Muž z ocele

• Česko Muž z oceli (viac)
USA / Kanada / Veľká Británia, 2013, 143 min

Šarmantný mladý novinár Clark Kent (Henry Cavill) je zdanlivo úplne obyčajný dvadsiatnik, no v skutočnosti to v ňom neustále vrie, pretože má rešpekt, a tak trochu i oprávnené obavy pred jeho vlastnými schopnosťami, ktoré siahajú ďaleko za hranice nielen ľudskej, ale i jeho predstavivosti! Pretože Clark nie je človek, hoci na Zemi strávil väčšinu svojho života... Pochádza z milióny svetelných rokov vzdialenej, dnes už neexistujúcej planéty Krypton, ktorej zánik ako jeden z mála jej obyvateľov prežil. Dnes ho najviac zo všetkých kvári zdanlivo jednoduchá, no v skutočnosti veľmi komplexná otázka... „Prečo som tu?“ Vďaka hodnotám, ktoré mu s láskou vštepili jeho pozemskí adoptívni rodičia Martha (Diane Lane) a Jonathan (Kevin Costner) Kentovci, si Clark uvedomí, že mať výnimočné schopnosti tiež znamená robiť ťažké rozhodnutia. A tak keď Zemi, ktorá sa stala jeho novým domovom, zrazu hrozí vyhladenie, prebudí v sebe hrdinu, aby ochránil tých, ktorých ľúbi a prebudil v ich srdciach nádej – stane sa Supermanom, neprehliadnuteľným Mužom z ocele! (TV Markíza)

Capy

Asi vše už bylo řečeno, za mě spokojenost, po půlnoční 3D premiéře 5/5. Teď už si jen počkat na Extended Cut, s očekáváním, že trošku zacelí ten zmatek scén. C. ()

srada

frflejte si tu co chcete,ale já jsem naprosto spokojen.Konečně superman,kerej nemá červený ''pumpky'' a tolik zdevastovanejch mrakodrapů a rozbitýho asfaltu jsem dlouho neviděl :D ()

GemBirD

Jednoznacne lepsie spracovanie supermana ako od Singera a dostojny zaciatok novej ery DC comics, ale som jediny komu neskutocne liezla krkom neustale trasuca sa kamera a zoomovanie vsetkeho mozneho aj nemozneho? kde je ta typicka snyderova prehladna akcia plna slow-motionu? ()

vladi3

je to cele rydze sci-fi, avsak miestami to az prehanali... ked padal 35ty mrakodrap uz som sa len smiala... Cavill bol perfektny Superman a uloha mu sadla, avsak nesedela mi tam Amy Adams, co ma velmi mrzi, nakolko ju mam velmi rada... Dost mi vadila kamera, najskor som si normalne myslela, ze to uz niekto tocil v kine a teraz to premietaju :D...Suma sumarum: Najlepsi Superman doteraz a rozbijacka, aku som v kine este nevidela s vdacnym koncom, ktory filmu u mna vyniesol *** P.S.: mozu ruky bozkavat tym, co im spravili trailery, lebo tie boli o uroven lepsie ako film samotny... ()

ceos

Ako sa tu už viackrát zopakovalo, tak film bol skvelý, ale trochu nevyrovnaný. Podobne ako väčšine hodnotím kladne najmä filozoficko-komornú časť, kde je Supi popisovaný z tej ľudskej stránky - má strach, pochybuje o sebe a svojom mieste vo svete, ktorý ho nechápe. Čo zamrzí, sú bláboly počas súbojov o morálke a etike a o tom, ako nemajú miesto vo vyvinutej spoločnosti, ktorá chce napredovať. Morálka nie je slabosť - je to voľba. Čo je ale skvelé a doteraz tu nebolo - podrobný a doslovný popis životu na Kryptone, jeho osudu a hlavne motivácie hlavných postáv. Človek sa konečne dokáže stotožniť aj so Zodom, ktorý vlastne nemá inú možnosť konať, než to ako koná. Človeku je ho až skoro ľúto, keďže podľa zákonov komiksového sveta musí byť porazený... Samozrejme Crowe a Costner sú skvelí, Cawill má charizmy, že by sa ňou mohol v zime obhadzovať. Sečteno a podtrženo - už sa neviem dočkať druhého dielu, kde Supi snáď vyrastie do osobnosti, ktorá by mala raz viesť Justice League. ()

