Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

JosefTomas

Tak mám nové guilty pleasure :). Důležité je, aby člověk dokázal co nejrychleji přistoupit na až skoro brakovou formu, která je tak známá původním hrám. Čím rychleji to člověk zvládne, tím lépe bude schopen vstřebat nesmyslnost a prázdnotu děje, stejně jako tupé dialogy a nevýrazné postavy (hlavní hrdina trestuhodně prohrává). Jakmile ale přijde na řadu akce, je to velmi zajímavé a finální souboj mezi Sub-Zerem a Scorpionem patří k nejvíce cool momemntům celého filmu, že jsem si ho dal opakovaně. Zbytek je OK, ale kdo čeká, že film o mlácení několika (nejen) lidí bude něčím víc, asi by měl hledat někde jinde. Původní film byl až příliš ujetý a snažil se zesměšňovat publikum, které ho hltalo. Ale pokud se kouknete na dnešní hry z této série, tak zjistíte, že nové Mortal Kombat je vlastně ukázkovou adaptací. Jasně, není tak důsledná (hra na to má ostatně skoro 15 hodin), ale na přiměřené délce stopáže dokázala zažehnout jiskru, která by mohla být zajímavý výkop do tohoto univerza, kde je co budovat a objevovat. Akce je totiž dost a talentovaných kaskadérů kolem ní také, takže příště (pokud nějaké bude) toho lze nabídnout více a lépe. Jen Mortal Kombat vzhledem ke své později propracované mytologii bude těžko stravitelná ve filmové podobě a daleko více by jí slušel nějaký seriálový formát, který by měl na postavy a jejich motivace čas. Zde ho moc nemá. ()

Picoun7

V první řadě se těžce nepovedl casting. V druhé řadě se nepovedl příběh. V třetí řadě ty fatalitky jako docela ujdou. Nostalgické 2* ()

adamix

Vzhľadom k iným nepodareným pokusom ,,from game to movie" nejde vyslovene o nejakú prehru, dokonca dojmovo to nie je o nič horšie, ako nedávna GODZILLA VS. KONG. Ja som od toho nemal veľké očakávania, čo sa týka oblasti hereckej či príbehovej, ale na čom MORTAL KOMBAT reálne zlyháva, sú súboje. Keďže herná séria je na ich drastickosti a premakanosti založená a stála sa žánrovým debutom v hernom svete, film svojou akciou jej nesiaha ani po päty. Úvodná akčná sekvencia slušná a tam to po akčnej stránke viac menej končí. Zvyšné súboje sú extrémne prestrihnuté a plávajúce vo vodách priemernosti. Indonézske PREPADOVKY boli dravšie a choreograficky vycibrenejšie a tí chlapíci by týchto ,,nadľudí" porazili do minúty. Znižujem na 2*, pretože tam, kde mal film excelovať, zlyhal pod nastavený priemer. ()

kubas369

6/10. Hodně povedená filmová adaptace hry, která je neuvěřitelné silná v boji a neuvěřitelně slabá ve všem ostatním. Těším se na dvojku a to nejsem žádný fanda, nikdy jsem to pořádně nehrál a kdysi dávno jsem viděl film s Lambertem, což je všechno co o tomhle ,,prý" fenoménu vím. ()

Dejvecd

"Do not forget this face!" Ďalší šialený akčný blockbuster v ktorom si skupinka hrdinov, ktorý nepoznajú bolesť nakopáva rite. Mám pocit, že v Hollywoode zabudli robiť blockbustery, najskôr priblblá Army of the dead a teraz toto. Najskôr sa pustím na klady. Film má dobré tempo, peknú akciu, vpoho CGI efekty a cool hudbu, takže sa pri tom neunudíte k smrti, bohužiaľ budú tu aj takí, ktorí sa unudia. Dej to skoro žiadny nemá, postavy nedostanú veľa priestoru, takže si ku nim divák nespraví žiadny vzťah, ich skony bude sledovať v podstate bez emócií a dosť rýchlo sa na nich zabudne. Tiež mi úplne nesadlo finále. Ja osobne som čakal na nejaké epické zakončenie plné krvi a explózií a ono nič. Keby sa nespustili záverečné titulky, asi by som ani nevedel, že film je u konca. Posledná bitka bola skrátka ďalšou obyčajnou akčnou scénou, ktorých bolo vo filme asi milión. Keď však človek vypne tak si to možno aj trochu užije. Za mňa je to taký priemer, ani extrémne zlé, ale ani nič nové a zaujímavé.  6/10 ()

Mr.Ward

Najde se ještě něco, co mi může spustit můj geekgasmus, kromě zavedených Marvel, DC, Jurassic, Trek, Wars, Horror (atd..........) značek? Jo, najde, a ke všemu mě to dokáže samotnýho šokovat. V životě jsem totiž Mortal Kombat neviděl. Historicky to zas takový filmový zářez není, hry nehraju, a tyhle převážně béčkový - klučičí - bojový filmy mě jako malýho minuly. Ale máme rok 2021, filmy žiju, a nová verze filmového Mortal Kombat mi neunikla. Samozřejmě sem to nebral jako nějakou větší událost, ale do kina bych zašel (no, to samozřejmě nejde, HBO GO u nás opět spí, takže jsem musel zase lovit v temných vodách internetu...). Nečekal sem nic. Fakt nic. A o to víc sem byl překvapen, jak strašně mi to sedlo. Možná je to tím filmovým suchem, to je ale jedno. Tento rok zatím Warner vyhrává na celé čáře a po filmech Zack Snyder’s JL a Godzilla vs. Kong si připisuje další pandemický hit! Samozřejmě stejně jako u Godzilla vs. Kong tady nelze čekat nějakou oduševnělou myšlenku. Hlavní poselství filmu je jednoduše zabavit, a to mu jde na jedničku. Některé scény jsou hodně béčkový, to mi ale vůbec nevadilo a dokonale sem si to užil. Dokonce i manžel po delší době u filmu neusnul 🤣 Ihned sem si začal rozšiřovat obzory Mortal Kombat světa, a samozřejmě nemohlo chybět shlédnutí původní filmu z roku 1995. A tam to teda nebudu nějak moc kritizovat, protože v dnešní době už to teda vůbec ani nejde, ale chápu, že mi tam chybí ta dávka nostalgie. Sám mám pár oldies filmů, na který nedám dopustit a dnešní shlédnutí by bylo pro nováčka za trest 😅 Každopádně i verze 1995 má dost do sebe, vidím tam ty ikonický scény, o tom žádná 😄 Nová verze u mě ale jednoznačně vede i v podání příběhu. Je to prostě super, a doufám, že dostaneme teda tu plánovanou trilogii, protože co sem si tak zjišťoval, je opravdu z čeho brát. ()

george82

Musím se přiznat, že jsem se na tento remake fakt těšil. Hlavně kvůli Hirojuki Sanadovi v roli Scorpiona. Ten mě nezklamal, ale celkové pojetí turnaje a děj jako takový trochu ano. Stále v tomto žánru vidím velký potenciál, ale musí se ho někdo ujmout celkově a ne jen z pohledu mlátičky. ()

LAZARUS111

Podpriemerný nudný film. Nesympatické postavy až na jednu, Kano bol fakt vtipný. Johnny Cage z nejakého dôvodu nikde, iba krátka zmienka na konci čo ma dosť znepokojuje že bude dvojka. ()

Vämpiriüs

Upřímně nepříliš povedený remake a mnohem víc si člověk vychutná starou klasiku. Úvodní scéna je asi nejpovedenější, žel dále ten děj postupně upadá a prakticky mě film nutil spíš ke spánku. Pár zajímavých soubojů a tuna omáčky což bylo nudné. ()

soviczka

Recept na uvolnění napětí po náročném dni = povedená (herní) fatalitka... Ve filmu potěšil Hirojuki Sanada, naopak Goro byl málo kulervoucí. Teď mě omluvte, mám nějaké nevyřízené účty s Kabalem... ()

Filmaris

Ak by som nebol taký veľký fanúšik hernej série pravdepodobne by sa mi to páčilo oveľa viac. Film ako taký nie je vôbec zlý. Má dobrú réžiu, skvelú kameru, príbeh je celkom dobre napísaný a je tu slušné množstvo postáv. Vizuálne efekty sú výborné a celkový dojem z vizuálnej stránky filmu bol dobrý. Herecké obsadenie bolo super a bol som až prekvapený, ako veľmi sa herci podobajú svojím postavám. Ako som už písal príbeh bol fajn, ale do teraz nerozumiem rozhodnutiu tvorcom dať do príbehu vymyslenú postavu ako bol Cole. Z bohatého množstva postáv, ktoré hry ponúkajú sa tu dalo vyberať požehnane. No a najväčší problém som mal s bojovými choreografiami, ktoré boli proste nudné, veľmi zle natočené a v niektorých scénach aj zle nastrihané. Výnimka sa tu našla, a to nádherný úvod a jedna z najlepších úvodných sekvencií v akčnom filme aké som videl a tiež finálny súboj medzi Scorpionom a Sub-Zerom ktorý bol výborný. Fatality ma veľmi potešili a tiež niektoré známe hlášky z hier. Sklamaný som bol ale aj z dosť nevýraznej hudby a veľmi nevhodného kostýmu Scorpiona, ktorý vyzeral úplne inak, ako som si predstavoval. Každopádne teším sa z informácie, že momentálne sa už nejaký čas nakrúca pokračovanie a ja dúfam, že v pokračovaní dostaneme lepšie a prepracovanejšie bojové choreografie, viac fatalít a väčšieho adrenalínu. (originálna skladba z MK 1995 by sa tiež mohla vrátiť bez zbytočných úprav) ()

MartinTerran

Po zkouknuti místního hodnocení jsem měl strach se na to povídat, ale zbytečně. Jasně není to žádná pecka a klasika je prostě klasika. Souboje jsou dobré, na příběhu se nic jiného vymyslet nedá. Prudič byl dost vtipný a nejednou jsem se zasmál. To s tím Škorpiónem jsem úplně nepochytal, ale nevadí. Samozřejmě zde nacpali všechny zásadní hlášky z her. Za mě nakonec docela spokojenost, zkusili to pojmout jinak a za mě v poho. Hodnocení: 63/100. ()

