James Bond: Casino Royale

• Veľká Británia Casino Royale (viac)
Veľká Británia / Česko / USA / Nemecko / Bahamy, 2006, 144 min (Alternatívna 139 min)

James Bond (Daniel Craig) je na svojej prvej veľkej misii ako agent 007. Úloha ho privedie k Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), bankárovi svetových teroristov. V snahe zastaviť ho a zneškodniť teroristickú sieť, musí Bond poraziť Le Chiffreho vo vysokom pokri v Casino Royale. Bond je spočiatku otrávený, kým mu nepadne do oka prekrásna pracovníčka ministerstva financií, Vesper Lyndová (Eva Greenová), ktorá má za úlohu odovzdať mu vklad do hry a dozrieť na štátne peniaze. Keď Bond a Vesper prežijú sériu vražedných útokov Le Chiffreho a jeho prisluhovača, iskra, ktorá medzi nimi preskočila, prerastie do vzájomného očarenia, ktoré ich ženie do ďalších nebezpečenstiev, a tými je poznačený už celý ďalší Bondov život... (TV JOJ)

902 10

standartni bond 3. tisicileti - standartne zabavny, nestandartne prehypovany a az nadstandartne dlouhy, s mozna nejlepším intrem v cele serii a danielem "buran" craigem - tim nehorším bondem v serii. Pierci vrat se! ()

JASON_X

Konečně takový Bond, jakého jsem ho chtěl vždycky mít, žádný manekýn s trapnými vyčpělými hláškami, kterému zhypnotizované ženské lezou na jeho kývnutí do postele, ale introvertní drsňák šetřící slovy a netvářící se stále jako mistr světa. Začátek s africkou honičkou výborný, posezení v zahradní restauraci v Lokti před hotelem "Bílý kůň" a s "černohorskou" policií ve škodovkách vtipné, konec v potápějícím se domě v Benátkách nadmíru efektní. ()

Mgb21

Už počáteční titulková sekvence naznačí, že tohle je úplně jiný Bond. Ani nevím, kde začít chválit. Ten film mě prostě dostal. Těšil jsem se na něj od prvních trailerů. Z Bonda se stal člověk z masa a kostí a hlavě člověk s emocemi. Divák už si není tak jistý, že Bond všechno zvládne a nakonec vše dobře dopadne. Hláška při bjednávání Martini s vodkou je parádní a přesně vystihuje celý film. Já jsem prostě nadšen ! A pokud někdo očekává Bonda ve stylu předešlých dílů, tak bude nejspíš velice zklamán. My ostatní jsme nadšeni :-)BTW doporučuji přečíst knihu! ()

Bauer

Já jsem velký fanoušek Bonda a této Bondovky jsem se opravdu bál, že bude strašná, už jen kvůli hlavnímu představiteli Jamese Bonda.Ale byl jsem nadšen!!! Daniel Craig je pro roli jak dělaný, hraje skvěle, je to frajer a je drsnější než Dalton a určitě je lepší než Brosnan. Eva Green je naprosto úžasná a jako bondgirl dostačujcí. Dále se mi ve své roli Le Chiffrea líbil Mads Mikkelsen, protože je to elegantní padouch.Akční scény byli velmi propracované a dobře natočeny.Škoda jen ,že zde nebyl Q a jeho vynálezy.Celých cca 135 minut ( bez titulků ) jsem se opravdu bavil a troufám si říct, že jde o jednu z nejlepších bondovek.Nemůžu se dočkat další Bondovku , už jen kvůli Craigovi. ()

Hogun

Arogantný, namyslený, sebaistý bastard ovládaný testosterónom a pocitom vlastnej dokonalosti... tak to sa vážne podarilo... a keď sa ku týmto nadmieru potrebným vlastnostiam na získanie štatútu 00 pripočíta určitá dávka romantiky, sentimentu, prenikavej inteligencie a šarmu, kupodivu dostávame uveriteľnú ľudskú bytosť a nie voskovú figurínu akú sme vídavali v posledných častiach. Hodne zvláštne poňatý Bond a napriek sympaticky škaredému ale rozhodne charizmatickému Danielovi Craigovi, som vôbec nebol sklamaný... 8/10 ()

