Pán času - Série 5 (2010) (séria)

Vánoční koleda (S05E14)

(epizóda)
  • Veľká Británia A Christmas Carol

Dobrá práce, lidé, jsme na půli cesty ze tmy. Vánoční speciál kultovního britského sci-fi seriálu. Amy a Rory si užívají líbánky na lodi třídy Galaxy v novomanželském apartmá, ale loď má potíže a potřebuje nutně přistát. Jediný, kdo by ji mohl zachránit, je bohatý a lakomý Sardick, kterému ale z toho nic nekouká. Čas utíká a Sardicka nikdo a nic nepřesvědčí. Člověk se přece nemůže za jeden večer změnit... anebo ano? Speciál na motivy Dickensova díla Vánoční koleda. (Česká televize)

klerik

Nie som nejaký extra veľký fanúšik Dr. Who (oceňujem svojskosť seriálu, ale občas je fakt divný). Nie som ani veľký fanúšik Vianočnej koledy (poznám Zemeckisovu verziu a animák od Murakamiho). Lenže to, čo sa deje v tomto filme, je famózne. Brutálny spád, očarujúce nápady, krásna vizuálna stránka... ()

matolas

Prvý Moffatov vianočný špeciál je jedna z jeho najlepších vecí. Dôvodom sú nasledujúce tri veci: Matt Smith, Michael Gambom a lietajúci žralok! V akom inom seriáli uvidíte na zasneženej planéte vo vzduchu lietať žraloky, ktoré sú zapriahnuté za sane, na ktorých sedí Doktor a jeho dvaja spolucestujúci. Aj keď sa tento príbeh zámerne podobá na Vianočnú koledu od Dickensa, je nanajvýš originálna. Dojemná, no neskĺza do klišé. Gambon geniálne sekunduje Smithovi a hneď si ho obľúbite. Navyše, práve toto je poloha, ktorá Mattovi ako Doktorovi sedí najviac. Práve takýto môže byť Doctor Who vo svojej najlepšej forme – čarovný. ()

Pajky3

Tohle je jedna z nejlepších vánočních epizod, kterou Doctor Who nabízí. Trojice Doctor, Amy a Rory patří mezi moje favority, což takovému hodnocení také rozhodně neubližuje. Nicméně o nich tahle epizoda není. Jde tady o příjemnou variaci na Dickensovu Koledu, která mě dostala a to natolik, že jsem jí o uplynulých Vánocích zařadil do promítacího programu. ()

HAL

Bolestivě hloupý a nezajímavý díl, zato spousta zběsilého a nesmyslného šaškování s přepisováním minulosti, kterému se Doktor dřív tak vehementně vyhýbal. Vážně doufám že takhle Moffatova práce nebude vypadat dal. /// Edit po  druhém sjetí celé Mattovy série - ale jo, přišel jsem i tomuhle trochu na chuť. Hlavně pro to že jsem se smířil s tím že Moffat je prostě pankáč a na pravidla, dříve Russelem tak pečlivě hlídaná, on prostě sere a chce se jen bavit. 7/10 ()

Tygger

Jeden z nejpovedenějších dílů Doktora, Vánoční speciál s Vánoční atmosférou, který představí padající vesmírnou loď, létající žraloky, originální timey-wimey koncept, zmražené lidi a krásné vánoční písně, a nějak tohle všechno do sebe postupně zapadne v dojemný osobní příběh zahořklého starého může, skvostně zahraného Michalem Gambonem (Brumbál). Jen doporučuju se soustředit předně na emocionální linku místo přílišného dumání nad aktuální logikou cestování v čase, ale na to už musíte být u Doktora zvyklí. ()