Resident Evil: Zánik

• Česko Resident Evil: Zánik (viac)

Nastal koniec sveta. Pokusný T-vírus, vyrobený spoločnosťou Umbrella, bol vypustený do sveta a premenil jeho obyvateľstvo v hordu potácajúcich sa zombie, ktoré majú v obľube mäso. Pretože v mestách nie je bezpečne, dávajú Carlos Oliviera a LJ dohromady skupinku preživších, medzi ktorými sú aj nováčikovia Claire, K-Mart a sestra Betty, a vydávajú sa na cesty. Presúvajú sa v ozbrojenom konvoji po opustených púštnych diaľniciach. Hľadajú ďalších svojho druhu - tých, ktorí prežili, nenakazených. Nachádzajú ale tých, ktorých je v púšťach plno: nemŕtvych. A budú potrebovať množstvo zbraní, tisíce nábojov a pár plameňometov, aby sa ubránili. Pod opusteným vysielačom v Nevade sa ukrývajú špičkové kancelárie a laboratória spoločnosti Umbrella. Dr Isaacs, ktorý má neustály prístup k špionážnemu satelitu, sleduje púť konvoja, ale hľadá pritom osobu, ktorá je nielen kľúčová pre vznik lieku, ale taktiež stelesňuje všetko, o čo sa experimenty spoločnosti Umbrella pokúšali. Tou osobou je Alice. Alice bola kedysi držaná spoločnosťou Umbrella a podrobená biogénnom experimentom, následkom ktorých získala nadľudskú silu, ostrejšie zmysly a zvýšenú obratnosť. Hoci sa jej mutácie každou minútou zhoršujú, sleduje Alice konvoj a ochraňuje ho v nádeji, že sa jej nejako podarí odprevadiť ho do bezpečia. Konvoj zamieri na Aljašku, ktorá sľubuje poslednú možnosť úteku pred zombie, ale predtým sa musí zastaviť v Las Vegas, aby doplnil zásoby paliva, a snažiť sa neupúta na seba pozornosť firmy Umbrella. Alice sa nezastaví, kým spoločnosť funguje. Boj ešte len začína ... (TV Dajto)

LuNaj

Trojka napravuje pošramocenou pověst z minulého dílu. Vrací se zpátky ke kořenům. Spoustu zombíků a dostatečně připravená Milla zaručují, že budete naprosto spokojeni, pakliže se vám alespoň trošku líbil první díl a nemáte nic proti akčním filmům. I když je asi zbytečné to psát, protože pochybuju, že se ještě najde někdo, kdo neví, o čem je řeč.. Skvělá stopáž (cca 90 minut) jenom umocňuje napětí, souboje a kvalitní podívanou, takže film v důsledku vůbec nenudí. Nemůžu se dočkat 4. dílu. ()

RobbieM@N

Kupodivu nejslabším článkem není režie ani scénář, ale bídná Milla Jovovich, jeden výraz a žádná prsa. Russell Mulcahy tomu dodal dobrou akci, hlavně spád a i trochu atmosféry, Žádná nuda se nekonala, blbé to bylo akorát, takže slabší 3*. ()

GianniP

Nejzdařilejší z trilogie, ale na čtyři hvězdy to pořád není. Od začátku patrná inspirace Šíleným Maxem, která rozhodně nebyla na škodu. ()

Romeroo

Nečekaně dobré..velmi slušně natočeno...prostě Milla úřaduje...pro mě asi nejlepší díl...tedy lépe řečeno díl, který jde jasně za svým cílem a to je akčnost a krev...71% ()

Asdas

Mutujem, mutuješ ,mutujeme časť tretia a nezmyselnosť tejto ságy naberá na vysokých obrátkach. S Resident Evil sa stáva štvrtý Mad Max ,Milla bojuje ako Trinity a záverečné finále má nádych Matrixu Revolutions (Neo vs Smith) a ja sa nestačím diviť . ()

zly.dvojce

Takhle přesně vypadá ta povědomá radost z filmu, který si pustíte čirou náhodou pro zabití volné chvíle a najednou zjistíte, že se zase po čase výborně bavíte u skvěle natočené žánrovky. ()

Jara_II

Trojku jsem si užil nejvíc.. nekompromisní béčko, kde akce a atmosféra jdou ruku v ruce a film šlape od začátku do konce.. normálně bych čtvrtý díl v podstatě libovolného filmu ignoroval, ale na čtyřku resident evilu se docela těším, trojka totiž pro pokračování slibuje slušnou magořinu :) ()

ratpile

Strašné. Nedokážu si vybavit mnoho snímků, které by měli fungovat především v akčních pasážích, s tak "nefyzickou" a nezajímavou akcí. Jediné co by fungovalo je prostředí, to by ale nesmělo být vše utopeno v tom tradičním Andersonovském sterilním looku ala první RE či AvP. Jiný režisér, stejná, pomalu ubíhající nuda. ()

mikhail

Záchvev zlepšenia oproti dvojke. Originalita jednotky však vyhráva. Napriek tomu sa jedná o to lepšie zo žánru. Hodnotenie: Poctivých 60% ()

mchlumak

Pár detailů je krapet přehnaných, viz plůtek kolem základny držící v pohodě tisíce nemrtvých, nebo třeba jen tak visící kabely pod proudem v pasti na začátku filmu, v pustině je asi proudu dost. Taky tu chybí Jill. Ale jinak je třetí díl příjemnou změnou oproti dvěma předchozím. Skoro 4* ()

Avarga

S tímhle ubohým zombie "můvím" bych se i štítil vytřít si zadek. Narazil jsem na to nešťastnou náhodou, omylem jsem to hodil do dvd a pustil... A neomylně sem to z toho dvd pak vyhodil. Málem sem začal být plešatý, jaká to byla nuda, trapnost a já nevim co ještě. 1 hvězda za pěkný Jovovichin zadeček. :p ()

Lenii

Ani pořádně nevím čím to, ale rozhodně se mi tento díl líbil nejvíc. Příběh se stále rozvíjí, i když tu je pořád stále stejný hlavní problém: T-virus, šíří se a lidi se snaží přežít. Ale Alice, která má být jakýmsi projektem, genetickou mutací, monstrem, zde projevuje city, je velmi lidská, milá a naží se hodně pomoct. V předchozích dvou dílech na mě působila velmi chladně až skoro nelidsky. Také se mi líbí zasazení děje více méně do pouště bez kdo ví jakých "hajtek" zařízení, budov (kde každý ví, kudy se má dát, kde je východ) a dalších různě zmutovaných potvor. No a akční a bojové scény fajn a ani jich není potřeba mnoho. 95% ()

Nightmare89

Bez diskusií najvydarenejší diel so série R.E.. Super atmosféra, skvelé scény (napr. posledný joint) sú jasnou príučkou toho, jak to má vyzerať v správnom zombie-westerne! ()

kabeck

Lidstvo je na pokraji vyhynutí a poslední zbytky lidstava se uchýlily do ozbrojených konvojů, kde se mohou jakž takž cítit v bezpečí.Tak bych pár slovy popsal již třetí díl veleuspešné série resident evil s podtitulem EXTINCTION:ZÁNIK. Můžete se těšit jak na spoustu akce a dobrou hudbu, tak i na hezkou Alice v podáni Milly Jovovich, které to v tomto dílu celkem sekne :) Prostředí je zajímavé a orientuje se hlavně na poušt rozkládající se ve státě nevada a Las Vegas nacházející se v tomto státě. Umbrella Corp. zase šije své nekalé umysli a je zase na Alice,Claire,Carlosovi a vtipálkovi L.J., aby tuto situaci vyřešili a v nejlepším se nenechali zabít. ()

MURALI.SHOOK

nuda .... jen pár světlých momentů ....... pochybuji že někdo někdy osvěží tuhle beznadějnou sérii nějakou kvalitní filmařinou (jo a s tima kozama má pomoty pravdu :D ) ()

Kortexo

Resident Evil: Extinction podle mně stejně, jako každý díl nevyužívá potenciál videohry, ale tenhle film funguje právě proto, že konečně má vlastní prostředí a obstojný scénář, ale pořád se nedá mluvit o strachu a kvalitním hororu, ale podle mně je to nejlepší díl série. ()

anyonecek

Když trochu uberu na tom závěru, který mi opět nesedl, stejně jako v předchozím dílu, tak tady byla aspoň po celý film mrazivá atmosféra a spousta lekacích momentů, které jsem tak nějak očekával, ale stejně jsem se lekl. No na 1. díl to stejně nemá, ale určitě je to lepší jako 2. díl. ()

kubilov

Zánik je každopádně tím úplně nejlepším Resident Evilem, zřejmě pak hlavně kvůli tomu, že postapokalyptické prostředí je už tradičně vděčné, stejně jako krásná Milla. Třetí díl také eliminoval neduhy prvního dílu (klaustrofobie) i druhého (příliš tmy) a nic proto nebrání hodnotit lehce kladně. ()

Van Damme bez Seagala

Van Damme bez Seagala

14.05.2009

Ale zato s britským řízkem Vinniem Jonesem. Možná je to nakonec lepší volba – Jonesovi spíš uvěříme, že je druhým nejlepším zabijákem na planetě, než nějakému hrochovi s copem. O čem je vlastně řeč?… (viac)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (viac)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (viac)

Snyderova armáda (ne)mrtvých

Snyderova armáda (ne)mrtvých

28.03.2007

Třístovka se vesele prosekává k 200-miliónové hranici v tržbách z amerických kin (celosvětově už tuto hranici dávno pokořila a je po posledním víkendu na slušných 250 milionech) a filmové weby se… (viac)