mm13

Nikdy som Bonda zvlášť nemiloval, ale vždy si ho rád pozrel. Toto je iný prípad. Craigovi fandím od prvej oficiálnej správy, na Campbella bol spoľah a hlavne - VÍTAM ZMENU ŠTÝLU, zvlášť ak je prevedená s toľkým nadhľadom... Pritom sa toho veľa nestalo - len trošku pritvrdilo a siahlo do akože Bondovej minulosti, čo otvorilo priestor na vďačnú hru s divákovou pamäťou, priestor, ktorý tvorcovia bezo zvyšku a s vkusom využili. Inak je to ale drahí-milí stále "bondovka" a tých pár konzervatívcov nech len roní hoci aj krvavé slzy, čert s nimi. ()

Lucasion

„I'm sorry. That last hand... nearly killed me.“ Prohlašuje Bond nového tisíciletí. Najednou tu není uhlazený Brosnan a chybí gun barel. Vadí to? Ani ne. Upřímně, vůbec ne. Daniel Craig skáče do role neohroženého agenta 007 po hlavě a nezastaví se ani za minutu stopáže. Flemingův Bond je drsný, modrooký, hrubý, umí se ohánět pěstmi a kouří cigarety. Až na to poslední to Craig splňuje všechno. Naopak předčil všechny svoje herecké kolegy o notný kus. Už úvodní scéna na Madagaskaru dává jasně najevo, že nový Bond bude akční peckou bez jakýchkoliv kompromisů. Delší stopáž vůbec nevadí, naopak se v příběhu pořád něco děje. James získává povolení zabíjet a teprve se učí. Učí se zabíjet, učí se lásce, učí se jaké to je nenávidět a jak nebýt neomylný. Jedním z důvodů, proč se mi tak líbí Casino Royale je ten, že Bond tu vlastně není perfektní agent, který má vše vypočítané. Přesto film má vše, co by měl akční thriller mít. Hudba je skvělá, především motiv Vesper , který dokonale potrhuje scénu ve sprše. Akce je parádně natočené a nastřihaná. Herecky je to nejlépe obsazená bondovka. Jednoduše, pokud se bavíme, že Daniel je nejlepší Bond v celé jeho historii. Eva Green je jednoduše nejkrásnější a nejlepší Bondgirl v celé její historii. Green je v roli pekelná ďáblice, která zosobňuje celou podstatu femme fatale. A nakonec Mads Mikkelsen, který dokáže zahrát cokoliv a jeho Le Chiffrea je naprosto vynikajícím Bondovým protihráčem. Navíc tedy v jeho podání je… Hádejte. Nejlepším záporákem v bondovkách. Lze vůbec něco Casinu Royale vyčítat? Ne. Všechno plní na jedničku. Podíváme se na zajímavé a exotické lokace. Příběh je správně temný a vypočítaný. A hlavně baví i po několikátém shlédnutí. Martin Campbell prostě nasadil laťku hodně vysoko. A upřímně myslím, že už jí žádná další bondovka nepřekoná. (100 %) ()

Beastmaster4

Bondovky jsou pro mě tím samým, pro koho reklamy ve filmech v TV. Absolutně je nemusím a nikdy jsem je neměl rád, CASINO ROYALE ale vybočuje a to ve velkém stylu a je to jen dobře. Konečně je James Bond díky Danielu Craigovi drsnější a méně uhlazený. Konečně je James Bond opravdový špion a akční hrdina zároveň. Martin Campbell dokázal vyvrátit všechny zaběhlé klišé a udělal nového Bonda dle svého. Dal filmu potřebnou porci akce a tím i novou šťávu do žil zašlé bondovské slávy. ()

