Dobrodružství Sarah Jane: Invaze Baneů

(TV film)
  • Veľká Británia The Sarah Jane Adventures: Invasion of the Bane

Vesmír plný dobrodružství čeká na prahu. Pilotní díl britského dobrodružného sci-fi seriálu. Londýn, Bannerman Road číslo 13. Tam bydlí Sarah Jane a potkáte tam věci, které si ani neumíte představit. Sarah Jane je novinářka a její hlavní náplní je sledovat záhadné jevy na Zemi. Při své práci se setkává s různými mimozemskými rasami, ať už přátelskými či nikoliv. Kdysi totiž cestovala hlubinami vesmíru i času s tajemným Doktorem, posledním Pánem času a viděla tam úžasné věci. Po návratu si ale uvědomila, že úžasné věci můžete potkat kdekoliv a že i život na Zemi může být velkým dobrodružstvím. Musíte jen vědět, kam se dívat. Společnost jí dělá syn Luke a jeho kamarádi Clyde, Maria a Rani. (Česká televize)

malyLibor

Tak se ze mne stal velký fanda Doktora Who. A proto jsem časem zjistil, že existuje i nějaká Sarah Jane. A protože jsem cvok, tak už stahuji seriál, ale samozřejmě jsem začal pilotním dílem... a moc se mi líbil. Takže vidím, že se dalších pár týdnů nebudu nudit. Půjde-li to tak dál, budu mít o zábavu postaráno a Doktor Who mi vyplní všechen volný čas, než se definitivně uzdravím a budu konečně moct zase do práce. A kdyby ne... No, kromě nových doktorů, Torchwoodu a teď Sarah Jane, tak snad najdu i staré díly... a to by bylo, abych se neuzdravil dřív, než sjedu všechny epizody původních Doktorů :-) ()

BMW12

Invaze Baneů je pilotní film k seriálu Dobrodružství Sarah Jane. Tento seriál je spin-offem Doctora Who a má být určen spíše pro mladší diváky. Ale já jako správný fanda DW musím zhlédnout i tento seriál. A úvodní film není vůbec špatný. Oceňuji velice dobrou zápletku a líbilo se mi, že jsem se konečně dozvěděl kde Sarah Jane Smith vzala svého "syna". Ono jsme mohli totiž oba dva vidět už v Doctorovi Who, ale tam jsme slyšeli, že je to syn Sarah a nic víc. V tomto pilotním filmu se dozvíme, jak to všechno bylo. P.S. Díky mému hodnocení se aktivovalo celkové hodnocení seriálu :-) ()

filmmovier

Konečně jsem skouknul i pilot celého Sářina spin-offu. A musím říct, že to byl začátek více než slušný, stejně jako celý seriál, který je opravdu skvělý. Spoustu narážek na Doctora, úchvatná Sarah Jane, Maria (kterou jsem měl vždycky radši než Rani), Lukův origin a zajímavý příběh, vtipný a napínavý a vůec nevadí, že v něm není Clyde. A po tomhle se mi definitivně potvrdilo to, že mám Sarah Jane (mimochodem nejlepší klasická společnice) mnohem radši než Torchwood. Je to prostě naprosto skvělé, má to samozřejmě své mouchy, ale takhle skvělému a odpočinkovému seriálu je mile rád prominu. Povinnost (nejen) pro fanoušky Doctora Who. Škoda, že tu s námi Elizabeth Sladen nepobyla déle. 85%. ()