Doctor je uvězněn v Pandorice. Skrze útržky z minulosti a současnosti pomáhá Amy, robo Rorymu a River s jeho osvobozením. Vypadá to ale, že útěk tentokrát nebude východisko. Musí způsobit druhý Velký třesk. (Varan)

Milano33

Spektakulárne finále, Matt Smith si to neskutočne dával. Jeho neprestajné preskakovanie naprieč rôznymi časovými rovinami bolo jednoducho úchvatné. Nesmierne ma bavili tieto časové hrátky a cestovanie v čase tam a späť. Doctor sa pokúsil o nemožné, keď zinscenoval druhý big-bang, aby nastal reboot celého vesmíru. To však Amy nechce akceptovať, keďže to malo zahrnúť i stratu Doctora, a preto rozlúčkové scény medzi Doctorom a Amy boli tak veľmi dojemné. Ten ich pohnutlivý rozhovor ma úplne obmäkčil a keď započal Doctorov obetavý akt, slzy len tiekli. Aj scény, ktoré nasledovali, nenechali ani na chvíľu oči suché. Amy v svadobných šatoch bola prekrásna a jej opätovné spomenutie si a znovu stretnutie s Doctorom bolo velice dojemné. Momenty to boli teda silné a emócie nimi krásne rezonovali. ()

PanCitron

Skvost celého seriálu. Společně s Pandorica opens tvoří naprosto jedinečnou dvojici epizod, které jsou sice propojeny trochu nelogicky vyřešeným cliffhangerem, ale já se musím bez okolků přiznat, že s každým sledováním si tyhle části užívám víc a víc. Projev u Pandoricy, útěk z ní, fez a celková atmosféra jsou parádní. Pro mě pomyslný vrchol celého seriálu, ale možná je to jen dáno tou nostalgií za tím vším. ()

• Producentka seriálu Beth Willis uvedla: "Steven se mi zmínil o fezu ještě předtím, než epizodu napsal. Řekl: 'Přemýšlím, že by ve 13. epizodě mohl mít na sobě Matt (Jedenáctý Doktor) fez.' Brada nám spadla málem na zem. 'Fez? Děláš si srandu, dát Mattovi fez? Jestli Mattovi nasadíme fez, Matt ho už nikdy nesundá. Bude ho chtít mít všechny další série. Bude ho mít přilepený k hlavě. Bude ho nosit i ke svému civilnímu oblečení. To bude noční můra.' A on odpověděl: 'Ne, mám rafinovaný plán. Hned jak se k fezu dostane, tak fez zničím.'" (sluppka)