Parta mladých filmařů natáčí nízkorozpočtový hororový film. Je již pozdě večer, a tak štáb i herci začínají být unavení. Zaručeně je však probudí zpráva z rádia o tom, že mrtví nezůstávají mrtvými. Někteří skeptičtí herci však těmto nesmyslům nevěří, a tak se unavení vydávají domů. Štáb pro dnešek ukončí natáčení a vydá se také zpět do civilizace. Filmaři zjistí, že je situace vážná až tehdy, když je na silnici překvapí šerif. Ten však není mrtvý ani živý. Tímto Deník mrtvých začíná... (jamesjimbo)

klima777

Chytré je to. Vážně. Mnohovrstevnaté. Možná přespříliš. Jinak řečeno: Co s bijákem, kde pro samé přesahy a meta-filmové úvahy téměř není vidět filmařina? Jakožto zkušený cinefil (ó, jak vznešené...) budu věřit, že se neztratila... a vychutnám si trefnou reportáž (psanou kdo ví na čem a točenou kdo ví jak) z našeho každodenního života. ()

andalin

Další z Romerových hororových filmů moderní doby. Hodně realistický a nepříliš přikreslený pohled na možný apokalyptický svět. Ve městě se začnou dít podivné věci, mrtví se nevysvětlitelně vrací zpět k životu a skupinka vysokoškoláků a profesora filmového oboru se vydává na cestu za hledáním svých rodin. Hlavní postavou je kameraman J, jehož snem bylo natočení mega úspěšného filmu a jemuž současná situace vlídně hraje do karet. Nová realita si s každým zahrává po svém, skupinka rychle zjišťuje vlastnosti vysoce přenosné infekce a společně se snaží najít bezpečný úkryt. Virus si nevybírá a ke konci nastává otázka, zda si člověk, který je konečně donucen ukázat svou pravou tvář, vůbec zaslouží ve světě přetvářky, násilí, vražd, vzájemného okrádání se a nekončícího chaosu přežít. "What gets into our heads when we see something horrible? A horrible accident on the highway. Something keeps us from just driving on. Something holds us. But we don't stop to help, we stop to look." Dávám plný počet, protože každý charakter má něco do sebe, nejedná se o bezduchou slátaninu, nesmyslnou apokalyptickou romanci ani béčkový film, kde se divák baví pouze sledováním vystřelených mozků a letících končetin. ()

cyberhawk

Rozhodne vyborna chutovka, nejlepsi ze vsech novodobych "of the dead" filmu, soucasne se Snyderovym Usvitem. Kde vsak Snyder pouzival akcnost a slusne lekacky, Romero pouziva vynikajici a propracovanou psychologii postav a jejich reakce na vznikajici chaos, matoznost a letargie zombii je stejne uderna jako rychlost a zbesilost Snyderovych nemrtvych, navrch sem tam okorenena krasne naturalistickymi headshoty a jednou lahvi s kyselinou. ()

Soweek

Poslední z trojice Recording the Dead(Diary of the Dead, Cloverfield, REC), avšak první natočený dopadl v hodnocení stejně jako ti předchozí. Důvod je ovšem jiný. Zde byla ruční kamera doopravdy dobře odůvodněná, celé to bylo spíše pojato jako dokument a z této stránky se to povedlo. Posedlost kameramana udělat dobrý dokument byla natolik velká, že kameru preferoval před lidským životem. Právě na úkor dokumentu padá stránka hororová, která tu absolutně nulová a tím myslím doopravdy absolutně. Jak je vidět, spojení ruční kamery s hororem či thrillerem se zatím moc nepovedlo, otázkou je, jestli to prostě nepude nikdy, nebo jestli se toho chopili špatní lidé. ()

bloodvomit

Rozporuplné, ale dobré. Je div že Romero jde s dobou v jeho věku, je to nejspíš hlava osvícená. A ve výpisu herců... ti tam hrají asi zombie ;-)) nepostřehl jsem je tam. ()

BMAJTZ

Neco to do sebe melo ale negativa prevazuji 30%. A jako v kazdem spravnem zombie filmu hlavni hrdinove delaji presne to co by normalne myslici clovek nikdy neudelal. A prvni koho bych opravdu ale opravdu zastrelil je kameraman Jason totalni debil. ()

DeLaMorte

Další kousek z dílny toho kdo ztvořil a stále udržuje naživu zombies žánr.Romero prostě dělá pokroky..jeho nový film má opravdu spád a jak se říká"koule"!Moc se mi líbí kamerové pojetí filmu.Je fakt že tento styl natáčení jsem letoš již v několika filmech víděl/REC-Montrum/ale to tím opravdu nic nekazí.Deník mrtvých je pro mě další výborný kousek a už teď se těším na další. ()

sedm.1

Nyní sklidím hodně velkou kritiků všech fandů Romerových zombii klasik,ale Deník mrtvých je pro mě jeho jasně nejlepším počinem.Hodně mě to překvapilo,ikdyž jsem tomuto filmu předem docela dost věřil,neboť byl natočen stylem alá "Blair Witch" či "Cloverfield" a oba tyto snímky se mnou naprosto zamávali.Od začátku to má parádní grády,je to místy i velmi vtipné,je to i dost na Romera krvavé a i atmosféru to má docela mrazivou.Některá rozhodnutí a i scény jsou sice přitaženější za vlasy,ale jinak si nemohu stěžovat.Jen herci mohli být vybráni možná o trochu lépe,vesměs jsou dost necharismatičtí,ale film vyloženě neschazují.Deník mrtvých je prostě hodně milé překvapení,je zábavný a má myšlenku a mohu doporučit všem,kteří chtějí vidět zas trochu jiný zombii horror. ()

