Muž z ocele

• Česko Muž z oceli (viac)
USA / Kanada / Veľká Británia, 2013, 143 min

Šarmantný mladý novinár Clark Kent (Henry Cavill) je zdanlivo úplne obyčajný dvadsiatnik, no v skutočnosti to v ňom neustále vrie, pretože má rešpekt, a tak trochu i oprávnené obavy pred jeho vlastnými schopnosťami, ktoré siahajú ďaleko za hranice nielen ľudskej, ale i jeho predstavivosti! Pretože Clark nie je človek, hoci na Zemi strávil väčšinu svojho života... Pochádza z milióny svetelných rokov vzdialenej, dnes už neexistujúcej planéty Krypton, ktorej zánik ako jeden z mála jej obyvateľov prežil. Dnes ho najviac zo všetkých kvári zdanlivo jednoduchá, no v skutočnosti veľmi komplexná otázka... „Prečo som tu?“ Vďaka hodnotám, ktoré mu s láskou vštepili jeho pozemskí adoptívni rodičia Martha (Diane Lane) a Jonathan (Kevin Costner) Kentovci, si Clark uvedomí, že mať výnimočné schopnosti tiež znamená robiť ťažké rozhodnutia. A tak keď Zemi, ktorá sa stala jeho novým domovom, zrazu hrozí vyhladenie, prebudí v sebe hrdinu, aby ochránil tých, ktorých ľúbi a prebudil v ich srdciach nádej – stane sa Supermanom, neprehliadnuteľným Mužom z ocele! (TV Markíza)

Border

Přeefektováno až za hranici kterou nemám rád! Jako nečekám vod týpka v elastácích nákej filosofickej art,ale jak říkám todle je jak na diskošce v 85 hlavně dyž to bliká svítí a je to nahlas. ()

federer534

Supermana som nikdy moc nemusel ale ?! tento chlapík ma proste dostal aj preto dávam plný počet. Ja som si proste tento film vychutnal od začiatku a pohltil ma celého. Nemám tomu čo vytknúť proste úžas !!! ()

Ollivander

Akční scény opravdu monstrózní, to snad překonává i Michaela Baye a jeho Transformery. A to je asi bohužel to jediné, co si z toho budu po nějakém čase pamatovat. A ještě Zimmerův dramatický motiv. Hudba (Hans Zimmer): 4z5 (80%) ()

JohnnyV odpad!

Další z mnoha nepovedených remaků kultovních filmů, které se snaží zakrýt nepovedený scénář přemírou digitálních triků. Zlatý Emmerich. Jeho digitální blockbustery sice taky nejsou nic moc, ale jsou aspoň originální. Původní Lesterův Superman je holt nepřekonatelný a přitom si vystačí s dobovými trikovými možnostmi. ()

tein

První hodina je neskutečná nuda a když jsem si představil ještě další úmornou cca hodinu a půl tak jsem to vzdal. Zbytek možná někdy dokoukám jako kulisu na pozadí až budu třeba uklízet. Sestříhat to na třetinu či aspoň polovinu, tak to možná vydržím až do konce. Ke vší té nudě mi navíc hrozně vadila extrémně nesympatická Lois Lane. Update: čas jsem si nakonec teda na dodívání udělal a dostal jsem bohužel to čeho jsem se bál. Druhá půlka sice už není až tak moc zoufale utahaná a nudná jako ta první, ale stále by jí slušelo velké zeštíhlení. Dle klasického vzorce Holywoodských filmů posledních let, se navíc ke konci filmu čím dál častěji vyskytují hloupé, nesmyslné a kýčovité prvky a zcela zbytečné, pitomé scény. Člověk má až chuť říct "čím víc zničených budov, tím víc "Muž z oceli"" nebo "čím delší, tím rádoby lepší". Abych ale jen nehanil tak musím uznat, že nový pohled na Supermana a jiné podání jeho příběhu se tvůrcům povedlo. Škoda jen toho pormarněného potenciálu. Největším průserm celého filmu u mě ale stále zůstává, kromě přemrštěné stopáže, Amy Adams v roli Lois Lane. ()

