Pán času

• Veľká Británia Doctor Who
Veľká Británia, (2005–2024), 155 h 17 min (Minutáž: 42–88 min)

Réžia:

Graeme Harper, James Strong, James Hawes, Joe Ahearne, Charlie Palmer (viac)

Predloha:

Charles Dickens (kniha)

Peter Capaldi, Matt Smith, David Tennant, Jodie Whittaker, Ncuti Gatwa, Christopher Eccleston, Billie Piper, Karen Gillan, Arthur Darvill, Catherine Tate (viac)

Hell_ena

Skvělý, dojemný, šílený, vtipný atd.atd. Pokud fandíte sci-fi, musíte shlédnout! Nejlepší doktor byl David Tennant, který byl opravdu fantastický! (Když pak umírá, tak to opravdu rve srdce :( ) P.S.: Neodsuzujte celý seriál podle prvních dílů ;) ()

John8

Dlouho jsem se tomuto seriálu vyhýbal, kdysi jsem se podíval na první díl a pocity z něj nebyli nijak zvláštní, když jsem ale cca o 2 roky pozdeji shlédl epizodu ve které se oběvil David Tennant váhy se překlopily a já začal odchytávat jednotlivé díly stále častěji, jedinou slabinou zůstávala grafická stránka věci která byla mírně úsměvná, ale po epizodě s Oody jsem byl přesvědčen, tohle je proč tolik lidí zbožňují Doctora Who. Je zde mnou tolik vychvalovaná Futurama formule která seriálu umožňuje kdykoliv změnit tón a prostředí, nápadítí a velice nebezpeční mimozemšťané, pohled na cestování v čase na který ani já nemohu nic namítnout, ale tím nejlepším je však (překvapivě) samotný Doktor a jeho Laxní přístup k řešení blížících se explozí vesmíru je jednoduše kouzelný, i když hlavní napětí spočívá v tom že jedna z jeho Deus Ex mašinek nefunguje či podobně. Matt Smith je fajn, ale můj nej doktor je ten desátý (Allons-y). Koukám dál a mám v plánu dohnat i vynechané díly. ()

sgt.paper

Dlouho jsem přemýšlel jak napsat hodnocení tohohle skvostu. Protože no ono je to neskutečně těžké, tak to taky neskutečně dlouhé. O Doctorovi Who (ne pánu času=jeden z nejblbějších překladů) se nedá psát jinak než v superlativech a i v nich se těžko vysvětluje, proč je tak geniální. Takže začnu nejsilenější stránkou hlavní postavou, tedy hlavními postavami. (A pro upřesnění hodnotím jenom 9,10 a 11 Doctora. Jelikož hodnocení vytvářím komentář před Peterem Capaldim (který má podle mě potenciál býti tím nejlepším) a klasické Doctory budu hodnotit v jejich okénku.) Takže prvního, tedy devátého máme Christophera Ecclestona, který je podle mnohých nejpodceňovanějším Doctorem (s tím uplně nesouhlasím). Devátý Doctor byl ten drsný, ten který to začal, ale málem i ten který to skončil. První epizoda byla hrůza, druhá taky, třetí taky. Ale při pohledu zpět, vydíte tu myšlenku ten prostor a tu hloubku. Christophera jsem si zamiloval v šesté epizodě jménem Dalek. Podle mého jedna z nejlepších epizod vůbec a určitě nejlepší devátého doctora. Pak tu máme příchod Jacka Harknesse. Co k tomu říct tihle dva, byli perfektní dvojice, Jack ten vtipnej a Doctor ten zarputilej (a ne ani s Davidem nebyl Jack tak "cool") . A abych nezapomněl samozřejmě tu je ještě Rose. Rose ale podle mě nepadla devátému jako desátemu, takže jí rozeberem později. Což nás přivádí k poslední epizodě první série. Kdy devátý doctor regeneroval. ,,So was I." Tímto závám holt FANTASTICkému výkonu Ecclestona. A je to tady desítka. David Tennant. No on byl prostě neskutečný. A dovedl na svých bedrech seriál na uplně jinou úroveň. Jestli byl Ecclestone ten drsný tak Tennant byl ten dramatatický. Seriál se pohnul jiným směrem což je správně, protože každá postava Doctora by měla být jiná (proto je Capaldi perfektní). Bylo to vtipnější nahláškovánější a hlavně komplexnější. Rose fungovala s Doctorem skvěle. Martha ještě lépe a Donna, no ta byla vtipná a už tam se ukázalo, jakým směrem seriál směřuje. Potom přicházeli epizody když už jsme věděli, že bude konec, ale ještě před tím musím zmínit Johna Simma, neboli Masterse pane jste král. Ale už přichází konec, žádné společnice, a poslední epizody jedna lepší než druhá a pak to nastane, nejsmutnější moment v dějinách televize i filmu ,,I don't want to go." A jsme zase jinde. Ale před tím aplaus pro Davida a Russella odvedli jste neskutečnou práci. ALLONS-Y!!! Rybí prsty s pudingem. Doctor už neni vrcholně drama s neskutečným humorem je to komediální klenot vedený 11. Matt Smith narozdíl od Tennanta nenesl sám seriál. Neměl tolik času před kamerou. Byl komičtější, šílenější a svižnější. Takže se dá říct, že tu byl zase jiný seriál. Ale to nevadí, protože kvalita se drží. Moffat je král hádanek (už menší král v jejich zodpovídání). Doctor se stal epickou podívanou. Matt a jeho máchání rukama :) to se nedá zapenout. A přícházejí Pondovic. Amélie a Rorry. Který Doctorovi dosti pomáhají a zvlášť Rorry je zatím absolutně nejlepší mužský společník. River kdo je River? Spoilers Honey. A pak to přichází otevírají se další a další hádanky. Ticho, pokoj, prasklina a tak dále a tak dále. Angles on Manhatten a druhý nejsmutnější okamžik v historii televize. Přichází dívka se suflé Clara. Trošku slabější postava, ale je sympatická a vtipná. Proč ne? A hlavně je nemožná. Přichází neskutečný vyroční díl a o vánocích to jde všechno do hajzlu. Jeden z nejslabších dílů Matta Smithe, ale co dalo by se říct. Jenomže byl jeho poslední. A tenhle fezy a motýlky nosící, načesaný, nejmladší ale i nejstarší doctor se nerozlučil uplně jak by se slušelo. Tenant byl dramatický a stejně jeho smrt. Smith byl epický a stejně tak jeho smrt. Nebyla to jeho chyba byla to chyba Stevena, holt se do sebe až moc zakoukal. Matt Smith si ale zaslouží potlesk. Takže Geronimo a od nejmladšího jdeme k nejstaršímu. A toho bolej ledviny. A to, to už je budoucnost........ snad bude sladká. () (menej) (viac)

Vakomlok

85% Bohužel seriál místy trpí značnou nevyrovnaností jednotlivých epizod, zejména v 1. sérii s Chrisem Ecclestonem. Po pár rozpačitých dílech se vše rozjede a s příchodem Davida Tennanta se seriál v mnohých epizodách blíží genialitě. A když už jsem si říkal, že lepší představitel Doktora být nemůže, přišel Matt Smith. Doctor Who nemusí sednout každému (i v rámci fanoušků žánru), ale když už Vás chytne, jen tak nepustí. ()

