Doktor, Jack, Rose a přeživší se připravují na válku s Daleky. Doktor využije lsti a dostane Rose na Zem. Chce, aby žila vysněný život a nebyla součástí tohohle chaosu. Rose se ale nevzdává a s pomocí blízkých hodlá opět zprovoznit TARDIS... Jack a Doktor připravují ostatní na boj s Daleky. Osud Země je tak jen v jejich rukou. (Varan)

Milano33

Absolutely Fantastic! Spektakulárne finále, ktoré malo plno akcie, ale nechýbali ani emócie. Aj keď akcia bola vážne epická, najviac ma zasiahli práve tie komornejšie scény, kde často došlo na emócie. Táto epizóda ma asi najviac zatiaľ emocionálne zasiahla, prvou silnou scénou bola rozlúčka Doctora s Rose, ktorej však citeľne chýbala ten osobný kontakt a tá intimita. Každopádne, hravo sa tento nedostatok vynahradí záverečnou scénou, kedy sa Doctor lúči s Rose, i keď nie nadobro. Totiž Doctor pozná menší trik, ako preľstiť smrť, lenže musí dôjsť ku kompletnej regenerácii. Išlo ozaj o veľmi dojemnú scénu a Christopher Eccleston mi bude chýbať. Ale myslím si, že sme o veľa neprišli, keďže na scénu vzápätí nastupuje úžasný David Tennant, ktorému stačilo iba málo na to, aby ma očaroval. ()