Pán času

• Veľká Británia Doctor Who
Veľká Británia, (2005–2024), 155 h 57 min (Minutáž: 42–88 min)

Réžia:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (viac)

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (viac)

Recenzie používateľa Mr.Ripley k tomuto seriálu (15)

Pán času (2005)

He's like Fire and Ice and Rage. He's like the Night and the Storm. In the Heart of the Sun. He's Ancient and Forever. He Burns at the Center of Time and He can See the Turn of the Universe. And.. he's wonderful! ()

Konec času - 2. část (2010) (S04E18)

"I don´t want to go." Aneb epizoda, která mi rozlámala srdce na tisíce kousků. RTD je BŮH! ()

Vánoční koleda (2010) (S05E14)

Po deváté sérii a The Husbands of River Song speciále zůstává A Christmas Carol stále tím nejlepším a nejkrásnějším vánočním příběhem z doctorovského universa. ()

The Day of the Doctor (2013) (S07E15)

Zbytečně nevyvážené. Typicky "Moffatovsky" epické = jedna velká nafouklá bublina bez oslňujícího obsahu. Je mi líto, tento člověk mi ničím nezvedne že židle, ikdyby se rozkrájel. Ač jedna věc by tu byla. Oznámení o odchodu z postu showrunnera by mě zvedla ze židle do výšky několika metrů! ()

The Time of the Doctor (2013) (S07E16)

Pátá řada oplývala pohádkovým rámcem s roztomilým eko podtextem v němž se nelogická Pandorica dala ještě překousnout. Šestá série se posunula atmosférou dále. Vše zhoustlo a Moffat se v nabývající temnotě a přebytečně nastavované mytologii začínal pomaličku topit. V závěru se chytil pomocné ruky osudu a jakž takž stačil z naprosté katastrofy vybruslit. V následující řadě se mu tento kousek bohužel nevydařil. Od začátku bylo všechno špatně. Ať už otravní Pondové, jejíž odstavení z děje bylo spíše vysvobozením, než srdceryvným loučením či slabé epizodní příběhy. V druhé polovině naštěstí dochází k satisfakci, kde jsou epizodní příběhy znovu hravé, zábavné a především nová společnice přilne k srdci daleko rychleji, než samotná Amélia. Naděje znovu ožila, aby dostala po tlamě železnou rukavicí z Moffatovo pravačky. Závěr sedmé řady zlomil vaz nejen nově vybudované mytologii (staro/nově představená Great Intelligence je nefunkčně zasažená do příběhu), ale Moffatovi především. Ve výsledku nedává absolutní smysl! Nicméně, stále sem věřil v mírné uvedení na pravou míru ve výročním speciále či vánočním loučení. Nic takového se ovšem nekonalo! Nejen že Day of the Doctor sloužil jako milá nezávislá hodinová epizoda, jež ve výsledku nezodpověděla vůbec nic, ale dokonce samotný Time of the Doctor rozloučení nedokázalo plně obhájit lapsy z minulých let. Výsledek? Nevyvážené rozloučení s milým oparem atmosférické spokojenosti. Fakt, že je Moffat břídil a flákač mi nikdo nevymluví. To jakým způsobem se dokázal poprat s klacky, které si sám připravil je sprostý! ____ Jak vysvětlit několikaletý STORYARC? Jednou převelice chatrnou větou, jež ve výsledku toho moc neřekne. Jak vysvětlit problém s regeneracemi? "Hm, nějak mě nic nenapadá... Deus Ex Machina okecá všechno!" Jak udělat vánoční epizodu z depresivního Trenzalore? Jednoduše! Udělám z něj Vánoční městečko! ____ Moffat doslova zabil tolik potenciálních epic momentů v Doctorovi, až je mi z toho mdlo! 1.) Postava Amy a její naznačený psychopatický potenciál z Apaluchie. Moffat náhle sundavá nohu z pedálu, jelikož mu strach z ukamenování ze strany fanoušků zamlžil scénáristický úsudek. Pouze Joss Whedon má koule na to udělat z kladné postavy naprosto zápornou postavu s psychologickými problémy. 2.) Milostný vztah s River, který umně buduje od čtvrté řady, aby jej v samotné čtvrtině rozbil infantilností. 3.)Celkové vyznění Silence! Jedni z nejděsivějších protivníků vůbec jsou v tomto díle degradováni na pouhé loutky jímž chybí jakékoliv charisma! 4.) Mindfuck do tváře fanoušků s angažováním Billie ve výročním díle. 5.)Naprosto nevyužitý BŮH Tennant ve výročním díle. 5.) Naprosto ubohé rozvedení mytologie Daleků. ____ Takhle bych mohl pokračovat donekonečna. Jediné přání do nového roku? Odchod Moffata z pozice showrunnera a dosažení Marka Gattise na jeho post! ____ Po delším uvážení snižuji hodnocení ze 4* na 3*. ()

