Pán času - Série 1 (2005) (séria)

Doktor tančí (S01E10)

(epizóda)
  • Veľká Británia The Doctor Dances

Pokračování předchozí epizody, kdy jsou Rose s Doktorem v druhoválečném Londýně a potýkají se s podivnou hrozbou dítěte, které hledá svoji matku. (kritkMd)

Prezdivka123

Tento dvojdíl mně i po znovushlédnutí opravdu pořádně vyděsil. Otázka "Are you my mommy" mně bude strašit až do smrti. Rozhodně se jedná o asi nejlepší dvojdíl 9. doktora. Přítomnost Jacka Harknesse díl ještě vylepšuje. ()

Milano33

Tak s radosťou môžem povedať, že tento dvojdiel sa jednoducho podaril. Skutočne krásne a zdarné rozuzlenie ináč dosť desivej epizódy. Musím určite oceniť toho, že sa aj v tomto prípade podarilo preniesť tú celkovú atmosférickosť predchádzajúcej epizódy i správne zachytiť jej jednotlivé aspekty. Nervy drásajúca podívaná naďalej pokračuje a ide sa naozaj do tuhého. Všetci nakazený, vrátane tajomné decka, náhe vstali a začali sa promenádovať po svete ako nejaký zombies. Uprostred toho všetkého som sa len nechal unášať dianím, ktoré nepretržite gradovalo. A to zakončenie bolo veľmi pekné, konečne sa vnieslo trochu svetla do takej chúlostivej a depresívnej situácie, akou je práve WW2. Išlo vskutku o dojemné stretnutie matky a syna. A i Jacka sa nakoniec podarilo zachrániť. ()