stepankoby1

O přijímání změn, samotě, smutku, ale zároveň přátelích, slávě, respektu a kráse individuálního přesvědčení. Prostě a jednoduše o „lidskosti“ a zázračnosti existence. Seriál, který nenávratně nastartoval mou lásku k popkultuře, změnil v mnohém mou povahu, často mě držel nad vodou a zlepšoval náladu, a bez kterého si dneska už nedokážu představit život. Nebo taky skvělá zábava, která si i po padesáti letech pořád drží úroveň a má stále tolik směrů, kudy se může vydat. Právě proto se nedá hodnotit objektivně. Objektivně kvalita kolísá podle toho, jak který scénárista uchopí hlavní myšlenky a jak dobré nápady má. Po letech strávených ve fandomu bych navíc i řekl, že se objektivně téměř vnímat nedá, protože často stačí jedna zajímavá poznámka od náhodného uživatele redditu, která dokáže změnit pohled na celou epizodu. Každá epizoda, i ty nejhorší, má tolik neprobádaných aspektů, že se o jediné dialogové výměně dá natočit celá videoesej. Subjektivně to už jen kvůli podstatě seriálu pro mě vždycky bude naprosto bezkonkurenční pětihvězda, ať už přijde třeba odpadová série. Prostý koncept dvousrdcatého mimozemšťana v policejní kadibudce cestujícího vesmírem a poháněného nadšením (a strachem), který s otevřeným srdcem pomáhá a zároveň zvládne se skálopevným přesvědčením bojovat proti všem se záměry ubližovat a škodit. Britská výstřednost námětu mixovaná v přesné dávce s technickými blbostmi jak z těch nejlepších amerických scifáren mě nikdy nepřestane bavit. Možná i z toho důvodu je tolik lidí, kteří mé největší srdcovce na chuť nepřijdou nikdy. Celé je to jako jedno velké, nekonečně proměnlivé divadlo, na jehož hru musíte přistoupit. Upřímně, měl bych s tím ze začátku taky problém. První díl odrazuje vizuálem i hloupostí toho všeho, další pak častými přešlapy. Pokud ale vydržíte špatné části první série, začnete pochytávat náznaky slibující lepší zítřky, které vám můžu slíbit, že přijdou. Buď už ve druhé sérii s mezidruhovou romancí, nebo až sérií třetí s pro mě nejlepším záporákem všech dob. Pokud jste schopní se oprostit od chladné logiky a přenést se přes fakt, že se jedná v zásadě o stokrát překrucovanou blbost a nekonečnou telenovelu, určitě časem poznáte, že právě v tom je jeho kouzlo a právě proto je jeho námět neomezeně nevyčerpatelný. P.S.: Pokud někdo neví, v jakém pořadí sledovat, protože epizod je opravdu hodně, na wikipedii jsou velmi pěkně seřazeny. Vážně nedoporučuju přeskakovat speciály, skoro vždy jsou pro příběh nezbytné. P.S. 2: Plošně zakazuji dabing. Za mě jde o nesmírně divný překlad a nesedícně vybrané dabéry, kteří nedokáží přenést herecké výkony ani slovní hříčky. | Oblíbené díly: 01×06 - Dalek, 01×08 - Fathers Day, 02×08 - The Impossible Planet, 02×09 - The Satan Pit, 03×10 - Blink, 03×11 - Utopia, 03×12- The Sound of Drums, 04×02 - The Fires of Pompeii, 04×03 - Planet of the Ood, 04×11 - Turn Left, 05×01 - The Eleventh Hour, 05×07 - Amy's Choice, 05×10 - Vincent and the Doctor, 06×01 - The Impossible Astronaut, 06×07 - A Good Man Goes to War, 07×08 - The Rings of Akhaten, 07×15 - The Day of the Doctor, 08×05 - Time Heist, 08×09 - Flatline, 09×08 - The Zygon Inversion, 09×11 - Heaven Sent, 09×12 - Hell Bent, 10×11 - World Enough and Time, 10×12 - The Doctor Falls | () (menej) (viac)