kenkaku

Mrzí mě to a moc. Já fakt zombie tematiku rád a tahle plní všechna pravidla jak má (ještě aby ne, vždyť je to Romero - praotec Zombie). Způsoby a zobrazení likvidace zombie trikově také v pořádku (prostě vypadá to dobře a efektně :)). Dokonce ani ta stupidní ruční kamera tolik nevadí (řekl bych dokonce že i celkem fajn funguje a navozuje dojem "realistična"). Co je ale doslova tragedie jsou dialogy a scénář. Film běžel 24 minuty a už mě stihl 3x vytočit svou nelogičností. No schválně: všichni jedou obytňákem někam. jeden prohlásí "'měli bychom zastavit"... ano zastaví! Nikdo se neptá proč? Není náhodou lepší opak? Hned na to následuje pokus o sebevraždu křesťanky. Tedy někoho pro koho je sebevražda hřích znamenající stopku do nebe jízdenku do pekla? Motá se tam asi 8 lidí a scénárista nechá tohle udělat zrovna tu co se tam nejvíc hlásí k Bohu?! Korunu všemu dává scéna, kdy ani ne minutu po tom co se ze zpráv dozví 'funguje jen rána do hlavy', debil vystřílí půl zásobníku zombíkovi do těla než zamíří na hlavu. A to není zdaleka vše... z jedné pistole bez náhradní munice střílí prakticky celý film (kolik sakra těch nábojů v tom kvéru bylo?) a hlášky typu "Musíme auto schovat do stodoly" jen podtrhují obrovské SAKRA A PROČ??? Zombie reagují na stojící auto když ho vidí nebo co? Vážně toto podrazilo celému filmu nohy a i když myšlenka super, vizuál taky fajn, pravidla zombie dodržena, tak díky tomuhle průjmu říkám "nikdy víc". ()

chmíří

No nevím proč se teďka tak rozjelo točení filmů jako že je to realita pomocí ruční kamery, ale tady to na rozdíl od Cloverfield nebo Blair Witch vůbec nemělo smysl! Herci byly ještě víc prkenní a děj nudný. Jediný rozdíl byl v tom že se třepal obraz a herci se dívali do kamery, ale rozhodně to nepřidalo napětí čí spád děje.50% ()

Kanibal

Velice solidní horor s krásně klišoidními nemrtvými. Je to často nelogické, často jsou herci toporní až to bolí a občas se ztratí tempo, ale bavil jsem se celou dobu a jisté morální poselství vlastně docela potěší. ()

brooklyn73

Ocenuji klasicke slow zombies.Dej pribehu pres svou originalitu (i kdyz je mozne vypozorovat urcitou spojitost ci podobnost se spanelskym filmem REC) se mi nelibil.Tento snimek nabizi par velice dobre technicky zvladnutych, neokoukanych triku. Zaverecna veta,otazka "zachranujeme skutecne tento svet?" my prijde velice trefna, rekl bych dokonce az sahajici vysoko , nekam dal, nad uroven tohoto filmu. ()

rozbris

Hodně mi to připomělo Monstrum, kde se taky chodím s vlastní kamerou a jsou vidět tzv. autentické videa a události co prožila partiřka lidí, kteří hledají prvně svou rodinu a pak kde by se schovali. Postupně jich ubývá až nakonec zůsanou jen tři a to je konec. Klasický zoombie film, kde mrtví ožívají. ()

Tjaden

Mě osobně více bavil "béčkovitější" Úsvit mrtvých, ale i tady jsem byl velice spokojený. Ruční kamera byla super, i když se s ní v poslední době roztrhl pytel (REC ani Monstrum jsem však zatím neviděl). Oproti ostatním zombie řežbám se zde Romero navíc snaží skrz film diváka donutit k zamyšlení se nad dnešním světem. ()

Rudinsky

Nepatrím medzi fanúšikov klasických zombie horrorov a na tento film ma nahovoril práve patologický fanúšik žánru. Takže sa vyjadrím ako nezainteresovaná osoba: PREKVAPIVÝ NÁTER!!! Príjemná zombíkovská zábava v Blair witch štýle (a Romero svojím oldschoolovým prístupom posunul komerčne obľúbený a v poslednom čase až nudne prvoplánový kamerový trademark niekde úplne inam), ktorá Vám prekvapivo a veľmi originálne zotrie nadšenecký úsmev z tváre KONCOM. Zaň dávam štvrtú hviezdičku. Film, ktorý si celý čas inteligentne robí srandu sám zo seba a servíruje do vás jednu zábavne čvachtavú scénu za druhou (niektoré scény su dokonca extrémne vtipné) finišuje v intenciách tvrdej a nepríjemnej psychologickej drámy na pozadí youtube zombie horroru? To chce rozpracovať do tučnej odbočky s Darabontom v režisérskej stoličke! ()

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš

08.10.2008

Chodící shnilotiny jsou pořád v kurzu. Máme pro vás tři projekty, které se zombíky jen hemží. Táta Romero chystá další mozkově-střevní hostinu, Woody Harrelson se musí probojovat skrz Zombieland a 28… (viac)