moviefan4

Mortal Kombat je tu so mnou na každom kroku už od detstva. Každý filmy, seriál som videl, každú hru som hral a celý story mam naštudovaný do najmenšieho detajlu. Preto ako správny fan som sa neskutočne tešil že bude ďalší Mortal Kombat film. A musím povedať že po skončení filmu som zostal v šoku z toho ako úžasné tento film zvládli. Sľubované Fatality a Brutality boli neskutočne úžasné a krvavé. Bojové scény boli dych berúce a neskutočne dobre sa na ne pozeralo. Vizuálne efekty boli na top úrovni. Kamera bola neskutočne a priam umelecká. Herci boli do jednoho obsadení presne na mieru a svoje postavy zvládli na jednotku. A teraz k deju. Ľudia ktorý videli iba prvý Mortal Kombat film a nikdy nehrali zadnú hru alebo sa hlbšie nezaujímali o herný story budú silno nadávať alebo na druhej strane film budú mať radi. Preto mňa ako fanúšika potešilo to že film nieje remake originálu z roku 1995 ani nerozpráva už po tretí krát ten istý príbeh pôvodného turnaju(mame ho už totiž dva krát v pôvodnom filme a vo filme Mortal Kombat Legends-Scorpion revange) , ale režisér vsadil na divokú kartu a skúsil niečo iné ako pred pár rokmi Marvel a to zobrať postavy ktoré fanúšikovia poznajú (niektorý pomenej)alebo pridať novú (Cole Young) a spraviť si vlastný univers. A za toto rozhodnutie režiséra musím neskutočne pochváliť keďže mu jeho plán v išiel na výbornú a po oznámení 4 pokračovaní sa neviem dočkať. Som rád že sme dostali aj postavy ako je Milena, Raiko, Nitara a Kabal keďže doteraz v žiadnom filme neboli(nerátam jednu scénu z Anihilation kde sa Milena objavila). Musim taktiež pochváliť vizuálnunstranku postáv. My boy Sub Zero vyzeral úžasné ( a v kútiku duše dúfam že jeho skin pridajú do Mortal Kombat 11), ďalej Sonya vyzerala viac ako originál z hry oproti filmu z 95. Kabal vyzeral tiež úžasné a s ním aj Milena a zvyšok postáv. Dej filmu teda nebol obohratý ale plbol úplne fresh a priniesol niečo nové. Cole bol úžasná postava a dá sa ho obľúbiť veľmi rýchlo vďaka dobrému story k postave. Veľa ľudí bolo sklamaných že sa vo filme neobjaví legend himself Johnny Cage ale tento krok som z režisérov ej strany pochopil. Bolo by dosť ťažké mat vo filme Kana a Johnnyho keďže obaja sú hláškujúce mašiny a nebolo by to dostatok priestoru pre oboch. Kano ale absenciu Johnnyho zvládol na úžasnú a halušky typu Harry Potter shit a podobne boli mega funny. Ale fanúšikovia Johnnyho budú na konci filmu veľmi potešený a už vidím ten veľký Hype k druhému dielu. Za mňa ako znalca a zaryteho fanúšika a hráča Mortal Kombat je toto úžasná a srdcová záležitosť ktorú si ešte veľa krát zopakujem. Takže za mňa Mortal Kombat zvládol doručiť to čo mal a prelomil kliadbu zlých videoherných filmov. ()

Allgreen

Ten pocit keď celý film čakám na turnaj Mortal Kombat ale akosi to stále neprichádza ani do záverečných titulkov. Nie úplne zlé, nie úplne dobré. Snaha tu je cítiť, efekty dobré ale chýba tomu určitá príbehovosť a osudovosť klasiky. V konečnom dôsledku sú pôvodná legendárna pieseň a film stále neprekonané. ()

petrsponar

Tak je to zamnou a?Je to paráda dostal jsem přesně to co jsem od toho čekal, ano je to Béčko, ano není to dokonalý film ALE je to parádní fan servis a já se u toho skvělé bavil, už jen spousta známých postav, fatality a hlášky typu get over here, já nemůžu dát jinak než 7,5/10 Doufám v druhý díl ()

cerdax2

Zahodte sixpack, dejte si jedno chlazeny na prvnich 10 minut, pak si skocte pro druhy a pretocte 58 minut vpred. Podivejte se na par boju a "triku" a mate to za sebou. Pro ceskeho distributora bych doporucil nazev Mortal Odpad :P. ()

Trsto

uff tešil som sa ako priaznivec hry na tento film... dlho .. no dočkal som sa iba totálnej zlátaniny, pri ktorej asi mládenci z Warner Brothers si dali dosť špatný matroš. Výsledkom toho je film bez logiky, bez kvality, bez Mortal Kombatu s hlavnou postavou, ktorá koná ako imbecil a do filmu vôbec nepatrí ..Veľa postáv ani nedostalo priestor sa prejaviť, sú slabé, Raiden je tam len na okrasu, jediné fatality, ktoré stálo za zmienku bolo to od Kung Laoa..Počas filmu si Raiden spomenul, že nemôže zasahovať, zrazu hej a vie teleportovať..aj pri tom miesto inteligencie sa rozdelia .. detto hlavná postava, prestane trénovať a bojovať a odíde, lebo radšej obetuje seba a svoju rodinu .. akože toto bola splácanina po riadnej drogovej žúrke ... ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (viac)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)