Pán času

• Veľká Británia Doctor Who
Veľká Británia, (2005–2024), 155 h 17 min (Minutáž: 42–88 min)

Réžia:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (viac)

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (viac)

Splasher

Neviděl jsem ani jeden díl Dr. Who, ale doslova stovky scének dělajících si z něj srandu. Už jen kvůli tomu na něj někdy kouknu. _ EDIT: Matt Smith velmi příjemně překvapil. Roli pološíleného doktora, který vidí věci jenom v těch obřích souvislostech, zvládá s naprostou bravurou. Jenom těch bot ve scénáři je někdy až příliš. _ Zajímavé jak český překlad zvolil do názvu rasu hlavní postavy a ne její jméno. ()

Radiq

Hned mě to chytlo. Skvělej seriálek, kterej teda sice má dost mezer, ale já tomu musel odpustit (jinak totiž cestování časem nemám rád). Je to totiž hrozně chytlavy. Chris Eccleston je hrozně charismatickej a nepostrádá to nápad a vtip. V druhé sérii mě moc David Tennant nenadchl, ale kamoš řiká, že si zvyknu a že se mi pak bude fakt libit, tak uvidim. Ale jde mi hlavně o ty příběhy a ty se mi zdaj čím dál tím lepší. Vyzdvihuju dvojdíl, kdy přistáli na planetě visící na orbitě černé díry (nejen skvělej děj, ale i ta stvůra nebo Oodové jsou dost skvělí). Akorát ta Rose mě taky trošičku začiná lizt na nervy tím, jak se pořád směje a snaží se být chytrá jak Doktor... Po třetí a čtvrté sérii musim řict, že Tennant je fakt super a je mi smutno, když jsem zjistil, že ho asi vyměnijou. Příběhy z 90% vždy kurevsky dobré, i když někdy už je to i na mě moc a někdy to už ani logika nedává. Poslední dvojdíl s ukradenejma planetama, kde se sejdou všechny postavy z předchozích sérií, mě uplně dostal. Sen. Jajaj, série 5... Nejdřžív k doktorovi - z toho udělali ksichta s motýlkem a kšandama a s hrozným ksichtem (hej sorry, ale fakt je to ksicht, ten herec) - velkej úpadek, po skvělém předchozím stylovým Davidu Tennantovi. Taky se nás snaží ohromit stejně, jako jeho předchůdci a divák to má brát jako samozřejmost, ale já to nežeru. Nová pomocnice Amy se někdy chová, jak kdyby toho s ním zažila už hrozně moc a jak kdyby toho věděla skoro tolik, co ten, kdo skouknul všechny novodobé série. Prostě tvůrci udělali několik špatnejch kroků, které mi seriál zmršily o hvězdičku míň... Naopak dobrej krok byl Rory, kterej oživil ten stereotyp, že Doktor dycky pracuje jenom s ženskou. Nemužu si pomoct, ale ten Matt Smith mi doktora docela zprotivil. V sérii 6 se najdou sice dobré a některé vynikající epizody, ale jeho hraní se mi prostě nelíbí, stejně jako vzhled. Takže sledování dalších sérií se u mě mění na čekání na novýho doktora... Koukám na 7. sérii a vidim, že alespoň Pondovi byli vyměnění za novou holku a musim řict, že to je krok k lepšímu. A taky vim, že mě brzo čeká novej doktor, takže tuhle sérii už nějak dokoukám... a koukám, že ho bude hrát John Hurt? Nooo, to vypadá zajímavě. Těšim se... Tak z Johna Hurta se vyklubal jenom dočasnej speciální, tzv. War doctor, kterej v epizodě oslavující 50. výročí opět změnil historii a to tak, jak to od Stevena Moffata známe - úplně totální využití a předělání všeho, na čem Doctor Who stál. Ale fakt super-paráda. A teď k 8. sérii s Peterem Capaldim - můžu říct, že (až na to obočí) je to opět kvalitní a sympatickej doktor. I když na jednu stranu musím objektivně říct, že ani Matt Smith nebyl vůbec špatnej, Petera Capaldiho jsem si oblíbil hned od začátku. Sice se tahle série tvářila tak nějak hlubokomyslně a často se tam přemýšlelo o smyslu toho a tamtoho a jsem zlej nebo ne, přesto mě ale dostala... a hlavně to dvoudílné zakončení s posmrtným životem a paní času Missy. Jinak obecně vzato, všechno se tam mísí se vším, ale na to jsme už asi zvyklí. Rozhodně zůstanu tomuhle seriálku věrnej a série č. 9 čeká... Ha, kytara a sluneční brejle - to byl fakt revoluční a originální nápad. Prostě od Petera Capaldiho je to přesně to, co bych od něj čekal a skvěle se to k němu hodí. V této sérii jsou horší i lepší díly, ale ty horší nikdy neklesnou pod 3 hvězdy. A poslední dva díly byly úplně dokonalé. Mám chuť zvednout hodnocení zpět na 4 hvězdy... a když mám chuť, tak to taky udělám. Supééér. () (menej) (viac)

tomeek

Tak jsem se dostal k Doktorovi a přemýšlím, co je na to tak bombastického, že se to vysílá skoro 60 let (jak ale tady čtu, nejsem sám, kdo má stejný prvotní dojem). První dva díly jsou sice pekelně svižné (2005), ale řekl bych, že na úkor jakéhokoli vcítění do postav. Na Billie se pěkně dívá, to ano, ale o Doktorovi vím zatím velký prd, protože veškerá pozornost je věnována ději, který teda sype jak šlak, ale to už jsem psal. Strašlivý úlet ale... to se musí nechat. Typicky britské - za pár kaček velká paráda. Dám tomu ještě pár dílů šanci, protože sci-fi mám hodně rád, ale jestli se nechytím, tak nemám problém s tím počkat si radši na nové Misfits. Stinson out. Po několika epizodách: Díky, nic pro mě. Nějak mě to pořád nechytá. Když nevím coby, mrknu na to, ale s každým dalším dílem mi to připadá jenom jako typická britská blbina se superlevným vizuálním zpracováním. A jestli bych se na to měl dívat jen kvůli Billie, tak si radši dám Deník Callgirl :) ()

phoebe.h2

Velmi dlouhou dobu jsem Doktorovi odolávala, ale nakonec jsem si jím rozhodla vyplnit pauzu. A dopadlo to tak, že jsem sjížděla všech šest řad téměř nepřetržitě. Doteď se divím, že jsem byla schopná zvládnout zkouškové období, když jsem před učením dala přednost Doktorovi. Tenhle seriál se vás chytí a už vás nepustí. Nikdy jsem netušila, že budu ronit krokodýlí slzy u sci-fi seriálu. Vůbec se nedivím, že je DW již tak dlouho vysílán. Jsou tu skvělé zápletky, každý Doktor přinese do seriálu něco nového, zajímavý společníci, Daleci a mnoho srdceryvných scén, u kterých vám pukne srdce. Od páté řady se dá říct, že se jedná celkem o nový seriál a ze začátku chvíli trvá než si na Jedenáctého zvyknete, ale již v úvodním dílu má své světlé momenty, při kterých si řeknete "Ano, to je Doktor". A Moffatovi můžu poděkovat za to, že se bojím Pláčících andělů, stínů, dětí v plynových maskách a bůhví čeho dalšího. Seriál Doctor Who doporučuji, není to jen pouhé sci-fi, má skvělé postavy, příběhy a dokáže zaujmout celou rodinu. ()

