Daleká budoucnost. Doctor a Donna navštíví největší knihovnu na světě. Nikdo nikde, všude ticho. Není to divné? Podle systémů knihovny jsou oba dva jediné dvě bytosti v knihovně. Mimochodem hlavní knihovník nám zanechal stručnou zprávu: „Zmizte pryč. Pro lásku boží. Oni jsou tady. Utečte. Jestli chcete žít, počítejte stíny.“ (Varan)

NiaWolf

Ticho v knihovně, Ani mrk a Prázdné dítě jsou nejděsivějšími a zároveň nejlepšími díly celého seriálu. Mají ale jednu nevýhodu - když je uvidíte, tak dejte vale klidnému spaní. ()

Milano33

Wow! Neskutočné prepracované spracovanie nápadne pripomínajúceho Matrixovskeho námetu. Na úvod sa Doctor a Donna objavia Knižnici, kde doslovne nie je ani živej duše. Literárno-umelecká fráza "ticho ako v knižnica" túto chúlostivú situáciu skvelo vystihla. Tie bezzvučne momenty boli vážne pohlcujúce a mlčky som len snažil absorboval tú mrazivú atmosféru. Desivé prostredie bolo pre mňa v tomto prípade skutočne ťažko stráviteľné a pobrať tú nepríjemnú atmosféru bolo dosť náročne. Takto precízne vybudovaný atmosférický zážitok, ktorý oplýva silnými elementami, akými sú práve prázdnota a ticho, sa podarí málokedy. A keď sa do toho priplietla aj temnota a postupne začali vypadávať svetlá, bolo to naprosto nervy drásajúce. Hra so svetlom a tieňom sa podarila nabudiť pocit zdesenia a neistoty. ()