Faila

S legendárními, kultovními věcmi mám vždycky jeden problém - očekávání většinou předčí realitu. Z Pána času jsem trochu rozčarovaná, protože mě hodně rychle chytil za srdce a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Střídání doktorů mě bohužel dost mrzelo a s každým novým jsem ztrácela chuť do dalších sérií. Ale nápaditost tomuhle seriálu (a zahrnuju sem i všechny série z předchozích desetiletí) nemůžu upřít a i když to bylo občas na hranici přehnanosti a patetičnosti, za mě osobně to nikdy nesklouzlo za ní a celkově na tenhle seriál ráda vzpomínám. ()

Fionor

Kult, který nestárne. Od roku 1963, kdy se vysílala úplně první série, se jistě značně posunul pohled na cestování časem, mimozemšťany a filmové triky a přesto seriál nepůsobí zdaleka směšně. Naopak - tvůrci k ději přistupují s nadsázkou a nebojí se určité brakovosti. Brát proto Doktora smrtelně vážně je nejlepší cestou jak se v seriálu zklamat. Zkrátka dobrodružný seriál s přidanou hodnotou (nestává se mi často, že mě epizoda, od které nic neočekávám, několikrát dojme k slzám - S03E03 - Gridlock) ()

SamanthaM.M

Rýchlo píšem, kým sú moje pocity čerstvé. Nechápala som celý ten kult a zbožňovanie smiešnej modrej búdky, ale v mojom okolí sa zjavovala tak často, až som sa rozhodla dať jej šancu. Začala som pekne od začiatku, prvou sériu z 2005. Sprvu sa mi seriál nepáčil, veci začali dávať zmysel až v polovici prvej série, no ku koncu som už nad Doktorom a Rose vyplakala kýble sĺz. V druhej sérii mi Ecceleston výrazne chýbal, hoci Tennant bol skvelá náhrada a vynikajúco sa dopĺňal s Billie Piper, no postrádal ten maniacky úsmev. Veľmi rýchlo som si však na nového doktora zvykla a zase prišiel srdcervúci koniec druhej série, ktorý ma takmer zabil. To už bolo jasné, že milujem Doktora a keby sa tu zjavil s Tardis, tak bez váhania nasadnem a letím preč. Tretia séria – lepšie efekty, vyšší rozpočet, skvelý scenár. Nevedela som si zvyknúť na Martu, bola mi veľmi protivná, no Doktor a jeho výčiny sa mi dostávali čoraz viac a viac pod kožu. Každý diel bol miniatúrne veľdielo a dvojdiely dvakrát tak. Začiatok štvorky ma však poriadne naštval – akonáhle si človek zvykol na jednu osobu, ktorá sprevádza Doktora, odstránia ju a príde iná. No napokon bola štvrtá séria najlepšia zo všetkých. Slzy mi tiekli prúdom, keď sa Doktor na konci stretol so všetkými svojimi spoločníkmi a priateľmi a hlavne, keď odchádzal. Na piatu sériu som sa tešila, no po pár dieloch mi bolo jasné, že seriál utrpel odchodom Russella T. Daviesa ako scenáristu a Tennant ako Doktor mi takisto citeľne chýbal. Už to proste nie je to, čo to bývalo, zmenila sa aj znelka a titulky a mala som pocit, že ten „môj“ Doktor odišiel s Davidom Tennantom. Ale pozerám ďalej – ak raz človek nasadne do Tardis, už nedokáže nikdy odísť. A Matt Smith nevyzerá najhoršie. „Trust me, I am a doctor.“ Doctor Who je zaslúžilá legenda, ktorá bude žiť večne... EDIT: 7. séria je strhujúca a poriadne namakaná. Doctor Who sa jednoducho stále zlepšuje! ()

