Hannibal: Zrodenie zla

• Česko Hannibal - Zrození (viac)

Druhá světová válka – pokusy o nezávislost východní Evropy podlehly prudkým útokům sovětské nadvlády. V Litvě jednoho kluka připravila válka o oba rodiče a sestru. Děsy, které vytrpěl, potlačuje. Uvězněn v sovětském sirotčinci se vzpírá proti nelítostnému zacházení a bouří se proti krutým pravidlům onoho místa… ON však není obyčejným klukem. ON je mladý HANNIBAL LECTER. (oficiálny text distribútora)

Han22

Špatně, všechno špatně. Už od té doby, co se někdo pokusil po 10 letech natočit první pokračování. Mlčení jehňátek byl hrůzostrašný, perfektně vystavěný thriler a stal se oprávěně klasikou. Další pokračování jen zbytečně ždímaly peníze - Hannibal byla zmatená nuda, Červený drak rutinný thriler bez nápadu a tohle? Kravina od začátku do konce. V jedno filmu tu máme válečný film (prvních 20 minut), samurajskou dívku, nechybí tu kritika komunismu, fašismu a dokonce i Hirošimy. Hanibal samotný je pro mě nevýrazný klučík, ale horší je, že tvůrci z něj udělali prakticky akčního hrdinu, který pátrá po vrazích své sestry a v akční finále na lodi je dostane. Jistě je tu pár psychoscén, pár nechutností a to finále není zas tak špatný, ale celkově ten film je splácanina všeho možného, kde se vlastně ani nic moc neděje. ()

BlackTom

Prvý raz som si skoro trhal vlasy, ale potreboval som čas, aby som sa trošku odosobnil a hodnotil objektívne. Takže, Gaspardovi Ullielovi som to zhltol aj s navijakom, jeho démonické kukuče ma "berú" a v kultivovanej šialenosti si môže s Hannibalom starším takmer podať ruky. Zápletka je tiež obstojná, záporák Rhys Ifans podmanivý a scenéria proste krásna. V podstate nemám, čo by som vytkol, na plný počet to síce zrelé nie je, ani ako "hannibalčina" to nejak zvlášť nezaujme, ale ako samostatný film (ktorý som tak mal brať od začiatku) je to naozaj výborné. Ten chalanko má talentu na rozdávanie. ()

cachina

Hannibal zrození je typem zbytečných filmů. Kromě zisku zde není žádný jiný důvod jeho vzniku. S původním filmem a vlastně i sérií už má velmi málo společného. Snad jen jméno titulní postavy. Prostě parazitování. Na jednu stranu se může nabízet otázka, jak to všechno začalo. Ale na druhou, právě něvědomost, neznalost motivace a minulosti postavy jako je Hannibal, jí dělá o to více zajímavou. Tvůrci všechno ale tímto filmem zazdili. Divák se musí spokojit s vystvělením v podobě traumatu z dětství (kdo by to byl čekal?! mohlo se přijít s rafinovanějším motivem). Snímek už ztrácí tu strach nahánějící atmosféru, hlavní hrdina samozřejmě nemá takové kouzlo jako Anthony Hopkins. Celou dobu se tváří jako namyšlenej frajírek.Jeho proměně na psychopatického vraha se tu nedostává příliš pozornosti a ani vraždy (ikdyž se tak tváří) postrádají originalitu a elaganci. Do toho ještě přimíchaní samurajové a máme nevydařený start. Kdo neuvidí, o nic nepřijde. ()

