Pán času - Série 4

(séria)
Veľká Británia, (2008–2010), 15 h 26 min (Minutáž: 43–73 min)

Kamera:

Ernest Vincze

Hudba:

Murray Gold

David Tennant, Catherine Tate, Billie Piper, Sarah Lancashire, Bernard Cribbins, Jacqueline King, Jessica Gunning, Ruari Mears, Matthew Rohman (viac)

filmmovier

4.série: (Staro)nová společnice Donna Noble, zdárně překonala svou předchůdkyni Marthu a Doctorovi se stala společnicí vtipnou, skvělou a hodně hubatou. Její chování seriál opravdu dost osvěžilo. Co se týče epizod, kvalita od minulé série neklesla, ba možná (už zase) stoupla. Už od začátku je to masakr, vtipný, napínavý, akční i psychologický. A závěr se všemi společníky a přáteli, který se táhne tři díly, to je naprosto nezapomenutelná věc, které patří k tomu nejlepšímu, co se kdy v Pánovi času utvořilo. Úžasné. Speciály nijak kvalitativně nevybočili a všechny čtyři byly ohromná pecka, i když na ty vánoční úplně neměly. Ale jinak 100%. No a dvouhodinový závěrečný speciál s Tennantem (do té doby nenahraditelným), kde dělá Doctorovi společnost Master, to byla jedna velká dramatická jízda... ()

stepankoby1

4. série - 100 %: Dotažení všech nedokonalostí a dosažení té vůbec nejvyšší příčky. Ať už navštěvujeme Knihovnu, Agathu Christie, nebo safírovou planetu Midnight, provází nás pocit domova. Naposledy uvidíme obchůdek, podíváme se na děsivou alternativní realitu, všechno se krásně uzavře a ještě jednou zaburácí Vládce. Pro tuhle sérii budu mít asi vždycky obrovskou slabost a je pro mě subjektivně nejlepší. Hapruje tu jenom první část Konce času kvůli pár špatným nápadům a zbytečnosti pro příběh, druhá část to ale napravuje víc než dostatečně na to, aby se dala přehlédnout. ()

pytlák

Další výborná série. Donna se k Doktorovi hodí a během celé série není výraznějších kvalitativních rozdílů. Postava profesorky River Song je pouze třešničkou na dortu výborné série a finále je tentokrát opravdu dechberoucí 9/10 . Nejlepší díly: 4x08 - Silence in the Library, 4x10 - Midnight, 4x11 - Turn Left. ()

Streeper

Díky bohu, že Martha je ze hry a dlouho se s námi nezdržela a máme tu novou postavu Donny. Ze začátku jsem jí sice také moc nemusela, ale pak jsem si její ukřičenost, držkavost a upřímnost prostě zamilovala. S Davidem tvořili parádní komickou dvojku a postava River Song byla úžasné osvěžení série a anvíc příslib dalších dobrodružství a setkání s ní. ()

Yardie

90%. Asi doposud nejlepší série a to i přes to, že mě Donna po většinu času vytáčela. Vyrovnané díly, kdy žádný není vyloženě slabší a střídají se dobré s ještě lepšími. Navíc poslední 3 díly pecka, jak to bývá zvykem, ale tohle už byl celkem nářez, takhle bych si toho představoval více. Tennant výtečný, je radost na něj koukat v každé situaci, výborně zahraje každou polohu. Jen tak dále... Howgh! ()

• Epizoda se původně měla v originále jmenovat "River's Run". Název byl však během postprodukce změněn na Forest of the Dead. (jezurka42)