Detektívi Ricardo Tubbs a Sonny Crocket sa spoločne inkognito pohybujú pod floridským slnkom a rozkrývajú temný a dolármi nasiaknutý svet obchodníkov s drogami. Tubbs je zdvorilý a flegmatický elegán, ktorý žije so svojou priateľkou, počítačovou analytičkou Trudy Joplinovou. Kolega Crockett je jeho pravým opakom – je záletník a švihák. Ich takmer rutinná práca sa však zhatá vo chvíli, keď sa známy záletník Sonny zaľúbi. Jeho láskou sa totiž stala Isabella, milenka obchodníka so zbraňami a drogami. Pre Crocketta a Tubbsa sa začína hra na ostrie noža. Obaja sú postupne tlačení k múru a rozdiely medzi policajtmi a lumpmi sa nebezpečne stierajú... (TV JOJ)

strikeman

Pro mně poctivá adrenalinová jízda a film, na který se určitě ještě několikrát rád kouknu. A na ty nadupané vozy a krásné herečky ... číňanky a vůbec asiatky se mi vzhledově nikdy moc nelíbily, ale Li Gong je velká výjimka a v tomhle filmu je prostě sexy jako řemen:-) ()

CrazyLom

čekal jsem nahý prdelky, tropický pláže a hromadu střelby. nedostal jsem ani jedno, přesto nejsem nespokojený. ale lepší to být taky mohlo... ()

DHDV

Taková High-styling podívaná. Nacpali všechno co se líbí lidem do jednoho filmu ať sou to auta, herci anebo hudba (skvělý o.s.t). Těmto recepturám přidaly osvědčený scénář a vyšel z toho docela nadprůměrný „romantický“ thriller. U filmu se mi líbí casting, Farell, Foxx a Gong všichni sou to charismatičtí herci a pro něžné protějšky pohlední herci (ti pánové). Některým scénám hodně přidala skvělé zvolená hudba projížďka na člunu, let letadlem anebo útěk z přestřelky. Dlouho sem váhal, zda si tento film mám pustit a nelituji. Hodně dlouho se čekal na tak surový/reálný/osobitý thriller…. ()

Akana

Trochu moc nažehlené. Velmi efektně natočené přestřelky, ale nenapadá mě nic dalšího, čím by se nová verze Miami Vice povyšovala nad průměr. Tedy dobrý průměr, dodávám. ()

JohnSorrow

Spousta akce, spousta příležitostí ukázat, jak moc velký byl na tenhle film rozpočet. Slušní herci, dobrý režisér, kvalitní námět, resp. základ celého snímku, ale přesto přese všechno mi to vůbec nesedlo. Spousta nesmyslů (viz opuštění karavanu bez zajištění...). Krásná hudba, která má ovšem sílu pouze v jednotlivých písních či setech. V celku je to jedna velká, špatně namíchaná směs (viz přechod písní při tanci na Kubě). Ve výsledku to ale asi splňuje původní záměr - uvařit krásnou, letní a akční oddychovku. ()

sadlokan

Nějaký lidi prodávají někde někomu něco.A to něco je asi špatný?I ty lidi jsou špatný.Všechno je prostě nějaký špatný.To byl takovej i ten seriál?Asi jo,protože sem se na něj nikdy nekoukal. ()