HiddenDragon

Ctvrty dil serie o Hannibalovi, ale dejove predchazejici puvodni trilogii. Misty by mohl mit dej trosku vetsi spad, ale jinak koukatelny thriller o zrozeni znameho kanibala. Ocenuju ze je stylem zase jinde nez dily s Hopkinsem. Hlavni protagonista je vybrany skvele a celkove oldfashioned ladeni byla prijemna zmena...valka a leta kratce po ni umoznuji pouziti zcela jinych kulis nez v "Mlceni jehnatek" nebo "Hannibalovi". Na to, ze uz je to ctvrty dil o stejne postave, tak toho nabidli hodne. Drama z detstvi, pomsta, prvni leta na medicine... Skoda ze uz se nedostali k tomu, proc se stal psychiatrem, coz je preci jen Lecterova nejsilnejsi stranka, nikoliv anatomie, coz je obor hlavne pro prvnaky. Ale chapu, ze soustredeni na "reznickou" stranku je pro horor jednodussi. Taky vyzniva trochu divne pocet obeti...ktery trochu narusuje udavane pocty v predchozich filmech. Ale ani ja si presne nepamatuji, co vsechno tam o Lectrovi rikali, tak to hodme za hlavu. Zajimave na "Zrozeni" jsou ceske lokace. Hrad Kost je u zapadnich filmaru ocividne obliben. Vila Tugendhat mela ale rekl bych debut :-) no a Vasutuv kormidelnik mel kratkeho trvani :-) Ale jinak mi stylizace pribehu prisla uveritelna (snad az na ty samurajske motivy) a do hannibalovske serie prinesl neco trochu noveho. ()

iXtr3m3

S pôvodným Hannibalom to už nemá okrem mena hlavnej postavy spoločné nič, ale dobové zasadenie celkom fajn. Ale Anthony je Anthony, toho nejaký mladý zasran, nech vyzerá sebeviacpsychopatickejšie, nenahradí. ()

wosho

Celá tato série má neukotvený žánr od hororu přez krimi po zvláštní mix chutí (nevím jak lze měřítkem charkterizovat Hanibala).A čím se představil Peter Weber?Čistokrevným dramatem o pomstě na hranici šílenství a není úplně špatné,ale mám své výhrady-hlavní je Gaspard.Není špatný,ale evidentně hodně studoval Hopkinse a snažil se ho napodobyt tak,až to přehnal.Ano,Hopkins je v této roly geniální,ale on hrál 50ti letého gurmána a snoba jenž je prakticky 40let magor-zatímco Gaparův Hanibal se teprve rodí,neněl by být hned tím Hannibalem.Měl by se pomalu vyvýjet a to klidně i několik dílů a né že hned v první scéně vrazí vydličku někomu do ruky. Ostatní výhrady co jsem zde přečetl nejsou pro mě,až tak významné-nesouhlasím rozhodně s příšerným scénářem,ale jeho důchovná otec se mohl klidně vrátit pouze doo jeho dětctví a tam celý film zůstat a po malinkatých krůčkách otvírat vrátka do duše a mysli malého Hannibala,jenž v době kde kanibalizmus byl velmi častý. ()

lonewolf

Nevím proč je tento film, tak bezdůvodně podhodnocován. Jako dodatečný snímek o vysvětlení Hannibalovi úchylky je film naprosto úchvátný. Příběh je vykreslený naprosto barevně ve všech směrech, nižší hodnocení připadá snad jen v úvahu, že bychom tento film brali jako pokračování Mlčení jehňátek, čímž není. Padesát procent zde film hodnotí stylem: "Když je to "in", tak já dám taky menší hodnocení". ()

cab

Dost lidi povazuje Hannibal - Zrozeni za zbytecny. Dovolim si nesouhlasit, protoze pribeh kluka na konci druhe svetove valky ve vychodni Evrope, ktery je svedkem zverstev vykonanych na clenech sve rodiny, prezije a vyhleda pomoc s vnitrnim odhodlanim se pomstit a vyhladit netvory s kterymi ma nevyrizene rodinne ucty velmi ohavnym zpusobem, je remeslne i herecky dobre zvladnuty. A dulezita atmosfera nechybi. 70% ()

MareT.

Vůbec ne tak špatné, jak jsem si myslel! Jediné co mi tam chybělo byla nějaká větší propletenost s Hannibalem Lectrem! To, že má hrdina stejné jméno, jak masakrální hrdina mi prostě nestačí. Kdyby se to prostě jmenovalo jinak, tak mě ani nenapadne si to spojovat s Anthonym Hopkinsem a jeho životní rolí! ()

Hopper

Ďalší dôkaz o tom, ako je z extrovného filmu možno ďalšími a ďalšími pokračovaniami vytvoriť čosi, čo svojmu menu absolútne nedostojí. Televízne spracovcanie, Ulliel, ktorý sa snaží byť len veľmi kŕčovitou a absolútne nedôveryhodnou karikatúrou Hopkinsa aka Lectera, scenár, ktorý je neuveriteľne primitívny s neskutočne nelogickými scenáristickými kľučkami. Nuda, nuda, nuda.... ()

melkor323

Strašné prestrašné zohyzdenie majstrovského diela. Mlčaní jehnat nesiaha ani po paty. Hannibal ako samuraj???? Nedajte sa vysmiať.... toto prosím vysielajú o jednej v noci s hviezdičkou 18???? TOTO by mohli vysielať namiesto ranajších sobotnajších pohádek, prosím pjekňe. Ešte ani to jak zjedli to decko neukázali.... A dorazil to nesympatický hrdina, ktorý má z Hannibalom spoločné akurát tak meno. ()

Hanes88

Tak já si myslím, že je to docela dobrý prequel. Herce pro hlavní roli vybrali taky vkusně a člověk tady alespoň poznal, proč se stalo z Hannibala Lectera to, čím nakonec byl. 80% ()

Paldiny

Ale kdeže, psychológia je už úplne mimo diania. Malému Hannibalovi zjedli sestru, a preto sa stal kanibalom, koniec rozboru. Aby sme ale vyplnili minúty, tak po štvrťhodinovom intre z WW2 sa posunieme rovno do dospelosti, kedy sa študent medicíny a budúci lekár najskôr pomstí jedlíkom a potom... potom už nič, film končí. ()

Klay

Od doby co jsem viděl první trailer, jsem se na Hannibala těšil a naivně jsem doufal, že půjde o plnohodnotné pokračování, které si minimálně udrží kvality svých předchůdců. Jméno režiséra mě v tom ještě utvrzovalo. Smutnou pravdou je, že se skutečně jedná jen o přímočarou vyvražďovačku, která na slavném jménu série spíš parazituje, než aby ji nějak obohatila o propracovaný rozbor toho, co se děje mladému Hannibalovi v hlavě. Scénárista by si zasloužil odstřelit, protože z každé minuty je vidět, jak skvělým filmem mohlo Zrození být - režisér se snaží, herci jsou skvělí a dobře typově vybraní, Gong Li tradičně okouzlující (přímo k sežrání:-)) a kdyby se přihodilo ještě pár postav, celé se to trochu zamotalo a zapracovalo se na psychologii ústředního antihrdiny, mohl to být skvělý napínavý thriller, ze zajímavého poválečného období. Takhle je to jenom obyčejné spotřební zboží, na které se během chvíle zapomene a výdělek použije velký Dino de Laurentis tak maximálně jako jednorázové kapesné pro svá vnoučata. 50% ()

mazadlo

Jedním slovem: ,, SAKRA! " Druhým slovem: ,, Proč? " Dvě hvězdy dávám za to že Ulliel se snažil a nebyl nejhorší a taky za to že kdyby se ten film jmenoval ,, Kanibal ze zámku" byl by to parádní film. Bohužel má zahajovat mou nejoblíbenější ságu..a to nedělá dobře ani přes fakt že si to Harris napsal sám. No jo peníze jsou holt něco.... ()

Zemřel herec Gaspard Ulliel

Zemřel herec Gaspard Ulliel

19.01.2022

Přichází smutné zprávy z Francie. Ve věku 37 let zemřel po tragické nehodě na lyžích francouzský herec a držitel dvou cen César, Gaspard Ulliel. O jeho skonu informovala agentura AFP. Talentovaný… (viac)

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Barbarella na bondovský způsob

Barbarella na bondovský způsob

15.04.2007

Producentský veterán Dino De Laurentiis to s novou verzí Barbarelly myslí opravdu vážně. Už podepsal smlouvu s Julienem Forestem, synem a dědicem Jeana-Clauda Foresta, legendárního komiksového tvůrce… (viac)