Senátor

Stejně jako Casino Royale už není bondovka, není Muž z oceli o supermanovi a to ze stejného důvodu, který trefně glosuje uživatelka Nathalie „Když muž postrádá NADHLED, nepomůže mu ani to, že umí létat.“ Film by však bylo škoda nevidět kvůli hereckým výkonům ve vedlejších rolích, ať již otců supermana (Russell Crowe a Kevin Costner - tomu říkám mít původ!), tak pro věc zapáleného záporáka v podobě Michaela Shannona. Ostatní jsem už ale někde viděl: spektakulární Kronos je jako Avatar na černobílé televizi, závěrečná mega-bitva je stejná jako v Transformers nebo Avengers (to existují jen jedny kulisy?!) a to málo z příběhu jsou jen odkazy na předchozí díly Supermana. Režisér by možná udělal nejlépe, kdyby Supermana nikdy nenechal odletět z Kronosu, nebo ještě lépe, kdyby se tam ihned vrátil i s adoptivním otcem Costnerem, protože ani Lois, ani Amerika, ani toto filmové zpracování za pobyt na Zemi nestojí… ()

spike.sg

Víš Clarku, když jsi byl malý, tak jsme tě našli v poli v tomhle. Ne takhle to tady nebylo, tedy vlastně jo, ale trošku jinak. Tady jsme se podívali na Krypton. ANO na ten Krypton, o kterým se pořád jen mluvilo a teď je konečně vidět, jak to tam vypadá a co se vlastně stalo, čemuž náleží první půl hodina, kde je vidět jak Kryptoňané žili, jejich stupeň vývoje, hierarchii a konečně celou zápletku. Kryptonstartrekovské prostředí, do kterého je divák vrhnut je bez okolků super doprovázené ještě suprovější hudbou. Jenže to je jen první půl hodina, pak následují milníky Supermanova dětství a konečně setkání s nepřítelem. Tam jsem byl trošku zklamán, jelikož to bylo fakt jen o prohazování protivníků zkrz budovy. Sice jsme v Supermanovi a ten přece nejde zabít konvenčními metodami, zvlášť když protivník je ze stejnýho těsta. Nicméně škoda, že do toho běsnění a demolice nedali třeba starou dobrou kryptonitovou vsuvku, ale na druhou stranu tím vybočili ze stereotypu. Russel Crowe se na roli Jor-Ela hodil dokonale. Takže tu máme akční, digitálně nabitou pumu, která jen čeká, až Vám bouchne v obýváku. ()

BR23

Sú zatiaľ iba 3 filmy na ktorých som bol v kine viac ako raz. 1. filmom je HP1- odchovaný na potterovke, skrátka fanúšik Harryho. 2. je TF3- efekty, detský sen splnený... A tým 3. filmom je... no ako už asi tušíte /Man of Steel/- jedno z najväčších prekvapení pre mňa pretože som pôvodne ani nato nechcel ísť a očakával som nudu- niečo na spôsob /Superman sa vracia/. Avšak...podľa mňa to bolo velmi dobré... Akcia, efekty, herci, záporák (nie ako pri nešťastnom a trápnom Iron-Manovi), hudba ale i dej a logika... i ked niečo by sa tomu vytknúť dalo- z hľadiska náväznosti a zmysluplnosti ale inak great... Film síce časovo dlhý ale zato plný, žiadne hluché miesta a pekne (pre neznalcov komixu, napr: mňa (až potom som zistil že myšlienka nie je nová) ) znova vysvetlený mechanizmus a dôvod Clarkových superschopností- to o tom (pre Kryptoňanov) mladom slnku a slabej atmosfére... Jedna z mála vecí ktoré mi vadili: to prílišné, klišovité sa ondenie s Lois. To tam bolo trocha nasilu. (napr: scéna Supermana a Lois na púšti) ()

Necrophobic

Tak můžu říct ,že se mě Muž z oceli opravdu líbil. Možná je to tím ,že od filmů s komiksovým námětem zpravidla moc neočekávám. Takže ho po boku s prvním Iron Manem a Batman začíná řadím k tomu nejlepšímu v tomhle ranku. I když Batman začíná je ještě o level výš. ()

Johny_Blaze

Jestli má někdo tu možnost vyrovnat se Christopheru Reevovi tak je to právě Cavill. Držel jsem si k Muži z oceli počáteční skepsi ale po prvních patnácti minutách ze mě naprosto vyprchala. Tohle je kvalitní remake který se srovnání s původním supermanem neubrání ale přesto obstojí. ()

saint3n

"jen" čtyři za ten fail se stovkama mrtvých v superakčnim finále, Zacku jsi můj oblíbenec, ale měl bys vědět, že to by Kal-El nikdá nedopustil, i kdyby měl lítat proti rotaci Zeměgule, aby vrátil čas ;) ale zas se na to príma koukalo a je fajn, že Superman je zpátky se vší parádou.. co se castingu týče, Henry se mi líbil už v Immortals (ačkoliv jsem neměl problém ani s Brandonem Routhem v 06 bigS), Amy nic, Kevin Costner a Diane Lane jsou zkrátka dokonalý (standing ovations), ale koho jsem si vysloveně užil: Jor-Ela, Russell rulez! no a Michael Shannon? nemám ho rád, neni mi sympatickej, takže role Zoda se nemohla dostat do lepších rukou, fakt jsem ho nesnášel :D ()