Last Christmas (2014) (S08E13)

Být to zkrácené o dodatečně přidaných deset minut mohlo se jednat o jeden z nejlepších vánočních speciálů. Takhle můžeme vinit především Jennu a její nerozhodnost. Kolem a kolem se stále, ale jedná o vynikající atmosférický kousek. ()

The Husbands of River Song (2015) (S09E13)

Letošní speciál nestojí na nosné zápletce jako loni (na to je až příliš banální), ale na fascinující chemii a interakci mezi Capaldim a Kingston. Zatímco ve většině scén se Smithem jste marně věřili jakousi osudovost mezi River a Doctorem, v tomto případě je tomu naopak. Každý pohled, gesto či dialog chytají za srdce a ústřední dvojici věříte onen smutek a osud nejsmutnějšího páru ve vesmíru. Byl by hřích, kdyby Moffat nechytil šanci za pačesy a tuhle dvojici v budoucnu nesvedl ještě několikrát dohromady! ()

The Return of Doctor Mysterio (2016) (S09E14)

Pravděpodobně nejslabší vánoční speciál za dlouhé roky, který dokázal z tématu vytřískat co se dalo. Na druhou stranu, ač baví od začátku do konce, z toho čpí scénáristická lenost přijít s něčím neotřelým. ()

The Pilot (2017) (S10E01)

Shrňme si to. Nadějná premisa (tradičně) rozmělněná v nesmyslnou báchorku o vraždícím oleji z vesmíru (chudák kaluž). Nicméně, nová společnice a celkově odlišný vibe vnadí docela dobře... což není žádné pozitivum. Za Moffatovo éry se takhle lákalo kolikrát a skutek utek. ()

Smile (2017) (S10E02)

Taková milá jednohubka s takřka RTD pojetím. Po maniodepresivní kaluži s vražednými úmysly přišla rasa tvořená smajlíky. Co nás čeká dál? :) ()

Extremis (2017) (S10E06)

Fanoušci opití Moffatovo do sebezahleděním (,jak znovu dokázal všechny překvapit a všechno překombinovat) skákají radostí a maestro se plácá po ramenou, jak vše zamíchal v neuvěřitelný překombinovaný guláš... znovu. Ještě že je tohle jeho poslední řada. Snad to ukončí nějak důstojně. Capaldi by si zasloužil aspoň jedno povedené a ucelené finále. ()

World Enough and Time (2017) (S10E11)

Trvalo neskutečných 11 dílů, než jsme dostali první nefalšovanou pecku. Konečně! ()

The Woman Who Fell to Earth (2018) (S11E01)

Moffat s doktorem jsou oficiálně pryč. Na jejich místo dorazil odlišný, hororový feeling a k sežrání Jodie. Tahle Doktorka na rozdíl od doktorky Quinnové mě bude bavit. Slibný počátek nové éry! ()

Zvíře z hvězd (2023) (S14E01)

Po pětiletém období temna návrat k jistotě. Objektivně by to bylo 3*, ale vzhledem k silné nostalgii, srdíčku na správném místě a zde přítomné trolí armádě XY nadhodnotím. Dle RTD mají být jednotlivé speciály diametrálně odlišné a já po pěti letech mám zase v Dr. víru. Allons-y! ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (viac)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner