Dvadsaťročný zelenáč Anthony chcel iba pokračovať v rodinnej vojenskej tradícii a netušil, že táto túžba ho privedie až do Iraku, kde musí čeliť vražednej horúčave a nepriateľským vojakom. Odrazu sa spolu so svojimi spolubojovníkmi ocitne vo vojne uprostred krajiny, ktorej nerozumie, proti nepriateľovi, ktorého nevidí a z dôvodov, ktoré nechápe. (STV)

Bauer

V pořadí již třetí film od skvělého režiséra Sama Mendese (nebo to byli zatím jen náhody?) a je to vážně bomba!!! Natočit válečný film jde několika způsoby. A tento je natočen tak, že je to cool film! Žádné krvavé scény jako třeba Zachraňte vojína Ryana atd. Žádné fylozofování jako v Tenké červené linii. Žadná velkolepá akce jako třeba Pearl Harbor. Prostě Mariňák je Mariňák. Originální film, který se jen tak nevidí. Chytne Vás a už Vás nepustí. Od první minuty, až do poslední minuty mně tento film bavil. Protože je to pohodově a zábavně natočeno. V tomto filmu neexistuje žádné hluché místo, které byste nejradši přetočili na nějakou jinou část. Každá část Mariňáka je dobrá. Ať už jde o trénink, nebo o pobyt v poušti a nebo snad závěrečnou akci dvou sniperu, která se obejde bez výstřelu. Všechno je výborné!! Občas zahraje nějaka písnička, která je velmi stará, ale má šmrnc! Jake Gyllenhaal je borec, jenž se ještě pořádně předvede, protože tenhle mladík jednoznačně má talent. Nejlepší byl ale Jamie Foxx, na tohoto černošského herce hned po Washingtonovi nedám dopustit. A tato role mu velmi sedla. A počet hvězdiček? Plný počet!!! ()

luka4615

Jarhead nelze vnímat jako další typický válečný film, v němž se to krví a vystřílenými náboji jen hemží. Je potřeba na něj nahlížet jako na skvěle nasnímaný snímek o přátelství, neustálé nejistotě a strachu, což je navíc korunováno zdrcujícím faktem, jak nenápadný, ale přitom devastující je psychický dopad na samotné vojáky. Režisér Sam Mendes tedy stvořil vysoce realistickou výpověď ztracené generace, která svou naléhavostí aspiruje na jeden z nejsyrovějších filmových zážitků. Výborná práce! „A story. A man fires a rifle for many years. and he goes to war. And afterwards he comes home, and he sees that whatever else he may do with his life - build a house, love a woman, change his son's diaper - he will always remain a jarhead. And all the jarheads killing and dying, they will always be me. We are still in the desert.“ ()

Morholt

Mělo to myšlenku, bylo to realistické a postrádalo to americký patos - nejspíš proto to v USA víceméně propadlo a přitom mi tenhle snímek přišel ne nepodobné Četě. Každopádně já se bavil na výtečnou. 90% ()

Sawy

Naprostá bomba!Po prvním zhlédnutí jsem byl lehce zklamaný,ale když jsem se konečně dokopal ke druhému, byl jsem naprosto nadšen.Gyllendhaala sice nemám vůbec rád,ale tady je naprosto výborný,stejně tak Jamie Foxx. Mendes je prostě jeden z největších režisérských talentů současnosti a mě jenom mrzí,že akademie Mariňáka neocenila ani jednou oscarovou nominací.Hanba!95 % ()

Lucasion

Jarhead aneb jak se žije mezi Americkými vojenskými silami. Film o příběhu mladého mariňáka, který už neví, co se životem a tak narukuje do U.S.M.C. Film ukazuje tvrdý výcvik, čekání v poušti, přátelství, průsery a samozřejmě i zlomená srdce. Válka ani armáda není žádné peříčko a Jake Gyllenhaal se o tom přesvědčí na vlastní kůži. Čekání na válku, která pro tohodle vojáka až absurdně rychle skončí je příběhem smutným a zároveň pravdivý. Americké, úderné síly jsou nejlepší na světě a za to se platí krutá daň. Samota, psychická újma a jak už jsem zmiňoval zlomené srdce. Film je ukázka zábavná a krutá. Scéna hraní fotbalu v oblecích proti chemickým zbraním je dokonalá. "Welcome to sucks. Be a Marine!" ( 85 procent ) ()

Lacike

Film o tom ako sa vojaci nudia je celkom nuda. Dufal som, ze to bude aspon trochu zabavne a ironicke ako Mash, ale bohuzial. Ani zdaleka sa to kvalitam Mashu nepriblizilo. 5/10. ()

PROROK14

Aj bez bojových scén ma to zaujalo, a pozeral som to viacmenej jedným dychom. Je pekne vidieť, ako môže vojna liezť na mozog. Jamie Fox parádny, Jake G. ujde. Filmu by sedel podtitul "Zo zákulisia vojny" ()

malylada

Působivé válečné drama bez velké akce a přitom svým způsobem strhující. Zachycené psychické peklo na frontě, kterému musí čelit vojáci a maximálně diváka vtáhne do války z jiné perspektivy. Herci naprosto dokonale zvládli své úlohy a Jake jen potvrzuje, že je nejtalentovanějším hercem Hollywoodu. Sam Mendez odvedl skvělou práci a mistrně pracuje s každou scénou. Filmu se nedá co vytknout i přesto, že chybí naprosté kule rvoucí scény......8/10 ()