Wolvie

Po pěti letech a asi jedenácti zhlédnutích pořád jen nechápavě kroutím hlavou nad tím,co se zde podařilo Michaelu mannovi vytvořit.Mnoho lidí jej proklíná za jeho propadnutí směrem Digitální kamera.Ale neuvědomují si,že právě tato technologie mu umožnila natočit pravděpodobně... ne,určitě ten největší kriminální skvost posledních řekněme patnácti let,kde se pohybuje Nelítostný souboj,který je jedním z mála důstojných soupeřů pro Miami Vice.Že je to také dílo Mannovo,to je jen důkazem ohromného tvůrčího nadání a citu pro daný žánr.Miami Vice používá postupy klasické kriminální buddy movie,ale zároveň k ní nemůže mít dále,protože celý žánr staví na hlavu absolutním vypuštěním humoru,který byl do té doby jedním z klíčových prvků žánru.Ale to,co zavedla Smrtonosná zbraň nebo 48 hodin,hodil režisér za hlavu,stejně jako kouzelně jemně parodující a s láskou zesměšňující způsob,kterým seriálové kriminálky 70. let uchopil Todd Phillips ve Starskym a Hutchovi.Tím ukázal,že neexistuje jen jeden zaručeně fungující recept na časové přenášení starých klasik (ostatně,Mission Impossible je také žánrově úplně jinde).Místo komična nasazuje mnohem osobnější rovinu,nehraje na nějaké seznámování se a jiskření mezi parťáky.Ti už se dávno znají,nemají potřebu sami sobě neb jeden druhému něco dokazovat.Jsou to profesionálové,ale zároveň na diváka nepůsobí strojově,a to hlavně díky faktu,že Mann se nespokojil s jednoduchou psychologickou kresbou s tím,že fanoušci seriálu si důležité věci dakí dohromady.Ne,Mann jde ke svým postavám blíž,úspěšně se snaží dostat se jim pod kůži a nutí je dělat chyby,které je přibližují divákovi.Jako dokonalý kontrast k tomuto přístupu se pak jeví z logických důvodů odosobněná digi kamera,která se snaží držet odstup.Veřejní nepřátelé se snažili o podobný přístup,ale nepodařilo se jim dokonale vyvážit obě složky a hlavně byli časově rozkročení až do příliš mnoha směrů.Miami Vice působí jako sevřený,dokonale vysoustružený celek,kterému nic nechybí.Každá postava je perfektně propracovaná,má své vlastní cíle a motivace,které sleduje a které jsou často v rozporu s tím,co by bylo zrovna správné a dobré.Jamie Foxx a Colin Farrell ani nemůžou být odlišnější,jak vzhledem,tak přístupem k herectví,ale jak už jsem zmiňoval,místo klasického konceptu buddy movie,který na odlišností ústřední dvojice staví hlavně humornou stránku věci,tady režisér kontrasty povah obou detektivů využívá i k regulérnímu posouvání děje kupředu,nespokojí se s pár hláškami na téma "Ty seš černej,já jsem drsnej,tohle nebude fungovat",ale vzájemný vztah hlavních postav prokresluje právě na základě jeho rozdílnosti.Oba herci jsou pak ve svých rolích naprosto brilantní,uměřený a zodpovědný Rico má vztah s kolegyní,nebojí se zásadních rozhodnutí,ale čím dál víc mu dochází,že jeho práce není nejvhodnější pro citová pouta.Farrellův Sonny je pak typicky 'sedmdesátkově' rozevlátý chlapík se stylovým účesem,životem proplouvá s nadhledem a orosenou sklenkou mojita v ruce.Oba detektivové žijí v luxusním světě plném drahých aut a značkového oblečení,čímž se jakoby distancují od diváka,který si je automaticky bere za vzory.Oba mají své osudové ženy,které zrcadlí rozdíl mezi nimi.Ricův vztah je ukázkou bezpečné známosti,která oběma jeho aktérům přináší pocit jistoty,zatímco vášnivá známost Sonnyho s manželkou drogového bosse (vynikající Gong Li) je plný nebezpečí,vášně a sebedestruktivní touhy.Podobně vypracované (a to hned dvě) romantické linky se jen tak nevidí,už vůbec ne u projektu za 130 milionů dolarů.Posun seriálu ze 70. let do moderní současnosti dal filmu ještě mnohem specifičtější feeling časoprostorové bubliny,která působí povědomě,ale zároveň trochu exoticky,jakoby se v čase zasekla a nepatřila ani do jedné doby.Miami Vice je esencí moderně pojaté,obrazově dechberoucí kriminálky,s klasickým oldschool přistupem,oba žánrové směry se navzájem mísí a doplňují,aniž by se nějakým způsobem rušily,což považuji za malý zázrak.Miami Vice je vůbec na mnoha frontách výjimečný,tak trochu nesmyslný počin.Dodnes nechápu,jak mohl někdo Mannovi dát podobně nařachaný rozpočet na film podle pozapomenutého seriálového kultu,pokud tedy ten člověk četl scénář.Protože na akci dojde jen v několika málo scénách (ovšem závěrečná přestřelka nemá obdoby!),většina času se tráví skoro až artovým,velmi pozvolným vyprávěním,které zbytečně neplýtvá slovy,ale zato je přeplněno skvostnými obrazy,které mnohdy divákovi říkají více,než by zvládlo několik košatých souvětí.Tohle se prostě zaplatit nemohlo,zvláště v létě,kterému vládla ryze popkornová dvojka Pirátů z Karibiku,ke které tahle pozvolně plynoucí krimi nemůže mít dál.Mann natočil film,který vedle většiny současné produkce působí přeci jen lehce nepatřičně,není ani blockbusterem,ani artem,ale přitom v sobě nese prvky obou zmíněných směrů.Zdaleka nemá šanci uspokojit každého,ale nemám pochyby o tom,že už teď si mezi filmovými fanoušky najde skupinu obdivovatelů,která na něj nedá dopustit a časem,časem se o Miami Vice možná začne oprávněně mluvit jako o kultovním díle,které je ukázkovým příkladem nadcházející digitální éry a jejím předčasným vrcholem.Je možné,že skutečného docenění se film dočká až u budoucích generací fandů,ale osobně si myslím,že jen málokterý film udělal pro moderní chápání kinematografie tolik,co tato Mannova popkulturní recese. () (menej) (viac)

Olík

Do svého deníčku jsem po zhlédnutí této poslední Mannovky rukou umělcovou zapsal „mega vtipný“ verš =Nikdy více Miami Vice= (Ha ha, Hi hi, Ho ho). Ale upřímně - zase taková hrůza to nebyla. Ano, bylo to zbytečně dlouhé přičemž některé pasáže vyloženě nabádaly ke sledovaní okolního dění, volba digitálního snímání taky nebylo to pravé, dialogy totálně bez nápadu, casting taky nepracoval na sto procent, spojitost se seriálem nulová - prostě nic o co by se dalo opřít. Ale na druhou stranu co, střílelo se, souložilo se - zkrátka chlapskému oku se dostalo to, co si žádá. ()

helloween93

Poměrně slušné převedení legendárního seriálu Miami Vice do celovečerního filmu. Vytratila se sice hudba Jana Hammera, pastelové barvy a prostředí 80. let, ale i tak dobrá krimi podívaná, která jen místy působí dost nudně. ()

WillyMarks

90kové akční drama, nadupaný thriller, parádní obsazení, slušná zápletka a takový ten typický příběh posazen do 21týho století. Parťáci oddaní své práci, nikdy nepochybují a drží se svých zásad se vrhají do opravdové nebezpečné práce....Nijak zvlášt výrazné dílo, nepříliš originální ...nepříliš nudné. Dílo,které nezanechá dlouho trvající vzpomínky, euforii, či chuť mrknout se na to znovu. 60% ()

MickeyStuma

Filmová vzpomínka na vynikající TV seriál. Toto zpracování je přeci jen v jiném duchu než byl originál, výsledku to však určitě neublížilo. Tempo je klidné až utahané, ale vytvořilo to úžasnou temnou atmosféru. Rvaček či přestřelek se tu nedočkáme. Kromě tý finální při zátahu. Pro někoho to může připadat velice nudně, silný scénář však hovoří o opaku. K dokonalosti má film ještě krapet daleko, ale jinak se zdá být vše dobré. ()

burton

Nejsem tady odborník vůbec na nic. Prostě jen miluju filmy a tohle se mi opravdu líbilo. Dlouhé mi to nepřipadalo, akce je tam dost, dokumentem ani konverzačním dramatem bych to v žádném případě nenazvala, emocí tam bylo hafo, inteligentních sexy policistů je tu přibližně stejné procento, jako inteligentních sexy překupníků drog a přestože netančím, tenhle tanec jsem si užila, jako nikdy a rozhodně mě nenechal chladnou. PS: vychládat budu ještě docela dlouho. ()

Wallis3

V tomhle akčním filmu mi cosi chybělo... Hmmmm...eeeee... Jóóó! Akce!! Prapodivně křečovitá střílečka na konci to ani zdaleka nezachránila. Ale místy to vyplnila ucházející hudba. ()

GOREGASM

Michael Mann mě tímto filmem doživotně uhranul. Působení kriminálních kartelů v Americe je filmařsky velmi atraktivní téma a v podání Manna jde o velmi temnou a zatraceně atmosférickou pecku, která na poli kriminálních thrillerů má jen mizivou konkurenci. Ne, že by nebyla, ale Mannovo know how, kdy v rámci vypjatého a psychologicky propracovaného děje nezapomíná uhranout oko i ucho diváka několika nezapomenutelnými momenty, jako například ikonická projížďka na člunu, které nahlížejí na jeho hrdiny pod jiným světlem, nikterak přitom nenarušují pečlivě budovanou atmosféru a mikroklima samotného snímku, tak a teď se vracím na začátek souvětí a k Mannovu know how, které nemá na trhu obdoby. Já tomu říkám "Mannova poetika". Parťáci, Colin Farrell a Jamie Fox, jsou jednoslovně dokonalí, a když se zamyslím, jaký potenciál by Miami Vice mělo jako frančíza, nezbývá mi než tiše zamáčknout slzu nerealizované příležitosti. Stejně silnými protipóly jsou záporáci Luis Tosar a John Ortiz, kdy především John Ortiz zanechá v divákově paměti hlubokou brázdu. Na plátně to většinu času vře, nebo minimálně pobublává a blíží se bod varu a není přitom podmínkou, že se musí jít do akce, která je mimochodem Mannově podání opět maximálně efektivní, realistická, stejně jako působivá a intenzivní. Vztahy mezi postavami jsou více než hmatatelné, což je dalším trumfem, který do dění vtáhne a nepustí. Luxusní zážitek pro opravdové fajnšmekry. 100% ()

skipercak

Vyborny scenar, skvely herci, nezabudnutelny soundtrack, realisticke akcne sceny, neskutocna praca s kamerou...Film nema chybu! Najstylovejsi film aky som kedy videl! Nebyt Manovho Heatu, tak nemam problem tento film oznacit ako najlepsie majstrovo dielo! ()

Raziel_cz

"Things go wrong. The odds catch up. Probability is like gravity: you cannot negotiate with gravity." Scenáristicky to nevybočuje, ale natočené je to tak úžasně, s takovým drajvem a stylem, a zvládá to tak efektivně vyvolávat emoce, že se od toho nejde odtrhnout. Není to Heat, ale je to druhá nejlepší věc. Je to intenzivní, vygradovaný thriller bez zbytečné vaty. Skvěle obsazený, audiovizuálně strhující – na rozdíl od Collateralu tomu HD handheld sedne a v BR kvalitě je to nádhera –, s výbornými akčními scénami... prostě je to naprosto úžasné, monumentální a nedá se to vnímat jinak než jako další Mannův kriminální opus. Jestli je tohle poslední jeho opravdu dobrý film, je to nejen krásný full-circle, ale taky něco, na co on může být hrdý a s čím můžeme být my všichni spokojeni. A Colin Farrell je frajer. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

Michael Mann natočí svůj vysněný film

09.02.2022

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

Hvězdy kultovního snímku Pulp Fiction Bruce Willis a John Travolta si po necelých třech dekádách zopakují spolupráci. Oba se totiž objeví v novém akčním filmu Paradise City. Snímek chystá režisér… (viac)

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (viac)