masakhonius

Supermana jsem vždy považoval za šaška v elasťákách s ručníkem kolem krku, který je i v rámci superhrdinů přežitý a může oslovit leda děcko do deseti let věku. V jeho uvedení na plátna kin v současnosti jsem absolutně nevěřil a po zjištění, že k němu došlo jsem očekával podobný výsledek jako u trapáka Kapitána Ameriky od konkurence. Výsledek mě nicméně více než překvapil. Nejenže jsem si nepřipadal trapně, ale dokonce se i bavil, a to drtivou většinu tohoto dvě a čtvrt hodinového snímku, v němž se neustále něco děje, postavy jsou dobře psychologicky zpracované (v rámci žánru - vzhledem ke komiksové adaptaci, samozřejmě), akční scény nejsou natahované a jsou efektní. Až na neustálou přítomnost Lois Laneové u všeho dění a její zachraňování, protože se řítí zrovna před zraky borce. Hodnotím vysoko, pět Batmanových hvězd, ale dám je jako satisfakci za to, že jsem nevěřil. Možná, časem změním... ()

mpet

První polovina filmu byla absolutně úžasná. To pozvolné objevování supermanových schopností a jeho místa na světě a také jeho minulosti, to vše bylo naprosto okouzlující a moc jsem se u toho bavil. Ale pak přišla druhá půlka filmu, kde se nedělo už nic jiného než jenom samá bitka a destrukce. A totálně se zde zapomnělo na děj. Proti tomu sice nic nemám, spíš naopak, ale tady toho bylo až moc. A jak už tady několik lidí napsalo: byl to zkrátka absolutní digitální bordel. Za první půlku bych dal bez rozmýšlení pět hvězd, ale za tu druhou asi tak tři. Proto budu celkově hodnotit Muže z oceli čistým průměrem a to čtyřmi hvězdičkami. ()

MayB2

Henry Cavill jako Superman je dost tragický (obzvlášť když si po pěti minutách oholí vousy). Nejvíc mě zaujalo pojetí Lois, která už není žádná chudinka, ale holka jako řemen (možná až příliš). Ty závěrečné bitky jsou tak bombastické, až se na to nedá koukat, ta druhá už je jen čiré utrpení. ()

Astu.

A to mě Superman ze všech superhrdinů odpuzuje asi nejvíc. Funguje to, já nevím, Snyderovo režírování prostě žeru. Závěrečná demolice NY v duchu Akiry nebo Matrixu je mňamkózní. ()

MAX33

Krásné scény z Kryptonu v čele s charismatickým Russelem, mi vrhnuly skoro až slzy do očí. Velmi epické záběry. Děj se posouvá a graduje celkem očekávaným tempem a akci střídá výborně sestříhané záběry ze života mladého supermana. Musím říct, že mě nejvíce uchvátil Kevin Costner a jeho laskavost a dobrota, superman měl štěstí jeho vlastní otec byl ztělesněním dobra a morálky a jeho nevlastní otec byl laskavý a hodný muž. Kanuly mi slzy jako malému dítěti při jeho slovech. Děj se posouvá pěkně a pomalu a graduje, bitka na závěr určitě úžasná. Zatím určitě nejlepší superman pro mě. 90% ()

Indio

Dobrej scenař, začátek mě prostě pohltil ale to dvojity finále s přepálenou akcí to trošku pohřbilo. Jako by prostě z povinnosti bylo potřeba dodávat klišé a víc a víc destrukce jinak by na to nikdo nešel. Nejhorší je, že je to nejspíš fakt. ()

Xawerius

Zpravidla mám různé remaky docela rád a se zájmem sleduju jak autoři s klasikou naložili. Tady jsem při tom sledování přemýšlel co si vlastně šlehli a proč to je všechno tak megalomanské a na efekt s jedinou myšlenkou - ty tam "posaď se na prdel a sleduj co se bude dít".... Místo dramatu a nějaké myšlenky z klasického supermana mi z tohoto filmu utkvělo v paměti akorát to UFO plné namyšlených blbečků se sexy maskou na tlamě, našponovaný trikot hlavního hrdiny a demolice Manhattanu v tempu zběsilejším než by to zvládla lecjaká atomovka. Co je dobře zmáknuté jsou efekty (což je dnes snad standard), bohužel v té záplavě tříštícího se skla, odletujících kusů betonu a dvou šmouh (jedna černá a jedna modro červená) člověk vlastně ani nepostřehne nebo nestihne vstřebat řemeslné zpracování. Pro mě dost zklamání. Původně jsem dal 3*, ale při zpětném zhodnocení během psaní komentu snižuji na dvě. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

24.03.2023

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera