Cole Young je bojovník MMA, zvyknutý sa doslova biť o svoje živobytie. Nevie však nič o tetovaní draka, s ktorým sa narodil, o svojom dedičstve, ani o tom, prečo cisár Vonkajšieho sveta Shang Tsung vyslal svojho najlepšieho bojovníka Sub-Zera, aby Colea chytil. V strachu o svoju rodinu prijme Cole radu veliteľa špeciálnych jednotiek Jaxa a vydá sa hľadať Sonyu Blade. Vďaka tomu sa dostane do chrámu Lorda Raidena, ochrancu Zeme, ktorý dušiam s dračím znamením poskytuje útočisko. Cole uňho začne trénovať so skúsenými bojovníkmi Liu Kangom, Kungom Lao a žoldnierom Kanom, aby sa pripravil na zápas najlepších svetových bojovníkov s nepriateľmi z Vonkajšieho sveta. V stávke je totiž osud celého vesmíru... Dokáže Cole odomknúť vnútornú silu arcanu, aby zachránil svoju rodinu a zastavil Vonkajší svet raz a navždy? (Continental film)

Torako.chan

Tak za prvé: obsazení... ten falešnej Liu Kang byl trapné. Jediné Liu Kang je Robin Shou. Dál.. Hiroyuki Sanada by mohl být dobré Scorpion, ale přijde mi, že je na to už trochu staré. Sice jsem měla strašnou radost z Tadanobu Asana, na Raidena mi ale taky moc neseděl. Jinak obsazení vcelku ušlo. Překvapivě dobré byl Joe Taslim jako Sub-Zero. Za druhé: příběh... Cole Young je jako co nebo kdo? Celej film byl k hovnu. Člověk by ho pomalu přehlídl. Celkově to nebyla žádná pecka. Ale fighty se mi líbily. Z nostalgie dávám 3* ()

borec999

Jediné čo pri súbojoch nového Mortal Kombatu zamrzí, je že nemali lepšiu choreografiu a neboli prepracovanejšie. Inak tvorcovia dodržali slovo a bitky (resp. sľúbené fatality) sú naozaj tak prehnano krvavé, brutálne a miestami nechutné (pre niektoré slabšie žalúdky) ako aj v hre- čo je u mňa rozhodne plus. Avšak okrem poriadne krvavých súbojov neponúkol remake príliš veľa. Príbeh je tu len tak na okraj a je dosť hlúpy(ale aspoň sa vzdialene podobá príbehu hry), postavy sú nesympatické a herci v momentoch keď sa zrovna nebijú a majú vyjadrovať nejaké emócie sú tiež dosť chabí. Absencia lepších hercov zamrzí najmä pri Raidenovi a Shang Tsungovi, pri ktorých si tí ktorí videli staršiu Andersonovu verziu len nostalgicky spomenú na Lamberta s Tagawom. Vo výsledku nie som z verzie Simona McQuioda nadšený ale ani sklamaný. Po stránke súbojov je remake živší,dynamickejší, krvavejší a teda omnoho prístupnejší mladšiemu divákovi a dovolím si tvrdiť že práve preto nie je úplne zbytočný. Po iných stránkach však stále u mňa vyhráva stará verzia. Každá z nich je teda trošku iná, no vo výsledku sú obe u mňa kvalitovo zhruba na podobnej úrovni. Aj pre tento krát teda za 3*. 60% ()

KoRner

Keby takýto dej bol na ps hre, tak by som bol nadmieru spokojný... Ale pri filme je to už horšie. Začiatok a záver ešte ušli, ale ten tréning v jaskyni to bolo čisté utrpenie sledovať. Kde zmizla výprava? Charizmatickí herci ako Tagawa s Lambertom, ktorým veríte, že sú oveľa mocnejší než všetci okolo už len z jediného pohľadu? Goro, z ktorého šiel strach, aj napriek absencii CGI? Pokiaľ na pľaci nebol Hirojuki Sanada, či Joe Taslim v úlohách Scorpiona, resp Sub Zera, tak to bola často nuda. Hviezdičky sú za fatality a predsa len túžba po ďalšej časti. ()

Devadesát Dva

Výplach, kterej v první půlce držel snad jen trochu Kano a několik ikonických trademarků a motivů začíté značky MK. A abych pravdu řekl, z nostalgie vnímám Andersonovu původní adaptaci za dva levely zdařilejší a jen díky ní jsem tohle vlastně čeknul. Flashy mainstreamová nuda, která přesně ukazuje dnešní Hollywoodský produkty. Žádnej feeling. Nic. ()

iXtr3m3

Príbeh jedna hviezda. Casting druhá hviezda. Fatality a R-kové prevedenie tretia a štvrtá hviezda. Jasné, človek čakal omnoho viac, pretože stále existuje hype okolo Mortal Kombat Rebirth. Ale ľudia už dávno mali vedieť, že to bude iné, veď ani Mortal Kombat Legacy absolútne nenaplnil očakávania, bol rozkúskovaný, veľa vecí bez významu a navyše neuzatvorený. Ja som rád za moderný pohľad na Mortal Kombat, ktorý mi pripomenul taký mix medzi hrami Mortal Kombat XL a Mortal Kombat 11. Po technickej stránke na pomery béčkovej akcie a tohoto "subžánru" doslova luxusné, fighty nenudili aj keď ich mohlo byť viac a dlhších a tie "finishe" vrátane fatalít stáli naozaj za to (Kung Lao, Reiko, Mileena atď.). Rád by som si pozrel ďalší film a budem snívať, že sa tak stane, pretože cliffhanger na konci navnadil neskutočne. ()

Wally

Jako puberťák jsem MK pařil jak blázen a nejraději jsem měl Jaxe, takže mne hodně potěšilo, že se objevil i tady ve filmu... Po těch všech zoufalých pokusech dostat MK na plátno kin, se to zdá se konečně povedlo. Je to blbina, ale děsně mne to bavilo, vybrali i zajímavé postavy a akce a souboje byly bezkonkurenční. Já se bavil...tentokrát mi to sedlo... Jindy za 2*, dnes za 4*! ()

Lukoboss

Kdybych si zahrál původní hru MK z počátku devadesátek, dostal bych obsahově asi to stejný, co tady. Snad jediná změna by byla pochopitelně v grafice. A přesně o tom to je... tenhle film kromě soubojů a velice povedenýho CGI nemá vůbec nic. Příběh nudnej, o ničem, vůbec mě to nevtáhlo, bylo mně to totálně jedno. Takže kromě efektů a R-kovýho ratingu (ještěže tak, protože jinak bych hvězdu ubral!) je to prázdná záležitost, kterou už znovu vidět nemusím. ()

Han22

Po paměti cca 3 týdny zpátky. Očekával jsem příšernou sračku a byl jsem mile překvapen. Režisér se relativně drží kánonu her, jeho výběr postav je sice podivný (Nitara, Reiko, chybějící Cage), nicméně v podstatě bez výhrad. Výprava slušná, souboje jsou relativně moderní (žádné tři roundhouse kicky za tři sekundy jak v originále), ale akrobacie nechybí. Ano Raiden a Shang Tsung nejsou tak dobře zahraní jak v originále, ale na druhou stranu to vyvažuje perfektně podaný příběh Scorpiona a Sub Zera, vtipný a zrádný Kano a pár vychytávek co nebyly ani v originále. Takže je tu pořádný gore, postavy mají pohyby a kouzla! z her a nebojí se ani svých fatalit. Jediný obrovský mínus - Cole Young... proboha proč? Proč do filmu podle série, která má desítky úžasných postav cpát nějakého trapného MMA fightera a ještě do hlavní role? Jinak bez výhrad. ()

Loki_Six

"Well, how about I take that stupid fucking sombrero you're wearing, shove it so far up your ass, you start speaking Spanish." A čo sa dvojky týka... GET OVER HERE! ()

Eraserhead

Fatality fajn, ale zas tolik jich nebylo; herci strašný, ale to k tomu asi patří; choreografie soubojů dost průměrná (John Wick či chlapci z Raidu jsou o řádný kus jinde) a finální souboje tak nějak splynuly se všemi předchozími, takže mě film na konci vyplivl s pocitem "to je jako všechno?". Skrz naskrz průměr, ale vidět se to dá. ()

Krabak

Já jsem spokojený. Čekal jsem přenesení hry do filmu a přesně to tvůrci udělali. Takže nulový příběh, fighty, efekty, Rko, vtipně hlášky... Lépe to asi ani natočit nejde. Pokud od toho někdo bude čekat něco víc, tak si první zahrajte hru, proboha. --->70% ()

SpaceOdyseus

Ze to ma debilni scenar, mi vubec nevadi. Je to priznane becko a tak k tomu pristupuju. Furt se tam neco deje, jsou tam potencialne cool postavy, casto se meni prostredi a na bitkach se nesetri. Takze proc nejde o brakovy nasup? Akce, se kterou to stoji a pada, neni nic extra. Dostali jsme prumerne az nudne souboje, ktere obcas srazi uplne nesmyslny strih, jak ze tretiho Taken. Fatality potesi, hlasky pobavi a citace her zahreje. Ale lepsi akcni remeslo tu bohuzel nenachazim. ()

Litvicek

Kolega AllShallFall výborně shrnul trefně veškeré poznatky, které je třeba si ohledně filmu a jeho hodnocení přečíst - Doporučuji navštívit jeho profil a přečíst si rozsáhlý komentář, který sdílím. Ono, máme tu Mortal kombat turnaj, který se vlastně ani neuskuteční. Postavy, na které se těšíme, ty se buď nijak zvlášť nepředvedou a neoslní a nebo naopak je tvůrci zprzní. Cole? Goro? Co to má kurva být? Nelze se samozřejmě dívat na vše negativníma očima, ten film určitým způsobem bavil ale když si vezmu jaký to mělo potenciál a jak moc mohly být celkově souboje a zpracování postav zajímavé a lepší, pak musíme do toho průměru skutečně jít. Pokud bude pokračování, což bych jistě uvítal, tak doufám, že si tvůrci zlepší svou reputaci. A abych nebyl úplný zmrd a jenom negativně držkoval, tak hodně využitý a pozitivní byl Kano. Ten si kradl celý film pro sebe. ()

