Hannibal: Zrodenie zla

• Česko Hannibal - Zrození (viac)

Druhá světová válka – pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě jednoho kluka připravila válka o oba rodiče a sestru. Děsy, které vytrpěl, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se vzpírá proti nelítostnému zacházení a bouří se proti krutým pravidlům onoho místa… ON však není obyčejným klukem. ON je mladý HANNIBAL LECTER. (oficiálny text distribútora)

Murysek

Gaspard je sice parádně slizký hnusák hodící se na vraha a kanibala, pochopil bych i záměr ukázat, jak se vlastně zrodila stvůra uvnitř slavného Hannibala Lectera, ale bohužel tomu filmu chybí napětí a lepší děj, ten byl celkem předvídatelný a až na drsnou část z období války celkem nezáživný. ()

horor2

Zrození bylo pro mne hodně dobrým počinem. Předlohu jsem nečetl, hodnotím samotný film a ten mi hodně sedl. Myslím, že společně s Červeným Drakem jsou tak nastejno co se kvality týče. Dozvíme se něco víc o našem lidožroutovi. ()

Baudelaire

V podstatě obyčejný film se slavnou nálepkou. Pochválil bych Gasparda Ulliela za herecké výkony. Z filmu byla chvílemi cítit ona "hannibalovská" zrůdnost, ale na druhou stranu tam byly i scény, které zřejmě nechtěně vzbudily lehký úsměv. ()

FosaCZ

Hannibal-Zrozeni je tak spatny film, az je misty zabavny. Hannibal Lecter byl uz popraven filmem Hannibal, tohle uz je kopani do mrtvol....a takove veci se nedelaji! ()

(fjw)

Podle všech komentáří zde a po přečtení recenze v Premiere jsem čekal opravdu podmrůměrný tuctový thriller. Ale po filmu jsem byl okouzlen. Nebylo to tak špatné, vůbec ne. Gaspard Ulliel nám velmi pečlivě servíroval gesta Anthonyho Hopkinse a šel z něj strach, velmi krásná Li Gong, atmosféra je také na úrovni, občas to má slabé chvíle jimž vládne pouhopouhá nuda, výborná hudba a další oblíbená smrt Marka Vašuta:) Rozhodně tento film nepatří na smětiště dějin... ()

Orhalmi

Tak jako každé druhé a další pokračování série až na pár světlých výjimek. Proto se od tohoto filmu ani nedá nic očekávat. Mohl jen mile překvapit. Nepřekvapil. Místy hodně mimo mísu řekl bych. K samurajské tématice (ve Francii těsně po skončení II. světové války), mi chybělo už jen země původu Rumunsko – Karpaty, nebo Rusko – Sibiř a předkové – upíři. Naštěstí na to nedošlo. Nedá se ubrat snaha Ulliela. Opravdu se snaží co mu síly stačí. Režisér se taky snažil, ale scénář byl asi velmi slabý. Ale ono se to asi z příběhu Hanibala Lectera už asi opravdu nedá více vytáhnout. ()

Miloško

Prvá časť filmu bola super, potom to neakým sposobom skĺzlo do formy- postupná pomsta vyvraždovacou metódou. Hlavný predstaviteľ zahral mladého Hannibala celkom dobre,ale bolo tu vidno priveľkú snahu napodobnovať A.Hopkinsa z Mlčania jahniatok. A takisto postava "starého" Hannibala, bola konaním,vystupovaním,prefíkanosťou,charizmou úplne na inej úrovni ako postava "mladého" Hannibala.Dobrá bola moja oblúbená herečka Gong Li, ktorú fakt možem (Gejša,Miami Vice). Najväčším nedostatkom filmu bol pre mňa jazyk. Neodpustím tvorcom niečo také, že postavy hovoria jedným jazykom-angličtinou. Po anglicky hovorí rodina Lecterových v Litve, ruský vojaci v Litve,nemeckí nacisti. Po anglicky sa hovorí vo Francúzsku,po anglicky hovorí pani Murasaki..atd... a často je tá angličtina dosť kostrbatá,tým že herci sú z roznych krajín... Celkový dojem je priemerný. Cieľom tu bolo ukázať zrodenie monštra,čo sa podarilo sčasti. Dúfam ale že do budúcnosti už táto téma sa nebude otvárať roznymi prequelmi,pokračovaniami..,pretože ten najlepší Hannibal bude len jeden-A.Hopkins z roku 1991...... ()

swell

Anthony Hopkins pro mě bude asi vždycky jediný Hannibal. I přesto se mi tento film velice zalíbil. Prostě jsem ho žádným způsobem nepřiřazoval k trilogii s Hopkinsonem a tím ani nesrovnával. Je to podle mého názoru velice kvalitně odvedená práce, včetně hereckých výkonů (i když podle mě Ulliel chvílemi kolísal - občas mi přišel nevýrazný a nedůvěryhodný, v další scéně jsem ale změnil názor při pohledu do jeho očí, které jako by trénoval v psychiatrické léčebně několik let...) 80% ()

TerP

Film jako film bych hodnotila dvěmi hvězdičkami... Ale pozor: Marek Vašut je tu tak strašně moc skvělý, že jsem neodolala. To bodnutí do krku a zahrání skvělého umírání, mě tedy dostalo :))) ()

natalie15

Niežeby som sa zaujímala o takúto tematiku a nejako milovala filmy tohoto typu... Jedno však milujem a to je Gaspard Ulliel, preto som sa odhodlala pozrieť si tento film. Oproti Mlčaniu jahniat je toto vážne nezrovnateľné. Ale pozrime sa na to takto: Anthony Hopkins, dnes legenda práve pre svojho úžasného Hannibala Lectera, Jodie Foster a realistické zobrazenie tých najodpornejších a najhroznejších ukrutností, ktorých "zdravý" človek schopný byť nemôže. A na druhej strane máme Gasparda Ulliela, mladého francúzskeho herca, ktorý sa snaží tak veľmi, že v niektorých momentoch so svojím šialených výrazom získáva môj veľký obdiv. Takže - nezrovnateľné. Ale tak... zaujímavý výlet do histórie Hannibala Lectera. Prečo je taký netvor? Čo to spôsobilo? Myslím že v tom je film vážne dobrý. Ale... na druhej strane, občas nudí. Gaspard ma však bavil na plnej čiare a myslím že to zvládol. 65%. ()

oktoupus

Tak jako i ostatní fandové Hanibala tak i jsem čekal na pokračovaní a vyplatilo se to . Hned od začátku jsem jen pozorně sledoval tenhle báječný snímek . tomuhle snímku dávám 4. Hvězdičky protože to byl fascinující divácky zážitek. A taktéž se musím poklonit hereckému uměni Gasparda Ulliela neboli Hanibala Lectra . ()

blondboss

Za normálnych okolností by som dal tri hviezdičky vzhľadom k tomu, že si myslím, že Gaspard Ulliel to občas zahral tak, že som v ňom videl záblesky budúceho Anthonyho Hopkinsa a tiež kvôli Li Gong, ktorá to tam svojou krásou trošku oživila. Avšak je to len takéto hodnotenie asi zo štyroch hlavných dôvodov. Bolo to strašne kŕčovité a miestami dosť gýčovité. Druhá vec je tá, že akokoľvek som sa snažil ten film pochopiť, vždy mi vyšlo to, že vlastne Hannibal Lecter je dobrotivý vrah, ktorý vraždí len za účelom pomsty a vlastne robí dobro, čo je absolútne proti logike celej Lecterovskej postavy. Ďalej mi vadilo to, že z tohto filmu cítiť ako sa priživuje na sláve Hannibalovskej trilógie, keďže každá druhá veta obsahovala slovo Hannibal. No a čerešnička na torte je asi to, že Hannibal Lecter bol vlastne samuraj, to si snáď zo mňa pán Harris robí prdel. Toto proste nie. Pozitívom je, že Vašut tam hral IBA minútku :) 40 % ()

baclajean

Sériu Hannibal som si pozrel podľa rokov natočenia filmov, no zrejme som si tento mohol pozrieť ako úplne prvý. Prostredie sa rapídne zmenilo, čo je logické, keďže v rámci deja ide v podstate o retrospektívu. Nemôžem povedať, že sa mi táto časť nepáčila, no stále trvám na názore, že Mlčanie jahniat je najlepšia časť série o Hannibalovi Lecterovi. ()

Mustaffa

Lehce podprůměrný film.. Ne, že by byl nápad na námět s mladým Hannibalem špatný, ale dalo se z toho určitě vytřískat daleko více. Hannibal působí prostě laciným dojmem. ()

sus

Katastrofa, na tenhle film jsem se hrozně těšil a velice mne sklamal. Asi v polovině filmu jsem málem zaspal, páč tomu chybělo víc masakru a těch pár scén kde ufikne někomu hlavu to opravdu nezachrání. Hannibal rising sérii potopil až na samé dno. ()

cypher

Řekne mi někdo, proč Webber tolik zkazil úžasnou trilogii o Hannibalovi jedním pitomým prequelem? Délka 117 minut je vážně trošku moc na tak plytký děj. Přijde mi to, jako by nás Webber celý ten film nechal odpočívat a abychom uplně neusnuli, tak nám tam občas podstrčí nějakou tu drsnou scénu vraždy. Musím říct, že nebýt těch "lepších" scén, tak to řadím mezi odpad! Škoda, nápad to byl dobrý, leč se nepodařilo ho tak úspěšně naplnit. Snad příště! ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Barbarella na bondovský způsob

Barbarella na bondovský způsob

15.04.2007

Producentský veterán Dino De Laurentiis to s novou verzí Barbarelly myslí opravdu vážně. Už podepsal smlouvu s Julienem Forestem, synem a dědicem Jeana-Clauda Foresta, legendárního komiksového tvůrce… (viac)