Mandalorian

První série a s ní Christopher Eccleston. Vynikající záležitost až do posledního dílu. Pak přišel David Tennant a vydržel hned tři sezony. Sám jsem se divil, jak rychle mi sedl. Už v druhém díle druhé série jsem si na něho v podstatě zvykl. Neomrzel se a jeho osobyté pojetí doktora mi prostě perfektně sedlo... Přišla pátá série a s ní Matt Smith. Z toho jsem měl celkem strach - zvykat si na někoho po Tennantovi mi připadalo nemožné. Ale Smith se té výzvy naštěstí zhostil víc než dobře. Charakter doktora se zas jemě změnil - přibyly fórky a spousta hlášek. Pátá série navíc vrcholí tou nejostřejší zápletkou. Ale pro mě: Vynikající tah až do konce. Poslední díl - Vánoční mi sice přišel moc přehnaný - Ale to je JEDEN díl z celé série. Rozhodně 20% za každou sérii, kteru jsem viděl. 20x5 je 100. Pět hvězd a jsem moc zvědavý na série číslo 6 a 7. Vzkaz pro všechny, kteří přemýšlejí, zda se podívat nebo ne - slabší díly bych ze všech pěti sérií spočátal na prstech jední ruky. Ale varuju - Doctor who je vysoce návyková záležitost ! ! :-) ()

MrGregor

= Může obsahovat drobné spoilery = První série: 4* ... zatím jsem shlédl pouze první sérii, ale už si dovolím tento seriál hodnotit. Každá série je totiž trochu jiná a zaslouží si vlastní hodnocení a komentář. Takže tedy k první: Je to určitě zajímavý seriál, zvláštní, nikdy jsem podobný neviděl a to už jsem seriálů shlédl spoustu. Je naprosto unikátní, mísí se v něm až taková "béčková" monstra s občasnými hláškami, to by mě normálně nejspíš odradilo, ale Doctora Who podává Eccleston naprosto bravurně. Doktor je hodný, chytrý, vtipný a usměvavý magor a lunetic s úžasným přízvukem. K tomu krásná a přesně se do své postavy - "nové, ale odvážné divačky" - zapadající Billie Piper. Shrnutí S 01: Skvělá podívaná, vtipná, záživná, ale něco mi na tom přece jen chybí. Druhá série: 5* ... myslel jsem, že to bude problém, ale David Tennant je jako staronový Doctor výborný, správně šílený a nadšený pro věc. Billie Piper je pořád stejně okouzlující... proč tedy 5*? Snad pro děj jednotlivých dílů, u žádného jsem se nenudil a dokonce mám v této sérii i zatím nejoblíbenější díl vůbec - "The Girl in the Fireplace", už se těším na 3. řadu a vzhledem k poslednímu dílu řady druhé jsem i notně zvědavý :) ... Shrnutí S 02: Skvělá řada, podobně jako první, ale má přeci jen něco navíc, proto zasloužených 5*. Třetí série: 5* ... Výtečná série, musím říct, že David Tennant je nejspíš nepřekonatelný Doctor, na Freema Agyeman jsem si sice chvíli zvykal, ale zvykl jsem si opravdu rychle a výborná zábava mohla pokračovat... navíc se představil The Master - pravděpodobně můj nejoblíbenější Villain vůbec :D... dokonce jsem se u dílu č. 10 - Blink ve svých téměř 20 letech bál jako malé děcko, prostě paráda :) ... Shrnutí S 03: Co říct, Doctor jak má být, výtečná řada! Čtvrtá série: 5* Nemám slov, prostě pecka! Ohromná zábava doplněna o několik 60 minutových speciálů je opravdu více než důstojným zakončením Tennantova "Doktorství". Nebudu víc prozrazovat, ale ve 4. řadě je opravdu nálož výtečných dílů... a 5 řada? Allons-y! :) ... Shrnutí S 04: Řada, ve které objevíte dobré stránky u těch u kterých byste to nečekali ... a špatné stránky u těch, u kterých je objevit nechcete, paráda :) ... Pátá série: 4* Bohužel mi trvalo notnou dobu, než jsem si na nového Doctora zvykl, ze začátku byl zapomětlivý, hloupý (!), potrhlý (ale takovým špatným způsobem) a poměrně agresivní (jednoduše se vyprovokoval a křičel) ... se změnou Doctora se samozřejmě nemění jen on sám, ale i celkové pojetí seriálu, které se ze začátku ubíralo spíše špatným směrem, ale musím říct, že se po několika epizodách vše vrátilo ke klasické ztřeštěné sci-fi, která si dělá legraci opravud ze všeho. Shrnutí S 05: Nová série neztratila téměř nic na kráse sérií předešlých, ale záleží jak dlouho si budete na nového Doctora (Matt Smith) a na nové společníky (krásná Amy, "pitomý" Rory) zvykat, já si zvykal poměrně dlouho. ()