Fary

Jako pěkný, stylový, ale příběh jako by ho psal dvanáctiletý jouda. Lord Raiden má být bůh hromu a nikdy jsem si ve hrách nevšiml, že by to byl Asiat. Kano, jak píše Verbal je slizký a spíš k smíchu než že by z něj šel strach. Vlastně všichni jsou tam jak správná pětka, co vlastně teprve zjišťuje, jak to chodí. Má to potenciál, ale někdo si tím chtěl spíš otevřít cestu k dalším dílům (nedej bože seriálu). Povedený mi přišel Kabaal, Mileena a Goro. Liu Kang je strašně mladý a má brutální nepoměr mezi svaly na rukou a zbytkem těla, Sonya je taková nanicovatá a z Jaxe máte půl filmu pocit, že se rozbrečí. A duše pokud vím nevysával Shang Tsung, ale Quan Chi. ()

ChrisBa

Po úvodnej scéne, ktorá je bravúrna, som sa začal tešiť, že konečne uvidím dobre sfilmovaný Mortal Kombat. Charizma Hirojukia Sanady, výborné kulisy a dobré bojovné scény v prvých minútach navnadia.. bohužiaľ potom prichádza vytriezvenie.. slaboduchý dej, hlavní hrdinovia bez charizmy, jednoduché až trápne dialógy.. a čo je horšie, žiadny turnaj sa nekoná...výcvik je slabý, Lord Raiden je obsadený vyslovene zle..oproti Christopherovi Lambertovi vyznieva tento casting veľmi trápne.. Hrdinovia si potom namiesto turnaja z ničoho nič vyberú, kto s kým bude bojovať a ide sa na vec.. pričom už aj bojové scény nestoja za veľa.. škoda.. slabšie 3* ()

Hanys_

Strašná patlanina, kde snaha o nějaký příběh (hlavně v druhé půlce) působí dost divně. Fakt, že jsem to viděl asi před měsícem a zapomněl to i ohodnotit, taky o něčem svědčí. 4/10 ()

Corpsegrinder

V porovnání s prvním filmem je zde víc krve, herních pohybů, fatalit (Kung Lao!) a kdyby se vedle Kabala ukázal i Noob Saibot tak si můžeme odškrtnout i všechny moje oblíbený postavy, tak proč mě to skoro vůbec nebavilo? Chybí tomu prostě nadhled a zábavnost. Nechápu koho napadlo jako hlavní postavu dát nějaký hovno který ve hře vůbec neni a ve filmu nepředvede absolutně nic, kromě toho že ho scénář nechá asi v půlce filmu zabít toho největšího ranaře ze hry a čeká že mu to sežerete. Obsazení je tragický - Raiden necharismatickej, Liu Kang to hraje jak teplouš z ochotnickýho divadla a ta parodie na Shang Tsunga snad chodí ke stejnýmu holiči jako Thulsa Doom. Zápletka a absence turnaje mě zklamaly a za některý dialogy se snad museli stydět i ty herci. Film z roku 1995 si sem tam dávám pro pobavení, tohle už nedám nikdy. ()

Savel

Ukázkový případ, kdy teaser nabízí vše, co je ve filmu dobré. Vznikl originální Mortal Kombat Rebirth v poloamatérských podmínkách, poté Legacy, které ukázalo, že látka má na víc než na krátký film. A o deset let později vznikne takhle podprůměrná mlátička psaná večer před natáčením s hereckým obsazením z céčkového televizního seriálu. Uf. ()

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

Druhý Mortal Kombat oficiálně potvrzen

27.01.2022

Fanoušci fatalit a eRkové herní brutality můžou jásat, drsný Mortal Kombat se totiž oficiálně dočká sequelu. Snímek z loňského roku režiséra Simona McQuoida si sice odbyl premiéru vedle kin současně… (viac)

John Wick hlásí další posilu

John Wick hlásí další posilu

18.06.2021

Čtvrtý John Wick se začne točit už tohle léto na lokacích ve Francii, Německu a Japonsku. A právě z poslední zmíněné země teď dorazila čerstvá posila, obsazení totiž doplní také herec Hirojuki Sanada… (viac)

Russell Crowe zakládá vlastní studio

Russell Crowe zakládá vlastní studio

17.06.2021

Herec Russell Crowe (Gladiátor, Muž z oceli, Správní chlapi) oznámil založení nového studia v Austrálii. Studio bude postaveno přímo v Novém Jižním Walesu, regionu, kde herec žije posledních 25 let.… (viac)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (viac)