Silence

Takový nenápadný, ale velmi velmi pozoruhodný a působivý film. Obsahuje mnoho zajímavých a místy skrytých motivů a myšlenek. Je mi úplně jedno, kdo je lepší režisér a kdo natočil lepší film, o to tu nejde. Tenhle snímek mě oslovil. Ani nachvilku mi nedovolil odtrhnout oči a donutil mě ještě dlouhou chvíli přemítat. Velmi nevšední, velmi dobré! ()

Avalon820

Tak toto byl opravdu dlooooooouuuhýýýýý nikam nesmeřující film, který měl "jen" dvě T - tváře a téma. Tváře: Jake Gyllenhaal, Jamie Foxx, Peter Sarsgaard. Téma: Operace Pouštní bouře. Málo? Ano, pro mě tedy rozhodně, až se divím, že jsem vydržel celých 120 minut, ALE pokud máte zálibu ve válečných filmech, a tím "valečný" myslím s převahou bitev, pak nemůžete udělat krok vedle. Ano, chápu poselství, všechno v pořádku, řemeslně je to výborně odvedená práce, ale celou dobu jsem měl pocit, že jsem hodně viděl, ale málo věděl. Záleží na vkusu. ()

Johny_fork

Netradiční válečný film bez válčení, propracovaný pohled do hlavy mariňáka, ale nic víc, prestože je to natočené dobře, místy jsem se nudil. ()

murakamigirl

Po podobných snímkach mi do hlavy nikdy nezabudne udrieť: "krása, že som žena!!!" V Mariňákovi síce ženy práve závideniahodne nenakúpili, no viete ako, všetky také nie sme, avšak o to tu, ani mne vôbec, vôbec nebeží... Tak o ČO tu beží?? Že nemusí padnúť ani guľka a priamy pohľad do tváre vojny môže odšťaviť hrdlá a predunieť hlavami len tak, ako by sa nechumelilo? Že irónia a sarkazmus sú nad zlato a že na poli vojnovej drámy v rukách šikovného scenáristu a režiséra dokonca nad ropu? Sam Mendes ma Mariňákom skrátka uniesol, (ne)boj mariňákov čakajúcich na svoju ofenzívu vo mne stále vibruje, počas filmu ma oblievali hutné apokalyptické vidiny, že už viac nikdy nevyjde slnko a keď úžasný Gylenhaal zopákol to svoje staré známe, no zakaždým rovnako trpké posolstvo, nevedela som, čo teraz ako? vypnúť dvd? ísť na záchod? doplniť tekutiny? potrebujem niečo? a... čaká ma dnes ešte vôbec niečo??? ()

Terva

Scénář : William Broyles. .....Kamera : Roger Deakins. .....Hudba : Thomas Newman - Skladatelé : Thomas Newman a Various Artists. Dirigent : Thomas Newman. Účinkují : The Hollywood Studio Symphony a Various Artists. Producenti alba : Bill Bernstein a Thomas Newman. CHYBA VE FILMU - 1 : Když vojáci přijedou na hranice a vyskakují z náklaďáků, Jamie Foxx ( seržant Sykes), jde kolem nich s ochranými brýlemi na očích. V dalším záběru je má na helmě a na očích má brýle sluneční. 2 : Když je Swoff trestán za to, že opustil během párty hlídku, láhev s vodou mění mezi jednotlivými záběry svoji pozici. A už vůbec nechápu ten americký fotbal, všichni v těch " hábytech " vypadají úplně stejně. Asi se poznávájí podle hlasu, nebo co. Slovo FUCK jsem přestal počítat někde okolo padesátého použití. CITÁT - Po setkání s instruktorem Fitchem mi došlo, že dát se k námořní pěchotě byl možná špatný nápad.......... ()

Ouwen

Docela solidní válečné drama, navíc není ničím přehnané a až moc přesně vyprávěné, každej zážitek z války je popsán do detailu. Soundtracky jsou vynikající, samá známá hudba, nádherná poušt a dobré hlášky. Některé scény jsem si moc oblíbil, třeba rugby a plynové masky, nebo scéna s projímadlem, ( záchod ) - Scéna s ústní trumpetou atd... Není to vůbec akční, přestřelky tu nejsou žádné, akorát je Jake Gyllenhaal a jeho tým pod palbou, ke konci kdy má odstřelit toho generála na tý věži to opět nevyjde, vtrhne tam někdo z letectva. Úplně na samotném konci je jen párty, kde se slaví vyhraná válka a veškerá munice se vystřílí do nebe. Zajímavej příběh byl i toho vojáka, který se neměl vůbec stát vojákem, nějak ututlal svůj průser, kdy měl nastoupit do vězení, za to však přijde o život. Nevím jak vy, ale já to hodnotím pozitivně. 80% ()

JohnCZ

Výborné nahlédnutí do života mariňáků, příjemně nehollywoodsky neakční a zaměřující se spíše na psychickou stránku vojáků. Na to, jak se samotní mariňáci nudili, tak já se příjemně bavil a i přestože film neobsahuje jedinou akční scénu, nuda rozhodně nenastává - zejména díky černohumorným vtípkům a vtahující atmosféře vyprahlé pouště. ()

Co se ví o 24. bondovce?

Co se ví o 24. bondovce?

22.01.2014

Sam Mendes sice po premiéře Skyfallu tvrdil, že ho další bondovská štace vážně neláká, ale jak známo, tvůrce míní a Hollywood mění. I 24. mise agenta 007 tak loni v červenci ulovila věhlasného… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz