Mariňák 2

• Česko Mariňák 2: Bitevní pole (viac)

Vojnou zocelený desiatnik Chris Merrimette (Josh Kelly) sa stane veliteľom americkej jednotky, ktorej úlohou je zásobovať odľahlú základňu v Afganistane ležiacu na hranici územia ovládaného Talibanom. Počas cesty naprieč nepriateľskou provinciou Hilmand jednotku zastaví americké námorníctvo a poverí ju novou misiou medzinárodného významu. Musí ochrániť život afganskej ženy, ktorá sa preslávila svojím odporom k Talibanu, a pomôcť jej na úteku z krajiny. Malá jednotka bez pozemnej a leteckej podpory, len s pomocou vlastnej palebnej sily a odvahy, sa musí prebiť nebezpečnou vojnovou zónou a doviesť odvážnu hrdinku do bezpečia. (TV JOJ)

bloodcountes

Pěkné akce, dobře natočené. Standardní přehlídka typizovaných postav (no dobře, lesba zase tak častá není) a nadlidského hrdinství a dokonalosti amerických vojáků (překvapivě ale i dost mrtvol). A neskutečně hovadský řeči kolem války a proč se vede a mě už s tím vymejváním mozků američani mrtě serete a za tu vaši sluníčkovou propagandu dolů dvě hvězdy. ()

Segrestor

To je tak, když do boje nasadíte Kanta, Voltaira, Luthera Kinga a Hypatii proti Burhánuddínu Rabbánínovi a jeho partě upřímných MILFek (Moro Islamic Liberation Front). Prožvaní vám celý film! Nejdřív začne nově jmenovaný poručík Voltaire. Opírá se ve své řeči o význam rodiny a státu, kontruje mu Luther King postulátem o svých snech plných 100% čokolády, načež vše završí svou tirádou lesbička Hypatia a zakuklenýmu čuramedánovi Rabbánínovi na pouti vystřelí srdce z hrudníku - předtím, než jim vyžvaní díru do hlavy citacemi z třeskutě vtipného Hodži Nasreddina. A tím končííí tato komééédie, zlo prohrává a dobro žije! No, nasmál jsem se. Ale není to vůbec blbě natočené. Chvílemi se to kecání dokonce přeruší pěknými přestřelkami. ()

Trustme

Jarhead je přezdívka pro členy U.S. Marine Corps. Že se tak trošku přihřála polívčička připsáním "2" je lákavé pro umělecky založené diváky nudného neválečného dramatu od Sama Mendese, ale tady se alespoň bude střílet. Na dráze levného akčního filmu prosazující se režisér Don M. Paul předvádí technicky pěknou práci (kamera, zvuk přestřelek, efekty), horší to je už s tou tradiční uvěřitelností u tohoto typu filmů. Přetahování se s realitou a hrou na vojáky, že musí trpět kdejaký patnáctiletý kapitán hrající Modern Warfare. Ale ano hoši, tohle je spíš ten dobrodružný filmový pohled na válku, službu v Afghánistánu - transport veledůležité osoby zajišťuje parta zásobovacích mariňáků, SEALs bez podpůrných prostředků, nesmyslné hazardování a pokyny, obětování vojáků, etnicky vyvážená parta mariňáků.. Ale stačí se podívat odkud vítr vane a zjistíme, že celé tohle divadýlko je... chvilka napětí... z Bulharska. Jako film, kde můžete hrát diváckou hru: "Poznej 100 klišé z filmů o amerických vojácích", tak to je docela dobrý námět na diskuzní debatu v partě ČSFD vojenských historiků. ()

Wacoslav1

Tak když pominu fakt, že celý film od začátku až do konce působí jako náborové video do US Army, tak už toho nemá moc co nabídnout. Jo a všichni co jebete do Lone Survivora, Zero dark thirty a podobných filmů, že to jsou propagandistický sračky, tak se podívejte radši na tohle aby jste viděli jak taková propagandistická vymejvárna mozků made in USA ve skutečnosti vypadá. No, ale dobrý neposral bych se z toho. Zase na druhou stranu je to hlavně akční film nemá to nějakej smysluplnej příběh ono to vlastně nemá vůbec žádnej příběh spíš je to taková ukázka běžného pracovního dne běžného émerického vojáka v Afghanistánu nic víc nic míň. Ok, ale jak jsem uvedl je to akční film, tak tedy ohodnoťme akci. No a akce je bohužel děsně nezajímavá, rutinní a celkově stokrát viděná v jiných filmech. Takže když to vezmu kolem a kolem tak moje hodnocení je tak nějak odpovídající. Není to nic úplně zavrženíhodného, ale víc si to nezaslouží ani omylem.35% ()

Ouwen

Problém vidim v tom, že si sakra už ani nepamatuju, jaké to ve mě zanechalo dojmy. Mám pocit, že se jedná o řemeslně odvedené béčko, ve kterém neabsentují krvavé přestřelky, trapné kecy mariňáků a televizní look. Voják ze Seals mě zaujal, pak ještě lesbička. Hlavní postava a ten zbytek nejsou ničim zajímavý. Pokud film přehlédnete, o nic nepřijdete. I Kaufmanův počin byl o třídu lepší a ačkoliv není moc válečných flicků z moderní doby, tak bych tohle doporučil maximálně tak hardcore béčkovým/military fans, kteří i přes mnohé nedostatky, takovým filmům nepohrdaj. Soundtrack pěkný. ()

• V úvodní scéně při útoku na základnu je zabit velitel střelou z RPG. V dalším záběru na něj z ptačí perspektivy lze však zřetelně spatřit, že postava stále dýchá. (Topper.H)
  • Filmovalo sa na viacerých miestach v Bulharsku. (MikaelSVK)