Lal.V

Divné. Vychádzal som z filmu mierne rozčarovaný, pretože nanovo prepkrútená mytológia Supermana bez tradičných trademarks z jeho 50 ročnej histórie je proste pre fanúšika DC Comics dosť ťažká na prekusnutie. Nasledujú spoilery!!!!: Samotný fakt, že Lois vie, že Clark je Superman je sám o sebe divný, neexistujúci kryptonit (teda predpokladám, že nejestvuje) nahradený neprispôsobivosťou Kryptonskej atmosfére a v závere odpravenie Zoda. Keby tento daný fakt bol nejakým spôsobom lepšie vybudovaný, lepšie vykonštruovaný, aby skutočne dával pocit, že nemal inú možnosť ako zachrániť ľudí (podotýkam, že zabiť Zoda kvôli 4 ľuďom, po tom ako zdemoloval poľku Metropolisu v bitke s ním je scenáristický fail a kľučka, ktorá v tom filme nemala vôbec byť. Takto zradiť skutočnú mytológiu hrdinu, ktorý nikdy nezabije a má morálne základy omnoho silnejšie ako napr. Batman, ktorý síce nezabije ale zlámať všetky kosti v tele mu nerobí problém, je príliš veľká vec v origin filme. Koniec spoilerov!!!!!!! Takže zhrnutie: záver pokazil vysoko pozitívny zážitok z filmu, zo skvelého Crowa (jednoznačne najlepšia postava vo filme, kam sa hrabe Muž z ocele) z vkusnej Lois Lanovej (aspoň, že ju nehrala nejaká Megan Fox, na ktorú sa síce dobre pozerá, ale neviem si to proste predstaviť) a z čierneho Perryho Whitea (haha, už len kvôli menu a samozrejme komiksový fanúšikovia vedia prečo). Avšak výsledný dojem zráža už vyspoilerovaný záver, zbytočné postavy plukovníka a generála a Costner, ktorého patetitcké prejavy o dôležitosti vyčkať na správny čas boli veľmi trápne. P.S Keď už je reč o trápnosti, scéna vojačky, ktorá vyhlási, že je Supe celkom "hot" nemala byť ani len natočená a keď už zostať v strižni. 2. zhliadnutie - Ok, po druhom zhliadnutí je scéna na nádraží väčšmi naliehavá, napriek tomu však stále zostáva výčitka voči zničeniu polky Metropolisu a potom je táto scéna stále neospravedlniteľná. ()

dennieko

Běhal mi mráz po zádech...a to doslova! Man Of Steel mě nabudil už při shlédnutí prvního traileru. Věděla jsem, že mě nezklame! Podle mě jsou tu "hrocené" fakt neuvěřitelné věci. Důležitý je podle mě celkový dojem. Zbytečné rozebírání filmu do detailů si odpustím. Nemám důvod. Celkový pocit byl fantastický a mám v plánu na to určitě ještě kouknout! P.S.: Nejlepší oblek Supermana, jaký jsem kdy viděla. :-) ()

Silnica

Pětihvězdičkový monumentální návrat dalšího superhrdiny!!!...podíl Ch. Nolana je znát, přesto jde Superman svou cestou, ale je to tam...mytologie planety Krypton, zrod Supermana, záchrana světa...moderní spektákl se správnou dávkou emocí a plný excelentních hereckých výkonů (Russel Crowe a Michael Shannon zejména) ()

Sefko

Snyderovi sa podarilo natočiť film kde sa konečne podarilo využiť supermanov akčný potenciál. A to čo je možno prednosťou je asi aj záporom. Problém je ten, že viac ako polovicu filmu tvoria akčné scény plné digitálnych orgií. Nie že by nudili to určite nie len vám časom začne film pripadať zbytočne natiahnutý. Aby bolo jasné ide naozaj o skvelý počin a stoji za pozornosť. Ale pre budúcnosť by to chcelo trocha menej digi akcie a viac príbehu. ()

KreeDmaN

Odepíral jsem si trailery a udělal jsem dobře. Jako velký fanoušek Supermana musím říct, že mi Zack Snyder splnil sen. Přešně takhle má vypadat demonstrace síly supermanovského univerza! Jedná se o největší pecku tohoto léta a snímek velmi jednoduše poráží své komiksové kolegy. Snědl jsem to Zackovi i s navijákem. "You will give the people an ideal to strive towards. They will race behind you, they will stumble, they will fall. But in time, they will join you in the sun. In time, you will help them accomplish wonders." 98% ()

Lokitre

Povedený snímek, který si zaslouží své místo mezi letními peckami jako třetí Ironman a druhý Star trek. Od prvního Supermanova filmu se mnohé změnilo k lepšímu, ale i tomuhle Muži z oceli se dá vytknout pár věcí. První polovina filmu je neustálé vzpomínání na Clarkův těžký život a na jeho zesnulého nevlastního otce. Druhá polovina filmu už je o něco zajímavější a akcí rozhodně více nabitá. Bylo zajímavé vidět porážku Supermana bez použítí kryptonytu. Jakmile je ale plán hlavního záporáka zmařen, jde to už z kopce dolů. Během souboje mezi Clarkem a zlosynem je rozmlácena polovina města, samozřejmě amerického, protože zbytek světa přece není zajímavý (USA si prostě musí neustále dokazovat, že je nejlepší :( ). Dějově se to příliž nepovedlo. Naopak oceňuji volbu herce v hlavní roli a úpravu Supermanova kostýmu (ty původní červené trenky jsou konečně pryč). Díky efektům a hereckému obsazení dávám 4hvězdy, ten děj ale opravdu nebyl nic moc. ()

macoslavek

po příšerném sucker punch jsem si nejen oddechla, ale nakonec i zařvala radostí.. snyder's back! ..trochu jsem čekala, že půjde více poznat nolanův rukopis, ale prd - man of steel si jde originálně svou (tak nějak komiksovější) cestou, s dark knight se nedá absolutně vůbec srovnat.. zimmerova hudba jako vždy skvělá, herecké obsazení vyloženě lahůdkové, výprava i kostýmy (!) super.. celkově max. spokojenost.. opravdová válka DC vs. marvel konečně začala. ()

Lasa

Na to jak film na kterých pracoval CH.Nolan zbožňuji jsem se na tento taktéž těšil.K tomu víc reklama,která nás bombardovala všude kde jsme se hnuli.Bohužel,na to jakou korunku tomu nasadili film tak úžasný nebyl...Ano jiné by to bylo,kdyby nebyla na tento film štvací kampaň, ale bohužel opak je pravdou.Film se opravdu povedl,efekty famózní ale nezbývá mi než dát zasloužené 4 z 5. Batmanovi, kterého dávali jako vzor nesahá po kotníky,ale zároveň potěší a neurazí. ()

MaximusMax

Čekal jsem syrové špinavé psychologické drama a místo toho zápletka jak z nějakého seriálu. Digitální efekty chvílema jak ze hry, neustálé zoomování tam a zpět a půlka záběrů mimo ostrost, superman co pořád křičí, gravitace co lomcuje autama ale ne lidma, půlka města zbořená, hrozná zkáza ale žádné mrtvoly, moudro vedle moudra... ()

hesonic

Od začátku až do konce naprosto skvělá podívaná. Skvělá akce, velkolepé scény, vyvážený a poutavý příběh. Film to nepřehání s humorem, jak tomu bylo poslední dobou zvykem a jeho vážnost hodnotím pozitivně. Mimozemští záporáci jsou opravdu silní, bez přehnaných slabin. Destrukce jsou uvěřitelné a lidé umírají po tisících. Herecké výkony propracované a uvěřitelné. Dalo by se říct, že film není dokonalý a najde se několik okamžiků, kde logický mozek zprvu zaplní myšlenka „tohle přehnali“, ale po hlubším zamyšlení a analýze vyjde najevo, že to až tak přehnané není a to co filmaři ukázali je vskutku realistické, logické a možné. A fandy Eve online jistě potěší, že jim mimozemské lodě budou připomínat rozmanité a nepravidelné tvary Gallente. I akustika střelby připomíná laserové zbraně z Eve. ()

