Esgalnor

První epizody odrazují hrozným vizuálem a neskutečně nudnými situacemi, z nichž by se dalo vytřískat mnohem víc, místo toho se soustředí na hrozné zbytečnosti. Naštěstí ale někde v polovině přijde zlom, a ač je stále některá epizoda trochu slabší, seriál začíná být o mnoho kvalitnější. Na zvláštní atmosféru se dá zvyknout poměrně rychle, herci taky jsou postupně sympatičtější a i vizuál se o něco lepší. Na to, jak mě první epizody strašně nudily a odrazovaly, mě to docela překvapilo. První série má u mě nejistý palec nahoru a doufám, že zůstane kvalita stabilní, ne že bude lítat jako na houpačce, jako tomu bylo v této sérii. ()

merit1

Prvá séria obnoveného Doctora je trochu odlišná ako nasledujúce, a myslím, že je nedocenená. Nikdy nezabudnem na úžas, keď som neveriacky pozerala na diel s „plastovým“ Mickeym a hovorila si, čo je toto za blbosť? Lenže, tú „blbosť“ som dopozerala a prichytila sa pri myšlienke, že to fakt malo niečo do seba. Samozrejme, ďalší diel som už pozerala vyzbrojená informáciami, takže som vedela, že ide o najdlhšie vysielaný seriál a Doctor Who je legenda. To ale nebol dôvod, prečo som sa na každý diel tešila a potom si ich následne ešte pár krát pozrela znovu. Napriek viditeľne nižšiemu rozpočtu a trochu kolísavej kvalite, táto séria ovplýva veľkou ľudskosťou, nápadmi, vtipom a hercami, ktorí nie sú prvoplánoví. Scenár je epizódny, ale pár liniek prechádza celou sériou ( alebo časťami, ako napr. Bad Wolf ). Dvojdiel Empty child a The Doctor Dances je pre mňa doteraz jeden z najlepších z celého seriálu, má nádych hororu, drámy, romance, humanizmu, a to všetko samozrejme okoreneného anglickým humorom. Zdá sa toho veľa v jednom, ale funguje to dokonale. Zvláštne znamenie prvej série sú rekvizity. Plynová maska, šróbovák, vnútorné vybavenie Tardis, Dálekovia a t.ď., všetko jednoduché a viditeľne lacné, no efekt z nich vyťažený dokazuje veľkú kreativitu tvorcov. Doctor, v podaní Ch. Ecclestona, mal úžasnú charizmu. Verila som mu od prvej chvíle vnútornú osamelosť, clivý smútok a múdrosť, ktoré vyplývajú z predlhého života. Zároveň v ňom však bolo veľa hravosti, radosti a súcitu. Rose bola jedna z najroztomilejších spoločníčok, jej postava dospievala, ale nemenila charakter a jej miestami „otravná“ rodina k tomu všetkému proste patrila. Musím spomenúť aj Jacka Harknessa, toho jednoducho nejde nemilovať ( či už v Doctorovi, alebo v Torchwoode ). Doctor Who za posledné roky pomerne často regeneruje a každý jeden je niečím výnimočný. Ale jeho deviatu verziu mám asi najradšej. Poznámka: pôvodné série som nevidela. ()

Streeper

Přítel mě dokopal k tomuhle seriálu, o kterém jsem nikdy neslyšela. Opravdu nikdy, ani o nějak Doktoru Who. Nebudu lhát, byla jsem trochu skeptická, co mám očekávat, navíc při množství seriálu, které mám rozkoukané, jsem se trochu bála, že to prostě bude moc, ale stala se z toho naše pravidelná podívaná a už jsme u předposlední série. Troufám si říct, že se ze mě stal velká fanoušek Doctora Who a první série to odstartovala. Byť má své mouchy a efekty jsou zastaralé, nemůžu to dávat za zlé době minulé. Christopher jako Doctor byl úžasný, mrzí mě, že nezůstal alespoň ještě na jednu sérii. ()

MikyAff

První díly opravdu nejsou žádná hitparáda. Řekněme, že tohle je jedna ze seriálových výjimek, u které nebudete plakat, jak se epizody postupně zhoršují. Pokud jim dáte šanci a prokoušete se, otevře se Vám zbrusu nový svět.  Komu nesedí Christopher Eccleston, brzo si chuť spraví, ale stejně na něj jednou budete s úsměvem vzpomínat. :) Nejlepší díly: Prázdné dítě a doktor tančí ()

Yardie

Dlouho mě přítelkyně vybízela ke shlédnutí tohoto seriálu, neb ho už viděla. A jednou jsme se do toho pustili. Po prvním díle jsem na ni nevěřícně koukal, jestli si ze mě dělá srandu nebo co to má znamenat. Vůbec jsem nevěděl, co si o tom myslet - jestli je to nějaká parodie, nebo komedie, nepovedené sci-fi, nebo kombinace všeho možného. Nesedl mi ani hlavní protagonista a jeho pitvoření. Navíc, triky děs běs. Ale tak dal jsem tomu ještě šanci, prý je to super seriál, mi přítelkyně opět povídá. Inu dobrá, dám tomu ještě šanci. A je pravda, že druhý díl byl podstatně lepší než první a postupně kvalita narůstala, i když se tam ještě objevily i nepříliš povedené díly. Postupem času jsem si zvykl i na Pána času a dokonce si ho oblíbil. Příběhy zajímavé, občas napínavé, občas odlehčené, fantazie tvůrců jela na plné obrátky a opravdu se vyřádili, neskutečné věci je možné vidět. Triky pořád otřesné, ale tak není to žádný Hollywood. Takže nakonec dobré doporučení, baví mě to, dobře se na to kouká a rychle to plyne. Howgh! ()