Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

departed

Oproti jedničce kvalitativní posun směrem dolů ke sračkoidnosti. Dosti promarněný potenciál, kór když máte k dispozici tolik známých ksichtů a když se vám kvůli natáčení podaří vyprázdnit většinu Londýna, ať už reálně nebo počítačově. Vzali to zkrátka za špatný konec. A to měli už díky prvnímu dílu dobře vybudovanej základ, na který stačilo jen správně navázat. ()

Najt

Příběh se mě nelíbil, zasazení infekce do vojenského prostředí taky ne, a zombie už vůbec ne. Myslící zombie otec, kterej se zaměřuje na svý děti a chce je pozvracet a nakazit spíš připomíná jakejsi upíří horor jen s rozdílem, že se nesnažej krev dostat do sebe ale ze sebe, nejlépe na zdravého člověka. /35% ()

neo250

Mám rád film o Zombíkoch, daný film patrí medzi tie staršie čo som aj mal celkom rád. Ale dej typu, kde sprosté decká opustia zónu bezpečia, aby šli domov. To ako načo? Kto by tak šiel a riskoval život? Plus k tomu, ked zachránia osobu z karantény, tak dement, ktorý prežil túto epidémiu (pozná riziko) tak sa dobrovolne k infikovanej dostane a pobozká ju? To kde sme kriste pane. Takýto scenár by som ani ako maturitnú tému nemohol vymyslieť lebo to je cez čiaru a celú logiku. ()

LukeSharp

Úvodní scéna mě zarazila do sedačky a po celý film jsem z ní nebyl schopen vylézt.Tak takhle nějak si představuju horor s parádní Atmosférou,Hitman_47 at si svoje Abandoned strčí do prdele :-))))),ale tady prostě bylo čeho se bát(nebo možná ne bát,ale mělo to pořádné grády).Po delší době jsou uspokojeny mé zombiechtivé choutky a na delší dobu se film usadí v mé paměti a to až do té doby než se objeví něco lepšího.Jenom škoda,že už asi nebude?? třetí díl.Přece jenom 28 months(nebo dokonce years!!) later už zní docela blbě.80% ()

R.O.man

Na začiatok musím podotknúť, že režisér sa snažil silou-mocou podobať na svojho predchodcu z filmu O 28 dní Dannyho Doyla, čo sa mu aj dokonale podarilo. Všetko bolo vo filme identické, kamera , strih a zaklincoval to výborným soundtrackom z jednotky, ktorý tu dokonca odznel viackrát a v rôznych verziách. Všetko takto pripravené vyznelo výborne, ale úroveň z prvého dielu to nedosahuje. Niečo tomu ešte chýba. Preto "iba" 4 hviezdičky. ()

Jeremiasz

nuda jak cip. bez napadu, bez napeti, mizerne herecke vykony. jedine kladne hodnoceni za pekne zvladnute krvave jatkoidni sceny (ale pokud vas zrovna tohe nebere, tak bez bodu). pro me 4/10 ()

DJ Kritik

Pre mňa osobne sklamanie. Krvou sa síce nešetrí, ale to je tak všetko. ani ku koncu filmu mi nedošlo prečo to všetko a k čomu to všetko. Slabé tri hviezdičky. ()

mikhail

Priznám sa, že po prvej časti som čakal o niečo väčšiu pecku. Nehovorím, že to je zlý film, ale predsalen jednotka bola podľa mňa prelomová. ()

Arccos

Opět stejně syrové a dobré, jako O 28 dní později. Tak nějak má vypadat zombie film, který necuchá nervy špatnou logikou nebo umělou zápletkou. Rozvinutí toho, jak by krize pokračovala, včetně zásahu NATO, je docela realistické a ano - tak nějak by se to skutečně mohlo odehrát. A nemusí taky vše končit úplně dobře... Trochu mi vadilo obsazeni Robertem Carlylem, mně velmi nesympatickým hercem (a jeho hitlerovská role za to nemůže), naštěstí - pozor, malý spoiler - brzo přestane být hlavním hrdinou. Výborná hudba, nejak povědomá (snad stejná jeko v prvním díle?). Velice potěší některé, mnohým divákům skryté, realitě přibližující detaily: Vojáci mají například v dnešní době teprve zaváděné fraktálové uniformy. (ale zajímalo by mě, kdo těch 28 týdnů sekal anglické trávníky, že se na nich ten půlrok skoro nepodepsal :) ()

JardaBauer

Úvodní dechberoucí scéna namlsá na zbytek filmu, který už je tak trochu slabší. Robert Carlyle byl na podle mého soudu v druhé polovině filmu naprosto zbytečnou postavou. Kromě první scény ještě pár průměrných + vrtulník kosící hordy "nakažených" :). Ale s Boylem se to nedá srovnávat. I když Paríž by mohla být taky zajímavá....:) ()

Sanjuro

No wow! Z jedničky jsem byl nadšenej, těšení na dvojku chladila zdejší ne zrovna lichotivá kritika. Zkouknul jsem to (ve 3 v noci sám doma, chtěl jsem dát horroru zas jednou šanci) a jsem nadšenej. Film si udržel svojí brutalitu, syrovost a bezprostřednost a byl to druhý horror za posledních deset let, u kterýho sem byl místama našponovanej jak trenky kolem pasu bavorskeho pivaře (kdo tipuje, že ten první horror byla jednička, tipuje správně). Musím říct, že v rámci horrorových filmů dávám nekritických pět, protože tenhle film sem si užil, je to prostě deprese, žádný příkrasy. Body navíc si získal Carlyle a hlavně naprosto úžasný hudební motiv. Po zkušenosti z jedničky stačily dva tóny a už se mi ježili vlasy. Doufám, že podobnou kvalitu si film udrží i až vtrhne řádění do Evropy ;) ()

Cortesz

Ne tak dobré jako 28 dní poté, ale jen o trošičku horší a to hlavně kvůli scénáři, ale zase na druhou stranu tady zde bylo všeho více a to myslím krve, akce, vylidněné anglie a více rozzuřených infikovaných britů. Herci docela ujdou, ale hlavně co je zde skvělé je hudba, kteráje depresivní a naprosto skvěle hororově pasující. Rozhodně jde o důstojné pokračování a úvodní scéna je famózní. Nakonec si film nechal otevřená vrátka tak snad někdy ještě vznikne také takové důstojné, nebo alespoň obstojné pokračování. ()

Kreins

Uau... ešte teraz mam roztrasenú zreničku z tej kamery... Miestami tak pekne zabery jak v Darabontovej "Mlhe".... A myslím si že 2jka nezaostávala za jedničkou... Aj príbeh bol fajn... Na to, že je to len další film o nákaze sveta... ()

Kleopatr

Skoro za čtyři. Miluju tyhle filmy, bohužel utohoto nemůžu odpustit příliš tupý vojáky a slabý scénář. Nicméně začátek byl parádní a několik opravdu vydařených scén a hudba tenhle film drží pevně nad průměrem. ()

migele

8 týdnu poté: Thriller s nádechem něčeho výjimečného, nejspíše ti zombie, kterých se občas leknete. Nenasytná zvědavost mě upoutala do křesla a napjatě jsem sledoval co bude dál. Ostatně krve je mnoho, nevinných duší také. Dobře se mi vryla do paměti hudba, která zejména na začátku, kvalitně dodává adrenalin divákovi jenž drží palce hlavni postavě (Robert Carlyle), aby utekl před houfem zombie. Dokonce musím pochválit český dabing, který představoval velmi zajímavé hlasy u hlavních postav a dodával na míře adrenalinu. Film je dle mého gusta. Hodnotím 100%. ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)