Doktor a Rose se objeví v historickém muzeu hluboko pod zemí. Následně se setkají s Henrym van Stattenem kterému patří celý internet a toto podzemní muzeum. Henry doktorovi prozradí, že v místě, kde přistáli, se nachází jeho jediný živý mimozemský tvor. Když doktora zavedou za tvorem, zjistí, že tvor je jeho dávný nepřítel. Nepřítelem je Dalek - robot, který nezná slitování a chce pořád dostávat od někoho rozkazy. Rose přijde k robotovi a dotkne se ho. Bohužel ale Rose neví, že když se ho dotkne, robot obživne a začne vraždit vše, co je okolo. Doktor a Rose musí všechny zachránit před Dalekem. (Varan)

MaedhRos

Cokoli napíše Rob Shearman, stojí za to. Daleka ale nemůžu hodnotit tak nadšeně, jak bych ráda - poněvadž musím srovnávat s Jubilee (audiodrama - taktéž od Shearmana - jehož adaptací pro televizi Dalek vznikl). S ohledem na omezení daná cílovým publikem (které je u TV seriálu přece jen dost jinde, než u Big Finish audií), rozpočtem, stopáží (audiohra je výrazně delší) a Doktorem (já Ecclestona sice ráda - ale Colina Bakera mám radši) se to ale myslím povedlo na výbornou. (Jubilee každopádně doporučuju. Je to nářez.) ()

Elilast

Jedna z mých oblíbených epizod první série, konfrontace s Dalekem je pokaždé symbolická a odhaluje Doctorovy temné stránky, bolesti a celkově klade otázky o tom, co je či není morální, co je dobré a špatné. ()

Milano33

Prekvapivo dosť temná epizóda, ktorá núti Doctora si klásť morálne otázky! Keď sa bude Doctor Who i naďalej takýmto odvážnejším smerom uberať, môže to byť už iba lepšie. Opäť padla zmienka o Časovej vojne, čo vyvolalo v Doctorovi nepekné spomienky. Slovný stret medzi Doctorom a jeho úhlavným nepriateľom Dalekom bol plný znepokojujúceho mrazenia. Dalek je snáď vôbec prvým antagomistom, s ktorým sa dá súcitiť a sympatizovať. Po celé trvanie epizódy plne chápeme jeho motiváciu a je nám dokonca až ľúto, kam ho samota a beznádej zaviedla. I keď Doctor po celý čas prezentuje Daleka ako stelesnenie zla, nie je to vôbec také čiernobiele. Obaja skrátka stáli na opačnej strane počas vojny a práve to robí koniec takým chúlostivým. Aj napriek tomu, že Dalek skoná, Doctorovi stále zostáva trpká pachuť. ()