Karmyn

Na prvních pár epizod jsem koukala jen proto, že mi někdo řekl jak skvělý seriál to je ale pak jsem se nemusela koukat z "donucení" to jsem se dívala, protože se mi to líbilo a pak nastoupil do pozice Doktora David Tennant a já si tento seriál zamilovala a jak nastoupil Matt tak seriál jenom hltám a hltám. Tento seriál je prostě parádní a nikdy se nejde jeho nabažit. Taky si k tomu poslechněte soundtrack (hlavně 5 a 6 serie), který je jeden z nejlepších. ()

rainman93

Doctor Who? Jeden z mála seriálu, který má vše co dobré dílo mít má. Humor, promyšlený děj, charismatické hrdiny a sonický šroubovák :-) ()

albionlady

Doctor Who je úplne očarujúci seriál, ktorý je mojou srdcovou záležitosťou a navždy ňou aj ostane :). Dostala som sa k nemu úplnou náhodou (prepínaním kanálov :D), natrafila na "Voyage of the Damned" a odvtedy som z neho nespustila oči. Vesmírny (moja posadnutosť vesmírom a ufom si konečne našla svoj ideál), vtipný, ale aj dojemný, smutný, krásny, a britský. Skrýva sa v ňom oveľa viac ako sa zvonku zdá ;). Popustite uzdu fantázii a vyberte sa na geniálnu a nezabudnuteľnú jazdu priestorom a časom! Obľúbené časti: Rose, Father´s Day, The Empty Child, The Doctor Dances, Boom Town, Bad Wolf, Parting of the Ways, The Girl in the Fireplace, Rise of the Cybermen, The Age of Steel, The Satan Pit, Fear Her, Doomsday, Human Nature, Blink, The Sound of Drums, Voyage of the Damned, Partners in crime, Planet of the Ood, Silence in the Library, Forest of the Dead, Turn Left, Waters of Mars, Celá 5. séria!!, celá 6. (okrem The Rebel Flesh & The Almost People), Asylum of the Daleks, Dinosaurs on a Spaceship The Town called Mercy, The Power of Three, The Angels Take Manhattan, The Snowmen. Obľúbené postavy: Doktor (11. je najgeniálnejší!), Amy, Rory, River, Adric, Rose, Brian Williams. ()

myxomatoza

Prý britové neumí točit filmy a seriály. Možná to nevyhovuje hollywoodským odkojencům, ale já si užívám škálu britských přízvuků, historických narážek, sarkasmu, hlášek a vypjatých scén, které pohnou i mou shnilou duší. Na Doktora nedám dopustit. Top, top, top. ()

