Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

Repulsion odpad!

Legie , což je film, který tady spousta lidí z mně neznámého důvodu upřímně nenávidí, je tady oproti tomu umělecké dílo. Být na Motal Kombat v kině, asi bych odešel. Doma jsem to dokoukal, ale dělal jsem u toho spoustu jiných věcí, protože je to tak strašná nuda, že se to nedá. ()

KukulienkaHO

Ten vesmír pôsobí zaujímavo. Prológ bol fajn. Potom to však išlo, ani nie z kopca, keďže sa to po celý zvyšok filmu držalo na jednej rovnej velice, aleže velice špatnej dráhe. Príbeh, respektíve to sú len akési udalosti a informácie, ktoré na nás tvorcovia vyšplechujú, nedáva poriadne zmysel. Celé je to uponáhľané. Fanúšikovia, ktorí dobre poznajú lore si to samozrejme dokážu dať dokopy. Bežný divák, ako som aj ja, ktorý hry Mortal Kombat pozná len zbežne, sa na to, čo sa pred ním deje pozerá s "WTF" výrazom. Nepridáva tomu ani absencia logiky. Postavy sú prevažne plytké a nezaujímavé. Teda mimo sympatickej blondínky a dvoch extrémne hláškujúcich čávov. Hlavný hrdina ale patrí do prvej skupiny a je nezáživný a nudný ako postava aj herec. Počas celého filmu si neprejde a ani sa na ňom neprejaví absolútne nijaký progres. Po akčnej stránke je to fajn, avšak keď si zoberieme, že by to malo byť prevažne o tých súbojoch, akcia spadne do priemeru. Nemôžem povedať zase, že by som sa nudil, ale nový Mortal Kombat je proste zlý. ()

brasek

Mortal Kombat ma zo začiatku oslovil bojovými scénami a nefalšovanou krutosťou. Žiaľ rýchlo sa však premenil na peknú rozprávku s naivnými záležitosťami pre naivných fanúšikov /možno takí ani nie sú/. Žiaľ vyvrcholenie príbehu je fraška a prakticky žiadny turnaj sa ani nekoná. ()

Ironhead

Tohle mělo dobrých asi 5 minut na začátku a čím narůstala minutáž filmu, tím zároveň klesala i jeho kvalita. Bohužel, šílená blbost. :_( *palec dolu* ()

bonovox

Nové spracovanie hernej klasiky asi nesklame skalných fandov, pre radového diváka ale ide skôr o bežný akčný snímok s množstvom súbojov s trochou brutality. Uvidíme či prídu ďalšie pokračovania... ()

Sebule

Můj druhý film podle hry v krátké době a musím říct, že tohle se mi líbilo mnohem. Jasně, je to hloupé, ale zase na druhou stranu to je přímočaré a jde se hned do akce, která je dobrá, ale mohli si dát víc práce s choreografii. Co mě neskutečně štvalo, přišlo mi, že vystřikující krev z postav je fakt blbě udělaná a trochu mi to kazilo požitek ze souboje... Scénář byl takovej nic moc občas, ale jinak fajn. Musím říct, že hudba mě opravdu nadchla, ta byla skvělá, gore taky skvělé, tak jak by to mělo v MK být  :-) Konec mě hodně bavil, akorát bych dal příště ještě trochu víc prostoru třeba Colovi, který nic moc zatím neukázal. Druhý díl by mohl být ještě lepší. Hodnocení: 6/10 ()

luhla

Nějak mě to nenadchlo a na rozdíl od filmu z roku 1995 to nemám chuť vidět ještě jednou. Chybí mi tam to tajemno a "kouzelno" toho turnaje na ostrově, které bylo v jedničce. To je pro mě atmosféra původního Mortal Kombatu a v tomhle filmu to chybí. Raiden a Shang Tsung mi připadají opuchlí a unylí a vůbec se nemůžou měřit s Lambertem a Hiroyuki Tagawou, ze kterých to charisma tenkrát stříkalo až do poslední řady letního kina. Liu Kang dejme tomu, ale Robin Shou se pro tu roli snad narodil, to nešlo překonat. Nová postava Cole je nudná a to "probuzení" mu nevěřím. Kano je super. Hudba slabá, prostě taková filmová podkresová muzika. Na můj vkus příliš digitálních triků, ale ještě mě to neuráželo. Celkové hodnocení: dalo se to. Dávám 3* za to, že to nebyl mnohem větší průser. EDIT 2024: Po druhém zhlédnutí zvyšuju skóre na 4*. On je to dobrý film, na adaptaci hry nadprůměrný, jen nenaplnil vysoké očekávání. Jinak bych toho na slovním hodnocení moc neměnil.  Ten úvod je naprosto dokonalý. Škoda slabých Raidena a Shang Tsunga a Liu Kang mi teď připadal o dost horší, než když jsem viděl film poprvé. ()

Slack

Ťažko povedať aký to bude mať status o pár rokov. Za tie roky som si zvykol na tzv. R-kové efekty. Keď so mnou nepohne scéna v ktorej záporák zmrazí a odtrhne ruky kladnej postave, tak to je skôr vina scenára a režiséra ako toho, že by boli slabé efekty. Goro bol nevyužitá postava už vo filme z roku 95. Tu mi to tiež prišlo, že sa ho chcú čo najrýchlejšie zbaviť. 4 hviezdy asi len za to, že som fanúšik. ()

Neaera

Jako velký fanoušek série Mortal Kombat jsem si u filmu z 88 % chrochtal blahem. A nejednou mi vytryskla slzička štěstí, to když třeba Kano poprvé "použije" své oko nebo jak si poradí Kung Lao se soupeřem. Fatality jsou jak se patří brutální. Soubojů je celkem dost tak naštěstí není prostor pro tlachání. Jsou sice kratší, ale správně béčkové, tak mne hezky bavili. Výběr postav se mi zamlouval a též i jejich podoba. Jedina větší slabina byl hlas Lorda Raidena..MK 2021 je jeden z nejlepších filmů podle videohry ! ()

JaRCii

Ako jednohubka asi fajn, je to taká nostalgia pre nás, čo sme na tom vyrastali, drtili to ostošesť a stláčali celú klávesnicu aby sme na konci dali fatality :D, na druhej strane, akože nečakal som od scenára veľa ale po štyroch borovičkách a troch pivách by som napísal niečo zmysluplnejšie, tak ako to zaujímavo začalo, tak to strašne rýchlo padlo pod béčkové/céčkové akčné scenáre. Rovnako postavy boli strašne plytké, vzťah si k ním nevytvorí človek žiadny a len ho prevedú rýchlou akciou. Súboje sú celkom fajn, síce to nemá veľkú choreografiu ale postavičky okej, to ako sa vysporiadali s Gorom je až hanba, rovnako, že do súbojov v podstate nenaskočil celkom Raiden a aj nám známu kultovú hudbu mohli zakomponovať asi viac. V pohnutých týchto časoch asi tak max 3,49 hviezdy za vizuál a nostalgiu.Ten odkaz na pokračovanie je taký predvídateľný ale asi sa celkom teším na frajera Johnnyho Cagea. ()

Raziel811

Rozporuplný výsledek. Jediný, kdo má charisma je Joe Taslim v roli Bi Hana, nikoli Sub Zera a samozřejmě Sanada. Film má dobré momenty, ale víc asi těch spatných. Jako celek je to koukatelné a pokud jste fanda her, asi Vás snímek relativně potěší. Kdyby měla vzniknout dvojka, čekal bych, že si tvůrci vezmou příklad z 10 a 11 dílu, kde byl příběh perfektně zpracovaný. Vlastně a upřímně, kdo si pamatuje trailer na Mortal Kombat X (fight Scorpiona a Sub Zera v nočním lese), tak kdyby byl film udělaný v takové kvalitě CGI, tak beru okamžitě. ()

Kraken777

Na tento film som sa tešil od prvého teaseru. Ja moc veľký fanúšik Mortal Kombat nie som, ale presvedčil ma trailer a HBO produkcia. Nevedel som čo mam čakať od nevskúseného režiséra Simona McQuoida, ale dopadlo to celkom dobre. Po pár minútach filmu som si hovoril, že niektoré scény sa tam zbytočne predlžovali, ani casting nebol moc výrazný, ale fighty to zachránilli. 60% ()

zurivymlok

První Mortal Kombat jsem viděl v -nácti letech a už to mi připadlo hodně stupidní. Nový Mortal Kombat řeší hlavně technické věci a vcelku i kvalitu soubojů. Taktéž potěší R-ková kategorie. Tím však výčet kladů víceméně končí. Příběhově je to zkratkovitá slátanina s nezajímavými postavami, jejichž osud je vám buřt. Hlavní hrdina je fakt nudný a jeho rodina mi přijde v příběhu opravdu zbytečná a kdyby na konci zemřela, vykouří se mi to z hlavy dříve než začnou konečné titulky. Je to škoda, protože kolem Mortal Kombat by se dal vystavět celý "erkový" bojový vesmír, který by si své diváky našel. Jenže aby to fungovalo, je potřeba položit základy v postavách a pro "nehráče" také více představit svět, ve kterém se příběh odehrává. A bohužel se nestalo ani jedno. Nakonec tu máme film, který je fajn na "zabití" jednoho covidového večera, ale díru do světě fakt neudělá. ()

Ja.Malachi

mno..na to aký hype okolo toho..nič moc..herecké výkony..veškeré žádné...dej..v podstate tiež žádný..však taký ako v hre čo iné....blondína..no -blondína.....hudba teda horšia oproti klasike...celý čas som čakal že pri bitke to začne znieť mortal kombatsky,,,a ono..nič-hudba je skôr velmi rušivá.. okrem jednej bitky medzi scorpiom a subzerom ku koncu ..je to bieda..slabé3* za začiatok a efekty...inak rozhádzaný film ... ()

gonzo

S přibývající stopáží je to lepší a lepší. Výborný casting (včetně Raidena), velice povedené triky (Goro) a fakt slušná hudba, když se na ni zaměříte. ()

DarkViper

Jo super sice monology i scénář pokulhávají, ale bojový scény spokojenost a vůbec by mi nevadilo, kdyby to takhle pokračovalo s novýma protivníkama. Vizuálně moc pěkný. Mortal Kombat má být hlavně o boji a ten se povedl. ()

markinho83

Pár dobrých scén, výborný začátek, ale pak, no začíná být nuda a nepomůžou tomu ani efektní fatality. Ještě, že to má R přístup ()

Sevprince

Asi jsem měl přílišný očekávání. Na 100 let starou jedničku se to bohužel nechytá a zahraný je to teda strašidelně. Potěšil Scorpion a Sub Zero, pár fatalit a Kanových hlášek. To je vše. ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (viac)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)