Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

bogomira

Krve jak z vola, k tomu několik scének, který stojej za zapamatování a zarejvající se hudební motiv aneb Jak několik tisíc lidí díky dvěma mladistvým debilům o život přišlo. Tohle je velkej masakr. ()

cariada

Pěkný pokračování katastrofického hororu. Ano je pravda ,že ta ponurá atmosféra první dílu je pryč ,ale zase to naopak dohání drsnost a krvavé scény viz vrtulník to opravdu nemělo chybu. Na další pokračování bych se rád podíval ,ale kdo ví jestli bude. ()

O´Neill

Oproti prvnímu dílu je zde vidět nehorázne zlepšení. Konečně sledování zcela nenudí, objevuje se o hodně více akce. Atmosféra je konečně trošku normální, jelikož ta ponurá z prvního dílu byla opravdu deprimující. Film se tedy velice zlepšil, pořád mu ale k dobrému filmu něco chybí. ()

4daPeace

Verdikt: Pamatujete si na úvodní scénu z filmu Black Hawk Down, kdy začnou lidé generála Mohameda Farraha Aidida střílet do obyčejných obyvatel, kteří si přišli pro jídlo a vodu od OSN? Tak tohle, ještě několikrát znásobeno, se mi hned evokovalo při scénách, kdy je vyhlášen Code Red...naprosto brutální a strašidelné zároveň. K tomu musím vyzvihnout opět výtečné zobrazení Londýna - města duchů, které je ještě lepší než v 28 dní poté, výtečný hudební doprovod, neořelou práci s kamerou (střídání klasické a digitální kamery?, scény POV - viděno vlastníma očima). Pro uživatele Mic-hal: Nemáš se dívat na CAM verzi -> neměl bys tam pořád tmu! ()

Silverluv

Opravdu jsem nečekal, že se pokračování může až tak povést. Povedlo se. Je to brutální, akční, krvavé. Skvělý soundtrack Johna Murphyho už od úvodních minut buší a navozuje depresivní a beznadějnou atmosféru. Příjemné překvapení! ()

humanbeing

Za největší negativum 28 Weeks Later považuji režii Juana Carlose Fresnadilla, kterému znatelně chybí styl, což by se u takového filmu, jako je tento, stát nemělo. Nicméně film má natolik zábavný scénář, že se to s trochou snahy dá přejít. Je to úplně jiné pokračování 28 Days Later, než jsem si představoval, ale není vůbec špatné a myslím si, že s ním bude spokojená většina diváků - mezi nimiž budou jak fanoušci, tak i odpůrci 28 Days Later. ()

dubinak

Bezkonkurenční úvodní desetiminutová scéna se opět mění ve zmatenou vojenskou kaši, která až do poloviny stopáže nenabízí téměř žádnou akci. A když se tedy naskytne hlavní zvrat, sledujeme pak už jen zběsilé běhání sem tam, neatraktivní střih a dialogy z vysílaček. Jsem asi přísná, ale na mě nedolehla atmosféra za máku, napětí mě nepohltilo a dost mi vadili ti mladší herci. Za zmínku pak ještě stojí scéna s vrtulníkem. Závěr byl pro mě ale naprosto debilní. ()

Dannysek4U

Ale ale, kdopa se nam to tu potreboval vyplakat z rodinnejch traumat. Tenhle bijak neni zas takovy zlo, prinejmensim atmosfericky je nadupanej uplne bajecne, bohuzel ma ale vlastnosti kockopsu. Na zacatku spis psychosonda, pak zase akce, vsechno ale bohuzel opleteny neuveritelne hloupym scenarem potazmo dejem - jak jinak nez stupiditou si lze vysvetlit zapletku s otcem? A co nahle procitnuvsi vojak? A proc do toho montovali tu neuveritelne nesedici linii, ze klukovi v zilach koluje superlek (a tohle neni spoiler, to se dovite po 20 minutach)? Kdyby se na to vykaslali, mohla to bejt normalni behacka ve stylu Valky svetu. Ale takhle? No, skoda mluvit. Kazdopadne tri hvezdicky si to zaslouzi, stejne jako velkou pusu za scenu s vrtulnikem. Tem lopatkam neslo nefandit:o) ALe jednicku mam radsi, a nakonec bych stejne sahnul po Potomcich... ()

Andre3000

Ten konec byl trapas...říkal jsem si bože ať to tak neskončí, protože tím znehodnotí celý film. A šup...bylo to tam. Jinak tohle téma zdá se být věčným zdrojem inspirací. ()

Fallen_One

Mezi všemožnými Resident Evily a Úsvity mrtvých si vzpomenu také na tento film, když se řekne zombie a únik smrtelného viru. Film má skvělý úvod, výbornou hudbu, spád i napětí. ()

matt6

Nedalo mi to a musel som si hneť pozrieť po 28 dní aj 28 týždňov. Film som už raz videl, no vtedy som netušil, že je to pokračovanie. Avšak vôbec to nevadí, história filmu síce pokračuje, no dej je úplne o niečom a niekom inom. Už začiatočná scéna na farme nás skvelo navnadí a film naberie tú správnu hororovú, stiesnenú a beznádejnú atmosféru. Musím povedať, že táto scéna, v ktorej Robert Carlyle šprintuje po lúke prenasledovaný desiatkami nakazených a v pozadí hrá masterpiece hudba Johna Murphyho, je moja najobľúbenejšia zombie scéna, akú som kedy videl. Presne to čo mi v O 28 dní... chýbalo, som tu dostal dvojnásobne. Viac akcie, viac zombie, zodpovedná armáda... Hlavná zápletka mi vôbec nevadila, herci taktiež, akcia bola fakt dobrá a mali sme tú česť zhliadnuť aj pár pamätných scén - SPOILER: Londýnske ulice plné napalmu a bojového plynu, strieľanie z gulometu a sniperiek po všetkých ľuďoch, pílenie zombíkov vrtulou helikoptéry... :SPOILER Samozrejme, nejaké nelogické veci sa našli(SPOILER: vnik Carlylea cez zadný vchod do karantény plnej ľudí, deti idúce si do nezabezpečenej oblasti pre fotky, maník sa obetavo chytí vrtúlníka... :SPOILER), no ale čo môžme aj čakať od zombie-hororu. Jednotka vsadila na atmosféru, dvojka vsadila na akciu. Napriek tomu sa mi film pozdáva a pre mňa bolo väčším potešením zhliadnuť ho ako prvý diel. Teším sa na 28 mesiacov potom...75% ()

lakikaki

Do Británie prichádzajú americké vojská a s nimi Hollywood. Viac nakazených, viac akcie, viac výbuchov, viac (značne slabých) počítačových efektov, veľkolepejšie zábery, veľkolepejšia hudba, jednoducho viac zo všetkého. 28 dní bolo skvelých, pretože v ňom bolo všetkého málo, ale to málo bolo zabalené do vynikajúcej formy. 28 týždňov je fajn, pretože je v ňom všetkého veľa a v ľahko nadpriemernej forme. Roztrasená kamera, zopár výborných scén (úžasný výlet naprieč vyľudnenými londýnskymi ulicami) a dokonalá hudba, ktorá sa síce iba opakuje z predchodcu, ale je tak trochu na steroidoch, tak prečo si šťažovať? Pokračovanie predchodcu neprekonalo ani náhodou, vybralo sa však inou cestou, cestou nie nevyhnutne nesprávnou. 28 týždňov je teda celkovo veľmi fajn, ale za videnie stojí predovšetkým kvôli nasledujúcim trom veciam: dokonalej hudbe, excelentnému Robertovi Carlylovi a Imogen Poots, kvôli ktorej som zopár scén absolútne nevnímal a ktorú z hlavy len tak nedostanem. Myslím, že „crush“ je to správne slovo ♥ [64%] ()

agathon

Jednička byla sociologickou studií a otevřenou poctou Dnu trifidů. Dvojka je pokusem, vrátit se k základu žánru a moc to neřešit. Sympatické, svižně udělané, s krásnou Imogen v čele (ta holka mi vzala dech, přiznávám bez mučení). Nemá to ambice napodobit, natož snad překonávat Boylea, který k žánru přistoupil s nepokrytě společensko-kritickými záměry a artovým filmařským potenciálem, ale i tady se náznaky společensko-kritické kontextualizace najdou - hlavně v motivu (znovu)nastolování pořádku nestoudnou fašizací společenství, které je nevyhnutelně potrestáno. Slabší čtyři, ale pořád velmi koukatelná zábava! ()

campix

Volné pokračování Boylova mistrovského post-apokalyptického filmu. To mě hodně zaujalo na 28 týdnů poté. Bohužel takových kvalit 28 týdnů poté nedosahuje. 28 dní poté bylo svou bezprostředností a špinavostí jedinečné. Co se zde povedlo napodobit je místy velmi zajímavá a energické kamera spojená s dobře vybranou hudbou. Dále nebyly scény ani zdaleka tak silné jako v 28 dní poté, tam když někdo zemřel, tak vás to mrzelo, zde to u některých postav nenastalo. Po stránce atmosféry a akce se zde najdou velmi povedené momenty, ale nadruhou stranu i ty méně povedené (jako naprosto přehnaná akce s vrtulníkem). Přesto velmi pěkně vykonstruovaný post-apokalyptický svět opět z čistě Evropské produkce a navíc mě potěšil Jeremy Renner. ()

Martrix

Jestliže 28 dní poté, bylo spíš takové katastrofické, horor road movie, tak 28 týdnů poté, je pro změnu spíš (ne tak docela)postapokalyptický, sociálně laděný, akční horor. Stejně jako v prvním díle, i tady se tvůrci snaží vyhnout žánrovým klišé a víceméně se jim to daří. Postavy jednají velmi uvěřitelně a i když se nenajde nikdo tak charismatický jako Cillian Murphy, herecky jde i tak o nadprůměr. Nejsilnější stránkou zůstává scénář, který nepotřebuje berličky v podobě lekaček a nechutných záběrů. Děsivost situace je zřejmá už od začátku a to co nahání hrůzu, je především bezvýchodnost. Můžete být sežráni, nakaženi, nebo také spáleni, udušeni, či zastřeleni. Že se vás snaží zlikvidovat vojáci USA...no ,to byli vždycky blbci, ale když vás navíc nahání krvelační, rozvzteklení Usamové Boltové... . Zapomeňte na plíživé zlo, nebo potácející se zombie. Říká se, že hlad je nejlepší kuchař. Tady platí, že je i vynikající běžec. Sledujeme osudy jedné normální rodiny, která se dostane do velmi, velmi nenormální situace, s velmi, velmi nepříjemnými důsledky. Z mého pohledu je 28 týdnu poté, stejně dobrý film jako jeho předchůdce a rozhodně je v žánru katastrofických filmů nadprůměrný. Má velmi tísnivou atmosféru, kterou umocňuje vynikající hudba J. Murpyho a navíc je akční, tak nějak nepříjemným způsobem. U tohoto hororu se nebude bavit, bude vám z něj nepříjemně. Koneckonců, co je zábavného na tom, sledovat jak se druhým dějí moc zlé věci? ()

kvasiva

Místy fakt stupidní linie děje, ale na druhou stranu příběh volně "navazuje" na jedničku a to se mi celkem líbilo, protože jsem na oba filmy koukal krátce po sobě, tak jsem to i trošku ocenil. O něco horší než jednička (hlavně v příběhu) ale zase ne o moc. Průměr a 3* ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)