Laerry

Konečně zase seriál, který ve mě dokázal probudit nefalšované fanouškovské šílenství. Už žádné unilé a sterilní americké seriály, které mi stačí vidět pouze jednou. Ne, k Doktorovi se vracím opakovaně a nepřestává mě bavit. Mým Doktorem (aneb to je ten, na kterého jste se začali dívat jako první - a už navždy vám zůstane zafixován jako onen jediný a pravý Doktor:) ) je Desátý - hlavně kvůli Davidovi Tennantovi jsem si tenhle seriál sehnala. Protože první řada (i přes čestné výjimky) je celkem průměrná a především v ní hraje pro mě naprosto nepřijatelný Christopher Eccleston., který v těch svých kožených kalhotách a budně vypadá (a občas se i chová) jak psychopatickej úchyl:-D Celkově mi jeho humor, mluva, herectví (a ani vzhled:D) nesedlo, takže po první "testovací" epizodě první řady jsem rovnou přeskočila k Christmas Invasion a už to jelo. Úžasný maraton až do Planet of the Dead! A teprve poté jsem si "doplnila znalosti" z první série a nijak toho nelituji. Kdybych to měla sledovat regulérně popořadě, tak se zaseknu někde v polovině a kdo ví, zda bych touhle dobou měla dokoukanou aspoň tu první řadu - pozitivem z téhle řady je ale postava Jacka Harknesse, kvůli kterému jsem si dosehnala Torchwood. Celou "rodinku" jsem si zkompletovala i druhým spin-offem TSJA . 11. Doktor v podobě Matta Smithe u mě nemá šanci překonat výbornou Desítku, ale jako správný Whovian se i nadále těším z barvitých příběhů ze všech koutů vesmíru. Nové řady totiž přinesli pro mě doposud nejoblíbenější společnici - Amy Pond, tvořící s Rorym skvělý, stabilní vztah, za což jsem ráda (kdyby i Amy měla big crush do Doktora, tak bych to asi psychicky nevydržela). A výměna RTD za Moffata na postu scénáristy je zárukou dalších dobrích příběhů. Jednoduše shrnuto: fenomén Doctora Who si přívlastek "nejlepší sci-fi seriál všech dob" rozhodně zaslouží - už jen proto, jak krásně dokáže skloubit minulost, přítomnost a budoucnost. Ti, kdo tomuhle seriálu dali dvě a méně hvězdiček, by měli použít mou "sledovací taktiku" a začít sledovat seriál od druhé série, která je už úplně o něčem jiném. A jestli se po čtyřech či pěti dílech (druhé série) nestanou fanatiky, tak ať jdou klidně o TARDIS dál. ()

Mr.Ripley

He's like Fire and Ice and Rage. He's like the Night and the Storm. In the Heart of the Sun. He's Ancient and Forever. He Burns at the Center of Time and He can See the Turn of the Universe. And.. he's wonderful! ()

filmmovier

Kdyby nebylo mého nejlepšího kámoše, který si tento seriál absolutně zamiloval, asi by moje cesta k tomuto seriálu byla o něco delší. Ale teď jsem nadšen. Tak pojďmě na to... Pár dílů mi trvalo, než jsem se do seriálu dostal, ale někde u Dne otce se to zlomilo. Překvapili mě výborné a originální zápletky i hlavní dějová linie. Zcela jsem si zamiloval úvodní znělku a některé epizody si oblíbil. Obsazení: Billie Piper je nádherná a skvělá herečka. Do seriálu se hodí, výborná společnice. Christopher Eccleston mi vadil jen prvních pár minut, ale jeho gesta a talent jsou neuvěřitelné. Výborné zápletky, geniální britský humor a zároveň regulérní sci-fi s úžasným obsazením dělá z tohoto seriálu klenot, skutečně dobrý... asi britcom. Naprosto úžasná byla poslední epizoda, regenerace devátého doktora byla dojemná a smutná. Ale pak přišel David Tennant... 1.série jednoznačně za 100%. Další klenot britské seriálové tvorby, jeden z těch vůbec nejlepších. 2.série: Do ní jsem se dostal už po pár minutách. Vánoční speciál byl úchvatný a ve stejném duchu se vezl i zbytek sezony. Změna Doktora je k lepšímu - David Tennant překonává svéh předchůdce naprosto ve všem, i ve vtipu a je to mnohem lepší Doktor a asi ani Matt Smith není lepší. I epizody byly super - originální zápletky, spoustu britského humoru i toho sci-fi napětí. Torchwood, královna Viktorie, Hlupákova lucerna nebo můj obzvlášť oblíbený kousek Láska a příšery stojí za trochu toho času.... A to finále bylo krucinál dramatické a srdcervoucí. Rose byla dobrá. Celkově určitě o stupeň lepší než první sezona a těším se na další. 3.série je podle mě o něco slabší, než ta předchozí. Největší hvězdou je tady pořád David Tennant, asi nejlepší Doctor. Ten získá novou společnici - Martha Jones byla sice také docela dobrá, ale na Rose rozhodně nemá. Ovšem je to příjemná společnice a já nebyl nespokojen. Co se týče zápletek, ty jsou možná trochu dramatičtější ale pořád stejně vtipné a velkolepé. Jsou tu Dalekové, Plačící andělé a MASTER... takže já jsem i s touto řadou spokojen. Uvidíme i pár starých známých a jen trochu mi vadilo, že se na Rose vzpomínalo téměř celou sérii. Nejlepší díl je jednoznačně Ani mrk s Plačícímí anděly (brr...) a závěr série s ukrutně dobrým Vládcem. Celkově bych dal 90%. 4.série: (Staro)nová společnice Donna Noble, zdárně překonala svou předchůdkyni Marthu a Doctorovi se stala společnicí vtipnou, skvělou a hodně hubatou. Její chování seriál opravdu dost osvěžilo. Co se týče epizod, kvalita od minulé série neklesla, ba možná (už zase) stoupla. Už od začátku je to masakr, vtipný, napínavý, akční i psychologický. A závěr se všemi společníky a přáteli, který se táhne tři díly, to je naprosto nezapomenutelná věc, které patří k tomu nwjlepšímu, co se kdy v Pánovi času utvořilo. Úžasné. Speciály nijak kvalitativně nevybočili a všechny čtyři byly ohromná pecka, i když na ty vánoční úplně neměly. Ale jinak 100%. No a dvouhodinový závěrečný speciál s Tennantem (do té doby nenahraditelným), kde dělá Doctorovi společnost Master, to byla jedna velká dramatická jízda... 5.série: Nová společnice, Amy Pondová, je doposud nejlepší ze všech!! Krásná, skvěle zahraná a s Doktorem si rozumí tak, jak jsem si to přál. A Matt Smith jakožto jedenáctka asi překonal Davida Tennanta! Jeho výkon je úžasný a zábavný. A zápletky epizod jsou asi nejpovedenější od první řady. Takže pátá řada je doposud nejlepší a těším se na další díly. Za 100%, teď je to to pravé doktorské!! 6.série - Znovu se mi potvrdilo, že Poˇˇndáci jsou nejlepší. Šestá série je jedna z těch nejlepších z celého seriálu, zda ne ta vůbec nejlepší, uvidíme Hitlera, nadlidské výkony nejen Matta Smithe, spoustu dějových zvratů a jeden velký, ucelený příběh, který Doctorovým životem a životem fanboušků dost zamává. Bomba a já absolutně nevím, jak bych to popsal. Už to není ten Doctor, co na začátku, je to mnohem dospělejší a krapínek snad i temnější. A návykovější, což je důležité vědět. Od šestky jsem se fakt nemohl odtrhnout!!! Sedmá řada je mnohem lepší. Moffat se poněkud odmlčel a příběh už nepůsobí tak zmateně, já mám prostě radši ty jednodílné epizody. Prvních pět epizod se veze na vlně minulých řad a je fantastická. Skvělý příběh s Daleky, Arthur Weasley a školník Filch, Andělé a River. No, Moffat se sice odmlčel, ale nelíbí se mi, jak se zbavil mých oblíbenců Amy a Roryho. No, mohl jsem to čekat, že, po všech těch tragédiích. Ale tady jsem se už fakt naštval, ale hned se mu to odpustil. První polovina je prakticky bezchybná, slabší je jen Síla na třetí. Druhá polovina, nová společnice, nově (skvěle) upravená znělka a zase trochu jiné, vtipnější, celkové vyznění. Clara je naprosto úžasná společnice a Amy jest překonána. Sněhuláci jsou nejlepším vánočním speciálem (viz samostatný komentář) a neviděl jsem díl, který mě zklamal. Viktoriánská Anglie, Severní pól, ukolébavka pro Boha, interiéry TARDIS, duchové, Paternoster gang a ultimátně vtipný Strax, opravdu jsem maximálně spokojen, jak jen můžu být. Finále se opět povedlo a já se těším na Capaldiho. Jedna z nejlepších sérií obnovené éry a pokud bude další taky taková, budu mít ohromnou radost. Nic proti Moffatovi, ale bez něj to Doctorovi svědčí víc. Za 100%. Clara je kočka a ty epizody luxusní. Takže Capaldi: Ten se mi zatím více než zamlouvá. Sice (zatím) nedosahuje geniality ani Tennanta, ani Smitha a možná ani Ecclestona, myslím ale, že to nebude dlouho trvat a předvede nám mnoho epických věcí. Je ale pravda, že věci, které umí s obočím, nemají konkurenci. Dvanáctka má povahou hodně blízko k prvnímu Doktorovi, nevrlý, dost často protivný, občas s překvapujícími reakcemi, ale jinak docela fajn. Poregenerační epizoda byla fajn, Clara si ale víc rozuměla s Jedenactým, a je to dost vidět. Co se týče zápletek a epizod, tak zatím spokojenost (i když třeba kusy jako Into the Dalek, Kill the Moon a částečně i Time Heist byli spíše zklamáním). S Doctorem jsem ale prozatím spokojen, zápletka s Missy je velmi nadějná a i když mě postavy jako třeba Danny Pink vyloženě dost často otravují, nemám důvod dít méně hvězdiček, protože Doctor je pořád skvělý a takový i zůstane, ať je jaký je. Jinak temnější přístup a přiblížení ke Classicu je dost znát a to rozhodně taky není na škodu... Za osmou sérii po polovině řady za 85%. Za finále osmé řady a následné Poslední Vánoce dávám 90%, zrovna tohle se Moffatovy povedlo (pokud teda pominu nějaké fejly, tak skutečná totožnost Missy Vládne celému prozatímnímu Capaldiho období). Devátá série byla PODSTATNĚ lepší, než ta předešlá, vyloženě špatná byla jen jedna epizoda (Sleep No More). Dvojdíly fantastické (možná jenom Missy byla trochu do počtu, ale proč jí/ho nepoužít, že, Moffate?), úžasná Maisie Williams a neskutečně emotivní a zároveň velice povedené rozloučení s Clarou, naprosto fantastická podívaná Heaven Sent a dvojdíl 3-4, Capaldi ještě lepší, než loni (což je ale i lepšími scénáři) a na závěr naprosto úžasná dvojice s River. Seriál prostě má pořád spoustu, co říct, jen toho Moffata bylo už opravdu, ale opravdu dost. a já se zatraceně (mnohem víc než loni) těším na příští rok, která snad bude klasicky příští rok. Za devátou sérii pro mě 100%. Capaldi doufám, jen tak neskončí. () (menej) (viac)

Remivsremi

Naprosto unikátní projekt, kde hraje prim nezvyklý přístup k celému pojetí scifi seriálů. Je to trhlý, vtipný, smutný, poťouchlý, krásně zvláštní a přitom lidské. ()

Tucqa

Po tomto seriálu už nikdy nebudu vnímat šroubováky a telefonní budky stejně jako dřív... Ale abych to shrnula: Devátý doktor je Charakter s koženou bundou. Desátý je inteligentní, sympatický chlápek v super oblečení s ještě lepší mimikou a po pár dílech už jsem nechtěla, aby zregeneroval do jiné podoby. Na jedenáctého jsem si musela chvíli zvykat, protože jeho potrhlé chování pro mě bylo něco docela nového, ale v něčem měl sakra pravdu - motýlky jsou cool. Doktorovy společnice: Rose se mi nelíbila hned od začátku, ale když zůstala uvězněna v paralelním světě, tak mi docela chyběla. Marta na druhou stranu sršela energií a od začátku mi byla mnohem sympatičtější. Dona pro mě byla ze začátku trochu šok - upovídaná, vzhledově starší než Doktor, ale aspoň se do něj nezamilovala jako předchozí dvě. A konečně Amy Pond - dívka, která se narodila pro cestování v čase. U nikoho jiného jsem neviděla to, co u ní. Navíc její vztah s Rorym a narození River Song bylo příjemné zpestření seriálu, které mu rozhodně dodalo grády... 1. série: 80% 2. série: 95% 3. série: 100% 4. série: 90% 5. série: 90% 6. série: 95% 7, série: 80% ()

pytlák

1. Série: Christopher Ecclestone a Billie Piper jsou výborná dvojka, ale některé díly byli trošku výplňové a moc mě nebavily. Přesto zábavná podívaná a velice spokojených 7/10 . Nejlepší díly: 1x08 - The Father's Day, 1x12 - Bad Wolf, 1x13 - Parting Of The Ways. 2. série: Davida Tennanta jsem si zamiloval hned po jeho prvním výstupu a citování Lvího krále. Billie Piper je pořád skvělá a oproti předchozí sérii to drží více pohromadě. V celé sérii je minimum špatných dílů a výborné emotivní finále, Doktor si mě definitivně zaháčkoval 9/10 . Nejlepší díly: 2x04 - The Girl in the Fireplace, 2x08 - The Impossible Planet, 2x09 - The Satan Pit. 3. Série: Na Marthu Jones jsem si musel chvíli zvykat, ale od poloviny série skvěle zapadla a následovali opravdu výtečné díly. Narážky a informace o Doktorově minulosti tomu dávají správný nádech osudovosti na který jsem čekal. Tennant opět skvělý a svým herectvím dokáže i ty průměrné epizody proměnit ve výtečnou zábavu 9/10 . Nejlepší díly: 3x08 - Human Nature, 3x10 - Blink, 3x11 - Utopia. 4. Série: Další výborná série. Donna se k Doktorovi hodí a během celé série není výraznějších kvalitativních rozdílů. Postava profesorky River Song je pouze třešničkou na dortu výborné série a finále je tentokrát opravdu dechberoucí 9/10 . Nejlepší díly: 4x08 - Silence in the Library, 4x10 - Midnight, 4x11 - Turn Left. 5. Série: První tři díly jsem nemohl přijít novému Doktorovi(Matt Smith) na chuť, ale pak se dostaví River Song, Andělé a vše zapadne do správných kolejí. Amy Pond je rozkošná, Rory sympaťák a na konci série si myslím, že lepší náhradu za Tennanta opravdu nemohli najít. Výtečných 9/10 . Nejlepší díly: 5x07 - Amy's Choice, 5x10 - Vincent and the Doctor, 5x13 - Big Bang. 6. Série: První díly série nic moc, ale nakonec se (jak je u Moffata zvykem) ukázalo, že bez nich by byl závěr série poloviční. Vlažný start série je tedy odpuštěn a zbytek je Doktorův vysoký standard 8/10 . Nejlepší díly: 6x07 - A Good Man Goes to War, 6x12 - Closing Time, 6x13 - The Wedding of River Song. 7. Série: Výborný start série, která v druhé polovině zákonitě musela zpomalit . Clara je roztomilá, Matt Smith opět dokonalý a závěr série taky dobrý s pěkným cliffhangerem, který láká na výroční díl 8+/10 . Nejlepší díly: 7x02 - Dinosaurs on a Spaceship, 7x05 - The Angels Take Manhattan, 7x13 - The Name of the Doctor. 8. Série: Jako po každé regeneraci první tři díly jsem Capaldimu nemohl přijít na chuť. Naštěstí se to v první polovině série zlomí a pak je to opět jízda. Doktor je tentokrát sarkastický, více cynický a vážný, ale to neznamená že se nedostaví zábavné momenty. Vykulená Clara opět sympatická a celá série také. Dobrých 7/10 . Nejlepší díly: 8x04 - Listen, 8x05 - Time Heist, 8x09 - Flatline. 9. Série: Je to pořád Doktor a je to pořád fajn, ale už můžu prohlásit, že Capaldi mě jako Doktor za srdíčko nechytnul a nejspíš nechytne. Herecky je fajn, ale příběhy tentokrát slabší přičemž pár věcí mě vyloženě mrzelo/naštvalo. "Me" má být podobně důležitá postava jako byla River Song, ale tentokrát se ta její osudovost vůbec nedaří prodat a prostě to nefunguje. Stejně jako tentokrát už nesnesitelně dlouhý závěrečný monolog v Zyngonském dvojdíle. Oproti minulé sezóně se však mimořádně povedlo finále. Konečně se v něm o "něco" hraje a díky tomu je výsledný dojem mnohem lepší. Standardních Doktorových 7/10 , s tím že už se těším na poslední Moffatovu sérii a nového showrunnera, možná i Doktora. Nejlepší díly: 9x10 - Face the Raven, 9x11 - Heaven Sent, 9x12 - Hell Bent. 10. Série: Do začátku série vnesla Bill svěží vítr, ale druhá půlka docela zklamání. Capaldiho série mě zkrátka trochu minuly. Zatím Doktorových nejslabších 6/10 . Nejlepší díly: 10x01 - The Pilot, 10x04 - Knock Knock. 11. Série: Jodie mi jako Doktorka sedla prakticky okamžitě. Připomíná mi mojí oblíbenou Jedenáctku svou zmatečností a je neuvěřitelně sympatická. Ostatní společníci taky fajn, jen Ryan mě zatím moc nebaví. V druhé půlce série to nabere slušné grády a celkově mě to bavilo asi víc než některé Capaldiho série. Slušných 7/10 . Nejlepší díly: 11x06 - Demons of the Punjab, 11x07 - Kerblam!, 11x09 - It Takes You Away. () (menej) (viac)

Raven0

Já se snažil, opravdu... Proniknout do tajů a krás Doctora Who. Ale díl, kde byl ultra zabijácký, papundeklový robot, připomínající rozkopanou popelnici a ohrožoval existenci celého lidstva... No, to už bylo moc i na mě. Holčina tam hraje pěkná... Ale pěkné holčiny hrají i v jiných seriálech, v seriálech, které mají děj, úroveň, solidní triky... A nejsou točeny opilými kamarády z vesnické diskotéky, páč tak na mě Doktor působí. ()

noriaki

Geniální. Doctor Who není Star Trek, není to ani Červený trpaslík, je zcela svůj. Za ty desítky let v seriálu vyrostl svébytný vesmír se svou vnitřní logikou, zákonitostmi a mytologií. Stěžejní je postava samotného Doctora, jenž skutečně dokáže působit jako prastará a neuvěřitelně mocná bytost, která je ve všem o tři kroky napřed, pořád má plán a pro níž je realita jen průhledný závěs skrývající ty pravé divy. Doctor je brilantní, trochu bláznivý, z vnějšku neanalyzovatelný a vymyká se všem standardům. A má charisma až na půdu a dokáže nadchnout kohokoliv pro cokoliv. Proto jsou i přímočaré díly s roztomile nešikovnými záporáky tak komplexní a chytlavé. Scénáristé stabilně odvádějí výbornou práci. Většina příběhů se může pochlubit obrovskou citovkou i myšlenkovou hloubkou. Snad nikde jinde se mnou emoce tak nemlátily ze stranu na stranu jako tady. Strach, údiv, pláč a smích jsou zcela běžné. Některé epizody jsou mrazivé horory, některé mysteriózní dramata, najdou se i lovestory či potrhlé komedie. Komu by nestačilo ani tohle, stačí počkat na Jedenáctého Doktora ve kterém dějová linie přeroste do bohaté epické ságy přesahující čas i realitu. Postava ústředního hrdiny dostane další z mnoha rozměrů a divák pořádný kopanec morální kocoviny. Ale nakonec snad všechno dobře dopadne. Protože musí. Edit. Bohužel kdosi nekompetentní, ovšem ideologicky pevný, se rozhodl udělat z Doctora Who aktivistický seriál - respektive svými slovy "more educational". Nejen že ho tím nejspíš zabil, ale taky mi ho znechutil. Propagandu doopravdy sledovat nehodlám, natož plnou sexismu. (Ano, i sexismus vůči mužům je pořád sexismus). ()

Gar-mogoth

Sci-fi seriál s nekonečným potenciálem, obsahující skvělé, ale i brakové díly (hlavně v první sérii), skvěle kombinující vážnost s humorem, s nedokonalými počítačovými efekty (což se ale sérii od série lepší), opravdu žůžo hudbou (některé skladby se dají poslouchat do zblbnutí-za všechny I Am the Doctor ze soundtracku k páté sérii nebo Clařino téma) a taky docela dost emocí (finále druhé řady, konec epizody Vincent a Doktor). ()

MikyAff

Každý Doktor má své kouzlo a svá pro i proti. To platí také pro jejich společnice. Pokud máte rádi seriály, kde se děje sem tam nějaké dobrodružství a postavy se nijak extra nestřídají, jste na špatné adrese. Jakmile si oblíbíte společníka, nebo dokonce samotného Doktora, musíte se smířit s faktem, že se s ním dříve nebo později budete muset rozloučit a věřte, že to není nic příjemného. Například já – 11. Doktor si mě naprosto získal a zbožňuji ho. Obzvlášť s Amy a Rorym. Proto už jen změna společníků pro mě byla silná a nemluvím o změně samotného Pána Času. Já Capaldimu prostě na chuť nepříjdu, už aby byla změna. Jen se bojím, aby to nebyla změna k horšímu. Sám o sobě je seriál velmi povedený, i když se občas v těch zákonech času a podobně člověk ztratí. Plusem je i to, že při výletech do minulosti se člověk může i zlepšit v dějepisu, když vynechá fantazii scénáristů. Nejlepší by zde bylo hodnocení jednotlivých sérií. Třeba jednou, až si najdu čas. Trust me, I am the doctor! ()

Beatle

Hned pro začátek se přiznávám, že jsem celou první sérii přeskočila. Seriál jsem začala sledovat až od druhé série po čtvrtou (+ speciály). Ano, bylo to kvůli Davidu Tennantovi. Z pohledu ženské není (pro mě) David Tennant zas tak o moc vizuálně hezčí herec než Christopher Eccleston, ale když jsem viděla první Ecclestonovy fotky...no...o seriálu DOCTOR WHO jsem slyšela hodně a Tennant mě rozhodně přišel jako lepší výhra. A popravdě absolutně nelituji toho, že jsem první sérii neviděla. Tennant je naprosto skvělý Doctor a ještě lepší herec! Velice mne překvapil nejen hereckým umem, ale i krásnou prací s hlasem (poznáte, kdy si Doctor dělá legraci, kdy něco myslí vážně, kdy je smutný...a to všechno jen poslechem). Z všeobecného pohledu jsem si seriál (tu část, co jsem viděla) absolutně zamilovala. Britský humor a sci-fi jsou dvě věci, které jdou velice dobře dohromady (viz. ČERVENÝ TRPASLÍK). A všechny ty obštěkané detaily jako že TARDIS překládá jazyky, takže všichni mluví anglicky?...No a co?....Ve Star Treku to dělají komunikátory a nikdo si nestěžuje ;) Je fakt, že abych jen neopěvovala, občas mě přišlo podivné, že pořád mají všichni mimozemšťané zájem jen o zničení Země, ale na druhou stranu, podle mě to je hlavní myšlenka v mnoha dílech DOCTOR WHO. Ukazuje lidské pokolení hned z několika stran - jak jsme obětaví nebo naopak jakou máme tendenci pobít všechno, co je jen trochu divné. Z Doctorových společnic bych na prvním místě vybrala určitě Donnu Noble, hranou Catherine Tate. Ze všech, které do té doby prošly Doctorovi pod rukama, mě přišla nejvíce - normální. Postava Donny se sice Doctora drží, ale není to taková přísavka a pošahaně zamilovaný ocásek, jako ženy předchozí. Proto mě velice zklamalo, když se Donna objevila jen ve čtvrté sérii a všeobecně s touto sérií skončila....velká škoda, měla jsem tu postavu doopravdy v oblibě. Takže...na závěr....Celkově 90% za Tennanta, Tate, rasu zvanou Ood a jejich "Song Of Freedom", britský humor, TARDIS a za to, že je to po šesti letech první seriál, který mě na svém konci (konec čtvré řady a speciály The End Of Time I./II.) doopravdy, nefalšovaně a od srdce rozbrečel...a to hned několikrát :) ()

gxem

Seriál naplněný cestováním po cizích planetách nadchne každého milovníka „ufonů“. Občas slabé efekty či herecké výkony vyrovnává myšlenka seriálu. Doktor, který může cestovat časem a prostorem, seznamuje obyčejnou dívku s mimozemskými civilizacemi a jejich každodenními problémy. Některé z dílů mají poněkud hororový námět a divákovi z něho občas běhá mráz po zádech, ale vzápětí to Doktor odlehčí nějakým vtípkem. Co mi na seriálu vadí, je výměna herců hlavních postav, která mě později odradila od celého seriálu. Když to shrnu, tak se na seriál velmi dobře dívá a jde zde vidět, že autoři to mají celé velmi dobře promyšleno dopředu. ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (viac)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner