Pán času - Série 2

(séria)
Veľká Británia, 2006, 10 h 45 min (Minutáž: 45–60 min)

Kamera:

Ernest Vincze

Hudba:

Murray Gold

David Tennant, Billie Piper, Camille Coduri, Noel Clarke, Zoë Wanamaker, Sean Gallagher, Lucy Robinson, Anna Hope, Struan Rodger, Kevin Hudson, John R. Walker (viac)

stepankoby1

2. série - 70 %: Aneb jak druhou půlkou zkazit všechno, co ta první skvěle vybudovala. The Idiot's Lantern a Fear Her jsou na podobné úrovni trapna jako slitheeni a nesnesitelné Love and Monsters, které dodnes považuju za jednu z nejhorších seriálových epizod vůbec a přímo ukázkový příklad, jak zničit dobrý námět, bylo jen třešničkou na dortu. Celou sérii navíc provází nesmyslná romance Doctora a Rose, finále působí jen jako povinné završení všech linek, které pořádně nic nerozehraje, a protože mi již zmíněná romance vadila, tak se mě ani ten konec nedotkl. Na hranici čtyř hvězd to tak dotahuje výborný Doctor, vylepšené praktické i vizuální efekty (hlavně kočičí sestřičky!), zábavné interakce postav a jeden senzační dvojdíl ve druhé polovině. ()

filmmovier

2.série: Do ní jsem se dostal už po pár minutách. Vánoční speciál byl úchvatný a ve stejném duchu se vezl i zbytek sezony. Změna Doktora je k lepšímu - David Tennant překonává svého předchůdce naprosto ve všem, i ve vtipu a je to mnohem lepší Doktor a asi ani Matt Smith není lepší. I epizody byly super - originální zápletky, spoustu britského humoru i toho sci-fi napětí. Torchwood, královna Viktorie, Hlupákova lucerna nebo můj obzvlášť oblíbený kousek Láska a příšery stojí za trochu toho času.... A to finále bylo krucinál dramatické a srdcervoucí. Rose byla dobrá. Celkově určitě o stupeň lepší než první sezona. ()

sirien

Celá tahle série je mnohem vyrovnanější, než ta předchozí. Má míň "slabých" dílů a ty jsou spíš "ne moc zajímavé" než "špatné". Bohužel ale nemá ani žádné skutečně výrazně dobré díly - sice má také své tři top položky s jednou zajímavě weird epizodou a silným hororovým dvoudílem (s04, e08+09) a vcelku silné finále, ale oproti silné trojce a finále s01 to je prostě pokaždé trošičku horší. Celkově vzato šel seriál jako celek v s02 nahoru, ale na 5* téhle sérii pocitově nějak chybí ty fakt silné highlighty. ()

Yardie

Určitě lepší než série 1. Je to vážnější, zajímavější díly, propracovanější a rafinovanější zápletky, lepší triky. Prostě ve všech směrech posun dopředu. Na novou "vizáž" Doktora jsem si brzy zvykl, takže ani zde nebyl problém, nakonec si mě získal rychleji a více než původní. A musím říct, že poslední dva díly byly fakt parádní, hlavně poslední mě dostal. Takže pokud to půjde nastoleným směrem, tak u mě zavládne velká spokojenost. Prostě seriál ve druhé sérii tak nějak dospěl a to je dobře. Howgh! ()

HAL

Tennant je skvělý a s ním je Doctor o třídu lepší, to jeho kouzelně hyperaktivní nadšení ze všeho zajímavého a promyšlená chaotičnost s jakou za pochodu vytváří plány, to je krása pozorovat. A Rose je snesitelná, i když v závěru při tom tlačení na emocionální pilu už jsem dosti zíval. Exterminate všechny tyhle nevěrohodné ubrečenosti! Exterminate! ()