luka4615

007-21 Podle mého názoru patří Casino Royale k nejlepším bondovkám vůbec. Hlavní důvod proč tomu tak je tkví pravděpodobně v tom, že režisér přistupuje k dané látce diametrálně odlišněji než jeho předchůdci. Bond v podání Daniela Craiga je více "skutečný". Vidíme jeho emoce, strach a zranění - působí tak daleko uvěřitelněji než jeho předchůdci. Martinu Campbellovi se podařilo namíchat úderný koktejl akce a napětí přičemž jako tmel mezi těmito aspekty působí jak Craigovo charisma, tak i hlášky, důmyslné provedení akcí či přestřelek a samozřejmě že i BondGirl v podání božské Evy Green. Nestává se mi moc často, že bych u filmu s tématikou 007 zůstal "civět" na obrazovku a užíval si ten skvělý kolotoč akce při přestřelkách či honičkách a nervy drásající momenty pokerové hry. V těchto ohledech působí Casino Royale na jedničku. Jako Bondův protipól se zde představí Mads Mikkelsen jako geniální antagonista Le Chiffre. Mikkelsen je pro tuto roli jako stvořený, maska záporáka mu stejně jako maska Bonda Craigovi sedla jako ulitá. Co dodat více? Snad jen to, že Campbell dokázal to, co jeho předchůdci nedokázali. Přiblížil Bonda "obyčejným" lidem tím, že nám ukázal co se za jeho pozlátkem a životním stylem skrývá. Odhalil nám jeho slabou stránku, odkryl jeho niterné obavy a emoce. A za to mu já a jistě i mnoho dalších moc děkujeme. PS: James Bond tentokrát řídí ikonický Aston Martin DB5 a Aston Martin DBS. „My name is Bond, James Bond.“ ()

Sawy

V listopadu 2006 jsem se rozhodoval,jestli jít do kina na Scorseseho Skrytou identitu,nebo na nového Bonda.Zvědavost na Daniela Craiga nakonec vyhrála a já jsem nikdy nelitoval.Casino Royale je jednoznačně nejlepší bondovka,jakou jsem viděl.Daniel Craig je fantastický,kam se na něj hrabe uhlazený Brosnan!Přesně tak se mi to líbí.Drsná,v rámci možností realistická akce,ve které vidíme Bonda konečně skutečně trpět.Mads Mikkelsen je v roli Le Chiffre tak uvěřitelně zoufalý,že je mi ho občas i líto a Eva Green je prostě nádherná.Označení bondgirl je pro ni příliš tuctové.Martin Campbell zkrátka vychoval skvělého Bonda a jen doufám,že další pokračování půjdou dál tímto směrem.Sérii to může jedině prospět.90 % ()

Kamca_

Myslela jsem si, že to bude lepší, ale já prostě na bondovky moc nejsem ... A navíc mě vůbec neseděl Daniel Craig v hlavní roli. Jinak Eva Green byla výborná. Takže dávám 65%. ()

Shaqualyck

James Bond - Nová generace. Popkulturní fenomén numero uno je zpátky a je to návrat jak se patří. A opět u toho nebyl nikdo jiný než Martin Campbell, spotřební všeuměl, který už jednou dokázal našeho 007 úspěšně vzkřísit. Nezatěžkán technickými cingrlátky uhání urostlý anglický plnokrevník skrz vodopád mrtvol a product placementu vstříc otevřené divácké náruči. Trochu mě sice mrzela absence pana Q a hlavně slečny Moneypenny, nicméně bohatě mi to vynahradil charismatem sršící záporák Mads Mikkelsen (poker face až na půdu) a taky parádní akční scény překypující invencí a poctivou kaskadéřinou. Ke konci to sice scénáristé drobátko přehnali s odbočkami a dějovými zvraty až málem převezli sami sebe, ale uznejte sami, dá se na ně po tom všem zlobit? O Danielu Craigovi jsem nepochyboval, ale že bude Casino až taková pecka, to tedy klobouk dolů. Srdéčko zaplesalo. ()

jhrasko

Prvý a posledný Bond, ktorého som videl. Takže nemám s čím porovnávať, ako objektívne subjektívne hodnotiť. Daniel je ale so svojou vyšpúlenou hubou fakt ftipný. Bavil som sa. ()

Caelos

Cože??? Já jsem tomuto veledílu chtěl dát odpad a bláhově jsem si myslel, že nebudu jediný! Nicméně červená čísla, to jsem opravdu nečekal. Hned při úvodu jsem byl zděšen veletrapnou akcí na jeřábech alá parkour, která byla na můj vkus až přespříliš přehnaná. A vůbec, co bych psal, je to prostě debilní, Daniel Craig má charisma rozšlápnutého hovna a jakmile začali asi polovinu filmu hrát poker, tak jsem málem zdechl nudou. Mám rád bondovky s Connerym a u těch raději zůstanu. Tohle je jen špatný akční film, který nemá s Bondem nic společného. Chudák Ian Fleming. ()

Lacike

Ked som tuto Bondovku videl prvykrat, tak mi ta zmena stylu po Brosnanovi a absencia mnozstva Bondovskych trademarkov, natolko nesadla, ze som si ju az dnes pozrel druhykrat. A tentoraz uz som ovela spokojnejsi. Craig pojal Bonda rovnako drsne ako Dalton. Akurat to este zvyraznil, kedze tu absentuje kopa trademarkov kvôli tomu, ze sa jedna o restart. Vdaka tomu sice nemam prilis pocit, ze sledujem Bondovku ale ako akcny film to je pecka. V prvom rade vyzdvihnem akcne sceny, ktore su vo velkej miere znova postavene na realnych pôsobivych kaskaderskych kuskoch a vybuchuju tu skutocne veci a nie nejake nudne CGI. A akcia je zase v ramci PG-13 ratingu dostatocne brutalna. Takze sa dockame aj nejakych tych viditelnych priestrelov a zabodnutych predmetov v telach nepriatelov. Dychvyrazajuca je parkour najanacka s mnozstvom blaznivych skokov, skvela nahanacka na letisku, pôsobivy kotrmelec auta a dve famozne bitky. Po Connerym tu mame konecne dalsieho predstavitela Bonda, ktory vyzera v bitkach uveritelne. Vsetka akcia je natocena dynamicky, ale prehladne. Nebavilo ma len finale v rozpadajucom dome, ktore mi pripadalo nejak naviac. Mohli to zakoncit romanticky a finale v Benatkach mohli dat do uvodu dalsej casti. Neakcna vypln je tiez zaujimava a tentoraz funguju aj dramaticke sceny, kedze nie su neustale narusane zhadzujucimi hlaskami. Takze romanticka linia je plna emocii a chemia medzi Craigom a Evou Green je dokonala. Eva prekvapi tym, ze tentoraz hra cudnú krehku zensku. Dalsou nadhernou Bondgirl je Caterina Murino, ale najviac sa mi paci moja oblubenkyna Ivana Milicevic, ktora sa tam neustale mihne v pozadi v nadhernych ciernych satach. Slaby je hlavny zaporak. Ani famozny Mads Mikkelsen nedokazal nejak nezabudnutelne stvarnit obycajneho uctovnika, ktory prisiel o kopu penazi, ktore mu nepatrili a teraz sa ich zufalo snazi ziskat naspät. Bohuzial nema po boku ani nejakeho drsneho poskoka u ktoreho by sme sa tesili ako si to s nim Bond rozda. Z Bondovskych trademarkov mi tu najviac chybal Q. Z Moneypenny sa stal nejaky mlady Moneypennys. Hudba sice obsahuje zname motivy, ale su potlacene, aby nepôsobili tak vyrazne. Titulkova pesnicka je o nicom a vôbec sa sem nehodi. Takze vysledkom je skvely akcny film a na Craiga ako Bonda som si uz vdaka dalsim dielom pomaly zvykol, takze mi uz nevadi, ze to prilis nevyzera ako Bondovka. 8/10. ()

ScarPoul

Po dlhom čase sa k tomu vraciam. A funguje to stále. Ja som osobne s Craigom nikdy nemal problém, ale myslím si, že až tu nadobudol určité herecké kvality z ktorých výrazne ťaží aj dnes. Každopádne je Casino Royale invenčný hlavne vďaka realistickosti hlavnej postavy k problémom, ktoré musí vyriešiť. Dokáže sa zraniť. Robí chyby. A celkovo ešte nie je taký elegán a nad vecou, ako sa môže javiť z jeho starších filmov. Jeho origin je plný podvodov a klamstiev, pričom ale prezentuje (okrajovo)  ústredný motív tajomnej organizácie ťahajúci sa celým Craigovým Bondom. Skvelé akčné scény, super záporák a krásne lokácie. Jeden z najlepších zárezov v sérií. ()

5150

Po celou dobu sledování filmu jsem se výborně bavil a CASINO ROYALE na mě udělalo ten nejlepší dojem. Daniel Craig je výborná volba. ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (viac)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze