Daleks!

Veľká Británia, 2020, 1 h 10 min (Minutáž: 14 min)

filmmovier

Rozjezd je pomalejší, ale kvalita příběhu jde od druhého dílu strmě nahoru a výsledkem je opravdu kvalitní podívaná se skvělým příběhem, ačkoliv tuhle povedenou daleckou show stačí vidět jenom jednou, přestože je naprosto bez debat kvalitní. Animace je trošku slabší, čas od času vyloženě hnusná, to je pravda, ale tyhle věcí zas až tolik neřeším (proč taky?), takže tenhle spin-off jsem si užil bez výhrad. 75 %. ()

Melios

Dáleci, Dáleci a Dáleci. Krátky YouTubový seriál o nevraživom biologicko-kybernetickom národe dobyvateľov bez zľutovania. "I obey." Ideálne pre fanúšikov, ale ani laik tým nič nepokazí. Nečakajte od toho prehnané zázraky. Covid spravil svoje. Holt to je skrátka BBC. Niekto by bez rozpočtu nedal ani ranu, BBC vyprodukuje rovno celý príbeh. "You are the Doctor! You are the enemy of the Daleks! Exterminate!" ()

stepankoby1

Prostředek na útěku byl příběhově relativně fajn a scénáristé se v něm chvilkami pěkně rozjížděli. Bohužel nakonec i zajímavý buildup dvou daleků proti vesmíru jde do kytek a vše končí ve stejném stavu jako na začátku. Finále příběhu bere veškeré klady a ze seriálu dělá pouze zbytečný spinoff. Když k tomu přičtu strašně ošklivou animaci připomínající Bubeníka a princeznu, nevím pořádně, co chválit. ()

Lijem

E01: Tenhle Doctor Who event mě zatím moc baví a na Daleky jsem byl, spolu s komiksy, moc zvědav. Na první dobrou velice nepříjemná a nehezká animace, která max hraje hezky barvami a nelidské formy života s omezeným posuvným pohybem jsou to jediné, co nevypadá levně. Ale i na animaci se časem zvykne. A po první epizodě je to fakt bomba! Typické Doctor Who deux ex machina zvraty a příběh a to celé v pouhém prvním úvodním dílu na ploše třinácti minut? Jo, zatím mě to fakt baví a nemám důvod snižovat hodnocení. Když přehlédnu lacině vypadající animaci.. 5* ()