Pán času - Série 7

(séria)
Veľká Británia, (2012–2013), 13 h 19 min (Minutáž: 44–75 min)

Hudba:

Murray Gold

Matt Smith, Karen Gillan, Arthur Darvill, Jenna Coleman, Anamaria Marinca, Naomi Ryan, David Gyasi, Rad Brown, Zac Fox, Clem So, Rupert Graves, Mark Williams (viac)

stepankoby1

7. série - 90 %: Asi nejpohodovější série, co zatím kdy vyšla. Perfektní sice není, pár slabších dílů se tu najde, ale žádný z nich nikdy neklesne pod úroveň spokojenosti. Pokračuje se tu v jedné ze zápletek předchozí série, zatímco odchází Amy i Rory a přichází milá Clara, která s Doctorem tvoří moc příjemnou dvojku a zároveň do již zmíněné zápletky přidává. Následuje nejpromyšlenější a nejteatrálnější epizoda vůbec The Day of the Doctor, která uzavírá po padesáti letech kus mytologie, přivádí zpět Gallifrey a vyplní prostor mezi Classicem a Renewed, aby mohl Doctor v klidu zregenerovat na Trenzaloru. ()

Gelaos

9/10: Sedmá série už tak vysoko nastavenou laťku posunula ještě o kousek výše. Rozloučení s Amy a Rorym na mě dojem neudělalo, jelikož (narozdíl od mnohých) mi tihle dva k srdci zase tolik nepřirostli. Matt Smith demonstruje svůj herecký um, nová společnice Clara si mě ihned získala. Skvělých epizod je přehršel (Asylum of the Daleks, A Town Called Mercy, The Bells of Saint John, The Rings of Akhaten, Cold War, Journey to the Centre of the TARDIS) a celé to končí v jednom z nejlepších finále, které obnovený Doctor Who nabídl a které vkusně připravuje půdu pro výroční speciál i konec 11. Doktora. ()

sirien

Po předchozím vrcholu začíná být cítit úpsadek a ztráta dechu. Zmizení Amy a příchod Clary to sice tak nějak brzdí a drží nahoře, ale prostě spousta dílů už nemá tu kvalitu a sou spíš slabší, ty co kvalitu mají nějak postrádají něco navíc co by jim dalo zapamatovatelnost, finále už trpí Moffatovskou ego-mánií (která Doctora nakonec dost srazila a která úplně zničila Sherlocka) - První dva díly sou super, ale pak to začne prostě skákat nahoru a dolů a spíš dolů a jediný další skutečně dobrý díl je Gaimanova e13 - která ale vlatně taky není až tak epická a v silnějších sériích by zdaleka tak moc nevynikla. ()

pytlák

Výborný start série, která v druhé polovině zákonitě musela zpomalit . Clara je roztomilá, Matt Smith opět dokonalý a závěr série taky dobrý s pěkným cliffhangerem, který láká na výroční díl 8+/10 . Nejlepší díly: 7x02 - Dinosaurs on a Spaceship, 7x05 - The Angels Take Manhattan, 7x13 - The Name of the Doctor. ()

Vabr

Velký pokles oproti předešlým dvoum sériím. Změna intra mi vadí a je znatelně horší. Nejhorší intro. První dva díly jsou opravdu hrozné a nudné - chtělo se mi u nich spát (ten stejný pocit jsem měl i u první série).Třetí, čtvrtý a pátý díl jsou už ale dobrý, zvlášť ten pátý. Nová společnice Klára, která se zde objeví, je podle mě druhá nejhorší společnice ze všech (1. je Donna). Moc se na všechno ptá, je příšerně otravná a dotěrná a taková přátelská a zárověň vypadá jakože ublíženě. Já nevím, mně to tak připadá. To také hodně kazí tutuo sérii. Od té doby, kdy je zde Klára, jsem viděl jen 4 díly a to ty psoeldní dva hodně z donucení. Než abych trpěl jsem to skončil a dávám si od tohoto seríálu stopku. Třeba se k němu někdy vrátím, ale nevím 😕. Hodně se mi tímto opět znechutil tento seriál. KDO NEJVÍC NABALUJE 1. Martha 2. Amy 3. Rose 4. Donna 5. Klára Seznam nemá nějak urážet postavy. VYHODNOCENÍ: TY NEJSI KLÁRA, TY JSI KRÁVA!!! ()

• Natáčanie špeciálu začalo 2. apríla 2013 a bolo oficiálne ukončené 6. mája 2013. (The M)
  • V rámci Comic Conu v San Diegu bol uvedený úplne prvý trailer na výročný špeciál, ktorý však paradoxne spôsobil namiesto nadšenia mnoho zloby, najmä práve v Británii. BBC totiž trailer odprezentovala len na tomto stretnutí a viac ho nemienila a vlastne ani nezverejnila ďalej. Veľa britských fanúšikov to pobúrilo, no ani veľa negatívnych ohlasov (a taktiež úplne podrobný popis traileru) BBC neprimälo k zverejneniu. (The M)