chrispe

Doctor Who rozhodně není můj šálek čaje. A přesto mě dokázal něčím zaujmout. Jednotlivé díly jsou, co se týče zábavy, značně nevyrovnané... vlastně bych i řekla, že v každém dílu se střídaly chvíle, kdy jsem měla oči přilepené k obrazovce a chtěla vědět víc, s chvílemi, kdy jsem si říkala, proč na to vlastně koukám. Samotný Doktor v podání Christophera Ecclestona mi přišel parádní, ujetej, zajímavej, člověk si říká, jestli to vůbec je kladná postava. Rose, kterou hraje Billie Piper jsem na chuť nepřišla, nebavila mě. Velmi příjemný byl příchod Jacka Harknesse aneb - Dámy, právě se Vám zvýšila sledovanost. Těším se na další řadu a na jiného Doktora. Snad bude tak fajn jako ten "první". Za mě zatím tři. /// 2. řada - Druhý Doctor je jiný. Víc lidštější, méně tvrdý. David Tennant je sympaťák jak se patří a opravdu mě baví. Rose mě opět moc nevzala za srdce a zdála se mi o trochu hysteričtější, než v první řadě. Jen nevím, jak to s ní dopadlo! :D Ten díl jsem neviděla. Moc se mi líbil vánoční speciál a zejména Dona. SPOILER! Celou dobu jsem doufala, že jí Doctor nabídne, aby se vydala na cesty s ním a když pak odmítla, tak mě to dost zklamalo - doufám, že se ještě v nějakém dílu objeví. Zůstávám na třech hvězdičkách. /// 3. řada - Říkám si, že tvůrci tohoto seriálu mají něco proti andělům. :-) jinak jde zábavnost dílů opět nahoru, takže jsem se bavila zase o trochu víc. David Tennant je prostě zábavný. Nebudu zastírat, že mi Marta nebude vůbec chybět a děsně se těším na čtvrtou řadu s Donou. Taky jsem ocenila chvilkový návrat fešáka Jacka Harknesse :-)) Co se týče vánočního dílu - pořád jsem přemýšlela, jestli to je Kylie Minogue nebo ne - líbil se míň, než ten předchozí. /// 4. řada - Tak za mě... Dona je skvělá. Vážně skvělá, vtipná a konečně žena, která na Doktorovi nevisí zjihlýma očima a nezvoní nad ní svatební zvony. Tahle kombinace mě neskutečně baví. Ve srovnání s první, druhou a třetí řadou je tahle pro mě pětihvězdičková! /// A pořád tři :-) ()

PEZ

1. seria - 80%. Nikdy predtym som Doctor Who nevidel, povodny serial je predsalen starsi a nema uz dnes vyznam sa k nemu vraciat. Ten novy zacal priemerne, v dost teenagerskom style. Po 4-5 dieloch vsak prisiel diel o Dalekovi, potom cast so Simonom Peggom a vydarene dvojdiely. Cele sa to zlomilo dvoj-epizodou "The Empty Child/The Doctor Dances" (scenar Steven Moffat) - atmosfera zhustla, ton serialu ztemnel, pridala sa postava Torchwooda - to uz som bol chyteny. Zaver prvej serie husty. Christopher Eccleston v roli Doctora genialny, pre mna uz asi ostane navzdy tym najpravejsim Doctorom a bude mi v dalsich dieloch chybat. Na druhu seriu som navnadeny a som zvedavy ako sa role zhosti David Tennant. UPDATE 16.12.2013: 2. seria - 85%. Neveril som, ze David Tennant dokaze nahradit Ecclestona, o ako som sa mylil. Dokazal to okamzite. Sam som z toho doteraz prekvapeny, ale som nesmierne rad, ze sa podarilo. Bal som sa, ze to uz nebude ono. Ale je to tak, je to stale ten isty doctor. Druha seria iba potvrdila, ze som totalne namotany a uz teraz sa neviem dockat tej tretej. Dokonca mam chut zacat pozerat spin-off Torchwood, najma po zaverecnej casti druhej serie (ktora bola opat husta). Mimochodom, najlepsi diel ("The Girls in the Fireplace") tak isto ako v prvej serii napisal Steven Moffat. V kutiku duse dufam, ze v dalsich seriach dostal moznost napisat viac ako jeden diel za sezonu. Skvele a este raz skvele! ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Temný případ nabírá posily

Temný případ nabírá posily

24.09.2022

Jedna z hlavních tváří seriálu Deadwood John Hawkes, bývalá hvězda seriálu Doctor Who Christopher Eccleston a nesnesitelná teta z Harryho Pottera herečka Fiona Shaw se nově připojují k obsazení… (viac)

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner