvat :-), tak se budete nenuceně a sQěle bavit. P.S. Samuel byl stejně nejlepší! :-D ()

Lumberjack

Po celkem průměrném Land Of Dead jsem se těšil na nový film tohoto kultovního režiséra. Nicméně jeho nový počin Diary Of Dead je velmi slabý odvar. Film natáčený jedním z "účastníků" na kameru se mi příliš nezamlouval, film téměř bez akce a nic moc gore efekty... Každopádně je Romero jeden z mála, který umí točit zombie horory a i když tento film pokulhává za svými předchůdci budu se těšit na jeho další výtvory... ()

vandr

Romerův poslední film ve mě zanechal smíšené pocity, ikdyž je o dost lepší než jeho poslední kousek který mě neuvěřitelně zklamal. Není zas až tak moc akční, nejvíc se mi líbil děda s kosou, to bylo fakt dobrý,. Nápad s kamerou taky není špatný, nabízí spousty možností, ale ty kecy Deph ze začátku, místy i v průběhu a hlavně ke konci, takové to poselství které je obsahem filmu, mi moc nesedí. 75% ()

druhaveta

Inteligentní subtext zombické kvadrologie vystřídalo v Deníku polopatistické mudrlantství, metaforické jedy byly nahrazeny afektovanými promluvami na kameru a Romerův odtažitý, nic neodpouštějící režijní styl zdegeneroval do umělohmotné, nevěrohodné napodobeniny home videa (rozdíl mezi tímhle a Monstrem je do očí bijící - i v tom, že zatímco Romero o "Youtube fenoménu" nechává postavy jenom chytrolínsky žvanit, Reeves a Abrams ho dokáží postihnout filmařskými prostředky). ()

FoxMulder

Romero se drží svého tématu, a tím nemyslím jen zombíky, ale i společensko-kritické otázky a přidává k tomu i právě moderní střih. Tento rozháraný video-dokumentární styl si mě zrovna nezískal, oceňuji ale, že to není ploché a tupé jako Monstrum. 3,5* ()

Alexandre

Pořád jde o zombie podívanou na úrovni, ale napětí a děj v Diary of the Dead v poroznání s předchozími Romerovými zombie filmy docela poklesl. Vážím si lekaček, kterých jsem si ve filmu užil docela hodně, líbil se mi styl natočení domácí kamerou, ale bál jsem se minimálně a narozdíl od jeho předchozích děl jsem se i chvílemi nudil, takže zůstanu u lepších 3 hvězdiček, výš nepůjdu. ()

Issabela

Film mě bavil tak moc, až jsem u něj usla...Nezajímavý a nudný děj filmu, který rozhodně nemám ani chuť dokoukat. 63% je podle mě opravdu přehnané. ()

sarfian

Dokonale stvárnení zombíci. Ale tá kamera ma miestami srala, ale miestami sa mi tam hodila a naopak tie zábery bezpečnostných kamier tam sakra pasovaly. Akcie mohlo byť o niečo viac. Inak nemám čo vytknúť, ale musím Romera pochváliť za dobrú prácičku. VIDENÉ 1x ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (viac)