Hannibal: Zrodenie zla

• Česko Hannibal - Zrození (viac)

Druhá světová válka – pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě jednoho kluka připravila válka o oba rodiče a sestru. Děsy, které vytrpěl, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se vzpírá proti nelítostnému zacházení a bouří se proti krutým pravidlům onoho místa… ON však není obyčejným klukem. ON je mladý HANNIBAL LECTER. (oficiálny text distribútora)

da-a

Každý máme v sobě své démony, se kterými třeba zúčtovat. A Hannibal Lecter nikdy nenechává účet otevřený. To se naučil už v mládí. Snad producenti, snad sám Anthony Hopkins usoudili, že už dovršil věku, kdy by jako masový vrah Hannibal Kanibal mohl ještě něco nabídnout. Proto se rozhodli sérii i postavě samotné vlít novou krev do žil v podobě doposud nepříliš známého Gasparda Ulliela a stočit příběh do Hannibalových začátků, kde by řádně objasnili budoucí doktorovu touhu po lidském masíčku. Mrazivý prolog, vedoucí disputaci nad kanibalismem jako formou přežití vtiskne směr, kterým se budou filmové cesty snímku dále ubirat. A nutno dodat, že krom velmi působivých vražd jednotilvých provinilců a občasné efektivní uvolnění tempa u skvěle hrající Gong Li, se na něj dále navázat nepodařilo. V mysli mi pořád levituje myšlenka, že na nápadu Hannibalových začátků se dalo rozvinout daleko více, než nabídnutá v podstatě standardní cesta za pomstou, byť tentokrát v podání "hrdiny" bez jakýchkoli zábran. Gaspard Ulliel je v některých momentech opravdu působivý, ale v jiných se snaží napodobit stoický klid Hopkinsova protřelého zloducha a to moc ku prospěchu není. Rhys Ifans si ale svého zloducha nummer eins zahrál s chutí a my jej zato můžeme štastně nenávidět. Závěrečná pointa naštěstí dodává předchozímu řádění trochu smyslu, a tak v podsatě není důvod, proč nepřidat navíc tu jednu hvězdu. ()

HennessyVSOP

Tenhle film je bohužel špatný, nemastný, neslaný, jako prequel k Jehňátkům nijak nepůsobí a s trilogií Hannibala Lectra spojuje Zrození snad pouze ten název. Gaspard Ulliel ještě k tomu neumí hrát, takže se zdá že Hannibal bez Hopkinse prostě tak nějak není ten pravý Lecter. 40% ()

Skretule

Jediná věc, která tenhle film zachraňuje je ohromně krásná česká příroda k tomuhle snímku zásadně pasující. Jinak je to prach obyčejné mletí starých rohlíků. ()

veverysiak

Je smola, že absolútna väčšina odpovedí na akosť tohoto filmu je determinovaná podvedomým alebo neskrytým zrovnávaním s prelomovým Mlčaním jahniat, možno bolo chybou pustiť sa do tak populárneho zobrazovania a vysvetľovania dôvodov Lecterovej úchylky, lebo keby to bola pocta nejakému inému nadpriemerne inteligentnému úchylovi, davy by možno nadšene zatlieskali, smola dvojnásobná, pretože príbeh je celkom interesantný, zasadený do pútavého prostredia a doby a aj herci sú milí a zaujímaví, ibaže na ikony sa nesiaha a keď už, tak aspoň prijateľne kopírovacím spôsobom, takže 75%. ()

wirtuaruska

To je to, co ostatní nedokážou ocenit "Příběh". všichni mudrlanti srovnávájí tento film s Mlčením jehňátek a hlavně s jeho režií a produkcí. Ne, pro mě je krásné zjištění jak se stala z mladého Hannibala Lectera taková zrůda co si pochutnává na nezdvořácích. On se ten zlom v něm musel projevit, vždyť nejen přišel v posledních dnech války o rodiče, ale hlavně jej traumatizovalo jak si parta lumpů pochutnávala na jeho sestřičce. Nedivím se jeho snaze se pomstít a jak bravůrně tak činil. Musím vyzdvihnout jeho intelekt který mi imponuje. ()

májovec13

Proč to byla taková nuda? Protože Hannibal je tu spíš za supermana, Ulliel se může snažit jak chce, ale když nemá prostor na vystvětlení svých pohnutek (teda krom úvodního nedorozumění s partičkou litevskejch nácků), nemá vlastně moc co hrát...Btw, takže Hannibal Lecter je klasický baltský jméno? ()

brasek

Snímok je sledovateľný, ale snaží sa ťažiť zo slávy pôvodného Hannibala a možno dejovo by sa mal zaradiť niekde inam do iného príbehu. Nuž asi autorom chýbalo viac odvahy otvoriť niečo nové. ()

Galaktus

Nálepkou Hannibal Lecter můžete udělat ze scénaře zabíjení na sto způsobů a přesto elegantně. Ještě že má Hannibal tak krásnou tetu - hvězda navíc. ()

punco

Ani sa nechce veriť že tak tupý scenár napísal sám tvorca knihy.... Celé to posobí skor ako videofilm než veľká produkcia, kde vlastne dostaneme minimum Hannibala ako ho poznáme a nenápadité vraždenie.. Jediné skutočné plus je postava Lady Murasaki... ()

ludovit14

Veľmi slabý pokus! Leckera predstaviť ako SAMURAJA bolo viac ako trápne. HOD:40%.PS: Veľmi mizerný scenár, ktorí stojí za veľkú p**u- už nikdy viac toto úbohé dielo nechcem vidieť- ktorí kazí len dobré meno! Silence of the Lambs! ()

v.indruchova

Nedoporučila bych z důvodu, že by to nebyl dobrý film, ale jak je ohavný. Odporné tuny násílí. Slovy se nedá vyjádřit, jak je to hnusné. Nedoporučuji se na to koukat a jíst, žaludek mě bolí, i když v něm moc jídla není. Pokud se už rozhodnete se podívat na film, určitě v původním zněním,dabig by to "zabil"...Chápu tu myšlenku. Co se s člověka stane, když zažije, ty nejhorší hrůzy, které jsou možné. Neomlouvá to nikoho. Možné brát jako studie lidské a pokroucené mysli. Může se zdát, že film staví jen na nechutných vraždách, ale já si to nemyslím. Člověk si říkal, co se stalo Hannibalovi, že vraždí takovým to způsobem. No, teď už to víme. Je tam kousek romantiky, lásky a citu, není to zcela bezduché. Ale až příliš ukrutné (naočené). Je jaká si moda posledních let ukazovat vše, jak to je a hlavně v zabíjení! Pozitivní myšlenky na vás zrovna dvakrát nedoráží, po shlédnutí Zrození Hannibala. Na depku v zamračeném dni skvělé. H. je vám lito, ale jde z něj i hrůza. Herecké výkony skvělé, atmosféra perfektní. Pokud jste psychopat, užijete si to "a oblíznete všech pět prstů." (s nadsázkou) Když čtu komentáře ostatních dozvídám se, že je to pro někoho i málo násilné, což koukám, ale každej jsme jinej. A nevím, proč by měl obýt špatně, že Hannibala tetička naučila se zbraněmi jako je katana, nemyslím si že by proto měl být samurajem. ()

LencaN

Cítím z toho chamtivost po penězích. Hannibal Lecter je super námět. Ale tím čím je, ho udělal Anthony Hopkins. Kdyby tento film pojednával o jiné filmové personě, tak neřeknu ani zbla. Jenže toto je zase jen vykrádání nápadu a snaha vydělat hromadu prachů. Samotně by film byl bezva. Bohužel se však nemůžeme vyhnout srovnávání. Mladý Hannibal v pojetí Gasparda Ulliele byl strašidelný. Ne nijak vášnivý a tajemně svůdný jako Hopkins. Z Ullieleho jde jen strach a člověku se hnusí, jaká zvěrstva ta postava dokáže udělat. Ani tak nevidíme moc ospravedlnění v tom, co dělal. Nebo možná ano, prostě pomsta za jeho malou sestřičku. Prostě tomu chybí trocha víc citu. Čistého citu, nikoliv pomstychtivosti. Tím samozřejmě nechci pět ódy na to, jak Hopkinsův Hannibal řádil v jiných filmech, ale mělo to svou úroveň. ()

hansen

Asi jako každý zde jsem čekal něco jiného.Žádná "řezničina" hodná předcházejících dílů.Vlastně nic víc než film o pomstě "bez Hannibala Lectera". ()

dagyšpandr

Hezky vypadající NIC bez špetky emocí a atmosféry. Hlavní hrdina je jen vyšinutý teeneger, kterého by měli zavřít do pasťáku - tam by možná mohl získat trošku charismatu. ()

ELDoctorow odpad!

Thomas Harris to dal najavo už záverom svojej knihy Hannibal. Dajte Lecterovi pokoj (a mne tiež) bolo tam medzi riadkami. Lenže ľudia sú blbý a producenti obzvlášť. Pravdepodobne ho aj napriek klesajúcej kvalite Lecteroviek neustále otravovali a tak mu neostala iná možnosť – rozhodol sa svoju značku zničiť sám (Wachovskí pozdravujú). Raz a navždy, aby sa už každé filmové štúdio bálo siahnuť na túto postavu aj skokanskou tyčou. I s nastoknutou násadou. A tak vznikol scenár Hannibal rising. Pokiaľ ide o mňa – podarilo sa mu to, nechcem vidieť už nič, kde sa pohne čo i len postava s iniciálami HL, ale či to bolo aj také producentské fiasko aby ten senil de laurentis dal pokoj, neviem. Moje hviezdičkové hodnotenie je možno pritvrdé, ale vyššie nejdem ani keby mi servírovali vlastný mozog. Ako film mimo univerza Lecter, by som tomu dal také 2, možno pri dobrej nálade 3 hviezdičky, ale ako filmu z univerza Jahniat nie. Je to odpad s takým množstvom wtf momentov až sa mi oči točili okolo vlastnej osi (samurajský výcvik, skúšanie masky). Niekde na internete som natrafil na fandovskú verziu kde tieto momenty vystrihli a vraj vznikla niekoľkonásobne lepšia verzia, čomu som sčasti ochotný uveriť – ale na druhej strane ani alchymisti si nedovolili tvrdiť, že vedia spraviť zlato z hovna. O nesympatickom, necharizmatickom Ulielovi ani nehovorím. Po mlčaní jahniat jednoducho už žiadny film s touto postavou nemal vzniknúť. Akýkoľvek pokus o vysvetlenie toho kým je a prečo tým je, bol vopred odsúdený na neúspech. HL je najstrašnejší vo svojej cele – keď len tušíme čoho by bol schopný ak by medzi nami nebolo plexisklo...(halóóó Jaws efekt!?!) Lenže Harris sa do toho pustil a vytvoril nudnejšiu verziu Punnishera – premenujte v tomto filme hlavnú postavu na Frank Castle a názov zmeňte na trebárs Punnisher: year one a je to slušné videobéčko....Takže Thomas, chápal som to už po knihe, ale teraz to snáď chápu aj ďalší – chceš od nás pokoj, máš ho mať. A ak by predsa – nechaj ho v ďalšej časti, kde ho bude hrať Nicolas Cage, uniesť mimozemšťanmi, povedzme na planétu Psychlos, kde by sa stretol s odredovanou mimozemskou postavou, ktorú by hral trebárs taký John Travolta a potom by... ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Barbarella na bondovský způsob

Barbarella na bondovský způsob

15.04.2007

Producentský veterán Dino De Laurentiis to s novou verzí Barbarelly myslí opravdu vážně. Už podepsal smlouvu s Julienem Forestem, synem a dědicem Jeana-Clauda Foresta, legendárního komiksového tvůrce… (viac)