Vypadá to, že i tentokrát je zapotřebí pomoci Doktora anebo snad ne? Jak se totiž ukáže, Doktor není tak úplně chtěný doktor. Začnou se proto dít bláznivé věci společně s River Song a jejím manželem králem Hydroflaxem jehož hlava je mnohem cennější, než se zpočátku může zdát. Proč? Kdo je vlastně Ramon? A opravdu miluje River pouze Doktora, nebo je vše úplně jinak? To a mnohé jiné zodpovídá právě tento vánočně laděný speciál v hlavní roli s Peterem Capaldim coby Doktorem Who a Alex Kingston jako River Song. (P. J. D.)

Cheeter

Vánoční speciál, který nebyl moc vánoční. Podle mě to vůbec nevadí. Emotivně silná část, kdy se nejspíš uzavírá jedna linie, o které jsem si myslel, že bude ještě dlouho. Snad se mýlím, byla by to totiž škoda. DW jsem teď viděl v posledních 3 měsících všechny nové série. Teď jsi dám na chvíli klid a budu se těšit na další díly. Ale teď toho bylo už vážně dost, mohl bych z toho zblbnout a začít nosit třeba fez... ()

Djkoma

Na tohle jsem si počkal a ... dočkal se. To je po dlouhé době poprvé, co dávám DW 5*. V těchto vánočních 57 minutách je víc humoru a dobrých nápadů, než v celé (zarytí faoušci, co si ještě teď doma kreslí diagramy doktorova pohybu časoprostorem mě omluví) 9. sezoně. Tenhle vánoční speciál se opravdu povedl. ()

Mr.Ripley

Letošní speciál nestojí na nosné zápletce jako loni (na to je až příliš banální), ale na fascinující chemii a interakci mezi Capaldim a Kingston. Zatímco ve většině scén se Smithem jste marně věřili jakousi osudovost mezi River a Doctorem, v tomto případě je tomu naopak. Každý pohled, gesto či dialog chytají za srdce a ústřední dvojici věříte onen smutek a osud nejsmutnějšího páru ve vesmíru. Byl by hřích, kdyby Moffat nechytil šanci za pačesy a tuhle dvojici v budoucnu nesvedl ještě několikrát dohromady! ()

DaViD´82

Nejméně vánoční z Moffatových vánočních speciálů, ale co se nedostává na vánoční atmosféře, to se dohání stylovou šestákovou (pře)střeleností. Především první polovina je jedna velká dobrodružná jízda. V druhé polovině se sice výrazně uhne z nastoleného kurzu směrem k melancholii, ale není to ke škodě, byť ta změna stylu ne každému sedne. Navíc je to celé povýšeno o úroveň výše díky ústřední dvojici. Ještě že to není na celuloidu, jinak by snad musel od všeho toho jiskření mezi nimi vzplanout. Šlape jim to pospolu neuvěřitelně, byl by učiněný hřích, kdyby mělo zůstat v tomto ohledu jen u tohoto speciálu. ()

MikyAff

Neuvěřitelně jsem se těšila na chvíli, kdy se potká River s Capaldim a vyplatilo se. Spolu tvořili tak skvělou dvojici, že pokud jsme je mohli vidět takhle opravdu pouze jednou, je mi to dost líto. Zařadila bych tento díl mezi nejlepší Vánoční speciály. Bylo zde všechno. Akce, dobrodružství, humor v XXL dávkách, ale i ta citovější stránka Doktora. Scéna, kdy River říká, že její láska na palubě není a mluví o něm, tak ten finálový Doktorův pohled se slovy ,,Hello Sweetie." musel prostě obměkčit každého. ()

• Vedle jiných věcí, které se objevily ve scéně, kdy River Song (Alex Kingston) vytahuje obsah své kabely, aby tak uvolnila místo pro královu hlavu, se zde objevil i červený fez. Bezpochyby se tak jedná o odkaz na Jedenáctého Doktora (Matt Smith), který jej často v seriálu nosil. (P. J. D.)
  • Jedná se o vůbec první vánoční speciál, který nikterak nesouvisí s planetou Zemí. (P. J. D.)