Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiálny text distribútora)

Lima

Krystalicky čisté béčko, které si na nic nehraje. Slovy klasika "Je to tak blbý, až je je to krásný". Dokonale odpočinková záležitost, kdy je možno bez obav vypnout mozek a kdyby mi v kině u toho někdo šustil s popkornem a hlasitě fandil, vůbec se nebudu zlobit. Anderson je šikovný béčkař, který mi za malý rozpočet nabídl stominutovou PC hru, převedenou na filmové pásmo, s nulovým dějem a zabalenou do atraktivního obalu. Prostě takovou milou blbůstku pro radost :o) ()

Gemini

Zpracování perfektně sledující ducha hry...takže je to "bezduché", ale stylové a nehorázně zábavné. Sub Zero Rulezz!!! Paul Anderson ve svém živlu, ale 80% MK nevynese ani úderná titulní skladba. ()

Matty

Místy je to přinejmenším stejně zábavné jako hra. 70% Zajímavé komentáře: Lima, Le_Chuck, LeSee, plagjoklas, Zerthimon ()

Isherwood

Nekonečné hodiny prosezené před monitorem a herní potyčky, které se následně přenášejí i do reality, neboť odsednout od této návykové hry byl nadlidský úkol. No brain, no pain. Přesně podle tohoto hesla se řídil i Paul Anderson a natočil po dějové stránce prostinkou řež, která si bez kapky vážnosti utahuje ze zavedených klišé o hrstce vyvolených zachraňující svět. Choreograficky na jedničku zvládnutá podívaná, ve které sice neukane ani kapka krve, ale ve svižném tempu, postaveném na bojové scéně v cca 3-5 minutových intervalech, je to odpustitelné. Úsměvné digitální efekty jsou omluvitelné rozpočtem a datem výroby, naopak potěší opulentní výtvarnická práce na výpravě. K tomu navíc nadupaný soundtrack, Christopher Lambert v poslední pořádné roli své herecké kariéry a divákovi nezbývá nic jiného, než po necelých 100 minut sledovat s přiblblým úsměvem na tváři, jaká to v polovině 90. let byla na poli akčního filmu neskutečná zábava a nostalgicky vzpomínat, že od této chvíle jsme se další pořádné videoherní adaptace nedočkali. ()

T2

Rozpočet $20miliónovTržby USA $70,454,098Tržby Celosvetovo $122,195,920 ║ akcia újde, dej je absolútne béčková tláchanina, trikovo veľmi kolísavé /40%/ ()

Djkoma

Nomálně bych řekl, že to je blbost. Blbost kde spolu bojují občas dva,občas víc bojovníku. Blbost od režiséra (přijde mi jako bych byl jeho fanda, když jsem viděl skoro všechny jeho filmy) P.W.S:Andersona. Jenže tento film má jednu výhodu... Všichni totiž pochopili, že jde o béčko, takže 4* si zaslouží ;-) ()

Renton

Slušně řízná řezba na motivy bojové počítačové hry, která mi svého času ubírala tolik volného času, až se to mohlo (hlavně rodičům) zdát nezdravé.. ()

DaViD´82

Béčko každým coulem... Nutno však Andersonovi přiznat, že zábavné. Ve své podstatě na dlouhou dobu jediná, v rámci možností, zdařilá adaptace počítačové hry. ()

Superpero

Wow Mortal Kombat jsem teď začal znova pařit asi po milion letech, tak jsem se musel zase znova podívat na film a je to NÁŘEZ. Jasně že tam pracuje nostalgie ale prostě se mi to líbilo. Sonya stojí za hovno a Rayden je taky takovej divnej (Lambert!!!!!!!!!!!!!!!!!), ale jinak spokojenost. Robin Shou coby Liu Kaang je v poho, jenže stejně je hrdinnou tohohle filmu Johnny Cage (stejně jako Han Solo je hlavní hrdina Star Wars). Talisa Soto je moc hezká a Cary-Hiroyuki Tagawa je geniální. No a nesmim zapomenout na opravdu cool Sub-zeroa a Scorpiona, který na rozdíl od Gora nestárnou (ano bohužel Goro je v dnešní době namakanejch triků fakt dementní). Co mě překvapilo jsou ty celkem shitovní bojový scény (když jsem byl malej přišly mi cool) no ale už jen kvůli tý geniální titulní hudbě. :-) ()

Dever

Ja si proste nemôžem pomôcť, ale to spracovanie audio-vizuálnych efektov už na rok 1995 je príliš slabé. Ale myšlienka adaptácie tejto dobrej bojovej hry na plátno nebola zlá, no podla môjho názoru s tím mali počkať tak minimálne do roku 2002. Aj na priek niektorým vydareným bojovým scénam, je to len stále priemerné béčko. ()

novoten

Některé klasiky se v dospělosti riskovat nemají, některé díky nostalgii vystoupají překvapivě vysoko. A takový Mortal Kombat víceméně potvrdí to, co jsem o jeho nejslavnější adaptaci tušil vždycky. Linden Ashby je jako Johnny Cage bezchybný, Tagawa jako záporák mnoha tváří příjemně neférový a Bridgette Wilson až nečekaně nesnesitelná. Dodnes se potutelně usmívám nad nápady nabitou první půlkou, abych byl následně zklamaný tím, jak podivně vážně a s minimem pomrkávání se bere ta druhá. Ale díky nadhledu Lambertova boha hromu přece jen odpustím i to, že zmatený střih občas kazí nejen akční scény. ()

tron

Mortal Kombat, to je skvelo padnúca muzika, polistirénová výprava, nadupaná akcia a počítačové triky, ktoré bolia, ale ktoré zároveň dopomohli stvoriť originálne bytosti. Toto tu ešte malo štýl, o dvojke (o seriáli nehovoriac) sa nič také povedať nedá. Výborný Christopher Lambert ako mentorský lord Raiden. ()

B!shop

Jasne je to takova kravinka, ale co byste chteli od filmu, ktery je udelan podle hry a navic podle hry, ktera je slozena jen ze souboju. Podle me to asi ani lip udelat neslo, pribeh to celkem ma, triky jsou na slusne urovni, hudba dobra, ale herci nic moc, respektive herecky, jinak to jsou sympataci. Pochvalu si zaslouzi jedine charismatickej Lambert, bez neho by Raiden urcite tak cool nebyl. Asi jeden z nejlepsich filmu podle pc hry. ()

emma53

Já a počítačové hry si netykáme, takže jsem v tomhle směru úplné batole. Je to ale jeden z těch filmů, kde bych chtěla být při natáčení a vidět jak a co je skutečnost a co počítač. Měla bych jen připomínku k Sonje, protože u tak bojovného človíčka bych předpokládala trochu vypracovanější svaly jako třeba u těch ostatních postav. Jinak Shang dělal fantastické grimasy.Takže mám za sebou výzvu ve formě Mortal Kombat se všemi jejich kotrmelci, hvězdami, přemety, zkrátka dokonalá sestava pro boj se zlem. A Christopher s jiskřícíma očima neměl chybu. Přemýšlet se u toho opravdu nemusí a občasné vtipné hlášky, například o brýlích za pětistovku to trochu zjemnily do úsměvna i když já jsem tam těch okamžiků našla daleko víc.. ()

movie

Hvězdička dolů za to příšerné 3D. Jinak vše při starém, geniální casting, nonstop pomrkávání na diváka a nezřízené junkfood cinema hody! ()

Flipnic

Film mohl mít obrovský potenciál vzhledem k povaze videohry, která je plná kruťáren jako je trhání hlav, páteří, čtvrcení atd., navíc videoobrazovka je neustále plná cákanců krve. Film byl bohužel naprosto "odkrven", asi aby na něj mohli jít do kina i děti a tím se vydělalo více peněz ... Postavy jsou vesměs trapné, nejvíce snad Lambert, bojových schopností nepobral mnoho skoro žádný z nich. Ve své době to mohla být pro teenagery pecka, dnes je to spíš humorná záležitost. Ke hře mám velmi osobní vztah, u všech dílů jsem strávil stovky hodin. Proto jsem se kdysi velmi těšil na na filmovou verzi. Zklamán jsem vyloženě nebyl, ale jak jsem již uvedl, film vůbec nedostál herní předloze, stejně jako drtivá většina filmů ztvárněných podle videoher... ()

monolog

bezduchá hra, bezduchej film. nějak mi přijde, že Anderson se úmyslně snaží zabíjet každého diváka, který náhodou spočine okem na něčem, čeho se dotkla jeho tvůrčí ruka. to už bych mohl jít režírovat aji já, když to může dělat takový dřevo. ()

H34D

Všechno to začalo v roce 1992 pouhými čtyřmi programátory a 8 měsíci práce, jenž daly vzniknout legendární počítačové hře Mortal Kombat. Kdo by to byl řekl, že právě hra s nulovým příběhem se dočká asi nejlepší filmové adaptace herní/filmové historie? Asi nikdo. Mortal Kombat je typické béčko, turnajová bojovka, kde mladý outsider zraje po vzoru Bruce Lee do role šampióna. Film je neobvykle věrný své předloze, a v tom tkví jeho síla. Zatímco herní neznalci jen těžko mohou film ocenit na více než 60%, my herní nostalgici si užíváme veškeré detaily (nepropracovaných) charakterů, kostýmků, bojových arén i některých "specialit" (tzv. speciálních úderů, popř. kouzel). Choreografie vlastně není nic extra, proto Mortal Kombat musí kvalitu částečně kompenzovat i kvantitou, ale když je k tomu parádní soundtrack, tak to stačí. Zkrátka hvězdička navrch čistě z nostalgie a z důvodu, že i po letech film dokáže zahřát u srdíčka při vzpomínce na ty proseděné hodiny u počítače a zběsilé mačkání kláves s kamarády... PS: Nikdy nezapomenu na mocnou větu "Duše tvého bratra je moje, na řadě jsi ty!" :) 7/10 ()

Shit

Dokázal bych si teda představit i lepší zpracování bojovky, kterou sem jako malej pařil celý hodiny a nakonec pomocý skoků a nízkejch kopů umlátil i Gora. Samozřejmě je mi jasný, že to nebyla žádnbá sranda zpracovat jako film bojovku, kde se mlátí dva mamlasové v nějaký aréně, ale když už je děj na pytel, tak moh Paul aspoň sehnat nějaký pořádný bojovníky, vždyť jedinej kdo v tomhle filmu něco umí je Robin Shou jako Liu Kang, jinak samý pomalý lemry v čele se Soňou a Kanem. A taky trošku zamrzí absence fatalit. Aspoň, že Rayden se díky Christopheru Lambertovi poved. ()

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (viac)

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (viac)

MK3 sa začne nakrúcať

MK3 sa začne nakrúcať

09.08.2005

Séria Mortal Kombat, ktorú solídne započal Paul W.S. Anderson a rozdrvil John R. Leonetti, sa čoskoro stane trilógiou. "Trojku" s podtitulom Devastation nakrúti istý mink - režisér, ktorý už má na… (viac)