Pol roka po biologickej katastrofe, ktorá zabila 99% obyvateľov Británie, armáda vyhlási, že boj s vírusom úspešne vyhrala, takže utečenci sa môžu vrátiť a začať s obnovou krajiny. Patrí k nim aj Don Harris so svojou ženou Alicou a dvoma deťmi, ktorí nákazu prežili. Nikto však netuší, že vírus nebol zničený úplne... (TV JOJ)

huli601

Klasický zombie film, ničím vás veľmi neoslní. Dej pomerne dobrý aj napínavý. Začiatok je super ale postupne občas príde nuda. Záver nič moc. 3 hviezdičky ()

Guzo

Oproti 28 dní poté o dost slabší, ale vyloženě špatný film to není. Nelíbily se mi hlavně akční scény, kdy mi přišlo, že režisér řekl něco jako "čim zmatenější kamera, tim lepší záběr", ale moc to nefunguje.. ()

ABCD Marta

DEN S INFIKUJÍCÍMI SPORTOVCI (pátek 4.5. 2012) - II. část /// Vynikající atmosféra a de facto celkový pozitivní dojem z prvního dílu je nenávratně pryč, neboť kostra příběhu naneštěstí obsahuje několik pro tento žánr typických klišé, takže jediné, co film drží nad vodou, je povedený soundtrack, sympatický vojín a několik silných scén, přičemž ta úvodní, kdy jsme svědky napadení domu a snahy zachránit se za každou cenu, je vskutku libová. ()

Kosmik 1

Já bych to viděl na chlup stejně kvalitně jako první díl. Ač tu máme jiné herce, jiné tvůrce a vlastně všechno je jiné až na dvě věci. Jedna je místo a druhá virus, který je pořád stejně smrtící a pořád stejně agresivní. Zombíci pekelně rychlí, rychlejší než v předchozím díle. Jsou ostřejší, dravější a krvavější. Robertu Carlylovi tahle role sedla jak vyšitá, šel z něj strach, lidi tam požíral hlava nehlava a krev přitom stříkala, jak na jatkách. Horor jak se patří. 85% ()

Autogram

Film s ničím neotáľa a hneď v prvej minúte sme hodení medzi zombíkov do ich besného vyčíňania. A keby sa niekomu zdalo, že horšie to už nebude, tak bude, a oveľa horšie. Jeden z najlepších zombie filmov s poriadne depresívnou atmosférou a najväčší zombie chaos, aký sa dá predstaviť. Prehliadka Londýna tak, ako by ju asi žiadny turista nechcel zažiť. Akcia je prvotriedna a naozaj akčná bez akéhokoľvek filozofovania a nenechá divákovi rozmýšľať nad občasnými nelogickými zvratmi. Režisér poskytol aj pár skvelých vychytávok ako ohňové zničenie mesta, vrtuľníkový masaker a naháňanie v úplnej tme s nočným videním. ()

Jaro.Krafcik

Miestami slabšie ale boli aj parádne momenty, hlavne úvod. Podľa mňa rovnako dobré ako 28 dní. Zombie tématika ešte neprestala baviť. Konkurencia pre Resident evil ako vyšitá. 4* ()

Gunslinger

No takže pokračovanie jedného z mojich najobľúbenejších filmov vôbec.. A u mňa v značnej miere sklamanie. Chýba tomu atmosféra, ktorou bola jednotka tak presiaknutá.. Tak prečo 4 hviezdičky? Dal by som tri ale ta úvodná scéna bola naozaj výborná a taktiež skvelá hudba, obzvlášť ten hlavný motív (čo bol aj v jednotke).. No škoda.. ()

faraon

skvelý úvod,dávno sa sa tak nezlakol,ale potom to už išlo čo sa týka strachu dole vodou.Na jednej strane som bol aj rád:) Nastala klasická run vyvražďovačka s mini príbehom,dal by som za 3 vďalka úvodu a ženským očiam, ale free Londýn posunul na 4:) ()

pfa

Film má výborný spád, od samého začátku až do konce snad nemá jediné hluché místo. Tísnivá až beznadějná atmosféra, plná "skvělých", drsných a krvavých kontaktních scén je podporována vynikající a naprosto padnoucí hudbou a nenechá vás ani na chvíli oddychnout, natož odtrhnout se od tohoto, dle mého názoru, velmi dobrého a působivého akčního hororu. [9/1O] (28 Weeks Later, GBR, akční horror-thriller) ()

Kangaxx

Filmy so zombíkmi v hlavnej roli majú nepochybne svoje čaro a v mojom prípade aj miesto vo filmotéke. Samozrejme človek nemôže na filmy tohoto druhu klásť prehnané nároky, veď ide spravidla o diela určené na vypnutie mozgových závitov. Výnimku netvorí ani tento počin španielskeho režiséra Fresnadilliho, ktorý však hneď v úvodnej scéne dvíha úroveň pomerne vysoko, no bohužiaľ sa mu ju nedarí vo zvyšku filmu už prekonať. Scenár je klasický "zombieovský", čiže po pokojnom začiatku nastupuje survival časť, kde hlavní aktéri utekajú čo im nohy stačia pred zombíkmi. Kulisy sú slušné, rovnako tak aj hudba a kedže film v prevažnej miere naplnil moje nenáročné očakávania, udeľujem 80%. ()

KeithMaxwell

Hodně rozporuplný film, strašně moc věcí mě tu sralo (prvních 40 minut jsem si připadal jak při sledování rodinného dramatu, děcka v hlavních rolích) ale je tu i plno úžasných scén (začátek v domě, střelba do davu, bombardování města, na evropský film výborné efekty) Po pár týdnech měním na 4*, na film si často vzpomenu, spoustu scén mám stále v paměti a to špatné ustoupilo do pozadí. ()

Soweek

To co se nepovedlo Romerovi s jeho Land of the Dead, se tady povedlo na jedničku s čistým svědomím. Čekal jsem, že tento kousek shoří na tom samém, na čem shořel LOD a Resident Evil-Apocalypse-moment překvapení. Tyhle horory se totiž točí dost těžce, pokud jsou už zombíci zahrnuti příběhově od začátku. Filmy pak mají tendenci si absenci hororové stránky vynahrazovat akční stránkou no a to už se dostáváme tam, kam jsme nechtěli. 28 týdnů poté se ale drží staré dobré koncepce a daří se mu to-kamera, režie,příběh,děs,hrůza,překvapivé momenty,nečekaná úmrtí.....prostě *****. Myslím, že tohle je zombie horor na který všichni fanoušci tak dlouho čekali. ()

Smileface

VÝRAZNĚ lepší než předchozí díl se "sexuálním harašením". 28 týdnů poté má náboj, vrcholné momenty, zajímavé nápady, ale hlavně neutuchající tempo. Čím se blížíte ke konci, film je lepší a lepší a i když jsem byl většinu času přesvědčený o průměrných třech hvězdičkách, poslední půlhodina mě přesvědčila, že tahle skvělá záležitost si **** zaslouží. Nutno ještě vyzdvihnout vynikající hudbu, zajímavou kameru a skvělé herecké výkony. Přál bych si víc takovýchto hororů. 75% ()

solskjaer

No já jsem naprosto spokojen. Sice příběh už malinko postrádal na originalitě a kameraman občas trpěl epilepsií, ale i tak mě to bavilo a s napětím jsem vydržel až do konce. Závěrečná půlminutka byla ale laciná. Jinak fakt dobrý, napínavý a opět s neskutečně nadupanou hudbou v pozadí. ()

bloodvomit

Celkem hloupost s krapet stupidním dějem (podle očekávání) a celé se to tak podivně táhne. První díl byl lepší, tohle snad ani nestálo za zfilmování. ()

BMAJTZ

Rozhodne jeden z nejlepsich postapokalyptickych filmu soucasnosti. Pripoustim ze vedle 28. dni pote je to slabsi ale porad velice dobre. ()

slovan1

Dynamická cesta ze znovuzrozeného a následně opět epidemii zachváceného Londýna k záchraně. Carlyle jako odporný zombík, Imogen Poots jako nově objevená vyrustající kráska filmových pláten. Zábavný film, na který mě fakt bavilo koukat. Některé scény hodně povedené - vrtulník zabijejíci zombie. Jsem zvědav, jestli bude pokračování... V závěru nastínění pleněni Paříže - mohlo by být zajímavé, ikdyž možná už ohrané... ()

LadyVader

Tak přemýšlím jestli se mi to líbilo víc jak 28 dní poté. No vlastně asi jo, hlavně par scén, kosení civilistu, bombardovaní (jo, to jsem si opravdu vychutnala :D) a drsná krvavá scéna s vrtulníkem. :-) Vubec bych se nezlobila za další pokračování :-)). ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (viac)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení

25.04.2024

Britský režisér Danny Boyle (Sunshine, Trainspotting) to s návratem ke svému dvaadvacet let starému hororovému survivalu 28 dní poté a jeho pokračování 28 týdnů poté opravdu myslí vážně. A co víc –… (viac)