LIMBUS

najkrajšie kostýmy, skvelý scenár, soundtrack a herci ale na druhej strane strašná kamera čo mi dosť liezla na nervy a hlavne prehnané digitálne úpravy (zlé až nudné). Pre mňa sklamanie roka. ()

Mangoo

Skvělá záležitost. Zcela nový pohled celý odznovu a povedl se! Jediný co mi tady chybělo byla ona prapůvodní znělka u které se člověku dělá husí kůže vzadu za krkem. A pravda bylo to s trochu rychlejším střihem, ale tak akorát na hranici únosnosti. Russell byl skvělý a Henry Cavill opravdu JE superman. Plný počet. ()

pogoman77

I když kecací části chytly jenom trošku a Zack Snyder se vzdal svých zpomalených průletů vším možným tak závěrečna(é) akce to vynahradila. ()

sha.piro

Coby velikému fanouškovi Supermana z roku 1978 mi tohle nové zpracování zarazilo doslova kůl do srdce a připravilo mi opravdu hořké zklamání. Zatímco tvůrcům Batmana se podařilo jeho postavu vynést až na samý filmový vrchol, tvůrcům Supermana se mě povedlo akorát přesvědčit o tom, že s touto postavou se už bude asi navždy jen vytírat starý vyjedený talíř. Byt´ se zde tvůrci snažili uchopit lžici alespoň jinou rukou a přinést tak divákovi něco jiného, než co znají, zapomněli na spoustu drobností, které činily Supermana tak jedinečným. Zatímco před sedmi lety se ještě jakž takž podařilo do filmu o Supermanovi dostat kus nostalgie a romantiky spolu s příjemným dějem (připomínajícím v něčem druhý díl staré klasiky), Snyderovi se povedlo jen lépe vykrystalizovat "supovo" (ne)lidské dětství a mimozemské padouchy. A když už jsme u toho, co se týče postav, tak Antje Traue tu (podle mě) svou rolí generálovy pravé ruky všechny strčila do kapsy. Byla nemilosrdná, byla sexy, uměla to nezapomenutelně - jak se říká - "prodat" a jako jediná si zde proto zaslouží sklidit zasloužené ovace. Rád bych to samé napsal i o Shannonovi, který tu herecky doslova zářil, ale jemu se (narozdíl od ní) nepovedlo předčit svého hereckého předchůdce co se týče postavy (generála Zoda) - Terence Stampa. Když se řekne Zod, bude se mi i nadále v paměti vybavovat herec Terence Stamp spolu s gorilou Nonem v podání Jacka O'Hollorana a Sarah Douglasovou coby Ursou, co při sestoupení na Zem sympatickým způsobem objevovali nové nadpřirozené schopnosti, které jim tato planeta poskytla a nemuseli při tom být ani v "plné zbroji". Bohužel, ani s její pomocí to nic nemění na tom, že mě dvě třetiny filmu naprosto nudily svou prázdnou a zbytečne dlouhou nadupadnou ničivostí. Spousta výbuchů a průletů zdmi a okny mrakodrapů, je samo o sobě to naprosto nejjednodušší čím diváka časově "zaplácnout" a přitom vzbudit dojem jakési velkoleposti. Tohle může bavit kde kterého vandala, ale člověku, který čeká od filmu víc, než jen pouhé boření, to nedá téměř nic. Pro příště by bylo fajn, kdyby se tvůrci ještě jednou podívali na klasiku a začali konečně vybírat schopné a charismatické herce (!) a né nadupané playbojíčky, stavěli více na postavách a ne efektech apod. Někdy je méně více! S nasazením Amy Adamsové mi zprvu udělali radost, protože je to jedna z mých oblíbených hereček, ale co naplat, do role Lois Laneové mi nějak nezapadla, o Cavellovi raději pomlčím... Hodnocení filmu: 30% ()

Superman: Legacy nabírá další herce

24.03.2023

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera