Jednotka príliš rýchleho nasadenia

• Česko Jednotka příliš rychlého nasazení (viac)

Nicholas Angel (Simon Pegg) je ten najlepší seržant, ktorý slúžil v radoch londýnskej polície. Je prosto tak dobrý, že to vrhá zlý tieň na zvyšok tímu. Preto ho jeho nadriadený prevelí na miesto, kde svojím talentom nebude kolegov strápňovať – do malého mestečka Sandford, ktorého štatistiky zločinnosti sa rovnajú nule. A podľa toho aj vyzerá policajné oddelenie. Pred totálnou frustráciou ho zachráni až séria zvláštnych „nešťastných náhod“, ktoré naznačujú, že mu v ceste stojí najchladnokrvnejší vrah, akého kedy vo svojej kariére stretol. (TV Markíza)

Hmm, nehody se občas stávají, že? Ale tenhle film rozhodně nehoda nebyl, podle obálky jsem čekala bláznivé bouchání ve stylu začátku Demolishmana, ale tenhle film opravdu překvapil, víceméně v něm nebyla hluchá místa a pořád bylo proč se minimálně usmívat. Opravdu tuhle pohodovku doporučuju. No dobře, drsnější pohodovku, ale zároveň naprosto neuvěřitelnou jízdu. ()

cubiczech

Vůbec jsem nevědel, co od toho čekat, dokud nedošlo na první krev na plátně, bože to byl šok. Film pak úplně otočí, jen škoda, že nebylo víc akce, Simon Pegg s brokovnicí si o to přímo říkal a olovo mohlo dostat víc prostoru. ()

halberdier

Jelikož jsem si nepřečetl žádnou rezenci k tomu filmu, čekal jsem něco ve stylu Sbal prachy a vypadni. O to víc jsem byl překvapený. Skvělá akční komedie s černým hůmorem, jakou dokážou natočit snad jen Britové. Herci jsou věsměs skvělí, akční scény víc než povedené. Jedná se pro mě o překvapení roku. ()

Misterioso

I když dávám tři hvězdičky, označil bych tenhle film jako povedený, nicméně to prostě nebyl můj šálek anglického čaje. Sice mě víceméně po celou dobu bavil, ale přišel mi hrozně nevtipný. Párkrát jsem se pousmál, jednou či dvakrát regulérně zasmál, ale to je tak vše. Mně kolikrát ani nepřišlo, že by tam bylo něco, čemu by se někdo mohl zasmát, dokonce jsem ani neviděl takovéto "jak se tomuhle někdo může smát?", já měl prostě pocit, že se ani tvůrci moc nesnaží mě rozesmát. Asi jsem vůči tomuhle humoru úplně imunní či co. Ale to se holt nedá nic dělat no... Natočené to je dobře, milovníci odkazů na jiné filmy (především na ty akční, ale já mám tu smůlu, že jelikož je zrovna nemiluju, tak se moc nechytám no) si asi přijdou na své, nicméně i když jsem jich pár pochytil (Lost Highway, Pearl Harbor...), tak zastávám názor, že tohleto "pomrkávání" na jiné filmy, dobrý film nedělá. Kdyby se tahle žánrová směska (komedie z venkova, horor, akčňák) pravidelně během filmu prolínala a to žánrové rozdělení by v jednotlivých úsecích filmu nebylo tak výrazně vymezené, byl bych spokojenější. Možná vám to sedne, možná ne... Za mě už ty zmíněné tři. ()

SelfishMan

Lock & Load ! Simon Pegg a jeho parťák Nick Frost vyměnili (oproti Shaun of the Dead) pohodlný gauč za policejní stanici, košili a kravatu za padnoucí policejní uniformu, kriketovou pálku za arzenál za který by se ani US Army nemusela stydět, a zombie protivníky z Londýna za sektářské seskupení důchodců z jedné anglické vesnice, řídící se heslem pro vyšší (nebo větší) dobro. Jak psal Matty je film prakticky rozdělen na 3 části...příjemná černá komedie / hororová vyvražďovačka či krimi / řízná svižná akce a přestřelka jak z divokého západu. Jako celek mě to odrovnalo jak rána z brokovnice...všechny tři části byly úžasně zábavné a film jako by ani netrval 2 hodiny (podle toho jak rychle to uběhlo tak bych řekl tak půl hoďka). Spousta odkazů (místy parodických) na další filmy, nejen akčního ražení (stopro jsem jich hromadu ani nepochytil ještě). /scéna s pozváním na kafe mě dostala/. Všechno šlape dokonale jako dobře secvičená zásahová jednotka, film uspokojil snad vše co sem od něho očekával (super akci, nějaké ty dojímající emoce, mystérium a vraždy, krásný černý humor). Ani po čtvrtém shlédnutí nemůžu jít s hodnocením dolů a šel bych výš kdyby to jen šlo. 100% ()

jaqubko

To sa ešte aj suchá britská komédia musí končiť ako americký film?!? teda že vystieľajú všetko živé a vybuchne všetko vybuchnuteľné?? preto je hodnotenie o hviezdičku menšie ()

krt7236826 odpad!

takto to bohužiaľ dopadne ked si niekto neprečíta pozorne príručku "ako byť dobrým režisérom" alebo len často čítal príručku ako naštvať diváka? .... jednoducho asi mu šlo len o to aby mal za sekundu viacej záberov ako snímkov. Začiatok vyzeral dobre to priznávam ale ten koniec ma dorazil a už som pochopil frázu, ktorú používa veľa ľudí k niektorým filmom a musel som ju použiť aj ja a tou je PROSIIIIIM DOSŤ !!!! akcia - nula bodov. vtip- nula bodov. krimi? možno jeden bod s desať a mysteriózny? ... pre pána boha čo je na tomto filme na 79% ? je to odlišný žáner filmovej kultúry na aký sme zvyknutý ale asi tak odlišný, že to k filmu ani nespadá. Pri niektorých scénach som sa len pýtal sám seba- to myslia vážne? tak čakám čakám a oni to fakt mysleli vážne... Jediná zábava bola asi tak pri natáčaní. ODPAD ()

Muso

Páni a dámy, toto je skvost! Do detailov vyšperkovaný scenár, neustále odkazy na iné snímky, výborná energická réžia. Po dlhej dobe film, ktorý som si chcel po skončení pustiť znova. Napriek pokročilej nočnej hodine a predošlej prebdenej noci som sa fakt bavil. Netvrdím, že to je bez chybičky, ja osobne bych prijal možno trošku kratšiu stopáž, ale viem pochopiť prečo je napr. aj ten záver dlhší ako sme zvyknutý pri podobných filmoch. Sečteno, podtrženo- parádny žánrový crossover a ak ste fandom aspoň jedného zo žánrov uvedených v popise filmu, jednoznačne treba vidieť! ()

mouzi

Na komedii malo vtipne, na akcni film malo akcni. Za celou dobu jsem se nezasmal ani jednou a tech par minut akce na konci nevytrhly celkove nanicovaty dej. S takovym obsazenim, jake mel Wright k dispozici mohl natocit setsakra dobry snimek a ne takovy blivajz. 2* ()

dexfirst

tak to bol akčné. Edgar Wright v tomto filme ma viac presvedčil ako v scottovi pilgrimovi. Jedným slovom AWESOME. Takto dlho ma nič nevtiahlo do deja. Myslel som si, že to bude iba komédia,paródia ale v tom filme bolo všetko. Proste od filmu od ktorého som nič neočakával som dostal všetko :) ()

Scaevola

Parádní britský/suchý humor a ty nejlepší scény z akčních blockbusterů přetavené do nekonečné jízdy hlášek a absurdností, kterým se prostě musíte smát. Takhle vypadá parodie na policejní mužstvo... pardon sbor! ()

Holusacek

Fufff...čekal jsem parodii na S.W.A.T.-Jednotka rychlého nasazení,on to však byl skvělý film rozdělen na jakoby tři utrhnuté úseky.Na začátku a vlastně v průběhu celého filmu skvělá komedie,kde ani tolik britského humoru nebylo znát,v polovině ohromující mysteriozní krimi napínavá podívaná a ke konci filmu slušný akční nářez s menší špetkou humoru,jemně okořeněnou krimi.Dovolím si jen podotknout,že film se skutečně v českém dabingu jmenuje Úsvit policajtů,ale nevadí.Jen co zamrzí je po skvělém filmu závěrečné rozuzlení,čekal jsem navazovanou,úmyslně udělanou sérii vražd,místo toho to bylo jen pro ocenění vesnice a ,,obecné blaho´´.Naštěstí z toho všeho koukala dobrá podívaná a toto mínus moc nezamrzelo.-překvapivě obyčejné rozuzlení +skvělé prostředí,parádní humor,dobrý žánr,herci v hlavních rolích,přijatelný zápletkový děj,komediální žánr se držel po celý film a omnoho více... ++-=90% má nejoblíbenější komedie vůbec,chci další film s režií Edgarem Wrightem a herci Simonem Peggem a Nickem Frostem,vyšlo to dvakrát,tak proč ne po třetí? ()

Kada80

Tak tady musím souhlasit s Enšpíglem.Dobrej začátek a konec. To co se dělo mezi tím je totální tragedie,katastrofa a hlavně nuda. Po dlouhé době mě zaráží zdejší hodnocení. 20% ()

Edgar Wright chystá duchařinu

Edgar Wright chystá duchařinu

23.07.2020

Režisér a scenárista Edgar Wright už si pomalu připravuje svůj další projekt. Bude jím adaptace krátké povídky Stage 13, která vypráví o duchovi, jenž straší ve filmovém studiu. Od režiséra filmů… (viac)

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (viac)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (viac)

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

Michael Douglas je marvelácký Ant-Man

15.01.2014

Žili jste v dojmu, že mravenčí superhrdina, jehož nám za rok a půl představí Edgar Wright, našel svého představitele v Paulu Ruddovi? To nejste zdaleka sami, režisér Scotta Pilgrima nebo Jednotky… (viac)